Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 18:46

1.
Gdzie się podziały moje ulubione buty? Chciałam je dziś założyć, a nigdzie nie mogę ich znaleźć! Przecież zawsze były w garderobie na stronie 12, dlaczego ich tu nie widzę? Czyżbym przez przypadek umieściła je w szafowym archiwum? Nie- tam też ich nie ma. Ale zaraz, zaraz, mój kochany Reksio, co on tam ma...?! Chyba nie są to tylko moje ulubione trampki...
I tak oto zagadka zaginionych w niewyjaśniony sposób butów została rozwiązana.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 18:47

2.
Tajemnicza komisja.

Na początku swej arenowej drogi,
zawsze miałam powód do trwogi.
Ciągle mi szmaragdów brakowało,
po aktualizacji to aż przerażało!
Gdzie by szmarki zdobyć można ekspresowo?
Gdzie łatwo, przyjemnie i bezproblemowo?

Oto forum się w dali wyłania,
a tam konkursy i niezła sumka do wygrania!
Wystarczy pięknie ubrać laleczkę,
wysłać i gotowe – teraz poczekać troszeczkę.
Bo oto komisja swym okiem ocenia,
kto jest wart tego wynagrodzenia.

Lecz kim oni są? Nikt tego nie wie?
Czy wolą anonimowość zachować dla siebie?
Pytam się ludzi na czatach, w wiadomościach,
nikt nic nie wie – nie słyszał o tych gościach.
Szukam tej zagadki rozwiązanie,
pierwszy krok –forum w całości sprawdzanie.

Nic nie ma, są dobrze ukryci,
czy to może są magicy, kosmici?
Co tajemną kryjówkę mają,
i się przed całym światem chowają?

Gdy już mnie nadzieja opuścić miała,
pojawia się Casandra - wiadomość przysłała.
Cała zagadka została rozwiązana,
lista jury jest przecież opublikowana!
Teraz wiadomo kto nasze stylki ocenia,
teraz szybko, już nie ma czasu do stracenia!
Uczestniczyć jak najczęściej w konkursach trzeba,
aby zdobyć walutę do kolejnego wydarzenia!
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 18:49

3.
Wiceliderka z mojego klubu zawsze była moją inspiracją - obserwując ją jednak zauważyłam coś niepokojącego:
Co miesiąc zmieniała ona swojego chłopaka na coraz to nowszy model (nie zawsze lepszy)
W przeciągu kilku miesięcy spotykała się z 25 mężczyznami, którzy znikali w niewyjaśnionych okolicznościach, postanowiłam więc zbadać sprawę.
Po wyszukaniu w wyszukiwarce adresów jej ex udałam się tam, sąsiedzi twierdzili, że nie widzieli ich już od dawna. Zaczekałam cierpliwie kilka dni, w sobotę odbyła się impreza zaręczynowa owej wice. Popijając kawkę podziwiałam jej piękny ogród, jakież było moje zaskoczenie, wszystkie rośliny były pod ochroną (doliczyłam się ich 24) Zbadałam sprawę konkretnie przechadzając się, kilka z roślin miało widoczne świeże ślady nowej ziemi. W pewnym momencie do ogrodu wszedł jej uwczesny narzeczony z nowym okazem w ręku, wysłała go po roślinkę.
Czyżby planowała pozbyć się i jego oraz dobrać się do jego majątku?
W głowie kłębiły się najgorsze myśli, dreszcz przechodził po plecach, potrzebowałam jednak dowodów.
Nocą gdy słodko spała zawitałam do ogrodu z nowoczesnym sprzętem do kopania przekopałam rabaty i niestety odkryłam dowody zbrodni, oj wice wice co z Ciebie wyrośnie
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 18:50

4.
Pewnej nocy, w mrocznych zaułkach deszczowego Londynu odnaleziono ciało modelki. Młoda kobieta została uduszona sznurem własnych pereł, które pozostawione zostały na miejscu zbrodni, co wykluczyło motyw rabunkowy. Po dokładnych oględzinach mieszkania ofiary pani detektyw znalazła dowód który natychmiast wskazał winnego. Dowodem tym był plik listów miłosnych od wielbiciela, który latami wysyłał pięknej kobiecie swoje wyznania. Nie doczekawszy się wzajemności zaczął w końcu kierować w stronę przyszłej ofiary groźby a ostatecznie dopuścił się tej niewyobrażalnej zbrodni. Odciski palców na listach pasowały do śladów jakie szaleniec zostawił na miejscu przestępstwa. Został więc zatrzymany i postawiony przed wymiarem sprawiedliwości.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 18:52

