Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:34

1.
Dzień Matki w tym roku zapowiadał się cudownie, były miłe słowa, czułe gest dzieciaków, aż do momentu gdy nadeszła chwila wręczenia prezentów. Córka z racji, że uwielbia zakupy i jest na bieżąco z wszelkimi modowymi nowinkami, wręczyła mi ekstrawagancki kapelusz... i może nie byłoby tak źle gdyby nie okazał się o dwa rozmiary za duży! Syn z kolei podarował mi cudowne kwiaty, pachniały pięknie, byłam zachwycona! Do momentu, w którym odkryłam, że pochodzą z mojej ukochanej rabatki, którą tak pielęgnowałam! I w tym momencie dotarło do mnie, że ten kapelusz może jedna się przyda, będę go ubierała wychodząc z domu, tak by po drodze nie widzieć swoich biednych, pustych klombów.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:36

2.
Arenowa mama w dniu swojego święta od swego dziecka otrzymała piękny bukiet kwiatów. Żeby tego było mało pociecha uplotła wianek a ze skarpetek mamy zrobiła wazony. Może i to średnio wygodne ale z serca podarowane. W kwestii mamy pozostaje wytłumaczenie sąsiadce dlaczego jej ogród jest z kwiecia opustoszały.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:36

3.
Jakiś czas temu zauważyłam, że moja córeczka ma zapędy czytelnicze, jak ja. Bardzo mnie to cieszyło, miałam cichą nadzieję, że kiedyś pójdzie w moje ślady, a książki staną się częścią jej życia.
W dniu matki, gdy odebrałam swoją pociechę z przedszkola, usłyszałam. ''Mamo mam dla ciebie super książkę,. Zdziwiłam się, ale jednocześnie byłam ciekawa co przygotowało dla mnie moje dziecko. Odprowadziłam ją wzrokiem, gdy pobiegła do swojego pokoju, uśmiechając się pod nosem.
Słysząc, że wraca wręczyła mi ładnie zapakowane pudełko, gdy je otworzyłam byłam mocno zaskoczona. W środku był elementarz dla 3-latków. Spojrzałam na swoją córkę i mocno ją przytuliłam, bo wiem, że chciała dobrze. Był to mimo wszystko uroczy prezent z okazji dnia matki.
Po południu wybrałam się z córką na łąkę zrobiliśmy piękny bukiet z żółtych kwiatów miło spędzając razem dzień.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:37

4.
Nastoletnia corka postanowila zafundowac mamie wizyte u stylisty. Wizyta miala odmlodzic mame o przynajmniej 10 lat. Szkoda tylko, ze stylista nie wzial pod uwage, ze mama pracuje jako ksiegowa w powaznej firmie prawniczej. Jak widac nie jest zbyt zadowolona ze swojej przemiany :(
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:38

5.
Podczas odrabiania lekcji z najmłodszym synkiem reszta moich dzieci wbiegła do pokoju radośnie i jednogłośnie oznajmiając, że mają dla mnie niespodziankę.

–Mamo nasza ulubiona cukiernia znów jest otwarta. Spełniło się twoje marzenie akurat na dzień matki!

Z tej okazji dostałam od każdego jedno ciasteczko i natychmiast miałam powiedzieć, które dziecko wybrało najlepsze. Sęk w tym, że cukiernia oferująca najsłodsze i najwspanialsze wypieki na świecie mieści się tuż obok najbliższego placu zabaw i nie pamiętam, aby kiedykolwiek była zamknięta.

Teraz muszę szukać nowej wymówki, bo po prostu jestem na diecie od majówki. Zaraz, zaraz… te ciastka są niebiańskie omomomom. Dobra, zrobię sobie przerwę i zacznę odchudzanie od nowego miesiąca!
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:40

6.
Tego dnia moja córka bawiła się w swoim pokoju nad wyraz cicho. Wiedziałam, że coś kombinuje, dlatego ukradkiem zajrzałam przez uchylone drzwi. Jak się okazało, wyciągnęła z szafy moją ulubioną spódnicę i postanowiła okleić ją kolorowymi pomponami. Od razu domyśliłam się, że to prezent z okazji Dnia Matki. Nie pozostało mi nic innego jak wskoczyć w „nowy” ciuszek i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wyglądałam co najmniej śmiesznie. Dzięki córciu :)
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:41

7.
Jako zapalona kolekcjonerka roślin, od dłuższego czasu marzyłam o monsterze variegata z dziurami. Moje dziecko obserwowało mnie, gdy śledziłam aukcje tej rośliny ze łzami w oczach, ponieważ jej ceny przekraczały mój budżet. Mogłam pokusić się jedynie o zwykłą monsterę baby form, niestety bez dziur. W dzień matki córka z wielkim uśmiechem na twarzy oznajmiła mi, że ma dla mnie niespodziankę. Przyniosła mi moją roślinę- pomalowaną białą farbką z wyciętymi nożyczkami dziurami, dodając "już nie musisz się smucić, że nie masz pieniążków na swoją wymarzoną roślinę, naprawiłam twoją".
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:42

8.
Moja Pani otrzymała w prezencie na Dzień Matki wspaniałe, pyszne i słodkie, ręcznie wykonane przez córeczkę babeczki. Z jej ulubionym kremem truskawkowym, wisienką na czubku i posypką... Do tego kosz słodyczy: cukierów, czekoladek, batoników. Kochane dziecko przeznaczyło na ten prezent kieszonkowe z wielu tygodni. Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie fakt, że moja Pani od niedawna przeszła na dietę i w końcu zobaczyła jej pierwsze rezultaty. Cóż zrobić, aby nie sprawić przykrości małej, musi zjeść wszystkie słodkie dary.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:43

