Konkurs - Pechowy dzień egzaminu - Prezentacja prac

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Pechowy dzień egzaminu - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 4 wrz 2019, o 18:24

1.
Pechowy dzień egzaminu zaczął się od tego, że przez kolejkę w Starbucks spóźniłam się na tramwaj i musiałam biec na uczelnię w nowych sandałkach na szpilce. Po drodze biegnąc z kawą źle stanęłam na prawą nogę i złamałam obcas. Zrezygnowana, utykając przez bolącą kostkę, chciałam napisać sms'a do koleżanki, żeby poczekali z egzaminem na mnie, bo jestem w drodze ale zapatrzona w telefon weszłam na słup i oblałam się kawą. Stojąc przed uczelnią poczęstowałam koleżankę papierosem, nie miała zapalniczki, więc użyczając swojej niechcący przypaliłam jej dość paskudnie palec, a ona przestała się do mnie odzywać. W geście rozpaczy będąc przesądną osobą i widząc grosik leżący na ziemi, schyliłam się by go podnieść i oczywiście upuściłam telefon, a ten wpadł do studzienki kanalizacyjnej. jakby tego było mało - wchodząc na salę wpadłam na profesora i rozsypały się dokumenty, w tym kartka z odpowiedziami, którą zobaczyłam. Profesor przez to odwołał egzamin i wyznaczył nowy termin. Bardziej pechowego dnia mieć nie mogłam.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Pechowy dzień egzaminu - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 6 wrz 2019, o 18:50

2.
O nie!!! Nie nastawiłam wczoraj budzika! Nie dość że zaspałam, włosów porządnie nie spięłam, biegiem bez śniadania pod wiatr z domu wyleciałam, aż tu nagle jakiś czarny kociak zatarasował mi drogę i się patrzy na mnie błagalnym wzrokiem! -Ojej, jaki uroczy... Pogłaskałam go chwilę, pobawiłam się z nim, aż tu nagle uświadomiłam sobie że przecież spieszę się na egzamin, na który tyle się przygotowywałam do późna w nocy! Wstałam i pognałam niczym błyskawica i po paru metrach... BAM!!! potknęłam się o rozwiązane sznurowadło i wpadłam wprost w świeżą kałużę błota! -Ał, moje biedne kolana, chyba nabiłam se niezłe siniaki. Z tego wszystkiego dopiero teraz zauważyłam, że zapomniałam plecaka, zbiłam szybkę w komórce i zalałam zeszyt z Polskiego. Aaa! zdarłam sobie skórę z rąk! Czyżby dziś był piątek trzynastego czy co?! Patrząc na mój pech i to jak wyglądam wiem jedno. Na pewno mogę sobie darować dzisiejsze lekcje i kartkówkę. Wracam do domu wykąpać się i więcej dziś nie wychodzę!
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Pechowy dzień egzaminu - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 9 wrz 2019, o 19:33

3.
Od dawna wiadomo, ze jeśli coś może pójść źle – to zapewne pójdzie... Tylko dlaczego akurat w dzień mojego egzaminu? Jakby awaria budzika była niewystarczająca – zatrzaśnięcie się w łazience i konieczność wyważenia drzwi powinny wyczerpać limit pecha na jeden dzień. Ależ skąd! Kto powiedział, że akumulator w samochodzie nie może się rozładować akurat wtedy, gdy auto jest najbardziej potrzebne?! Jazda autobusem na gapę też do miłych nie należy, ale co zrobić, gdy zapomniało się o portfelu... Piękna pogoda z rana też nie zapowiadała ulewy, która rozpętała się w momencie, gdy wysiadałam z autobusu – oczywiście bez parasola. Ostatnie dwa kilometry drogi na uczelnię przebyłam więc niemal wpław, potykając się kilkukrotnie i raz lądując kolanami na chodniku. Żeby jednak było ciekawiej – do celu dotarłam nie tylko mokra, ale na dodatek otrzaskana błotem z przejeżdżających drogą samochodów. A najlepsze jest to, że egzamin został przełożony na przyszły tydzień, o czym wiedzieli wszyscy z wyjątkiem mnie. Co za dzień!
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Pechowy dzień egzaminu - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 11 wrz 2019, o 17:26