5.
UWAGA! UWAGA! INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI! PAN MŁODY ODNALEZIONY!
W minioną sobotę miał odbyć się ślub tegorocznej Miss Areny Mody. Niestety na kilka minut przed planowaną uroczystością okazało się, że Pan Młody zniknął. W akcję poszukiwawczą włączyła się Ekscentryczna Detektyw Morales, która ustaliła miejsce pobytu Pana Młodego po trzech dniach od jego zaginięcia. Okazało się, że na kilka godzin przed ślubem Pan Młody otrzymał informację, że kurier nie zdąży dojechać z prezentem dla jego narzeczonej. W związku z tym Pan Młody udał się do ulubionego butiku jego ukochanej, gdzie ujrzał ostatnią parę botków ze wzorem w panterkę na cienkiej szpilce z nowej kolekcji, które postanowił zakupić. Niestety w ślad za nim podążyły rozszalałe modelki. Ekscentryczna Detektyw Morales ustaliła, że Pan Młody znajduje się w szpitalu w stanie niezagrażającym życiu, a doznał jedynie kilkudziesięciu zadrapań, kilkunastu siniaków oraz zaniku pamięci. Jest z nim już jego ukochana, która rozpacza po stracie botków ... to znaczy po niefortunnej przygodzie Pana Młodego. Jak mówi Ekscentryczna Detektyw Morales: "Nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż kobieta walcząca o buty". A teraz przechodzimy do sprawy afery futrznej
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 18:53

6.
Detektyw Ru, piekna azjatycka agentka wpadla na slady podejrzanej aktywnosci wsrod Pan na Arenie Mody.
Otoz chodzi o uzycie falszywej antycznej broni - orientalnych mieczy samurajskich. By wytropic nieuczciwych handlarzy, sama wyposazyla sie w zupelnie tepe ostrza i udala sie na czarny rynek by zdobyc uzyteczne informacje. W jednej z ciemnych, bocznych uliczek znalazla sklep z antykami i pod pozorem kupna wazy z dynastii Ming przeszukala caly antykwariat. Widzac jej tepe miecze, wasaty kupiec zaproponowal towar "spod lady". Zupelna podrobke samurajskich mieczy, ktore doslownie lamaly sie w dloni i byly jeszcze gorszej jakosci niz jej wlasna bron. Tak detektyw Ru dotarla do serca kryminalnych dzialanosci na AM.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 18:55

7.
Szmaragdy i diamenty ginące z klubowych skarbonek? Nigdy więcej! Udało mi się rozwikłać zagadkę znikających precjozów i to przypadkiem! Nocą, gdy większość graczy przebywała w klubie, gdzie pilnowała skarbca, ja postanowiłam się przewietrzyć i poszłam na spacer. Nagle spostrzegłam cień skradający się w stronę sklepu meblowego. Niezauważona podążyłam w ślad za nim i okazało się, że w lasku za stawem kwitnie handel skradzionymi kamieniami! Nie ujawniając się, postanowiłam śledzić jedną z handlarek aż do jej mieszkania. Gdy światło w jej domu zgasło, pobiegłam się przebrać w strój, który nie będzie się rzucał w czy, po czym wróciłam na czaty. Rankiem z mieszkania wyszła podejrzana i udała się na spotkanie z trzema innymi osobami, po czym razem udały się do kolejnego klubu, aby opróżnić kolejną skarbonkę. Za dnia! Okazał się, że złodziejki plądrowały nasze zapasy w godzinach porannych, kiedy nikt się tego nie spodziewał, a zmęczone nocnym pilnowaniem graczki odsypiały! Na szczęście przyłapałam złodziejaszki na gorącym uczynku i wszczęłam alarm, na który zleciało się pół areny. Szabrownice miały nietęgie miny, zwłaszcza, gdy usłyszały, że muszą zwrócić całą zrabowaną kwotę.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 18:56

8.
Wstrząsające przeżycie!
Chcąc przygotować się do kolejnego Konkursu Piękności na Arenie Mody, otworzyłam drzwi garderoby i co zwróciło moją uwagę?! Moja elegancka, czarna suknia została podarta aż do samej podszewki! Postanowiłam podjąć śledztwo w tej sprawie tuż po wypiciu porannej kawy. Na podłodze od miejsca przestępstwa zauważyłam ciągnące się nitki oraz czarne fragmenty materiału o różnej wielkości. Doprowadziły mnie one do kojca trzech, kocich rozbójników - kota, tygrysa i himalayana - zwierzaków Areny Mody. Widząc ich smutne minki, postanowiłam wybaczyć im ten wybryk i wykorzystać podartą kreację na najbliższą, halloweenową imprezę!
W naszej ulubionej grze nic się nie zmarnuje! Główka pracuje!
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 18:57

9.
Pewnego dnia do mojego biura detektywistycznego wpadla roztrzesiona Alice R. Zaczela krzyczec ze jej naszyjnik i cenne futro zostalo skradzione. Detektyw Edward czyli ja rusza wraz z Alice do jej mieszkania. Zamek w drzwiach nie byl wylamany w mieszkaniu panowal balagan a na podlodze znajdowaly sie slady stop okno bylo wybite.
Detektyw Edward po zabezpieczeniu sladow i dedukcji zaaresztowal Alice. Alice R ukartowala wlamanie poniewaz drogocenne rzeczy byly ubezpieczone na duza kwote. Edward po obejrzeniu mieszkania doszedl do wniosku ze okno zostalo wybite od srodka poniewaz odlamki szkla byly na zewnatrz a nie w mieszkaniu.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 18:59

