Pogaduszki o Konkursie Piękności

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Amantis » 20 paź 2020, o 10:46

Wiesz Aeryn ze cos w tym jest ...bo i ja zaczynam sie zastanawiac czy nie zaczac glosowac po zlosci jak inni...Osobiscie przestalam patrzec z kim przegrywam a z kim wygrywam...robie pojedynki jeden po drugim ,nie czekajac na sedziowanie.Patrze tylko ile mam pojedynkow wygranych, ale jak slysze np ze czyjas stylka(moze nie jakis cud ale na temat) przegrywa w Kpopie z pomaranczowa lub jeszcze lepiej czarnoskora lala...to naprawde ochota na to glosowanie po zlosci jest coraz wieksza...

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Katriel Tremaine » 20 paź 2020, o 11:29

No ja przegrywam z takimi notorycznie. Zresztą wystarczy prześledzić ilości moich przegranych. Więc tak myślę, że czas przejść na złą stronę mocy i robić to samo co inni robią mnie. Bo w zasadzie to dlaczego ja nie mogę, skoro inni mogą? Tak jak były minusy, tak teraz są głosowania na złość. Tylko różnica jest taka, że minusy nikogo tak naprawdę nie bolały i były wynikiem frustracji i niedojrzałości innych graczek, a teraz to jest coś co nas pozbawia kasy. I pal licho jak przegrywam ze stylką lepszą albo równą, bo to mnie nie boli. Gorzej jak się przegrywa z czymś tak słabym, że aż zęby bolą, bo to jest zwyczajne świństwo. Także czas dołączyć do ogólnego trendu i zacząć robić to samo co inne. I wiecie co jest zabawne? Tak jak nikt się nie przyznawał do minusów, tak nikt się teraz nie przyzna, że głosuje bo kogoś nie lubi.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

kacia88
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2015, o 12:07

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: kacia88 » 20 paź 2020, o 12:08

Kurde gra o modzie o stylu a glosuja na kaszaloty, bez sensu. Jak tak nie umiem

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Katriel Tremaine » 20 paź 2020, o 13:05

Ja do tej pory też tak sądziłam, ale pora iść z prądem i robić jak wszyscy.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Lyanna
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 956
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 15:53

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Lyanna » 20 paź 2020, o 13:56

Nie widziałam tak tragicznego konkursu pod względem głosowania, oceniania i tworzenia stylizacji, nawet temat "Gotyk" nie był tak zły :) Większość z nich mało ma wspólnego z k-popem, przegrałam nawet z misz-maszem z twarzą z anime, Lady Gagą i jakąś panią lekkich obyczajów z mikrofonem 8o
Chyba czas się dopasować - założyć kocie uszy i magnetofon w rękę :wacko:
Obrazek

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Amantis » 20 paź 2020, o 14:01

Wlasnie przegralam z czarna kpopka xD Nie boli za bardzo bo jest to osoba ktora lubie,ale mimo wszystko rodzi sie pytanie..
przegralam bo?
-sedziujacy nie ma pojecia ze Kpop oznacza pop koreanski i jak zyje nie widzialam czarnej koreanki...
-sedziujacy klika na oslep
-sedziujacy mnie nie lubi
-sedziujacemu nie podobala sie moja stylka choc byla bardziej tematyczna
-sedziujacym byla kolezanka z klubu danej osoby
-sedziujacy.. ?????? no co?????

Takie teamty sa dosc chore bo malej ilosci graczy w ogole chce sie sprawdzic co Kpop oznacza.Doczytaja tylko pop i ruszaja ze stylka...Pomaranczowe twarze,czarna skora,ogromne oczy,gitary,radia na kazdym zakrecie...Ja nawet nie wiem jak mam to oceniac...

PS-Ogolnie ten konkurs pokazuje jak mala wiedze maja ludzie ogolnie i jak mala wyobraznie....

Awatar użytkownika
co.ma
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 127
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 16:30

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: co.ma » 20 paź 2020, o 16:08

Dziewczyny narzekające na nieodpowiednio ubrane lale - jak wy widzicie strój k-pop? Prawda, że wiele lalek jest ubrana jak na imprezę discopolo, ale jak dla mnie, nieznającej tematu k-pop, trudno jest wpasować się w ten styl. Wpisałam w Google "kpop outfits female" i pokazały się stroje najróżniejsze. Są ciężkie stroje, skórzane, są kolorowe, są też bardzo kuse, są słodkie i dziewczęce, delikatne spódniczki, są fancy uczennice. Nie widzę jakiejś cechy przewodniej w tych strojach. Jedyne, co najbardziej odbiega w strojach lalek to fryzury. Na zdjęciach k-popowe dziewczyny mają zwyczajne fryzury, na AM fantazyjne, kolorowe. Więc skąd osoba nieorientująca się w k-popie ma wiedzieć, jak się ubierają gwiazdy k-pop?

