Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Tutaj znajdziesz informacje o nowych wydarzeniach i kolekcjach, a także podyskutujesz na ich temat.
Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Amantis » 17 paź 2020, o 08:14

Kolejny ewent unowoczesniony o szmaragdowa wkladke...i zeby jeszcze rzeczywiscie byl tego wart...bo mnie osobiscie nawet wygrana diamentowa nie kusi za bardzo do kupna tych prezentow...pomijajac fakt ze i koszt w diamentach wzrosl znacznie.
Ciuchy nie godne uwagi...meble tez nie...tla jak tla...jedynie fryzury,maski i makijaze wygladaja jako tako....Porownujac jednak ten ewent do tych starych,jakos nie moge oprzec sie (po raz kolejny) wrazeniu,ze jestesmy konkretnie robieni w wala...od poczatku zmian.

Wczesniej zdobywalismy dynie na walkach i modelkach,przy aktywnej grze ,ilosciowo ,wychodzilo tyle samo zdobytych dyn co teraz ale...zdobywalo sie kase i szmaragdy,tak przy okazji.Teraz szmarki ktore zdobywamy ,musimy wlozyc w kupno prezentu.Dodatkowo wczesniej lup z prezentow ,ze tak powiem byl czysty,czyli faktycznie mozna go bylo nazwac lupem.Pomijajac fakt ze zdobywalo sie tez bonusy(ktore mialy swoja wartosc) i energie ,ktora moglo sie wykorzystac ,kiedy sie chcialo...

Teraz bonusy maja wartosc nijaka,dlaczego?Z prostego ciekawego powodu ze system jest ustawiony tak ,ze nawet majac najslabsze staty na swiecie to i tak przegrasz tylko TOT pojedynkow,bo system podsuwa ci albo nieaktywne juz konta ,albo duzo slabsze od ciebie.Popatrzcie dobrze po graczkach ze slabymi statami.Jak to jest ze taka graczka na 300 pojedynkow zazwyczaj ma 250 wygranych?Gdy tymczasem gracz o dobrych statystykach ma ich wygranych na 300 walk np 289??Dziwne prawda?

Energia,ktora kiedys byla tak cenna,bo mozna ja bylo sobie odlozyc i uzyc kiedy sie chcialo,teraz tez stracla na wartosci ,bo musisz ja uzyc od razu...chcesz czy nie,jesli grasz aktywnie.

Co wiec jest tak cennego w tych prezentach zeby bylo warte tych naszych szmarkow? Nic.
O ile wczesniej kazdy chcial zdobyc jak najwiecej,nie tylko dla zdobycia nowych ciuszkow ale i dla punktow mody...To teraz i te punkty mody stracily na wartosci...Bo po co je zbierac skoro mozna robic staty za kase,szybciej i latwiej..i po co robic te staty skoro system i tak jest ustawiony tak ze % nie przegrasz wiecej pojedynkow niz powinnas..

Do tego oszukano nas niezle...gdy mowiono ze nie mamy sie czego obawiac bo szmarkow starczy nam na wykup kolekcji ,przynajmniej po 1 sztuce z kazdego rodzaju...No tak ,pod warunkiem ze nie bedziesz bral udzialu w ewentach,nie robil przyjecia,nie wplacal na klub,nie kupowal nowosci w stylu -pupile czy tlo...

Gra jest tak ewidentnie nastawiona na naciagniecie gracza na kupno dodatkowej energi(glownie tej zoltej) ze to az bije po oczach...

Do tego ..na co nam te nowe ciuchy ,skoro w zasadzie nawet nie za bardzo czlowiek sie moze nimi pochwalic ,ze ma...bo wez naloz wampirza maske przy temacie ksiezniczek...to stracisz na kasie...

Wiec moim zdaniem nie ma sie co cisnac zeby zdobyc jak najwiecej tych prezentow,wrecz przeciwnie...kolejny ewent ,ktory mozna sobie spokojnie odpuscic...

Rikki
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 119
Rejestracja: 12 wrz 2020, o 14:37

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Rikki » 17 paź 2020, o 12:10

yuuki07 ja już się przyzwyczaiłam, że nie wszystko można mieć w tej grze. [CIACH]
Ostatnio zmieniony 20 paź 2020, o 09:53 przez Casandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Trolling

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Katriel Tremaine » 17 paź 2020, o 12:20

Jest, niestety, coraz więcej takich elementów które sobie można w tej grze odpuścić. Ale właśnie dlatego od początku zmiany podkreślam, że zdobywanie szmaragdów jest bardzo łatwe, tylko... no... energia to kwestia diamentowa. Otworzyłam sobie, tak dla sprawdzenia, 4 duże prezenty i wypadło mi z nich dokładnie 5 zielonych. Ktoś tam gdzieś upierał się, że zielonych z prezentów leci cala masa. Jest to bzdura. Dlaczego? Ponieważ tylko może wylecieć, ale nie jest to gwarantowane, więc tak naprawdę nie mamy pewności jak wyjdziemy w tym evencie pod względem szmaragdowym.

