Konkursy weselne

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Konkursy weselne

Post autor: Mandaloriana » 24 maja 2019, o 06:52

Zapewne niejedna z Was chciałaby zmiany w konkursie weselnym, który obecnie jest dostępny. Wiele osób ma do niego zastrzeżenia, również i ja sama. Niestety ten konkurs nie przypomina konkursu, jest to kolejny badziew, w którym liczy się spamowanie i żebranie o głosy. Panie dość często nie stosują się do danego tematu, co widać po dodanych pracach. Niektóre panie wystawiają te same prace co na poprzednich konkursach... moim zdaniem jest to słabe.
Fajnie by było gdyby organiztaroka wesela mogła osobiście akceptować prace na konkurs, a samo głosowanie odbyło by się anonimowo...(tak by nie było widać ilości serduszek, bądź nazwy Pani, która wystawiła swoją pracę w konkursie). Każdy powinien mieć szanse na wygraną, póki co liczą się internetowe koleżanki...a nie sama w sobie praca.... Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś ciekawe pomysły to proszę pisać 🤗🤗🤗
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Konkursy weselne

Post autor: Amantis » 24 maja 2019, o 13:20

Akceptowanie prac przez organizatorke tez nie jest dobrym pomyslem.Kto ci da pewnosc ze nie bedzie faworyzowac swoich kolezanek?Moze nie przyjac czyjejs pracy tylko dlatego ze nie lubi danej osoby.Moze zaakceptowac tylko 1 prace by wygrala osoba wybrana przez nia ,nie przez innych.

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Konkursy weselne

Post autor: Lady_Blair » 27 maja 2019, o 09:42

Tematyczny konkurs weselny to jest super sprawa, ale wymaga modyfikacji, które według mnie sprawiłyby, że działałby lepiej niż obecnie:
- anonimowość,
- selekcja prac przez organizatorkę - nie zgadzam się żeby ten punkt miał stanowić problem. To organizatorka jest gospodarzem, więc powinna mieć prawo bycia Jurorem - selekcjonerem konkursu, który sama wymyśliła. Dyskryminacja prac osób, których się nie lubi byłaby niemożliwa dzięki anonimowości i nie wyobrażam sobie sytuacji, w których organizatorki latają po galeriach swoich "wrogów" szukając stylizacji, którą nawet nie wiadomo czy dana osoba zrobiła. Z resztą... jak ktoś ma w gierce osoby, których nie trawi to chyba po prostu nie zaprasza takich na swoje wesele.
Jeżeli chodzi o zasady selekcji to narzuciłabym pewne - oprócz anonimowości prac, które jeszcze bardziej narzucałyby uczciwe selekcjonowanie. Organizatorka musiałaby wybrać od 40 do 50 % prac spośród tych zgłoszonych. Czyli jeżeli do konkursu zgłosiłoby się 100 osób to musiałaby wybrać minimum 40 uczestniczek, ale maksimum 50. To jest tylko przykład. Chodzi po prostu o narzucenie jakiegoś przedziału,
- nagroda za oddanie głosu w konkursie - jak myślicie ile osób złożyłoby organizatorce życzenia gdyby nie 10 szm, które można za to dostać? Podejrzewam, że byłaby to nieliczna garstka, biorąc pod uwagę, że życzenia są często już po zakończonych misjach. Ale nie... jednak spore grono wpada z życzeniami, pisze na szybko "100 lat! :)" i zabiera te cenne zielone. Dlaczego więc nie wprowadzić jakiejś skromnej nagrody za głosowanie w konkursie weselnym? Taka opcja z pewnością podniosłoby frekwencję głosowania. Według mnie 15 szm za oddanie minimum 3 serduszek byłoby okej.

Ktoś na pewno doszuka się luk w tym co napisałam, ale czy moje pomysły byłyby gorsze niż to co jest teraz? Zauważyłam, że są dziewczyny, które nic nie robią sobie z tematu konkursu i bez sensu robią tłok w konkursie. Temat to np. (tematy wymyślone teraz) "paskudna wiedźma", a ktoś potrafi się ubrać w pudrowy róż i w suknię jak na bal.. co ciekawe na równoległe wesele, w którym jest temat "zielona żaba" ładuje tą samą różową stylizację. Mnie wtedy ręce opadają. Dlatego uważam, że zasady powinny się zmienić.

