Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja i głosowanie użytkowników

Brakuje Ci diamentów i szmaragdów? Zdobądź je w konkursach na forum!
Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2680
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja i głosowanie użytkowników

Post autor: Regelinda » 4 cze 2024, o 22:38

Zapraszamy do dyskusji na temat Konkursu - Jak z obrazka
Życzymy udanej zabawy!

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2680
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Regelinda » 4 cze 2024, o 22:42

Tu znajdziecie instrukcję jak postępować w programach graficznych: Instrukcja

Zrobiłam ją do innego konkursu, ale może ktoś skorzysta.
Jeśli chcecie, żeby zrobić do tego konkretnego konkursu, to dajcie znać.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2680
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Regelinda » 10 cze 2024, o 22:27

Jeszcze trzy przykładowe prace ode mnie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Gatta
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 552
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:45

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Gatta » 12 cze 2024, o 10:53

A w wytycznych nie ma wzmianki, że powinna być użyta podstawowa pozycja rąk? W Twoich przykładach są różne układy dłoni, więc wolę dopytać :)

Informacją o podstawowej pozycji rąk chciałam określić minimalną wielkość Pani, jaka powinna się znaleźć w ramie, żeby było łatwiej określić, czy nie jej tam za mało lali. Oczywiście można używać póz. :)/ Regelinda
Obrazek

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2680
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Regelinda » 15 cze 2024, o 20:05

Widzę, że jest problem z wykonaniem pracy, więc zaraz przygotuję Wam jakąś instrukcję.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2680
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Regelinda » 15 cze 2024, o 21:20

1. Robimy w grze stylizację, która ma wyć wykorzystana w konkursie:

Obrazek

2. Kiedy już wszystko jest gotowe, przechodzimy do galerii i robimy zdjęcie bez tła:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3. Następnie przechodzimy do naszego zdjęcia:

To jest link, który trzeba będzie potem pomocniczo wkleić do zgłoszenia. Ale też z tego linku korzystamy zapisując zdjęcie na naszym sprzęcie.

Obrazek

4. Klikamy prawym przyciskiem myszy w ten link i wybieramy "przejdź do strony":

Obrazek

5. Zdjęcie otwiera się na nowej karcie przeglądarki. Znowu klikamy na nie prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Zapisz grafikę jako..."

Obrazek

I zapisujemy zdjęcie na naszym komputerze:

Obrazek

6. Kiedy już mamy zapisaną pracę, należałoby się pozbyć z niej zbędnych elementów tła i napisu. Ale o tym za chwilę.

Jeśli nie chcemy bawić się z obcinaniem napisu ze zdjęcia, jest jeszcze inny sposób pozyskania naszej pani do pracy. Oczywiście zdjęcie w galerii będzie nam potrzebne, więc i tak musimy je zrobić. Ale prościej będzie naj sobie poradzić bez przycinania napisu, zwłaszcza, że potrafi on zakryć część stylizacji.

7. Wchodzimy w zakładkę "Mój profil" w grze, klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i robimy kroki 5 i 6. Wtedy mamy zapisane zdjęcia naszej Pani bez napisu. Takim zdjęciem będzie potem łatwiej operować.

Obrazek

8. Potrzeba nam jest teraz rama. W tym celu można sobie wyszukać ramę w intrenecie, ale po wielu trudach znalazłam 12 ram, których format jest taki, że nadają się do tego zadania (są bez tła). Te ramy znajdują się na forum w głównym temacie konkursowym. A że zależy mi na czasie i nie chcę się za bardzo przepracowywać, udaję się na forum, aby zobaczyć, czy znajdzie się odpowiednia rama do mojej pracy.

Postępuję tak jak przy zapisywaniu naszej Pani, czyli kroki 5-6.
Wybrałam sobie dwie ramy. Zobaczymy, która będzie mi bardziej pasowała.