Co do wypowiedzi osoby powyżej, to pomyśl chwilkę zanim coś napiszesz. Z punktu widzenia twórców, to zmiana jest nie tylko inteligentna, ona jest wręcz genialna, więc to co napisałaś na tyle sensu co kot napłakał. Przecież całkiem spora grupa graczy podporządkuje się temu "nowemu" i wtedy zyski wzrosną. Początkowo myślałam "no nie, nikt takiego bubla nie kupi, nie będzie wspierał czegoś takiego finansowo", ale nie oszukujmy się, będzie. Całkiem spora część graczy się zwyczajnie podporządkuje, a wtedy, jeśli będzie chciała mieć, to pogodzi się z diamentową ekonomią gry.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: LaFemmeNikita » 17 paź 2020, o 13:52

Zniechęcą graczy którzy nie kupują diaxów, a jak już zostaną tylko ci co kupują to połączą różne wersje językowe. Mniej serwerów do utrzymania, mniej pracy, a ci którzy będą dalej grać to będą w pełni oddani i uzależnieni od gry. Dla producenta liczy się gracz z którego jest pewny dochód, a nie taki co gra na krzywy ryj.

Mała dygresja. Może część graczy kojarzy takie czasopismo o grach, które nazywa się CD Action. Kiedyś, wiele lat temu, w tym czasopiśmie zamieszczono psychotest na temat "Czy jestem uzależniony od grania w gry". Ten psychotest był zmanipulowany, tzn. ogromna większość osób które go rozwiązywała otrzymała wynik, że jest bardzo uzależniona od grania, użyto nawet określenia, że jest się kompuholikiem (od słowa alkoholik). Oczywiście zrobił się wielki szum i oburzenie. Potem redakcja wyjaśniła, że było to celowe, żeby pokazać jak łatwo uzależnić się od grania i jakie negatywne emocje to wywołuje gdy ktoś jest oskarżony o bycie "kompuholikiem" ;) Ktoś wtedy zapytał na łamach pisma, na poważnie, gdzie jest w takim razie ta cienka granica, że jest się uzależnionym czy się nie jest, kiedy to my kontrolujemy grę, a kiedy to ona już zaczyna kontrolować nas.

Dalibyście radę na przykład nie grać przez tydzień w Arenę Mody? Większość odpowie no pewnie, nie ma problemu, ale jednak trochę szkoda stracić koło...
W takim razie, drugi przykład, czy dalibyście radę logować się do gry na max 20 minut dziennie z minutnikiem w ręku? Wielu powie, no pewnie co tam, nie byłoby problemu, ale... ja tak naprawdę jestem tutaj dla znajomych z którymi gram, a nie dla samej gry, więc 20 minut raz dziennie to trochę mało...

Człowiek nie zauważa nawet kiedy gra go uzależnia, ale znajdą się też tacy co powiedzą, że trzeba mieć jakieś uzależnienie. Jedni palą, inni piją, a ja gram.

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Amantis » 17 paź 2020, o 14:28

Jesli o to chodzi to udalo im sie zniechecic gracza ,ktory kupowal diamenty...Zakrecilam kurki.Moze i jestem uzalezniona bo mialam konczyc gre a wychodzi na to ze nadal gram dosc aktywnie...ale nie jestem glupia...i nie bede placic za gre ,ktora juz mnie nie bawi jak wczesniej.Konczylam gry w ktore gralam ponad 6 lat...przyjdzie kryska i na arene.

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Enove » 17 paź 2020, o 14:49

Ja od momentu wprowadzenia zmian nie wydalam ani zlotowki na diaxy i tak juz zostanie. Nie wiem do jakiej docelowej grupy graczy byly te zmiany skierowane, ale pewne jest to, ze na pewno nie do osob, ktore inwestuja w gre, bo tych tworcy chyba mieli gleboko gdzies przy wprowadzaniu update'u no i coz - predko sie to zemsci, bo brak dochodu=klopoty.
Nie liczac teleportu (tutaj jedynie rekompensuje ruch co 20 min) i labiryntu, to cala reszta eventow to niestety ale potworne dno, na ktore nie oplaca sie nawet zerkac po aktualizacji.