10.
Dziś na Arenie Mody wielkie poruszenie. Zaginął dobry styl i smak potrzebny do stworzenia modnej i niebanalnej stylizacji! Lament i krzyk rozlega się z każdego zakątka AM: jak wygrać teraz konkurs piękności, jak zabłysnąć na Arenie. Z pomocą przychodzi Pani detektyw Alina Stylova i jej pies. Po całym dniu poszukiwań wszystko wraca do normy. Alina za namową, wdzięcznych za jej pomoc pań, zostaje rozchwytywaną osobistą stylistką na AM.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 28 paź 2021, o 19:01

11.
Klubowiczki rozpoczynając pokaz mody widzą kolorowe elementy, myślą, że to tylko wirtualna zabawa. Nie wiedzą, że gdzieś tam, w równoległej rzeczywistości, na odległym serwerze, pokaz dzięki ich zabawie odbywa się naprawdę...
Lśniący wybieg, światła, rzędy wyściełanych eleganckim pluszem krzeseł. Ktoś przebiega przez salę z naręczem strojów, ktoś poprawia scenariusz pokazu, ktoś nerwowo próbuje coś załatwić przez telefon. Stukanie obcasów, delikatny szelest materiałów. Detektyw wchodzi na zaplecze, światła są przygaszone, na złotej pufie siedzi projektant, twarz chowa w dłoniach. U jego stóp porwane fragmenty eleganckich, połyskujących tkanin.
- Ktoś znowu to zrobił! Poobcinał treny sukienek, poszarpał rękawy, wyciął koronki!
Detektyw ujmuje w palce delikatny, półprzezroczysty materiał.
- Dowiemy się kto to zrobił.
Uważnie ogląda każdy skrawek, przesuwa palcami po wyszukanych splotach nici.
Nagle dostrzega długi włos w kolorze fuksji.
- Ten włos mogła zostawić tylko jedna osoba! Nowa asystentka!
Z garderoby na końcu korytarza rozlega się szloch.
Dziewczyna nerwowo poprawia włosy w kolorze fuksji, przeciera oczy. Nad nią stoi już kilka osób.
- Przepraszam, zrobiłam to na prośbę konkurencyjnego klubu, miałam popsuć wasz pokaz, byłam taka głupia!
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 29 paź 2021, o 18:13

12.
Trampek i czerwona szpilka? Elegancki kozaczek i japonka? Co to się tu wydarzyło? ?(

Przez moją garderobę przeszło jakieś tornado. Wszystkie buty się pomieszały. Biały adidas i niewygodny sandałek? Tak nie może to wyglądać, trzeba wezwać Panią Detektyw :!: Po szybkim skanowaniu arenowych szaf z butami, okazało się że nie tylko jedna ucierpiała. Tajemniczy psotnik pomieszał wszystkie pary butów na AM. Nie pominął też garderoby naszej Pani Detektyw! X( Jaki z niego śmieszek! Zakładamy tipsy, okulary i duży kapelusz – stylka incognito gotowa! Z dowodem zbrodni w jednej dłoni i z fajką w drugiej ruszamy na przeszukiwanie wszystkich zakątków AM 8) Niestety znalezienie dwóch takich samych butów okazało się za trudne. Ale to nie zniechęciło naszej Pani Detektyw! Kobietki nie dają się tak łatwo zwieść. Wręcz przeciwnie – z nowymi dawkami „pozytywnych” emocji brną na polowanie gagatka :whistling:

Szykuj się dowcipnisiu! Przed wytuszowanym okiem Pani Detektyw nawet zgubiony guzik się nie ukryje! Po długich poszukiwaniach, poszukiwany rabuś znajduje się w ostatniej szafie, która została mu do pomieszania. Żartownisiem okazuje się projektant mody, który chciał aby kobiety bardziej urozmaicały swoją stylizacje zakładając dwa różne buty.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Konkurs - Kryminalne zagadki AM - Prezentacja prac

Post autor: Aurelie » 6 lis 2021, o 14:25

Nazwa na forum -> Imię Pani w grze

1. Ada11 -> Ada11 II MIEJSCE
2. Arista -> Arista WYRÓŻNIENIE
3. kacia88 -> kattka WYRÓŻNIENIE
4. makabra6 -> Carmelia WYRÓŻNIENIE

5. Blanca -> Blanca I MIEJSCE
6. Chusy -> Drusilla WYRÓŻNIENIE
7. Avivia -> Avivia WYRÓŻNIENIE

8. Night -> Night II MIEJSCE
9. czarna35 -> anger WYRÓŻNIENIE
10. Nadiya -> newa17 WYRÓŻNIENIE
11. Plynesia -> Polynesia WYRÓŻNIENIE
12. _vampirka_ -> Vampirka WYRÓŻNIENIE
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Zablokowany