Awatar użytkownika
Anabeliana
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 229
Rejestracja: 1 paź 2014, o 15:45

Re: Konkursy weselne

Post autor: Anabeliana » 27 maja 2019, o 11:36

Zgodzę się z Lady_Blair, że anonimowość i jakaś selekcja przez organizatorkę powinna być. Mnie osobiście drażni jak uczestniczki żebrzą o te głosy w konkursie, gdzie połowa w ogóle nie spełnia "wytycznych" do tematu, bo np temat konkursu to "W dresiku wygodnie" a część uczestniczek ładuje kukłę w sukience, i najlepsze, że na to jeszcze GŁOSUJĄ, to chyba cały ten konkurs jest na odwal się zrobiony X( 8| Nie zgodzę z tym, ze organizatorka wybierałaby tylko swoich ulubieńców, tylko te stylizacje, które "spełniają" i te w większości przypominające temat konkursu przez nią wybrany. Głosowanie też za długo dla mnie trwa...

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Konkursy weselne

Post autor: Katriel Tremaine » 27 maja 2019, o 13:11

Lady_Blair pisze:
27 maja 2019, o 09:42
- nagroda za oddanie głosu w konkursie - jak myślicie ile osób złożyłoby organizatorce życzenia gdyby nie 10 szm, które można za to dostać? Podejrzewam, że byłaby to nieliczna garstka, biorąc pod uwagę, że życzenia są często już po zakończonych misjach. Ale nie... jednak spore grono wpada z życzeniami, pisze na szybko "100 lat! :)" i zabiera te cenne zielone. Dlaczego więc nie wprowadzić jakiejś skromnej nagrody za głosowanie w konkursie weselnym? Taka opcja z pewnością podniosłoby frekwencję głosowania. Według mnie 15 szm za oddanie minimum 3 serduszek byłoby okej.
Jestem zdecydowanie przeciwko takim praktykom. Nie uważam, by za oddanie głosu w konkursie była potrzebna nagroda, za to przydało by się wprowadzenie zakazu spamu i żebraniny o głosy. To co się dzieje na weselach i za kulisami wesel jest niesmaczne, a wręcz obrzydliwe.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Konkursy weselne

Post autor: Lady_Blair » 27 maja 2019, o 14:02

Konkretnie dlaczego nie? 3/4 gości ma gdzieś ten konkurs, a tym bardziej głosowanie. Jakby była skromna nagroda (10 czy 15 szm) to uważam, że zachęciłoby to może niektórych do zajrzenia w prezentację, przejrzenia prac i oddania głosów. Uważam, że chociaż warto spróbować takiego rozwiązania. Jak się nie spróbuje niczego to nic się nie zmieni w tym konkursie. Zawsze jak dane rozwiązanie się nie sprawdzi można coś ponownie zmienić.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Konkursy weselne

Post autor: Katriel Tremaine » 27 maja 2019, o 15:12

A zadałaś sobie pytanie dlaczego mają to gdzieś? Bo ten konkurs to kpina, niedopracowana kpina. Ja nie chcę być przekupywana, żeby głosować w tym <słowo niecenzuralne wycięte w procesie autocenzury>, ja chcę dostać konkurs tak dopracowany bym chciała w nim głosować bez kupowania głosów.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Hellsing
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 302
Rejestracja: 22 lip 2014, o 16:05

Re: Konkursy weselne

Post autor: Hellsing » 27 maja 2019, o 16:03

Dopracowanego konkursu i tak nie będzie, każdy kolejny jest na to samo kopyto, a przynajmniej moglibyśmy mieć z tego jakieś korzyści. Takie same zastrzeżenia miałam do DG, o którym istnieniu można zapomnieć, co tu dziewczyny piszą o weselu. Symboliczna nagroda byłaby spoko, jeżeli byłaby anonimowość, możliwość usunięcia osoby z konkursu przez organizatorkę i najlepiej, żeby widoczne prace mieszały się do jakiś czas

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Konkursy weselne

Post autor: Lady_Blair » 27 maja 2019, o 18:22

Aeryn i właśnie dlatego tu o tym piszemy. Sofronia zaczęła temat, rzuciła pomysł i każdy dzieli się swoją opinią i sugestią. W jaki sposób twórcy mają zrobić dopracowany konkurs jeżeli nikt nic nie napisze? Podejrzewam, że nikt z twórców jakoś namiętnie nie gra w tę grę - o czym mogą świadczyć głupie zmiany czy nowości jakie są wprowadzane. Jeżeli już coś naprawiają to dopiero po naszych narzekaniach, więc po to tu wgl piszemy na forum i wypowiadamy się, żeby nasz Team mógł to przeczytać i przekazać dalej opinie o grze. Ja dałam swoje sugestie, uważam że warto metodą prób i błędów zmieniać coś w konkursie weselnym czy Domu Gwiazd i może w końcu dostałybyśmy ten super zorganizowany konkurs.