Obrazek

Teraz musimy to złożyć do kupy. Jak poprzednio podam Wam, jak to zrobić w dwóch programach, z których korzystam.
Oczywiście, jeśli ktoś korzysta z innych i chciałby się tym podzielić z resztą, to zapraszam. :)

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2680
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Regelinda » 15 cze 2024, o 22:32

Obrazek
GIMP
wersja 2.10.34
1. Otwieramy program:

Obrazek

2. A potem otwieramy zjecie naszej Pani:

Obrazek

3. Zaczniemy od zdjęcia z napisem. Wybieramy to zdjęcie i klikamy "Otwórz...":

Obrazek

4. Kiedy już mamy nasze zdjęcie otwarte, musimy odciąć napis. Z ikonek po lewej stronie wybieramy ta zaznaczoną:

Obrazek

Jeśli tam jej nie znajdziecie, to z górnego menu wybieramy "Narzędzia", potem "Narzędzia przekształcania" i "Kadrowanie":

Obrazek

5. Ustawiamy kursor tuż pod napisem w lewym górnym rogu, i trzymając lewy przycisk myszki przeciągamy do prawego dolnego rogu:

Obrazek

Następnie klikamy w środek obrazka. Mamy już nasze zdjęcie pomniejszone o napis.:

Obrazek

6. Teraz musimy je zapisać. Wybieramy "Plik", potem "Wyeksportuj jako.."

Obrazek

U góry zmieniamy nazwę pliku na inny (oryginalne zdjęcie może nam się przydać, jeśli gdzieś po drodze popełnimy błąd) i zmieniamy rozszerzenie na ".png"

Obrazek

Potem klikamy "Wyeksportuj"

Obrazek

Obrazek

Kiedy już zapisaliśmy zdjęcie, zamykamy je:

Obrazek

Obrazek

7. Jeśli mamy za dużo pustego pola dookoła, możemy zdjęcie jeszcze bardziej przyciąć. Powtarzamy kroki 2-3, tylko tym razem wybieramy zdjęcie, które przed chwilą zapisaliśmy:

Obrazek

8. Następnie, kiedy zdjęcie jest już otwarte, z menu górnego wybieramy "Obraz" i "Kadruj do zawartości"

Obrazek

9 A następnie "Plik" i "Zastąp"

Obrazek.

10. Jeśli nie chcemy przycinać napisu, wtedy w krokach 2-3 wybieramy drugie zdjęcie, bez napisu.

Obrazek

Obrazek

11 Potem postępujemy tak jak w punkcie 8, a potem według punktu 6.

12. Kiedy już mamy przygotowane zdjęcie naszej Pani, wybieramy ramę. Tak jak w punktach 2-3 otwieramy w programie zapisaną przez nas wcześniej ramę:

Obrazek

13. Następnie klikamy "Plik" i "Otwórz jako warstwy" wybierając to zdjęcie naszej Pani, które wcześniej zapisaliśmy po obróbce:

https://i.imgur.com/3xe3BeO.png

Obrazek

14. Jak widzimy nasza Pani jest na ramie, a nie pod nią, a więc musimy ją przesunąć. W tym celu z prawej strony zaznaczmy zdjęcie Pani i potem niżej strzałkę w dół:

Obrazek

Obrazek

15. Następnie zaznaczoną ikonką z lewej strony ustawiamy naszą Panią w ramie:

Obrazek

16. Kiedy już ustawimy Panią w ramie, wykonujemy punkt 6. Polecam nadać inną nazwę. Gotowa praca powinna mieć rozszerzenie ".png.

Generalnie to było było wszystko, ale zdjęcie Pani trochę nam poza zdjęcie wystaje. Więc postępujemy wg punktów 2-3 (otwieranie pracy), następnie przycinamy jak w punktach 4-5 i zapisujemy gotową pracę wg punktu 9. I już możemy pracę hostować i wysłać na konkurs. Nie zapominając o przesłaniu linka z galerii gry oraz podaniu imienia Pani w grze.

Obrazek

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2680
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Regelinda » 15 cze 2024, o 23:28

Obrazek
PhotoScape X
wersja 4.2.1
1. Otwieramy program i z menu górnego wybieramy "Edytor":

Obrazek

2. Następnie z lewej strony szukamy folderu z zapisanymi zdjęciami naszej Pani i ramami:

Obrazek

3. Jeśli wybieramy zdjęcie z napisem, musimy najpierw pozbyć się napisu. Po otwarciu zdjęcia z prawej strony wybieramy "Kadruj"

Obrazek

4. Ustawiamy kursor w lewym równym rogu pod napisem i przeciągamy do prawego dolnego. Następnie za pomocną niebieskich punktów dostosowujemy odpowiedną wielkość zdjęcia.

