Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Tutaj znajdziesz informacje o nowych wydarzeniach i kolekcjach, a także podyskutujesz na ich temat.
Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Casandra » 12 gru 2020, o 13:07

Obrazek
Drogie Panie!

Do Gwiazdki zostało już tylko 14 dni, a my już nie możemy się jej doczekać! Zwłaszcza w dniu, w którym startuje nasz coroczny, świąteczny teleport!

Choć nasze tegoroczne, bożonarodzeniowe spotkania będą inne od wszystkich tych, które pamiętamy z przeszłości, to nadal może być to piękny czas, a my możemy się świetnie bawić!

Wydarzenie ZIMOWE WIDOKI będzie dostępne do soboty 26 grudnia 2020, do godziny 13.00.

Powodzenia!
Zespół Areny Mody

PS. Instrukcję dla tego typu wydarzenia znajdziecie w wątku: (Wydarzenia) Jak grać w sapera w "maszynie czasu"?
PSS. Tradycyjnie na forum oferujemy pomoc z planszami: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - Pomoc z planszami


Spis rzeczy na planszach:
(tło jest nagrodą główną na każdej planszy)

Świąteczna radość
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Radosne Święta
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Śnieżna Księżniczka
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Niegrzeczna lub miła
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Okres świąteczny
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Zimowe przytulanki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Bashkaa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2010, o 00:24

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Bashkaa » 12 gru 2020, o 13:31

"Niegrzeczna lub miła"
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

nie wiem, co zrobić, żeby obrazki były pełne, ale jeśli możecie, to też wrzućcie co macie na swoich planszach, bo jeszcze nie widziałam nigdzie pełnego zestawu ;)

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Casandra » 12 gru 2020, o 13:31

Hihi Właśnie wszystko dodałam w pierwszym poście Bash :D Dosłownie 10 sek temu :D Tak więc już nie trzeba szukać ^^
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Bashkaa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2010, o 00:24

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Bashkaa » 12 gru 2020, o 13:32

Właśnie widzę, że mam słabe wyczucie czasu ;) Dzięki, Cas, to jest bardzo przydatne :)

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Casandra » 12 gru 2020, o 13:39

Jak to słabe? Wręcz idealne! :D Jakbyś miała słabe wyczucie czasu to byś wyszła z forum i już nie widziała odpowiedzi, że wszystko znajduje się tutaj :D

Mnie wgl zastanawia jedna rzecz... Czy tylko mi przeszkadza, że nasza nasza Pani znowu będzie musiała "latać" na zdjęciach z tymi tłami? 8o
Tła wyglądają tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Rikki
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 119
Rejestracja: 12 wrz 2020, o 14:37

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Rikki » 12 gru 2020, o 13:42

Pióra za szmaragdy, teleport za szmaragdy. Skąd mamy je brać, wygrywając w kole 3 szmaragdy?!

Casandra.... Do Gwiazdki zostało 12!! Dni.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2020, o 13:53 przez Casandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Posty sklejono

Awatar użytkownika
Latika
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 841
Rejestracja: 24 lut 2014, o 19:55
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Latika » 12 gru 2020, o 13:49

Przepiękne sa te tła, ogolnie postarali sie tez z ubrankami, sa bardzo ladnie narysowane :love:

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Casandra » 12 gru 2020, o 13:54

Rikki pisze:
12 gru 2020, o 13:42
Casandra.... Do Gwiazdki zostało 12!! Dni.

W sumie to zależy jak liczymy :D Gwiazdka to 25 grudnia. Licząc dzień dzisiejszy mamy 14 dni, a licząc od jutra 13 dni :D Tak więc zostawię jak jest i będziemy też liczyć dzień dzisiejszy ;)
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Rikki
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 119
Rejestracja: 12 wrz 2020, o 14:37

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Rikki » 12 gru 2020, o 14:30

Ale Pierwsza Gwiazdka już jest w Wigilię i jak się pojawią, to zasiada się do kolacji, świętuje się.

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Casandra » 12 gru 2020, o 14:52

To prawda - pierwszej gwiazdki szukamy w Wigilię Bożego Narodzenia :D I tutaj wkraczamy w tematykę, że różne rejony Polski (oraz świata) mają różne nazwy i zwyczaje. Tak samo jak ktoś inny przynosi prezenty tak samo Gwiazdą można nazwać zarówno Wigilię jak i dzień samego Bożego Narodzenia (np. jak w Google wpiszemy "Gwiazdka Święto" to wyświetli nam się 25 grudnia).