9.
Moja corka lubi pomagac czasami w kuchni wiec na Dzien Matki postanowila upiec ciasto bez niczyjej pomocy. Jak sie pozniej okazalo zamiast dodac proszek do pieczenie dodala sode kuchenna :D W ciescie powstal zakalec trudny do przelkniecia ale zeby nie robic jej przykrosci z usmiechem jadlam ciasto.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:44

10.
Dzień zapowiadał się wyjątkowo, w końcu dzisiaj Dzień Matki. Z tej okazji, podczas rodzinnego spotkania, otrzymałam od Córki wspaniały prezent! Moją ulubioną książkę z limitowanego wydania! Od dawna starałam się ją zdobyć, przeszukiwałam wszystkie księgarnie w okolicy, jednak książki z tego wydania zawsze były wysprzedane. Rodzina zaciekawiona wyjątkowością mojego prezentu zaproponowała, abym stanęła na środku i przeczytała jakiś jej fragment. Córka, chcąc jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten moment, zapaliła zimne ognie. Niestety iskry zajęły rąbek sukni oraz... mojego długo wyczekiwanego skarbu - nowej książki! Byłam zrozpaczona! Nacieszyłam się książką może ...3 minuty. Ehhh... trudno przyszło, lecz niestety łatwo poszło... :(
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:46

11.
Moja nastoletnia córka wie, że uwielbiam zwierzęta, dlatego na Dzień Mamy postanowiła podarować mi czarnego kociaka. Niestety, zapomniała przy o tym o mojej alergii… Gdy tylko wniosła do pokoju zwierzaka, poczułam, jak robi mi się gorąco. Na twarz wyszły mi rumieńce, dekolt obsypała wysypka, a oczy zaczęły niemiłosiernie łzawić. Wiem, że chciała dobrze, ale co ja mam począć z tym fantem?
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:46

12.
Moją ulubioną częścią garderoby są buty - wiedzą o tym wszyscy. Moja córka - chcąc zrobić mi prezent, postanowiła sama zakupić mi ze swoich oszczędności jedną parę. To dla mnie niezwykle cenny podarunek, bo wiem, że dany ze szczerego serca. Nie mogę go jednak nazwać udanym - i fakt, że buty nie są do końca w moim guście nie jest tu najistotniejszy... Problem polega na tym, że szpilki są o trzy rozmiary za duże! Na szczęście w torbie znalazłam paragon, postaram się więc jak najszybciej wymienić je na mniejsze. Nie mam na to wiele czasu, bo córka domaga się spaceru i liczy na to, że wybiorę się na niego w nowych butach. No cóż… Jeśli w sklepie nie będą mieć mojego rozmiaru, czeka mnie najniebezpieczniejszy spacer w moim życiu. Ale czego się nie robi dla zadowolenia dziecka.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:47

13.
Dzień matki zbliżał się wielkimi krokami. Kilka tygodni wcześniej moja kochana córka zapowiedziała, że podaruje mi coś, żeby nie było widać moich gdzieniegdzie siwiejących włosów, tak abym mogła poczuć się młodziej. Zdziwiła mnie tą wiadomością, w końcu nie jestem jeszcze aż taka stara 😉 Ale byłam ciekawa na jaki pomysł wpadła.

W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. Córka podeszła do mnie z wielkim uśmiechem na twarzy i podarowała mi torebkę z prezentem. Cóż to może być? Otworzyłam. W środku była... peruka! Córka prosiła o zmierzenie jej, co oczywiście uczyniłam. Z entuzjazmem podeszłam do lustra, lecz kiedy się zobaczyłam mój uśmiech malał z każdą chwilą. Czułam się zawstydzona, robiłam się coraz bardziej czerwona na twarzy... Patrzyłam z niedowierzaniem w lustro. Moja fryzura zrobiła się sto razy większa, jakby tego było mało peruka była w odcieniu... szarego! Dziecko powiedziało, że kwiatki mnie odmłodzą i dodadzą uroku. Serio?
Następnym razem powiem, że czekoladki wystarczą. 😉
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:48

14.
Jako miłośniczka książek i posiadaczka sporej domowej biblioteczki byłam zdumiona, gdy mój kochany czteroletni synek podarował mi jedną z książek z mojej kolekcji pokolorowaną kredkami w środku z okazji Dnia Matki. Jak miałam nie uśmiechnąć się na ten uroczy gest upiększenia mojej smutnej biało-czarnej książki? Chociaż teraz to raczej już jej nie poczytam ...
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - "Dobry" uczynek dla mamy - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 13 cze 2021, o 21:49

15.
Z okazji Dnia Matki moja kochana córeczka postanowiła podarować mi (czytaj: przygarnąć) trzy szczeniaczki znalezione niedaleko naszego mieszkania. Nawet zaoferowała, że będzie po nich sprzątać! Problem w tym, że w tej euforii zapomniała o mojej koszmarnej alergii na sierść :whistling: . Tak więc z uśmiechem na ustach i powoli pojawiającą się wysypką oraz podrażnieniami podziękowałam za jakże uroczy prezent…

PS. Jak (po raz kolejny i tym razem skuteczny) wytłumaczyć 6-latce, że nie możemy trzymać zwierzątek w domu i będziemy musieli oddać szczeniaczki? :S
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Zablokowany