Wydarzenie "Taylor Swift" - do 2 października

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Lady_Blair » 27 wrz 2019, o 20:37

Heidi niestety pasjans to szmaragdożerca. Ja mam 2 rzeczy z 3 stołu, a wydałam 600-700 szm i 10 di.

Awatar użytkownika
Bezgraniczny
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 771
Rejestracja: 10 lip 2015, o 16:27
Kontakt:

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Bezgraniczny » 29 wrz 2019, o 15:26

Ja nawet nie wiem ile wydałem, ale całkiem dobrze mi poszło. Właśnie kończę ostatnią plansze. Taylor musiała być moja :P

Joanka
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 167
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:49

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Joanka » 30 wrz 2019, o 00:17

Tragedia z tym pasjansem, dawniej pamiętam byłam w stanie dojść do 3 talii, a teraz dokupując codziennie dodatkowe karty mam raptem 3 rzeczy z pierwszej :(
Żeby chociaż sukienka czy torebka wpadły, ale nie...

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Katriel Tremaine » 30 wrz 2019, o 10:38

Mam zwyczaj robić ten event za di, a nie za zielone. Wychodzę z założenia, że szkoda kupować dodatkowe karty jeśli i tak może się nie udać, a jak zbiorę resztę kart za di, to mam pewność. Dziś zdobędę drugą fryzurkę, a resztą zajmę się jutro.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

FantometkaQ
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 13
Rejestracja: 10 maja 2019, o 23:33

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: FantometkaQ » 30 wrz 2019, o 11:04

Pasjans to najgorsza forma eventu. Tyko wydaje się szmaragdy i diamenty. Ja tylko grając za darmowe ruchy to nic nie zdobyłam.

Awatar użytkownika
Mili29
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 345
Rejestracja: 11 mar 2016, o 19:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała.

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Mili29 » 30 wrz 2019, o 17:20

Ja też gram za darmowe ruchy, i nie mam ani jednej rzeczy. Kompletnie nic. Ale mówi się trudno. Ten event Powinien zostać wycofany, bo każdy Powinien mieć Równe szanse, a nie tylko..... Diamenciary. Ja trzymam diaxy na coś zupełnie innego, może jakąś kolekcje.
Mili29

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Lady_Blair » 30 wrz 2019, o 21:06

Mili... są równe szanse. Tak naprawdę do tego eventu wcale nie są potrzebne diamenty. Wystarczy ogromna ilość szmaragdów. Ja mam 2 rzeczy z 5 planszy i diamentów wydałam dokładnie 20 (kupiłam 4 jokery). Kupowanie jokerów to jednak indywidualna sprawa i nie są one konieczne do zdobywania stołów. Ten event to gratka nie dla diamenciar, a dla szmaragdowych chomików :) Ale skoro liczysz tylko na darmoszkę i nie chcesz wydać nawet szmaragdów to nic dziwnego, że nic nie wygrałaś.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Katriel Tremaine » 30 wrz 2019, o 21:25

Mili29 pisze:
30 wrz 2019, o 17:20
Ja też gram za darmowe ruchy, i nie mam ani jednej rzeczy. Kompletnie nic. Ale mówi się trudno. Ten event Powinien zostać wycofany, bo każdy Powinien mieć Równe szanse, a nie tylko..... Diamenciary. Ja trzymam diaxy na coś zupełnie innego, może jakąś kolekcje.
Oj dziewczyno, mnie zastanawia tylko kiedy ty wreszcie przestaniesz się tak pogardliwie odnosić do dziewczyn, które kupują diamenty. Jeśli to do ciebie jeszcze nie dotarło, to szanse może nie są równe, ale są sprawiedliwe... a sprawiedliwie to nie znaczy równo.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Mili29
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 345
Rejestracja: 11 mar 2016, o 19:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała.

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Mili29 » 30 wrz 2019, o 21:45

Wolny kraj. Każdy może mówić co chce i kiedy chce. Napisałam Prawdę. Nie wszystkim musi się podobać.
Mili29

Joanka
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 167
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:49

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Joanka » 30 wrz 2019, o 22:05

Powiedziałabym raczej że - wyraziłaś swoje zdanie, co oczywiście nie wszystkim musi się podobać.

A co do ogromnej ilości szmaragdów - choćbym się uparła i wydała wszystko co mam to i tak czasem nie przejdzie. Dokupuję dodatkowe ruchy, ale są takie rozdania że nic to nie daje. Więc to jest też kwestia szczęścia i tego jak się karty ułożą, jak to w kartach... :)
Bez wchodzenia kolejny raz na planszę i ruchów za di po prostu nie przejdzie.

No cóż... te rzeczy nie są jakieś rewelacyjne więc jakoś przeżyję.