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Katriel Tremaine » 20 paź 2020, o 17:06

Jedno powinna wiedzieć, że Koreanki nie są czarne ani strzaskane na marchewkę i tyle w zasadzie wystarczy.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Enove » 20 paź 2020, o 20:21

To ja dorzuce trzy grosze od siebie bo widze ze zostaje zaliczona do tych „maszkar” :rolleyes: Stoje aktualnie na pierwszym miejscu na pudle, kpopem sie nie interesuje ani troche wiec nie do konca wiedzialam jak te stroje maja wygladac. Pierwsza rzecz jaka mi przyszla do glowy na mysl o czyms koreanskim to te wszystkie reklamy dookola pokazujace Koreanki jako „slodkie i dziewczece” to sobie mysle - ok, tak zrobie, bo w sumie tak sie raczej kazdemu laikowi to kojarzy. W polaczeniu z wizerunkiem scenicznym wyszlo cos, o czym piszecie tu wyzej jako niedopuszczalne i w ogole jak tak mozna, bo uszy, bo duzo rozu etc.

Okej, moze nie jest to Koreanka zywcem wyjeta z Korei :P Mam tego doskonala swiadomosc, wierzcie mi. Ale to chyba dosc logiczne, ze jezeli poddajemy sie pod glosowanie innym, to w pierwszej kolejnosci wkupujemy sie w gusta glosujacych, a nie stylizujemy tak jak wszystko powinno idealnie wygladac w prawdziwym zyciu a potem oburzamy sie, ze wszyscy glosuja zle. Konkursy sa troche udziwniane, ale to sa konkursy i tak juz chyba bywa, trzeba sie dostosowac i nie podchodzic z taka spina jak chce sie wygrac.

I zeby nie bylo, tez niezbyt mi sie podoba fakt, ze wygrywaja panie czarnoskorke czy przebrane za postac z chinskiej mangi, bo to juz jest razace - koreanskie klimaty warto jednak odroznic od reszty, no ale nie wymagajmy, ze wszyscy glosujacy sa specjalistami w zakresie kpopu i beda wiedziec wszystko co trzeba na ten temat. To jest gra skojarzen. Zreszta glosujacych jest multum i nie mozna oczekiwac, ze nie ma trolii glosujacych „na przekor” no bo sa, to logiczne, ale po co tak sie przejmowac.

To samo mozna powiedziec o wszystkich innych tematach - w zimowej modzie wygralam 76 pojedynkow na 100 rozegranych, a lala byla ubrana w kusa spodniczke i rozpieta kurteczke :thumbsup: to chyba tez srednio lezalo w temacie, ale bylo ladne, estetyczne i przykuwalo uwage, wiec i glosy sie zbieraly.

Wystarczy podpatrzec jakie stylizacje wygrywaja bo to mniej wiecej pokazuje, z czym kojarzy sie INNYM dany temat i zamiast rozprawiac nad tym, czy w realu tez wszystko wyglada tak jak w grze - puscic wodze fantazji.

Dziala, potwierdzam - maszkara z pierwszego miejsca :thumbup:

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Regelinda » 21 paź 2020, o 08:57

Wczoraj dużo osób nie widziało w temacie "k" i robili "pop", a dziś nie widzą chyba części "steam".

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Katriel Tremaine » 21 paź 2020, o 09:22

Jak widzę taki poziom czytania bez zrozumienia tego co piszą inni jaki prezentuje Enove to mi ręce opadają. Chociaż jak się poczuwa do roli maszkary, to ja jej nie bronię. Nie żeby ktoś poza nią samą tak o niej napisał, ale to już pikuś.

Regola, no co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Dziś w rywalizacji widziałam już nawet cudaki rodem z horroru, ale też wszelkie kombinacje tematów z całego tygodnia. Widać, że niektórym się już zwyczajnie nie chce.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Latika
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 841
Rejestracja: 24 lut 2014, o 19:55
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Latika » 21 paź 2020, o 09:25

Ja się przyznam, ze nazwę steampunk kojarzyłam, ale za chiny nie wiedziałam jaki to styl. Stylizację zrobiłam w oparciu o zdj z google, ale temat nie łatwy bo nie miałam za bardzo nic w tym klimacie w garderobie. Mimo wszystko podoba mi się, tak samo jak temat wczorajszy. Obydwa były dla mnie wyzwaniem :D No i w końcu miłą odskocznią od tematu księżniczek ;)

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Enove » 21 paź 2020, o 11:02

Aeryn Sun pisze:
21 paź 2020, o 09:22
Jak widzę taki poziom czytania bez zrozumienia tego co piszą inni jaki prezentuje Enove to mi ręce opadają. Chociaż jak się poczuwa do roli maszkary, to ja jej nie bronię. Nie żeby ktoś poza nią samą tak o niej napisał, ale to już pikuś.