Może więc uściślijmy tak i zgodzimy się co do jednego:
Do Wigilii pozostało 12 dni (nie licząc dzisiaj), a do Bożego Narodzenia 13 dni - gdyby liczyć dzień dzisiejszy to wówczas mamy dni 13 i 14 odpowiednio dla Wigilii oraz Bożego Narodzenia :D

Myślę, że tak samo byśmy się mogły spierać gdyby w ogłoszeniu było napisane, że prezenty w Wigilię przynosi Dzieciątko :D Tak napisałabym ja, bo na Górnym Śląsku (a przynajmniej w moim rejonie Śląska) to właśnie Dzieciątko przynosi prezenty i dzieje się to po kolacji Wigilijnej. Ktoś inny napisałby jednak, że budząc się rano w Boże Narodzenie można znaleźć prezenty pod choinką od Mikołaja - bo taką tradycję ma u siebie :D Obie wersje byłyby zgodne z prawdą :D Święta Bożego Narodzenia są tak cudownym czasem, że najważne, że będą i będzie się można nimi cieszyć :love:
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Alice Morset
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 580
Rejestracja: 21 kwie 2020, o 17:40
Lokalizacja: Czechy/Zielona Góra/Bolesławiec

Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Alice Morset » 12 gru 2020, o 14:54

Chciałabym się wypowiedzieć ogólnie wiadomo, że wszyscy tęsknimy za starą wersją Areny mody, ale te czasy już nie wrócą. I tak niektóre wydarzenia zostały ułatwione więc nie ma na co narzekać z mojej perspektywy.
Powód do narzekań mogą mieć te osoby, które są w trakcie przyjęcia więc rozumiem ich frustracje.
Ciuszki bardzo ładne warto walczyć o nie w tym wydarzeniu w związku z czym życzę powodzenia. :)
„Przeszłość ma ogromne znaczenie dla przyszłości, niejako ją kształtuje i determinuje pewne cechy charakteru”.

Cytat z książki: Miłość szyta na miarę

Awatar użytkownika
Bashkaa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2010, o 00:24

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Bashkaa » 12 gru 2020, o 15:04

Casandra pisze:
12 gru 2020, o 13:39
Mnie wgl zastanawia jedna rzecz... Czy tylko mi przeszkadza, że nasza nasza Pani znowu będzie musiała "latać" na zdjęciach z tymi tłami?
No właśnie... ciekawe, czy na tych dwóch z pomostami będzie ją można "postawić". Szkoda, że graficy nie zwracają aż na to uwagi, bo skoro można robić zdjęcia z tłem i nawet przestawiać i ustawiać je tak, żeby nam pasowały, to fajnie, jakby dali lali jakąś podstawę pod nogi, żeby to miało sens ;)

A same tła są piękne! Byłam kiedyś w takim zimowym górskim miasteczku nad jeziorem więc przywołują wspomnienia :love:

Co do szmaragdów... wydaje mi się, że jednak łatwiej teraz "zarobić" szmaragdy niż w poprzedniej wersji. Przynajmniej mnie jest łatwiej wejść raz na dwie godziny na apce i poświęcić 5 sekund na wyklikanie pojedynków (plus, nawet jeśli przegramy, dostajemy ten pyłek, który skumulowany wciąż daje szmaragdy), niż co dziesięć minut klikać "sprawdź" i jeszcze otrzymywać info "przykro mi, nic nie znalazłeś"... Więc wcale mi nie przeszkadza, że muszę ich też trochę wydać ;)

Casandra pisze:Myślę, że tak samo byśmy się mogły spierać gdyby w ogłoszeniu było napisane, że prezenty w Wigilię przynosi Dzieciątko :D Tak napisałabym ja, bo na Górnym Śląsku (a przynajmniej w moim rejonie Śląska) to właśnie Dzieciątko przynosi prezenty i dzieje się to po kolacji Wigilijnej.
Piona! A dzieci idą wtedy myć naczynia po kolacji, żeby Dzieciątko miało kiedy te prezenty podłożyć ;)

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Casandra » 12 gru 2020, o 15:12

A to popatrz, u mnie nie było zmywania. W sensie było, ale to nie ono powodowało prezenty. Jak już było posprzątane to szliśmy do innego pokoju śpiewać kolędy. Po każdej kolędzie ktoś inny szedł sprawdzać czy już Dzieciątko było, czy też jeszcze nie. No i po kilku takich kolędach i sprawdzeniach okazało się, że za sprawą magii prezenty się pojawiły pod choinką - cudowne wspomnienia :love:

Co do teł to żeby nie było - też mi się baaardzo podobają bo są mega dopracowane :D A na 3 ostatnich może nawet będzie się dało ustawić laleczkę :D
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Rikki
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 119
Rejestracja: 12 wrz 2020, o 14:37

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Rikki » 12 gru 2020, o 15:35

Jednak walczę o tło w Zimowe Przytulanki. Tło mi Bardzo przypomina pomost w Międzybrodziu Żywieckim.

Ps s. A co do prezentów jak bylam mała... Pamiętam, jak była reklamówka z prezentem pod choinką i leżałam przy tej choince myśląc, co tam może być... Hehe.

Awatar użytkownika
Bashkaa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2010, o 00:24

Re: Wydarzenie - "Zimowe widoki" - do 26 grudnia

Post autor: Bashkaa » 12 gru 2020, o 15:48

Casandra pisze:
12 gru 2020, o 15:12
A to popatrz, u mnie nie było zmywania.
hahaha, widzisz, to moja rodzinka po prostu znalazła sposób jak dzieciaki zaprzęgnąć do sprzątania po Wigilii i dać im odpowiednią motywację ;) Nie, żebym się czepiała, po tym całym gotowaniu, jak najbardziej należał się "dorosłym" odpoczynek. Też kiedyś powiem swoim dzieciom, że jeśli nie pozmywają naczyń, to Dzieciątko nie przyjdzie :D :D :D

ODPOWIEDZ