Konkursy weselne

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Konkursy weselne

Post autor: Mandaloriana » 28 maja 2019, o 12:48

Jeśli chodzi o głosowanie poprzez aplikację to jest słabe, rzeczywiście jest tak, że widać tylko pierwsze orace, a w wyszukiwarce nie mogę wyszukać nikogo....
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkursy weselne

Post autor: Casandra » 28 maja 2019, o 13:14

Hejka,

piękna dyskusja się toczy więc chociaż odpowiadam za forum (chyba na całe szczęście), a nie za grę, to chcę poruszyć jedną kwestię - będziecie miały o czym dalej dyskutować ;)
Na Imperium Stylu był przez pewien okres czasu całkowity zakaz informowania i proszenia o głosy. Czasy może się wydawać piękne, o których mało kto pamięta, bo trzeba być już tak starym jak ja, by coś takiego kojarzyć :p Ale dlaczego o tym piszę? Jak polakowi się czegoś zakazuje to szuka sposobu, by prawo obejść. Tak samo było w przypadku głosów na IS. Zamiast pisać "Wpadnij do mnie i zagłosuj w Konkursie Mieszkań" było namiętne pisanie "Przyjdź do mnie i poczęstuj się kawą w moim nowym apartamencie" albo "Wpadaj do mnie i pozostaw coś po sobie - np. komentarz i uśmiech". Zamiast pisać "3 razy Max" pojawiały się komentarze "Super wyglądasz, masz ode mnie duży prezencik", albo po prostu "Super, masz moje: :D :D :D uśmiechy". Czy za to też chciałybyście karać?
A co z popularnymi komentarzami typu "Wpadnij do Pani X, bo walczy o statuetki"? Nie ma w nim prośby o głosy tylko o odwiedziny, przecież nie zawsze odwiedzając można/trzeba zostawiać głosy, a i tak wszyscy wiedzą o co chodzi...

Zakazanie pisania z prośbą o głosy w Konkursie weselnym? No spoko, jestem jak najbardziej za, a co z komentarzem "Widziałaś jaką piękną zieloną sukienkę ubrałam na wesele Pani X? Idź i zobacz, jest w konkursie". Czy taki komentarz również zostałby zakwalifikowany do spamu? Przecież autorka nie prosi o głosy tylko o zobaczenie stylizacji, ale i tak każdy wie, co ma w głowie pisząc te słowa...

Sprawa nie jest prosta i dyskusja na ten temat jest potrzebna, bo chociaż sama nie toleruję spamu i odpowiadam na niego minusami lub usunięciem/ignorowaniem wiadomości to nie do końca jestem przekonana do tego, że (a) zakaz miałby taki wpływ na grę jak powszechnie się myśli i (b) czy byłby możliwy do przestrzegania w takim stopniu jakim każda z nas ma nadzieję...

Udanej dalszej dyskusji, bo na razie idzie Wam cudownie i aż miło się to czyta :D
(Znienawidzona, bo jest w Teamie i podobno nic nie robi) Cas

PS. Jeżeli chodzi o sugestie to: KAŻDA sugestia (nawet najdrobniejsza) jest zbierana przez GO w jedno miejsce (każdy członek teamu ma do niego wgląd, więc chociaż nie wiem, kto sugestię napisał to wiem jak ona brzmi), a z tamtego miejsca są one łatwo dostępne dla naszej CM, która ma bezpośredni kontakt z producentką. W świecie IT jest tak, że jeżeli coś zostało zaplanowane to jest wykonywane w pierwszej kolejności, jeżeli jest jakaś sugestia "z zewnątrz" to jest ona wprowadzana, gdy jest na to czas. W firmie, w której pracuję już od ponad 2 lat właśnie 2 lata czekam na wprowadzenie jednej funkcji do programu, która moim zdaniem (i zdaniem moich współpracowników) byłaby miłym i pożytecznym dodatkiem - dopiero w tym roku pojawiła się w planach na następną wersję, a więc najprawdopodobniej zostanie wprowadzona z przyszłym roku. Mam więc realny przykład, że na moją sugestię, której wykonanie nie pochłonie więcej niż jednego dnia pracy programisty, czeka się ponad 2 lata, bo to co jest zaplanowane przez produkcję musi być wykonane w pierwszej kolejności. Myślę, że przy AM może być podobnie - popatrzmy chociażby na czas, jaki był potrzebny od pierwszej zapowiedzi Aplikacji Mobilnej do jej wprowadzenia, itd. :D Reasumując: tak, każda sugestia jest ważna i żadna z nich nie pozostaje pozostawiona w odmętach Ticketów spływających na Kontakt, wszystkie są zapisywane i łatwo dostępne dla naszej CM.