4.
Był deszczowy poranek a moja pani miała zaplanowany egzamin na prawo jazdy. Bardzo się stresowała, ale powtarzała sobie: "Będzie ok, to nie może być trudne, wszyscy mają dziś prawko!'. Ubrała się pośpiesznie i wyszła z domu dość wcześnie by dotrzeć na czas. Szła spacerkiem na przystanek autobusowy pod swoim parasolem gdy nagle... drogę przebiegł jej czarny kot! Jako przesądna osoba postanowiła iść okrężną drogą - miała wszak sporo czasu. Szła spokojnie ulicą, deszcz padał coraz mocniej ale do przystanku było już niedaleko. I wtedy zobaczyła autobus - kierowca nadjechał z takim impetem, że zachlapał ją od góry do dołu. Ubrania mokre, makijaż rozmazany... moja pani była wściekła. Pomyślała jednak, że to koniec pecha na dziś.
Gdy dotarła do ośrodka egzaminator patrząc na jej zrujnowany make up powiedział: "No przecież nie ma jeszcze o co płakać! Da pani radę! Proszę o dowód osobisty."
I wtedy dopiero okazało się, że jednak był powód do płaczu... dowód został na szafce w przedpokoju.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Pechowy dzień egzaminu - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 11 wrz 2019, o 18:39

5.
Dziś najważniejszy dzień w moim życiu, decydujący egzamin końcowy w ekskluzywnej szkole dla panien. Gra się toczy o coroczne stypendium. Perfekcyjne przygotowanie, nieprzespane noce, tysiące wydane na korepetycje. Nienaganny szkolny mundurek uszyty na miarę. To musiało się udać. Choć od rana nic się nie układa. Nieprzyjemne mdłości i bóle brzucha, sprawdzam kalendarzyk... A on się już kilka dni spóźnia. Jeszcze na dodatek złamał mi się paznokieć. Godzina 7:20 czekam na mojego szofera. Podczas oczekiwania przypomina się mi się ostatnia impreza. Nerwy, stres i czarne myśli, co mój tato o tym wszystkim pomyśli. Łzy gęste poleciały po policzkach, jak to bywa u małolat. Jadę autem i nadal szlocham. Na egzamin dotrę rozmazana.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Pechowy dzień egzaminu - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 14 wrz 2019, o 09:37

6.
Nadszedł ważny dzień - egzamin. Zamierzałam być idealnie przygotowana, lecz przygoda z pechem zaczęła się od samego rana. W połowie drogi się zorientowałam, że zamiast eleganckich butów kapcie ubrałam. Postanowiłam skrócić sobie drogę, spadłam z małej skarpy i ocknęłam się na dole. Na szczęście brudna nie byłam, lecz zmiany w stroju szybko zauważyłam. Koszula pękła, guziki zgubione i do kompletu dziury na nodze. Spódnica również uległa zmianie, ale chyba wyglądała lepiej niż w pierwotnym stanie. Fryzurę pomógł ułożyć mi wiatr i wyglądała jak piękny nieład. Gdy byłam już blisko, widziałam szkołę, czarny kot przeszedł mi drogę. Pechowy dzień przeżyłam i egzamin na 5 zaliczyłam.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Pechowy dzień egzaminu - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 15 wrz 2019, o 22:12

7.
W dzień egzaminu obudziła się później niż planowała.
- Budzik nie zadzwonił? - pomyślała ze zdziwieniem.
Szybko pobiegła pod prysznic, przecież nie może się spóźnić! Sięgnęła po ten nowy szampon kupiony podczas ostatniej wizyty w drogerii, którego etykiety prawdę mówiąc nie przeczytała. Po wytarciu się ręcznikiem spojrzała w lustro. Połowa włosów była innego koloru! Do tego po wysuszeniu jakoś dziwnie sterczały. Po egzaminie chyba musi odwiedzić fryzjera.
Wychodziła z domu z bijącym mocno sercem. Nie zdążyła przeczytać kilku rozdziałów z podręcznika.
- A może wiedza sama wejdzie do głowy gdy położę na niej książki?
Z książkami na głowie starała się iść prosto, ale potknęła się na nierównym chodniku. Nowe rajstopy pokryły się dziurami.
Przez poranny pośpiech nie zdążyła zjeść śniadania. Szukając jabłka w plecaku nie zauważyła znaku "Roboty drogowe" i wpadła do świeżo wykopanego rowu. Gdy się z niego wygramoliła ręce i twarz miała wybrudzone ziemią.
Dochodząc do szkoły była pełna obaw.
- Co się dzisiaj jeszcze może wydarzyć?
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Pechowy dzień egzaminu - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 26 wrz 2019, o 19:56

Nazwa na forum -> Imię Pani w grze

1. Fashion Madame -> Silversoul WYRÓŻNIENIE
2. Rosspusta -> ℛℴ𝓈𝓈ℯ 𝒹ℯ ℒ𝒶 ℱ𝓇ℴ𝓃𝓏𝓏ℯ III MIEJSCE
3. Avivia -> Avivia II MIEJSCE
4. makabra6 -> Carmelia I MIEJSCE

5. Angelina- -> Angelina- WYRÓŻNIENIE
6. Xass1 -> Xass WYRÓŻNIENIE
7. Plynesia -> Polynesia WYRÓŻNIENIE
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Zablokowany