Obrazek

A następnie klikamy u dołu z prawej strony "Kadruj"

Obrazek

Obrazek

5. Teraz nakładamy ramę. W tym celu u góry po prawej stronie klikamy "wstaw"

Obrazek

A następnie "obraz"

Obrazek

6. Wybieramy interesującą nas ramkę:

Obrazek

Obrazek

7. Teraz musimy dopasować ramkę do zdjęcia naszej Pani. Ramkę kadrujemy za pomocą niebieskich punktów, a przesuwamy chwytając kursorem ramkę i ustawiając ją w odpowiednim miejscu:

Obrazek
8. Okazało się jednak, że rama, którą wybrałam, mimo próby jej dostosowania, jest trochę za krótka. Gdybym próbowała ją dalej powiększać, obrazek nie wyglądałby najlepiej. Muszę wiec na chwilę ramę usunąć

Obrazek

i przyciąć zdjęcie u dołu. (Będę przycinała zdjęcie Pani, a nie skalowała). Klikam "Edycja" u góry:

Obrazek

powtarzając punkty 3-4

9. Następnie według punktów 5-7 dopasowujemy ramkę. Zdecydowanie lepiej :):

Obrazek

10. Jeśli jesteśmy zadowoleni z efektu, w prawym dolnym rogu wybieramy "Zapisz":

Obrazek

Jeśli zmienialiśmy rozmiar ramki klikamy "Tak":

Obrazek

Potem "Zapisz jako..."

Obrazek

11. W okienku, które się pojawi wpisujemy nowa nazwę pliku, a w polu poniżej zmieniamy typ pliku na .png i zapisujemy.

Obrazek

Mamy gotową pracę, którą wysyłamy na konkurs:

Obrazek

Jeśli praca jest poprawnie wykonana, to kiedy otwieram ją w dowolnym programie graficznym, nie powinna mieć tła.

Awatar użytkownika
Wanda321
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2024, o 15:58

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Wanda321 » 23 cze 2024, o 13:41

Wie ktoś kiedy się zaczyna głosowanie użytkowników?

Awatar użytkownika
Gatta
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 552
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:45

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Gatta » 23 cze 2024, o 13:51

Głosowanie użytkowników jest zwykle otwarte zaraz po podaniu wyników głosowania jury 🙂
Obrazek

Awatar użytkownika
Wanda321
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2024, o 15:58

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Wanda321 » 23 cze 2024, o 15:47

Dziękuję. Jestem na forum od niedawna i dopiero zaczynam ogarniać

Awatar użytkownika
Gatta
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 552
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:45

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja

Post autor: Gatta » 23 cze 2024, o 23:48

Nie ma sprawy, w razie innych pytań pisz śmiało na pw 😊
Obrazek

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2680
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja i głosowanie użytkowników