Zainwestuje pewnie w duze prezenty, ale jedynie tyle, ile zbiore sama, szkoda kasy na gre ktora zaczyna sie zwijac

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Kate » 17 paź 2020, o 18:23

:whistling:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 paź 2020, o 22:30 przez Kate, łącznie zmieniany 1 raz.
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Karodziejka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 95
Rejestracja: 23 kwie 2010, o 20:09
Lokalizacja: Czeluści Piekła

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Karodziejka » 17 paź 2020, o 20:22

Godzinę przed pojawieniem się wydarzenia można było zauważyć pojawiające się dynie po rozegranym pojedynku. Zaczęłam się wtedy zastanawiać, jak zmieni się wtedy wydarzenie. Będzie wpadać po jednej dyni? Ew. maksymalnie od czasu do czasu od 1-3 sztuk, a może ceny za prezenty będą większe. Przecież coś za coś. Dużo się nie pomyliłam i większość prezentów kupiłam za diamenty, bo szkoda było mi wydać zielone...Teraz zalega mi sporo dyń i z ciężkim bólem serca wykorzystuje je do kupna prezentów...Może za rok wykorzystam...o ile będę jeszcze grać...

Szybsze pozyskiwanie doświadczenia oraz upragnionych szmaragdów nie może być takie fajne...Na przykład już na starej wersji przy wydarzeniu labirynt zmienili nagrodę w szmaragdach. Sama pamiętam jeszcze czasy kiedy po najechaniu na pole dolce albo szmaragdy potrafiło wypaść nawet 20 szmarków...Nie ukrywam, że to było jednej z wydarzeń, które bardzo lubiłam, bo serio można było nazbierać sporo szmaragdów.

Bardzo lubię wydarzenia Halloween. Wszystkie obecne stroje oraz makijaże są moim zdaniem świetne i cieszę się, że zdobyłam dwa tła na profil oraz wszystkie fryzurki. Plus uwielbiam te metalowe ozdoby...Szkoda, że nie pojawiły się starsze wydarzenia z Halloween. Prezenty były dosyć hojne i nie mogę narzekać na zawartość, ale ten mały prezent...no nie C:

Jeśli chodzi o diamenty to jeszcze je kupuję. Nie wiem ile osób musiałoby zrezygnować z kupna diamentów i jakiegokolwiek wspierania gry, żeby coś zaczęło się dziać. Jeśli polska wersja nie będzie im się opłacać, to mogą ją przecież zamknąć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Regelinda » 17 paź 2020, o 23:32

Kate pisze:
17 paź 2020, o 18:23
Ledwo uzbierałam na duży prezent...nie wiem, czy dam radę mieć więcej prezentów. Mam jeszcze diamenty, więc pewnie je wydam na energie.
PS. Zepsuli mi zabawę i najlepsze wydarzenie. :thumbdown:
Mam wykupioną zwiększoną ilość energii w pasku do 13 i tylko wykorzystująć tą energię, bez dokupowania doatkowych paczek, uzbierałam na 3 duże prezenty. I nie zrobiłam tego "ledwo" ale przy okazji normalnego zbijania energii z paska. Więc nie rozumiem tego jojczenia.

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Kate » 17 paź 2020, o 23:48

;)
Ostatnio zmieniony 18 paź 2020, o 22:32 przez Kate, łącznie zmieniany 1 raz.
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Katriel Tremaine » 18 paź 2020, o 00:42

Regola, ale to wymaga odrobiny pomyślunku...

Nie powiem żebym była szczęśliwa z powodu tych zmian, ale jakoś idzie, mimo, że nie mam zapasów zielonych.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Mandaloriana » 18 paź 2020, o 21:42

A mnie osobiście nie boli wydanie tych głupich szm :D :D :D w końcu to tylko gra, a nie coś przy czym tyłek mam spinać :D :D :D .
Wydam szmaragdy, zdobędę nowe.... Zastanawia mnie po co te jęczenie o biedzie, że nic nie można mieć :D Jeśli ktoś nie ma to tylko i wyłącznie ze swojej winy, a nie z winy gry. :P Więcej czasu = większe pole do popisu w postaci SZM itp. niestety life is brutal :love:
Nie rozumiem też czemu większość osób boli wydanie zielonych? Przecież to waluta, którą łatwo można nabyć i nie trzeba wydać na nią swoich realnych pieniędzy by móc nią operować.
Narzekanie niczego nie zmieni, a wystarczy się tylko przestawić… w świecie realnym też nie ma nic za darmo…
Ostatnio zmieniony 19 paź 2020, o 08:21 przez Mandaloriana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

FantometkaQ
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 13
Rejestracja: 10 maja 2019, o 23:33

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: FantometkaQ » 18 paź 2020, o 23:30

Ja przez przypadek nacisnęłam kup za diamenty duży prezent (mam chociaż nadzieję, że było warto i wypadnie coś porządnego) dodatkowo uzbierałam dynie i wykupiłam jeszcze dwa duże prezenty i chyba będzie na tyle, kiedyś było fajnie bo tylko to co się uzbierało w wydarzeniu za to się kupowało prezenty a teraz jeszcze dodatkowo szmaragdami trzeba płacić. Po aktualizacji gra zmieniła się na gorsze niż na lepsze.