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Konkursy weselne

Post autor: Tinka » 27 maja 2019, o 22:55

Mnie się podoba pomysł z nagrodą za glosy :) Każdy by wtedy oddał głosy by dostać zielone


Aeryn...czy ty zawsze musisz wszystko analizować jakby to zależało od twojego życia? To jest GRA! Nie praca za którą dostajesz hajs.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Konkursy weselne

Post autor: Amantis » 28 maja 2019, o 02:17

Pomysl z nagroda za glos moim zdaniem moglby przejsc...wystarczyloby zrobic cos takiego jak skladanie zyczen,czyli osoba ktora glosuje z automatu dostaje powiedzmy 3?5? szmarkow? Faktem jest ze nie przyczyni sie to moim zdaniem nijak do podniesienia poziomu *normalnosci* tego konkursu,bo podejrzewam ze wiekszosc osob wlezie na konkurs i odda glos na pierwsza lepsza pania z 1 strony konkursu ,tylko po to by zebrac nagrode.
Anonimowosc-jak najbardziej tak
Dodalabym jeszcze iz osobiscie usunelabym opcje-dodaj zdjecie z galeri.Uwazam ze panie biorace udzial w konkursie musza sie troche wysilic a nie wklejac gotowce. Zostawilabym opcje,dodaj zdjecie ale...zmienilabym fakt iz takie zdjecie jest dodawane do galeri wstawiajacego.
Spam-wprowadzilabym zakaz spamu na polskim serwerze (na niektorych serwerach w innych krajach ,miedzy innymi np na wloskim,cos takiego istnieje) Za spam,czyli prosby o glosy w jakiejkolwiek formie osoba spamujaca otrzymuje 1 dniowego bana(na poczatek) z kazda recydywa taki ban sie wydluza.
selekcja przez organizatorke- w sumie przekonalyscie mnie...jej przyjecie..wiec ma prawo zaprosic -wyprosic kogo chce ,powinna wiec miec tez prawo zadecydowac czy jej zdaniem jakas stylka nadaje sie do konkursu lub tez nie.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Konkursy weselne

Post autor: Katriel Tremaine » 28 maja 2019, o 10:27

I widzisz, Amantis, napisałaś wyraźnie dlaczego nagroda za głosowanie jest pomysłem chybionym, a nawet szkodliwym. Czy to przyczyni się do ogólnej liczby głosów? pewnie tak, tylko jak? No tu już sprawa nie będzie wyglądała tak różowo, ponieważ tak jak napisałaś, ludzie zaczną głosować tylko po to, by dostać zielone. Skoro konkurs będzie nadal wyglądał tak, jak wygląda teraz, to osoba nim niezainteresowana wejdzie i odda głos na lalkę pierwszą z brzegu, bo zielone, a czy to będzie praca dobra, to już przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie.

Lady_Blair co do kwestii deweloperów, to jestem niemalże pewna, że oni nie grają w tę grę. Pewnie ją widzieli, ale grać w nią nie grają. Znam wielu ludzi z tego środowiska i jakoś ich sobie tu nie wyobrażam. Poza tym żeby coś zrobić od strony kodu, to nie trzeba w to aktywnie grać. Prawdopodobnie jak coś zmieniają, to sprawdzają czy gra działa i na tym się ich wiedza kończy. Dodatkowo tu nie ma wielu mechanik, więc tak naprawdę nie muszą w to grać. Zauważ, że w wielu sytuacjach problemem jest to, że nasza wersja różni się od innych. Dlaczego na innych wersjach jest zakaz spamu a u nas ta patologia sobie swobodnie hasa i nikt nic z tym nie robi, mimo tylu skarg i narzekań? I tu pojawia się kolejna wątpliwość... bo czy naprawdę ktoś czyta te nasze propozycje? gdyby czytał, to patrząc na to, że tyle jest skarg na szkodliwość spamu, ten spam już powinien być dawno zakazany, a tu co? ano nico... spam ma się dobrze, a my narzekamy dalej, a oni co robią? wprowadzają kolejne rozwiązania, które zwiększają tylko ilość spamu. Dlaczego mam wrażenie, że na naszej wersji językowej regulamin jest traktowany bardzo lajtowo i nikt (z administracją włącznie) nie podchodzi do niego poważnie? Ileż to razy była poruszana kwestia tego jak regulamin jest lekceważony i czy coś to dało? No właśnie niewiele. Piszesz też o tym, że coś jest naprawiane po naszych narzekaniach, ale czy zauważyłaś, że tak jest tylko wtedy gdy sprawa jest globalna a niezadowolenie sięga dalej niż na naszą wersję językową? Zauważyłam, że zmiany następują tylko w sytuacji gdzie coś wzbudza ogólne poruszenie, że to tak określę, międzynarodowe, a gdy już idzie o zmiany tu, na naszym podwórku, to nic się nie zmienia. Jeśli się mylę, to mnie wyprowadź z błędu.





