Opcja wyboru płci dla partnera

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
Seirra
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 73
Rejestracja: 29 lip 2014, o 17:18

Opcja wyboru płci dla partnera

Post autor: Seirra » 1 lip 2019, o 13:49

Hej, już dość długo rozmyślam na ten temat, czy byłaby możliwość dodania dziewczyny zamiast chłopaka, tzn. opcji wyboru czy chcemy umawiać się z dziewczyną czy z chłopakiem, to samo tyczyłoby się zaręczyn i ślubów. Chociaż jedna dziewczyna do wyboru z głównych grup (sportowcy, modnisie itp), dzięki temu później przy weselu można by było sobie dobrać którąś z nich. Wiem, że byłaby to duża zmiana i z pewnością nie wszystkim by się podobała (pewnie większości). Mnie by osobiście bardzo ucieszyła taka opcja :love: Dla osób które już miały wesele/zaręczyny była by jednorazowa opcja zamiany płci u partnera.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Opcja wyboru płci dla partnera

Post autor: Katriel Tremaine » 1 lip 2019, o 17:14

Propozycja mi się podoba, choć może dla niektórych być zbyt kontrowersyjna. No i patrząc na tempo wprowadzania zmian, to można by się spodziewać czegoś takiego za 3-4 lata...
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Isma
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 538
Rejestracja: 5 paź 2014, o 21:03

Re: Opcja wyboru płci dla partnera

Post autor: Isma » 1 lip 2019, o 18:17

Pomysł ciekawy, tylko pytanie, co by taka możliwość wniosła do samej gry. W co będziemy mogły ubierać partnerkę? Zapewne w te same ciuchy, co naszą główną lalkę. Więc dużo by to nie zmieniło, robiłybyśmy stylizacje z tych samych ciuchów, ozdób i fryzur, jak dla pierwszoplanowej bohaterki.

Natomiast co do wesela - to nikt Ci nie broni rozegrać go tak, że nazwiesz swojego narzeczonego np. "Ania" (czy dowolnym żeńskim imieniem/nickiem), wtedy na liście przyjęć pojawi się pozycja "Wesele Seirra i Ania", a samego Pana Młodego w ogóle nie wystawisz na ekranie w czasie trwania imprezy - natomiast umówisz się z koleżanką (będącą gościem na Twoim weselu), że to ona zagra rolę przykładowej Ani, i ubierze się jak druga Panna Młoda, lub dowolnie, zgodnie z Twoimi wytycznymi.

Ponadto, spowodowałoby to pojawienie się nowych problemów w mechanice gry - np. Czy możemy (zawsze) ubrać siebie i swoją partnerkę w tą samą sukienkę? Czy też musimy kupić dwie sztuki - i jeśli, to czy zdobywamy wtedy podwójnie punkty mody? Teoretycznie można zrobić tak jak dla mebli - tj, że można mieć dowolną liczbę sztuk tego samego mebla, ale punkty dostaje się tylko z apierwszy danego typu i koloru, ale to spowodowałoby konieczność przebudowania kodu gry dotyczącego ubrań. No i partnerkę mogłybyśmy mieć tylko jedną, więc trzeba by wprowadzić limit do max 2 ubrań tego samego typu i koloru. A co z unikalnymi fryzurami - tak samo?
Kliknij poniżej, aby wejść na mój profil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hellsing
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 302
Rejestracja: 22 lip 2014, o 16:05

Re: Opcja wyboru płci dla partnera

Post autor: Hellsing » 1 lip 2019, o 19:16

Świetny pomysł. Osobiście bym została przy darmozjadzie, ale inni mieliby wybór. Natomiast faktycznie byłby problem z ubraniami itp. Robić podwójnie to samo dla faceta/babki, czy tylko osobno dla faceta, a dziewczyna dostaje to samo, co nasza lalka? Myślę, że są na to za leniwi

Awatar użytkownika
Seirra
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 73
Rejestracja: 29 lip 2014, o 17:18

Re: Opcja wyboru płci dla partnera

Post autor: Seirra » 8 lip 2019, o 08:53

Rzeczywiście ubrania byłyby problemem. W razie czego rzucam pomysłem, dzięki za szybką odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Opcja wyboru płci dla partnera

Post autor: Lady_Blair » 10 lip 2019, o 23:18

Pomysł jest okej, ale do zrealizowania według mnie nierealny. Wprowadzenie wesel zajęło im tak dużo czasu, a przy tym nie wyszło nic innowacyjnego... ot kopia przyjęcia zaręczynowego z drobnymi zmianami. Wprowadzenie partnerki obok partnera wymagałoby dużej ingerencji w organizację wesel i przyjęć, wprowadzania równolegle kolekcji dla narzeczonej wtedy kiedy byłyby te dla narzeczonego. Bo przecież głupio by było żeby obie Panie dzieliły jedną szafę. Podsumowując... dużo kombinowania dla nielicznego grona odbiorców.

ODPOWIEDZ