Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Awatar użytkownika
Hellsing
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 302
Rejestracja: 22 lip 2014, o 16:05

Re: Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Hellsing » 14 paź 2019, o 18:53

Przedłużenie o tydzień xDDD I jeszcze prywatną wyspę z willą z basenem

Awatar użytkownika
Van Der Elayra
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 257
Rejestracja: 4 mar 2019, o 15:43
Lokalizacja: Česká Praha

Re: Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Van Der Elayra » 14 paź 2019, o 22:49

Moim zdaniem nie ma sensu przedłużać czasu trwania teleportu 14 dni wystarcza w zupełności. W tym czasie można zdobyć 3 całe plansze i trochę z 4 chyba, że ktoś jest fanem ładowania realnej kasy w di i zdobędzie cały ewent za jednym razem to już jego broszka. W każdym razie za jakiś czas powtórzą ten teleport i Ci mniej majętni zyskają to czego nie dozbierali teraz. Czy przedłużyć czas dla teleportów mówię stanowczo NIE!

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Kate » 14 paź 2019, o 22:59

World ja ledwo 2 plansze zrobiłam i wydałam uzbierane z koła di plus pomoc. Bez tego utknęłabym na pierwszej, a gdzie tam ukończenie 3...4 etc., którą zaczęłam dopiero dzisiaj. Nie dość, że tyle rzeczy, to na domiar po nocy gram, bo w dzień nie mam zbytnio czasu. Czasami też zapominam, aby wejść na plansze.
W każdym bądź razie... gratuluję wszystkim, którzy dali radę...ja poległam. Po 7 latach gry...pierwsze wydarzenie, które mnie tak strasznie zmęczyło. Czuję się, jak po zbieraniu ziemniaków w polu. :S
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Joanka
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 167
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:49

Re: Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Joanka » 14 paź 2019, o 23:52

Też będę mieć 2 skończone jak jutro dobrze pójdzie z 2 ostatnimi rzeczami. Pozbierałam jeszcze trochę pojedyńczych rzeczy z pozostałych i luzik :D
Nie czuję się ani zmęczona ani przegrana. Pierwszy raz nie ukończyłam mebelków... ale zrobiłam to z pełną świadomością :P to tło nie jest jakieś wyjątkowe, a mebelki są takie malutkie...
Fakt, że przegieli z ilością rzeczy na planszy i ciężko jest zacząć, pierwsze wejścia zbierałam po 1-3 rzeczy, ale potem już poszło.

Kate pograj sobie dla relaksu w sapera i przy następnym teleporcie będziesz już śmigać bez pomocy :)

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Regelinda » 15 paź 2019, o 00:40

Kate, może czas przestać jojczyć i w końcu wybrać, co jest dla Ciebie ważniejsze, bo nie da się trzymać pięciu srok za ogon. Sama piszesz, ze w dzień nie masz czasu, ze zapominasz o planszach. Ja robię zwykle plansze po 16, jak wychodzę z pracy, dla pewności nastawiam timer na 38-39 minut i jakoś się udaje. Poza tym załże się że zaczynasz się denerwować tym, ze nie masz tego czego chcesz i robisz podstawowe błędy w typowaniu pól.

Rzeczy owszem jest więcej, ale już od jakiego czasu eventy są układane na zasadzie jeden komplet do 6 elementów w 6 kolorach, jeśli jest to event z gatunku kilka kolorów ubrań Analogicznie kolekcje: 6 kompletów po 6 ubrać w 10 kolorach każde. Oczywiście od tego schematu też są odstępstwa, ale jeśli się dobrze przyjrzeć to jakoś ogólny schemat istnieje.

W evencie z Barbie masz wiec 3 plansze po 36 rzeczy, czyli po 6 elementów, każdy w 6 kolorach, jednak plansza mocno zbliżona bo ma 37 elementów, czyli albo jest 6 elementów po 6 kolorów każdy i 1 element w jednym kolorze, albo któryś z 6 elementów ma 7 kolorów. Wiem już, ze tu jest druga opcja. Kolejna plansza ma 42 elementy, czyli 7 elementów po 6 kolorów - to jest największe odejście od schematu. W pewnym sensie rekompensuje to ostatnia plansza, na której jest 29 elementów, czyli o 7 mniej, niż zakłada przytoczony przeze mnie schemat.

