Stylistka Tygodnia #208

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Stylistka Tygodnia #208

Post autor: Aurelie » 20 kwie 2022, o 21:18

Stylistka Tygodnia #208

Motyw: Śmingus-Dyngus

Inne informacje: Przebierz swoją postać za Słowianina (postać męska), który gotów jest do świętowania tradycyjnego śmingusa - dyngusa, mając w głowie psikusy, flirty i harce: oblewanie panien wodą i - według tradycji - biciu po nogach witkami wierzby bądź palmy (śmingus). Od tej tradycji można było wykupić się jedynie pięknie zdobionymi pisankami lub poczęstunkiem (dyngus).

Głosowanie trwa do 26.04.2022r.
Głosując podaj numer pracy, która Ci się podoba i uzasadnij swój wybór.
*Zgodnie z Regulaminem Stylistki Tygodnia ważne są tylko uzasadnione głosy. Jako uzasadnienie rozumiemy wypowiedź złożoną z jednego zdania, wskazującą minimum jedną cechę stylizacji, która przypadła do gustu głosującemu. Przy czym cecha to nie ubranie ani epitet (np. śliczna bluzeczka, świetne spodnie, wspaniały smok, piękna pani).

:!:
Jeśli jesteś świadkiem lub adresatem jakiejkolwiek formy nakłaniania do głosowania, zgłoś to moderatorce konkursu. Należy dołączyć zrzut z ekranu, na którym widać taką wiadomość, gdyż tylko uzasadnione przypadki będą usuwane z konkursu. Nikt poza moderatorem nie pozna tożsamości osoby zgłaszającej, a sama osoba zgłaszająca nie ponosi oczywiście żadnych konsekwencji.



Zapraszam do głosowania!
1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
kka643
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2013, o 12:39

Re: Stylistka Tygodnia #208

Post autor: kka643 » 21 kwie 2022, o 10:28

3! Najbardziej przypomina mi postać takiego typowego chłopa - słowianina :)

Awatar użytkownika
Alice Morset
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 580
Rejestracja: 21 kwie 2020, o 17:40
Lokalizacja: Czechy/Zielona Góra/Bolesławiec

Re: Stylistka Tygodnia #208

Post autor: Alice Morset » 21 kwie 2022, o 13:20

Praca nr 2. Przykuła moją uwagę, według mnie jest najładniejsza, a kolory stylizacji zbliżone są do kolorów folklorystycznych. Gratulacje dla pani, która stworzyła tę stylizację ^^ Uśmiech na twarzy tej pani świadczy, że śmingus dyngus trwał w wesołej atmosferze :thumbsup: Z przyjemnością oddaje głos na pracę nr 2.
„Przeszłość ma ogromne znaczenie dla przyszłości, niejako ją kształtuje i determinuje pewne cechy charakteru”.

Cytat z książki: Miłość szyta na miarę

Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Stylistka Tygodnia #208

Post autor: Mandaloriana » 21 kwie 2022, o 17:41

Swoj glos oddaje na prace numer 3, jest jak taki prawdziwy chlop, do tego luzna koszula, witki sa, radosc jest.....i nie przypomna pirata w lany poniedzialek :D
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

Awatar użytkownika
Iris
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 133
Rejestracja: 21 sty 2016, o 14:58

Re: Stylistka Tygodnia #208

Post autor: Iris » 23 kwie 2022, o 11:30

Jak dla mnie wszystkie prace są naprawdę świetne. :love: W każdej znajdzie się jakiś element, który przykuwa uwagę. W 1 - słowiański typ urody, który podobnie, jak w pracy 3 kojarzy się ze swobodą. W 2 - dopracowany strój, którego odświętność sugeruje okres świąteczny albo nawet szlachcica. Natomiast swój głos oddaję na pracę numer 3. Urzekła mnie ta radosna mina, która wywołuje we mnie skojarzenia ze spontaniczną, niepohamowaną radością. Cała stylizacja kojarzy mi się z takim wiejskim, rubasznym chłopkiem, któremu psoty w głowie. Fajny pomysł na witki palmowe. Myślę, że tematyka tej edycji została najlepiej przedstawiona właśnie w tej pracy. ;)

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Stylistka Tygodnia #208

Post autor: Aurelie » 27 kwie 2022, o 23:22


208. edycję Stylistki Tygodnia wygrywa
immortal
praca nr 3

Obrazek
GRATULACJE!!!
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Zablokowany