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Amantis » 19 paź 2020, o 14:47

Zeby nie bylo ze ja tu biadole ( choc wiem do kogo sie to odnosilo) xD To nie jest kwestia biadolenia a zwykle matematyczne rachunki w odniesieniu o to o czym nas zapewniali przy przejsciu na nowa wersje gry.Bo pisali ze szmaragdow spokojnie starczy na wszystko itd.
Coz...
Od poczatku miesiac zrobilam 500 zwyciezkich pojedynkow-500 szmaragdow + 190 z dziennika,doliczajac karty,kolo dodajmy dodatkowe 100 czyli okolo 700 szmarkow przez okolo 20 dni.I prosze wziac tu pod uwage ze jestem aktywna graczka ,ktora zbija energie caly czas,wygrywajac wiekszosc pojedynkow(6 przegranych)

Kolekcja wykupienie kazdej rzeczy po 1 sztuce to koszt okolo 200 szmaragdow( nie liczylam dokladnie)
Skladka na klub(wiadomo kazdy ma inna) no ale policzmy hmm przez 2 tygodnie 50 szmarkow?
ewent bohaterki-jesli ktos gral aktywnie jak ja doszedl spokojnie do 4 bohaterki,przyjmijmy ze zrobil 3,ile zabralo szmarkow na walke z bohaterka?Przyjmijmy ze wybieralismy najtansze z mozliwych opcji,to i tak tych szmarkow poszlo ze 200
Wykupienie tla ,ktore bylo razem z kolekcja 45 szmarkow
Nowy pupil-kto kupil kto nie- jakby nie bylo ,nawet jesli kupil 1 -160 szmarkow ( oczywiscie to jest opcjonalne,bo mozna bylo go nie kupowac teraz)
Jesli ktos robi przyjecie trzeba liczyc wydatek na cokolwiek minimum 200 szmarkow.
Butik-opcjonalne kupno czegokolwiek-nie doliczam
I teraz powiedzimy ze na ewent prezentowy (osobiscie mam 8 prezentow,duzych) licze ze inni kupili 4 duze -160 szmarkow


Podliczajac wychodzi ponad 1000 szmarkow-jesli nawet odejmiemy to i owo,to i tak kwota wychodzi ladnie ponad 500 szmarkow.

Przeliczylam to przez okres 2 tygodni,wiec nie jest to dokladne przeliczenie miesieczne ,pomijajac fakt ze w miesiacu mamy minimum 2 nowe kolekje,no ale zrobilam takie dodaj to i tamto na szybko w odniesieniu o moje aktualne wygrane na arenie.

Reasumujac-nie,nie starczy spokonie na wszystko.musisz z czegos zrezygnowac
chcesz kupic auta weselne-zapomnij o ewentach i kolekcjach-ewentualnie naladuj energie za diaksy
chcesz wykupic kolekcje-zrezygnuj z ewentow-ewentualnie naladuj energie
chcesz robic ewenty-zapomnij o kolekcjach-ewentualnie naladuj energie
pupil,butik,tlo?-zapomnij o autach,kolekcjach,ewentach-ewentualnie naladuj energie

Taka jest obecna rzeczywistosc i ich* spokojnie starczy na wszystko*

ach dodam jeszcze ze to wszystko jest z perspektywy gracza ,ktory juz wiekszosc posiada
wiec jesli jestes mlodszym graczem to masz jeszcze do kupienia fryzki,oczy,makijaze.o ktorych mozesz zapomniec xD

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Wydarzenie: Impreza na zamku Draculi

Post autor: Enove » 19 paź 2020, o 17:14

Regelinda pisze:
17 paź 2020, o 23:32
Kate pisze:
17 paź 2020, o 18:23
Ledwo uzbierałam na duży prezent...nie wiem, czy dam radę mieć więcej prezentów. Mam jeszcze diamenty, więc pewnie je wydam na energie.
PS. Zepsuli mi zabawę i najlepsze wydarzenie. :thumbdown:
Mam wykupioną zwiększoną ilość energii w pasku do 13 i tylko wykorzystująć tą energię, bez dokupowania doatkowych paczek, uzbierałam na 3 duże prezenty. I nie zrobiłam tego "ledwo" ale przy okazji normalnego zbijania energii z paska. Więc nie rozumiem tego jojczenia.
Ja zbieram dwa duze dziennie - nie mam wykupionej zadnej energii ani nic, po prostu robie pojedynki. Da sie bez najmniejszych problemow, trzeba po prostu klikac a nie jojczyc. Jedynym utrudnieniem sa faktycznie te szmarki, bo prezenty sa przeliczone tak, ze 1 szmaragd = 3 dynie, a w pojedynkach stety niestety wypada wiecej dyn, wiec jest nieproporcjonalne

ODPOWIEDZ