Wybacz tinka, ale nie mam przyjemności prowadzenia rozmowy z osobami które zamiast napisać coś konstruktywnego, wyprowadzają jakieś ataki z niewiadomych przyczyn, więc się do twojej wypowiedzi nie odniosę. Jak się nauczysz wypowiadać merytorycznie, a nie tylko personalnie, to pogadamy, ale raczej mi to nie grozi.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Konkursy weselne

Post autor: Amantis » 28 maja 2019, o 10:52

Aeryn,dlatego napisalam ze wprowadzenie glosow za szmarki ,jest mozliwe i nie byloby zbyt klopotliwe do wprowadzenia ale tez i opisalam jak moim zdaniem by to wygladalo....dodam jeszcze ze slyszalam(bo sama nie uzywam) ze z aplikacji widac tylko 1 strone konkursu,jest co prawda wyszukiwarka ale dziala tylko na wyszukiwana przez ciebie pania...czyli z aplikacji glosy oddawane sa na panie z 1 strony lub na....kolezanki ,ewentualnie spamerki...to tez jest sporym problemem.

Jesli chodzi o spam a raczej jego zakaz,dowiadywalam sie o tym na wloskim serwerze i udzielono mi odpowiedzi iz zalezy to od administracji danego serwera.Co oznacza Aeryn ze masz jak najbardziej racje...to nasza administracja podchodzi do tego lajtowo i nic z tym nie robi.Choc jak widac ..moglaby...

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Konkursy weselne

Post autor: Katriel Tremaine » 28 maja 2019, o 11:14

Mam wrażenie, ale podkreślam, że jest to tylko moje wrażenie, że nasza administracja boi się konsekwencji wprowadzenia normalnych zasad. Za przykład może posłużyć nam właśnie spam, który jest związany z tematem konkursów i jest jedną z bolączek tychże. Niestety to co teraz napiszę jest trochę obok tematu, ale cóż, czasem dyskusje tak mają.
Otóż wyobraźmy sobie, że nadszedł ten jakże przez wielu wyczekiwany dzień i wprowadza się nam zakaz spamu. Oczywistym wydaje się, że nie wszyscy się do tego zastosują i co wtedy? Ano wtedy trzeba by zastosować jakieś kary a z tym, jak wiadomo jest na naszym serwerze, problem, ponieważ tu się ludzi zwyczajowo nie karze. Trzeba się naprawdę mocno postarać by zarobić bana, bo nawet propagowanie treści zakazanych nie jest podstawą do bana. Przyznam szczerze, że coraz częściej zastanawiam się nad tym, czy my na naszej wersji powinniśmy się zwracać do administracji polskiej czy też uderzać gdzieś wyżej, bo nasi admini (z CM włącznie) są jacyś tacy... niemrawi. Tylko pytanie brzmi, gdzie mamy pisać?
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Konkursy weselne

Post autor: Regelinda » 28 maja 2019, o 12:21

Jedną rzecz bym chciała uściślić: przez spam rozumiemy oczywiście reklamowanie siebie i innych pań w AMowych konkursach: PP, KM, FTV, DG czy konkursach weselnych i wyraźnie namawiające do odwiedzania i oddawania głosów na konkretne osoby w komentarzach i szeroko pojętych wiadomościach prywatnych. Nie chodzi o inne komentarze.

ODPOWIEDZ