Regola, no co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Dziś w rywalizacji widziałam już nawet cudaki rodem z horroru, ale też wszelkie kombinacje tematów z całego tygodnia. Widać, że niektórym się już zwyczajnie nie chce.
Polecam podejsc do mojego wpisu z dystansem, bo ewidentnie Wam go brakuje jest chodzi o to niesczesne KP, burzycie sie, jakby to bylo czyms waznym i najlepiej jakby kazdy glosowal tak jak Wam sie wydaje za prawidlowe. No ale sorry, srednia wieku w tej grze to jakies 13 lat i nie wiem jakich cudow oczekujecie od dzieci, ktore najpewniej nie maja zielonego pojecia w co klikaja w momencie glosowania.
Po prostu mnie dziwi, jakie oburzenie wzbudza glupi konkursik i jak bardzo boli Was, ze stylizacje pod jakimis wzgledami odbiegaja albo od Waszych wyobrazen na dany temat, albo od tego, co widzicie w google grafika. I napisze to jeszcze raz: konkursy w ktorych glosuja inni maja to do siebie, ze wybieraja INNI i maja ROZNE gusta i niestety ale trzeba sie do nich dopasowac. Jesli przegralyscie z lala rodem z horroru to mozliwe ze:
- komus po prostu bardziej sie spodobala taka lala a nie inna,
- ktos nie wie co to steampunk i kliknal cos co bardziej przykulo wzrok,
- trafilyscie na trolla, ktory zrobil Wam po zlosci - i tyle.

Przegralam juz kilka razy z lalami ktore maja 8/9 poziom i sa ubrane w sama bielizne :thumbsup: Ale nie przyszlo mi do glowy zeby z tego powodu wylewac zale na forum i twierdzic, ze ten konkurs to jakas porazka i trzeba wszystko pozmieniac. Ot, trafiaja sie beznadziejni glosujacy i mowi sie trudno. Gdybym miala tak sie przejmowac to chyba bym plakala w kacie :huh: Wystarczy olac i klikac dalej, chyba ze ktos jest ambitny i zamierza miec statystyke 100% wygranych, to nie wnikam.

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Casandra » 21 paź 2020, o 11:22

20.10.2020 (wtorek) - Gwiazda k-popu
21.10.2020 (środa) - W klimacie steampunku

Dla mnie oba tematy (wczorajszy i dzisiejszy) były wyzwaniem. Szczerze powiedziawszy chociaż wczoraj oglądałam google by się upewnić i stworzyć coś, co przynajmniej mogłoby stać obok k-popu, tak dzisiaj zwyczajnie przeglądałam google by dowiedzieć się czym streampunk wgl jest 8o I przyznaję się do tej niewiedzy, bo człowiek uczy się całe życie :D I cały czas nie wiem, czy moją stylizację można uznać, za streampunk, ale to już ocenią głosujący :P Sama też oceniając wybieram to, co dla mnie jest bliżej tematu streampunku chociaż nie jeden raz mam wielki problem z wyborem :D

Jeżeli chodzi o to "inni głosują na niezwiązane z tematem prace, więc ja też nie będę się przejmować tematem" to dla mnie osobiście jest to podejście w stylu "na złość babci odmrożę sobie uszy" - im więcej osób będzie głosować na prace niezwiązane z tematem tym więcej osób będzie tak myśleć i tym więcej osób będzie tak robić, a tym samym dopiero wówczas będzie można uznać ten konkurs za nietrafny... Tylko wówczas będzie to nasza wina, a nie twórców, bo same podjęłyśmy decyzję o głosowaniu na prace nie na temat :whistling:
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Katriel Tremaine » 21 paź 2020, o 11:45

Cas, powiedz to tym, które sprawiły, że ten konkurs taki jest od 1 września. Ja już zdania nie zmienię i nie, to nie jest podejście "na złość babci odmrożę sobie uszy", bo twoje podejście zakłada, że jak będziemy robić właściwie, to nic złego się nie stanie, a to przecież nieprawda. Dla mnie to znaczy, że bardziej właściwe jest tu podejście "oko za oko", a że to będzie mnożyć patologię? i cóż z tego? konkurs już jest do kitu, to poziom jego kijowatości nie ma znaczenia.

Enove tak, bo przecież najważniejsze jest chwalenie wszystkiego jak leci, nie ważne jak bardzo jest beznadziejne, no bo wszelka krytyka to wylewane żale... i znowu opadły mi ręce...
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

ODPOWIEDZ