Post autor: Regelinda » 7 lip 2024, o 21:23

Zasady głosowania użytkowników:
  • Głosowanie trwa do: 14.07.2024 r.
  • Głosujemy poprzez wybranie 3 prac, które najbardziej nam się podobają, uzasadnienie swojego wyboru i ustawienie ich w podium punktowane następująco:
    I - 6 pkt.
    II - 4 pkt.
    III - 3 pkt.
  • Praca z największą ilością punktów zostanie nagrodzona nagrodą użytkowników nr 1, a następna w kolejności praca otrzyma nagrodę użytkowników nr 2.
  • Uczestniczki konkursu nie mogą głosować na zgłoszone przez siebie prace.
  • Do każdego głosu należy dołączyć przynajmniej krótkie zdanie opisujące, dlaczego to właśnie ta praca została przez Was wybrana.
  • Posty edytowane nie będą brane pod uwagę podczas zliczania głosów.
  • Posty bez uzasadnienia nie będą brane pod uwagę podczas zliczania głosów.
  • Każda użytkowniczka forum może zagłosować tylko jeden raz w danym konkursie.
  • W przypadku remisu nagrodę otrzymuje ta praca, która zyskała najwięcej wskazań na I miejscu. Jeżeli i to nie rozstrzygnie remisu to brana jest pod uwagę ilość wskazań na II miejscu, a gdy i to nie pomoże wówczas decydować będą wskazania na III miejscu. W przypadku nierozstrzygniętego w ten sposób remisu, decyzję o nagrodzie podejmuje Team Areny Mody.
  • Każda forma spamu, proszenie lub nakłanianie do głosowania jest zabronione! Chodzi zarówno o wiadomości prywatne w grze i na forum, komentarze w profilach, jak również wiadomości na innych stronach www (np. facebook). Każda Pani rozsyłająca tego typu wiadomości zostanie zdyskwalifikowana. Proszę zgłaszać takie przypadki do moderatora prowadzącego konkurs zawsze dołączając screen PW/komentarza. Wyłącznie uzasadnione przypadki będą usuwane z konkursu. Tylko moderator wie, kto zgłasza takie sytuacje. Uczestniczki konkursu nie otrzymują informacji na temat osoby zgłaszającej.
  • Przykład poprawnie oddanego głosu:
    I. 321 - podoba mi się, że żółta kaczuszka pasuje do tła i wanny.
    II. 654 - zwróciłam uwagę na twarz, jest bardzo zrelaksowana i przyjazna
    III. 987 - praca urzekła mnie swoją zwiewnością i elegancją

Prace biorące udział w konkursie:

Wytyczne

Oczekiwaną formą pracy było zdjęcie wykonane w programie graficznym przedstawiające obraz w ramie. Obraz miał przedstawiać portret Pani. A oto szczegółowe zasady:
♦ tematyka pracy była dowolna;
♦ do skomponowania obrazu można było wykorzystać tylko to, co jest w garderobie i w salonie piękności; z tego co tam znajdziecie należało nie tylko ubrać Panią, ale też skomponować tło obrazu (nie można było używać tła przy robieniu zdjęcia);
♦ stylizacja Pani nie mogła być wykonana poza grą;
♦ w programie graficznym należało połączyć zdjęcie Pani z dowolnie wybraną ramą;
♦ w gotowej pracy Pani powinna była się znaleźć przynajmniej w połowie swojej wielkości (powinny być widoczne obie ręce w podstawowej pozycji);
♦ zdjęcie Pani można było przyciąć do żądanej wielkości, jak podano wyżej, nie można był jej jednak skalować (zmniejszać lub zwiększać); należało dostosować ramę do Pani;
♦ musiała być widoczna cała głowa Pani (wysokie nakrycie głowy lub obszerniejsza fryzura mogła być przycięte);
♦ zdjęcie Pani nie mogło wystawać poza ramę.





~ 1 ~
Obrazek





~ 2 ~
Obrazek





~ 3 ~
Obrazek





~ 4 ~
Obrazek





~ 5 ~
Obrazek





~ 6 ~
Obrazek





~ 7 ~
Obrazek





~ 8 ~
Obrazek

Katrina
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 23
Rejestracja: 27 paź 2019, o 13:15

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja i głosowanie użytkowników

Post autor: Katrina » 8 lip 2024, o 17:06

I. 4. Podoba mi się orientalny styl pracy. Pięknie dobrana kolorystyka. Smok bardzo ładnie wpasowuje się w ramkę.
II. 3. Praca przypomina witraż w kościele przedstawiający jakąś świętą postać. Bardzo oryginalny pomysł i wszystko jest spójne.
III. 7. W tej pracy podoba mi się jej mroczność. Piękne połączenie czerni i czerwieni. A ramka jest dobrana idealnie!

Awatar użytkownika
Wanda321
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2024, o 15:58

Re: Konkurs - JAK Z OBRAZKA - dyskusja i głosowanie użytkowników

Post autor: Wanda321 » 8 lip 2024, o 21:38

I. 2 prześliczna pani która przypomina mi matkę naturę. Bardzo mi się podoba drzewo i długie włosy.
II. 4 ładny smok dobrze dopasowana ramka i ciekawa kompozycja.
III. 7 ładnie dobierane kolory o mrocznej kolorystyce

ODPOWIEDZ