Konkurs - Wakacyjne zwiedzanie - Prezentacja prac

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkurs - Wakacyjne zwiedzanie - Prezentacja prac

Post autor: Casandra » 29 sie 2022, o 22:41

1.
Zdjęcie pochodzi z podróży do Paryża. Pani zwiedza jedno z najbardziej znanych muzeów sztuki na świecie.
W Luwrze oprócz znanych portretów jak ten Mony Lisy, czy obrazów uwieczniających ważne wydarzenia historyczne jak "Wolność wiodąca lud na barykady", moja pani podziwia również przepiękne pejzaże.

Obrazek

2.
Podczas wakacji postanowiłam wybrać się do Indii. Samo miejsce przypomina widoki z bajki o Aladynie. Dookoła pustynia mieniąca się niczym złoto wraz z wędrującymi wielbłądami w tle. Mnóstwo bazarów gdzie można zobaczyć niesamowite wyroby, wyczuć różnorodne przyprawy i usłyszeć gwar targujących się ludzi w różnych językach.
Przejeżdżając obok miasta Agra postanowiłam skorzystać z okazji i zwiedzić jeden z największych zabytków świata – Taj Mahal!
Ciekawostką jest to, że nazywana jest również świątynią miłości gdyż sama budowla została wzniesiona ku pamięci ukochanej żony indyjskiego cesarza.

Obrazek

3.
Zamek książęcy w Kliczkowie.

Zdaję sobie sprawę, że większość z was pierwszy raz słyszy o tym zamku. Mam to szczęście, że tegorocznego lata miałam okazję zwiedzić zakątki tego zamku i poznać jego historię. Mimo że nie jestem zwolenniczką opowieści historycznych dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i śmiało mogę powiedzieć, że jeszcze nie raz odwiedzę Kliczków i ten piękny zamek.

Obrazek

4.
Jasne światło oświetlające korytarz oślepiło mnie, kiedy zeszłam z ciemnych schodów. Jasność eksponowała wykute w skale hieroglify, niektóre nadal pokryte żywymi barwami pomimo upływu ponad 3 tysięcy lat. Moim oczom ukazała się szklana trumna, w której spoczywała mumia faraona. Wysuszona czerń jej zmumifikowanej twarzy kontrastowała z prostą lnianą tkaniną, którą została odkryta. Na jej widok przeszył mnie dreszcz, a na skórze pojawiła się gęsia skórka. Wieczna cisza sprawiła, że wizyta tutaj stała się mistyczną podróżą w świat starożytnego Egiptu. W końcu nie codziennie odwiedza się owiany legendą o klątwie grobowiec faraona Tutanchamona położony w malowniczej Dolinie Królów.
Obrazek

5.
Moja Pani w te wakacje wybrała się do Tajwanu by zwiedzić tam wspaniałe muzeum lalek Barbie. Sama ubiera się na różowo i swoim stylem naśladuje tę kultową zabawkę, dlatego odwiedzenie muzeum Barbie od zawsze było jej wielkim marzeniem.
Obrazek

6.
Moja Pani wybrała się w tegoroczne wakacje do Seattle. Postanowiła zobaczyć słynną Gumową Aleję. Znajduje się ona przy Market Theatre. Jedna ze ścian teatru oblepiona jest w całości kilkucentymetrową powłoką ze zużytych gum do żucia. Moja Pani jest przygotowana na powiększenie tej osobliwej kolekcji. Ściana znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pierwszego Starbucksa na świecie, który przy okazji także odwiedziła, aby raczyć się aromatyczną kawą.
Obrazek

7.
W te wakacje Pani wybrała się do Amsterdamu. Na tym zdjęciu Pani znajduje się w Dzielnicy Muzeów, gdzie dotarła wypożyczonym rowerem. Znajdują się tu muzeum van Gogha, Rijksmuseum i Muzeum Sztuki Współczesnej Stedelijk, gdzie Pani podziwiała jedne z najpiękniejszych dzieł sztuki.
Obrazek

8.
Zdjęcie mojej Pani pochodzi ze zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce. Nawet zakupiła niewielką pamiątkę ;)
Obrazek

9.
Zwiedzenie Paryża zawsze było moim marzeniem. W końcu udało mi się odwiedzić to cudowne miasto miłości. Oczywiście pierwszą atrakcją, jaką postanowiłam zobaczyć po przylocie był symbol miasta - Wieża Eiffla. Mimo mojej słabej kondycji i niewygodnych butów udało mi się pokonać aż 1665 schodów! Na samym szczycie byłam pod wrażeniem wspaniałego widoku. Zdziwił mnie fakt, że budowla kończy w tym roku 135 lat.
Pozdrowienia z Paryża :*

Obrazek

10.
Moja Pani na wakacyjną podróż wybrała się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na zdjęciu jest w trakcie zwiedzania
Wielkiego Meczetu w Abu Dhabi. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu wiąże się z koniecznością przestrzegania kilku zasad. Na jego terenie obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych, ale dopuszczalne jest robienie nimi zdjęć. Obowiązuje tu również określony strój: długie spodnie, koszule zakrywające ramiona oraz nakrycia głowy. Dodatkowo dziedziniec i salę modlitewną zwiedza się boso. Przed wejściem na ich teren zostawia się buty na przygotowanych stojakach.

Obrazek

11.
Bedac w Pradze nie moglam ominac mostu Karola cudowne miejsce pelne rzezb i magii. 30 rzezb otacza nas symetrycznie widok jest naprawde cudowny o kazdej porze dnia. Najpiekniejszy chyba jednak jest wieczor gdy zapalaja sie swiatla latarni a miasto zapada w sen .Piekna panorama Pragii w blasku ciemnego nieba i blasku ksiezyca.
Obrazek
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkurs - Wakacyjne zwiedzanie - Prezentacja prac

Post autor: Casandra » 4 wrz 2022, o 12:01

Nazwa na forum -> Imię Pani w grze

1. Ada11 -> Ada11 III MIEJSCE
2. Arista -> Arista WYRÓŻNIENIE
3. Alice Morset -> Alice Morset WYRÓŻNIENIE

4. Blanca -> Blanca III MIEJSCE
5. makabra6 -> Carmelia WYRÓŻNIENIE
6. Plynesia -> Polynesia II MIEJSCE
7. Lyanna -> Lyanna WYRÓŻNIENIE
8. Polla -> Polla WYRÓŻNIENIE
9. Księżycowa -> Miray WYRÓŻNIENIE

10. Syd -> Verso I MIEJSCE
11. czarna35 -> anger WYRÓŻNIENIE
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Zablokowany