To teraz policzmy:

Plansza 1 - 36 elementów, czyli 6 rzeczy po 6 kolorów
Plansza 2 - 42 elementy czyli 7 rzeczy po 6 kolorów (6 więcej niż zakłada schemat)
Plansza 3 - 37 elementów czyli 5 rzeczy po 6 kolorów i 1 rzecz z 7 kolorami (1 rzecz więcej niż schemat)
Plansza 4 - 36 elementów, czyli 6 rzeczy po 6 kolorów
Plansza 5 - 36 elementów, czyli 6 rzeczy po 6 kolorów
Plansza 6 - 29 elementów po 1 kolorze (7 mniej niż zakłada schemat)

Tak więc 3 plansze powielają schemat - 36 elementów, czyli 6 rzeczy po 6 kolorów. Te które się wyłamują mają +6, +1, -7. I jeśli spojrzymy na to, to w działania wychodzi nam 0 (6+1-7=0), czyli przy założeniu, ze event zawiera komplety po 6 rzeczy, każda w 6 kolorach czyli 36, a plansz jest 6 (36 x 6 = 216) i zliczając faktyczny stan rzeczy na planszach: 36+42+37+36+36+26 = 216, więc jak widać, oba działania na końcu osiągają taka sama wartość.

Więc nikt Cię, Kate, nie próbuje oszukać. Jak dla mnie szukasz dymu, bo coś Ci nie wychodzi i się wściekasz. A prawda jest taka, że eventy wielokolorowe od jakiegoś czasu własne tak wyglądają

Joanka
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 167
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:49

Re: Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Joanka » 15 paź 2019, o 00:49

Może dokładając coraz więcej elementów kiedyś dojdą do tego że będzie 100 i każdy będzie szczęśliwy :D Albo i nie... :S

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Regelinda » 15 paź 2019, o 00:56

Dżo, jak będzie 100 rzeczy, skoro już jest ich ponad 200 :P

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Lady_Blair » 15 paź 2019, o 01:30

Może i jest Reg taka tendencja, ale czy to dobrze? Kiedyś na planszach było po 25 rzeczy, później po 30. Teraz 36, a na jednej 42 8| Jeżeli ten pociąg się nie zatrzyma to za 2 czy 3 teleporty będziemy mieli na każdej planszy po 45 elementów.
Moim zdaniem plansze są lekko przeładowane. Tak jak napisała Joanka... jeżeli na jednej planszy na start dostajemy 36 rzeczy to pierwszy dzień na niej jest często stracony. Elementów jest dużo, są gęsto rozmieszczone blisko siebie, przez co nie pojawiają się "X" i celuje się na chybił trafił.
Mnie udało się zdobyć 3 fryzury, ale wydałam dokładnie 60 di żeby sobie pomóc. Pewnie z dużą determinacją na pilnowanie czasu i budzików można byłoby te 3 plansze zgarnąć za free, ale mnie ten typ eventu męczy i czasami potrzebuję oddechu podczas jego trwania.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Katriel Tremaine » 15 paź 2019, o 10:36

Większość graczek jednak teleport lubi, nawet jeśli jest grupa malkontentów. Ileż to razy widziałam deklaracje, że to ulubiona forma eventu? Nie zliczę... Czyżby się to miało zmienić?
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Van Der Elayra
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 257
Rejestracja: 4 mar 2019, o 15:43
Lokalizacja: Česká Praha

Re: Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Van Der Elayra » 15 paź 2019, o 12:14

Kate ja też korzystałam z pomocy i uprzejmości ludzi tu a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie ładuję diamentów w teleport w ogóle więc nie rozumiem trochę twojego toku rozumowania i chyba nawet nie chce zrozumieć. Najprościej podczas teleportów wybrać sobie 3 plansze które na 100% chciało by się posiadać w swoim wyposażeniu i je klikać. Przecież wiadomo jest, że w ciągu 14 dni nie ma szans na zdobycie wszystkich plansz, no chyba, że ktoś ma tak bez błędną intuicje, że w ciągu 8h ma każdy ruch trafiony co daje 12 celnych trafień. A w to raczej wątpię, bo każdy z nas trafi podczas trwania teleportu źle więc jest to raczej rzeczą ludzką. Więc nie dziwie się, że większość Cię unika i nie chce z tobą zamienić ani jednego słowa. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Wydarzenie "Świat Barbie" - do 15 października

Post autor: Regelinda » 15 paź 2019, o 13:28

Taka rada jeszcze co do ładowania di. Lepiej wykupić drugą planszę danego dnia niż pojedyncze ruchy, jeśli do zebrania zostało skoro rzeczy.

Zablokowany