Swoją drogą, ja nie jestem zbyt biegła w rachunkach, ale mógłby ktoś policzyć ile szmaragdów na to wychodzi.... :?:

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Katriel Tremaine » 30 wrz 2019, o 22:11

Mili29 pisze:
30 wrz 2019, o 21:45
Wolny kraj. Każdy może mówić co chce i kiedy chce. Napisałam Prawdę. Nie wszystkim musi się podobać.
Wolny czy nie, to nie zmienia faktu, że nie masz prawa nikogo obrażać w imię swoich wydumanych prawd. Twoja prawda jest twoja, ale nie musi być prawdą dla każdego. Dla mnie to co napisałaś to nie prawda, a bzdura i co? Pasjans jest walutożerny, ale co z tego? Nie on jeden. Ostatni z wprowadzonych rodzajów eventów wcale nie ma ruchów darmowych i też jest walutożerny, więc pasjans jakoś przerażająco przy tym nie wypada. Coś za coś, pogódź się z tym.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Casandra » 30 wrz 2019, o 23:19

Joanka pisze:
30 wrz 2019, o 22:05
Swoją drogą, ja nie jestem zbyt biegła w rachunkach, ale mógłby ktoś policzyć ile szmaragdów na to wychodzi.... :?:
Bardzo ciężko jest to liczyć Dżo, bo ciężko określić liczbę darmowych ruchów. Ale można zrobić małe zestawienie maksymalne ;)
Przyjmijmy, że jeżeli na stole mamy do odkrycia 18 kart za szmaragdy to wydamy na to max 36 szmaragdów, jeżeli dokupimy dodatkowo 10 kart to należy doliczyć jeszcze 68 szmaragdów (50 za pakiet i 18 za 9 odkryć po 2 szm [9, bo pamiętamy, że pierwsze jest darmowe]), no ale zakładamy najgorsze, a więc dokupujemy 2 razy po 5 kart, czyli wydajemy niestety 76 szmaragdów (60 za 2 pakiety po 30 i 16 za odkrycia kart [4 płatne po 2 szm na kupiony pakiet, a pakietów są 2, więc 4*2*2=16]). W sumie więc na jedno rozdanie wychodzi nam 112 szmaragdów (36 za ruchy + 76 za dodatkowe karty). Dodatkowo jeżeli musimy wejść na stół 2 razy, by zdobyć nagrodę główną to mamy w sumie 224 szmaragdy. Mając w wydarzeniu 6 stołów po 2 wejścia sumarycznie otrzymujemy 1344 szmaragdy. Tym razem na pewno na jeden (nie pamiętam niestety, czy tylko na jeden) stół należało wejść 3 razy, a więc trzeba doliczyć dodatkowe 112 szmaragdów -> mamy więc 1456 szmaragdów.

No ale, aleeeee... Przecież nie zawsze zbierzemy wszystkie rzeczy. Tak więc zaszalejmy! 8o Nie mamy przecież szczęścia. Wchodzimy więc co 6h na planszę i wykorzystujemy wszystko.
Wydarzenie trwa 7 dni, na każdy dzień dostajemy 4 szanse, a więc zyskujemy darmowe 28 rozdań. (Nie pamiętam niestety jak stał licznik kiedy wydarzenie się rozpoczynało więc tych rozdań mogło być +/- 1-2, ale przecież zakładamy najgorsze/najlepsze rozwiązanie)

28 rozdań * 112 szmaragdów na rozdanie = 3136 szmaragdów

Pewnie gdzieś się pomyliłam w obliczeniach :D No ale cóż. Próbowałam :p Wyszło więc 3136 szmaragdów (dla osób, które nie mają szczęścia i wszystko klikają za szmaragdy) oraz 1456 szmaragdów (dla osób z ogromnym szczęściem, które kończą 5 stołów w 2 rozdaniach i jeden stół w 3 rozdaniach)- oczywiście jest to liczone z dużą górką, bowiem mamy jednak te darmowe ruchy, a każdy darmowy ruch to -2 szmaragdy, dodatkowo różnie mogą się rozłożyć te nasze dokupione pakiety - czasami nie będziemy ich potrzebować, a czasami kupimy od razu 10 kart i zaoszczędzimy ;) Należy też pamiętać, że główne założenie obliczeń to 18 kart do odkrycia, a przecież czasami jest ich mniej/więcej :whistling:
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Joanka
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 167
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:49

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Joanka » 1 paź 2019, o 00:03

Dzięki Cas jesteś wielka :thumbsup:

No faktycznie tanio nie jest....
Ja jednak starałam się wchodzić o ile to możliwe co godzinę i klikać te darmowe więc nie wyszło aż tyle... zwłaszcza że nie doczytałam że plansza resetuje się co 6h 8| hahaha kiedyś było raz dziennie...
No czyli mogłam zajść dalej gdybym się pofatygowała przeczytać dokładnie instrukcję :P
Nie wiem ile dokładnie wydałam, pewnie coś koło 500, jak na pierścionek, opaskę i buty... hmmm no trochę drogo jednak :S

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 1 października

Post autor: Casandra » 1 paź 2019, o 11:30

Drogie Panie,

Wydarzenie Taylor Swift zostało wydłużone o 24 godziny z powodu problemów z grą, jakie nas spotkały ostatnio.

Miłej gry,
Zespół Areny Mody
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Wydarzenie "Taylor Swift" - do 2 października

Post autor: Katriel Tremaine » 1 paź 2019, o 11:51

I tak na wszelki wypadek skończyłam gdy tylko udało mi się wejść. Jestem ciut stratna, ale przeżyję.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Zablokowany