LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Post autor: LaFemmeNikita » 17 sty 2019, o 12:54

Lady_Blair pisze:Nie mam pojęcia ile już prób podjęłam, ale w ostatnich 3 przeprowadziłam przed rozgrywką około 10 minutową analizę planszy, licząc klocki, które są mi potrzebne, spisując na kartce możliwości strącania klocków w celu połączenie do siebie potrzebnych mi kolorów i sprawdzenia czy wystarczy ruchów.
Długie liczenie i planowanie nie zwiększa jakoś znacząco możliwości ukończenia danej planszy. To jest tylko taka iluzja, że planując kilka ruchów do przodu masz szansę wygrać. Tak naprawdę 45% sukcesu to pierwotne ułożenie klocków na planszy, kolejne 45% to kolory klocków jakie spadają z góry, a tylko 10% sukcesu to Twoja umiejętność ułożenia tego tak aby wygrać.
Czasami jak odpalę planszę i widzę, że muszę uzbierać 20 zielonych i 10 pomarańczowych, a na planszy mam tylko 4 zielone i 2 pomarańczowe gotowe do zbicia to z góry wiadomo, że w 15 ruchach się tego nie da zrobić. Oczywiście można zbijać inne kolory, ale one też najczęściej są ułożone w grupy po maksymalnie 4 czy 5 klocków i zbijając to jest mała szansa, że coś pożytecznego spadnie z góry, a w tym czasie reszta potrzebnych klocków ułoży się korzystnie.
Zgadzam się, że poziom trudności w porównaniu do starych eventów tego typu poszedł znacznie do góry, powiem więcej, moim zdaniem te plansze i spadające klocki nie są całkowicie losowe. Ustawiony jest jakiś procent dla danej planszy, że np. pomarańczowe spadają rzadziej niż żółte i jednych już na starcie jest mniej od innych. To widać gołym okiem i tylko naiwni mogą myśleć, że cały czas mają pecha.

Podsumowując - nie wydasz diamentów to trudno będzie zdobyć całość. Event musi się przecież kalkulować dla producenta. Jeżeli już komuś zależy aby ukończyć cały event to moim zdaniem kupowanie dodatkowych ruchów na danej planszy mija się z celem. Lepiej już zainwestować te 40 diamentów w 5 tęczowych bomb. Niewykorzystane przechodzą na kolejną plansze, więc w trudnych momentach można taką użyć i powinno to iść szybciej do przodu.

A coś takiego wam się zdarza?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Post autor: Lady_Blair » 17 sty 2019, o 13:36

Aeryn Sun pisze:
17 sty 2019, o 11:23
A no widzicie, tak się napaliłam na to tło, że trochę przyspieszyłam i mi ta różnica czasu umknęła.
Właśnie też mi się podoba tło, bo jest proste i klasyczne. Gdybym doszła chociaż do 7 planszy to skusiłabym się żeby diamentami dobić do tego tła, ale skoro nie mogę wyjść z 4 to jednak nie będę szaleć.

lisova
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 15:31

Re: LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Post autor: lisova » 17 sty 2019, o 14:15

Ja na dłużej utknęłam na 4, potem 5 i na 6 planszy... Przed chwilą przy 6 się wkurzyłam, bo chciałam srebrną sukienkę i kupiłam 1 tęczobombę. Potem wszystko się tak ładnie ułożyło, że doszłam aż do 9, gdzie została mi ostatnia rzecz do zdobycia :D Oby Wam też się tak ułożyło, nie poddawajcie się :thumbsup:

Joanka
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 167
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:49

Re: LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Post autor: Joanka » 17 sty 2019, o 14:39

Właśnie co ten event taki krótki :(

Awatar użytkownika
Hellsing
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 302
Rejestracja: 22 lip 2014, o 16:05

Re: LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Post autor: Hellsing » 17 sty 2019, o 19:46

Jestem dopiero na 4 planszy, strasznie słabo coś mi idzie, nawet skupiając się na tylko jednym elemencie z 3 dostępnych, trudno jest zebrać odpowiednie kolory. Tło jest poprawne, ubrania nie w moim guście, nawet ten krótszy czas mi odpowiada

aniaania
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 403
Rejestracja: 2 lis 2016, o 19:20

Re: LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Post autor: aniaania » 17 sty 2019, o 20:09

ja jak wejdę na planszę a mam więcej niz jedną rzecz do zgarnięcia to pierwsze co to patrzę na którą mam większe szanse i na tej się skupiam, bo niestety ale zgarniecie 2 na raz jest bardzo trudne. no ale przed chwilką miałam szczęście i 7 planszę udało mi sie zebrać w całości za pierwszym razem i nawet 5 ruchów zostało :D ale miałam fajne duże grupy klocków do zebrania i jeden kolorek zebrałam w 2 kliknięciach.
a co do tego że plansze i spadajace klocki nie są całkowicie losowe to pamiętam jak w jednym z poprzednich eventów dużo osób mialo problem ze zgarnieciem tej samej rzeczy i zazwyczaj była to wina tego samego kolorku, to przypadek to raczej nie był ;)

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Post autor: Casandra » 17 sty 2019, o 20:48

aniaania pisze:
17 sty 2019, o 20:09
7 planszę udało mi sie zebrać w całości za pierwszym razem
Też tak miałam! :D 7 plansza jest chyba jakaś szczęśliwa pod względem ułożenia klocków.
W chwili obecnej jestem na ostatniej planszy - mam nadzieję, że uda się skończyć wydarzenie, ale nie mówię, kilka razy sobie pomogłam :whistling:
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

anaa2
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 10
Rejestracja: 6 paź 2017, o 17:16

Re: LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Post autor: anaa2 » 18 sty 2019, o 22:11

jak działa tęczo-bomba? Jeżeli zabija wszystkie klocki z jednego koloru to one doliczają się do brakujących klocków aby uzyskać nagrodę?

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Post autor: Casandra » 18 sty 2019, o 22:14

Dokładnie tak :) Jeżeli masz na planszy 10 zielonych klocków i klikniesz na zielony klocek to wszystkie zielone z planszy wyparują, a do puli zebranych dopisze się 10 zielonych klocków :D
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

anaa2
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 10
Rejestracja: 6 paź 2017, o 17:16

Re: LŚNIĄCA ZBROJA - wydarzenie do 20 stycznia

Post autor: anaa2 » 19 sty 2019, o 18:19

Dziękuje ślicznie :*

Zablokowany