PSS. Błąd w aplikacji podczas oddawania głosów w konkursie na weselu został już zgłoszony jakiś czas temu - wszyscy czekają na poprawkę :D

PSS. Jeżeli chodzi o konkurs na weselu to bardzo podoba mi się pomysł wprowadzenia anonimowości i selekcji przez organizatorkę :thumbup: A nagrody za głosy? Hmmm... Tu już mam mieszane uczucia i jeszcze nie przekonałam się, do któregoś ze stanowisk :whistling:
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Konkursy weselne

Post autor: Mandaloriana » 28 maja 2019, o 14:59

Ja chyba bym nie chciała by zostały wprowadzone głosy za szmaragdy... Jeśli chodzi o moją osobę to z przyjemnością głosuję w każdym konkursie.... Głosuję, na wszystkie te, które mi się podobaja, nawiązują do tematu itp... Ja osobiście zwracam uwagę na prace...
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Konkursy weselne

Post autor: Katriel Tremaine » 28 maja 2019, o 15:28

Cas ja to wszystko rozumiem. To jak wygląda proces wprowadzania zmian też, ale jak się to ma do całkowicie lekceważącego stosunku do regulaminu? Jak się to ma do zarzutów odnośnie tego? Przecież regulamin i zmiany w nim nie należą do procesu produkcji, nieprawdaż? W tego typu regulacjach potrzeba jedynie, albo aż, w zależności od punktu widzenia, odrobiny dobrej woli i chęci współpracy.
Komentarze o jakich piszesz są obejściem prośby o głosy, ale czy nie sądzisz, że chamskie reklamowanie 7 czy 8 dziewczyn, gdzie podia są 3 to już szczyt bezczelności? Jestem zdania, że takie komentarze zasługują na coś więcej niż tylko skasowanie posta i minusy. I, choć może będę w tym osamotniona, nie potrafię zrozumieć dlaczego pewne rzeczy są ot tak tolerowane, bo przecież i tak nic się z nimi nie da zrobić. Ja się na takie podejście zgodzić nie mogę, nie potrafię.
Tom jeśli wszystkie osoby podchodziły by tak do konkursu na weselach, to bym go nie bojkotowała, ale nie zapominaj, że tak nie jest, a dodatkowo (mimo zapisu w regulaminie) mamy w grze całą masę osób nieletnich, od których nie można zbyt wiele wymagać. Dlaczego nie można? nie dlatego, że to dzieci, ale skoro niewiele można wymagać od wielu osób dorosłych, to cóż się czepiać dzieci. Może jedynie tego, że w ogóle są :P
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Konkursy weselne

Post autor: Amantis » 28 maja 2019, o 17:01

Cas,masz racje,takie sytuacje jak opisalas wyzej beda sie pojawiac i jest to 100 % pewne.I mysle ze kazda z osob ktora sie wypowiada w tym watku ,zdaje sobie sprawe ze nie ma *zlotego srodka* na calkowite wyeliminowanie spamu...Co jest jednak lepsze?Wprowadzenie zakazu,ktory zmniejszy spam o jakies 50 % czy nie robienie nic,podpierane argumentem ze przeciez taki zakaz nie wyeliminuje calkowicie spamu?
Kolejna sprawa -gdyby konkursy byly anonimowe,trudniej by bylo osobie spamujacej sprecyzowac ktora stylka jest jej.Bo jesli nawet napisze ,idz zobacz lale w tej zielonej sukience,moze sie okazac ze lal w zielonej sukience jest 5.Owszem ,to sa tylko utrudnienia..ale dzieki tym utrudnieniom wiele osob sie zniecheci...

Dodatkowo ja bym przemeblowala calkowicie DG i konkursy o statuetki.Tzn zamienilabym DG na konkurs o podia.Osoby ktore chcialyby walczyc o statuetki musialyby sie zapisywac najpierw do DG a potem walczyc o glosy,tam tez wprowadzilabym anonimowosc prac.Zlikwidowalabym oczywiscie przekierowanie z profilu do DG.Zlikwidowalabym podglad na wyniki ,czyli liste ile kto ma glosow(publikowana bylaby na koniec)Glos oddawaloby sie tak jak teraz ,raz dziennie w 3 kategoriach.Glosy na profilach zmienilabym na zwykle lubie -nie lubie (tryb fejsowy xD) Pomysl w takim wielkgachnym skrocie...Mogloby zadzialac....

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Konkursy weselne

Post autor: Tinka » 28 maja 2019, o 18:08

Tu się Reg nie zgodze.W konkursach PP KM i FTV można dać głos od 1 do 3 (nad, 4/5 jeśli włączy się talent i w klubie) oraz -1 i -3.Jeśli ktoś chce głos nie trzeba od razu dawać 3/4/5 tylko tyle ile stylizacja na to zasługuje.Ja nie widzę,nic złego w tym że ktoś pisze do innych i prosi o głosy.Nie każe drugiej osobie, oddawać tylko kulturalnie prosi.


A co do spamu...komu to przeszkadza? 4 osobom ? Mnie to nie przeszkadza i nie widzę problemu.A pomyśl z jedno z dniowym banem jest do kitu 👎
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkursy weselne

Post autor: Casandra » 28 maja 2019, o 19:26

Aeryn Sun pisze:
28 maja 2019, o 15:28
Cas ja to wszystko rozumiem. To jak wygląda proces wprowadzania zmian też, ale jak się to ma do całkowicie lekceważącego stosunku do regulaminu? Jak się to ma do zarzutów odnośnie tego?
Aeryn - mój komentarz nt. czasu wprowadzania pewnych rzeczy odnosił się tylko i wyłącznie do sugestii i propozycji zmian w grze (jej mechaniki i funkcji). Ten temat również pojawił się w wątku, nawet ze stwierdzeniem, że sugestie z polskiej strony nic nie dają. Postanowiłam więc odpisać Wam przy okazji na tę kwestię. Jak się to ma do karania/niekarania za spam? Wcale. Jak to się ma do wprowadzania nowych funkcji? Baaardzooo ściśle są te rzeczy powiązane ^^
Aeryn Sun pisze:
28 maja 2019, o 15:28
Komentarze o jakich piszesz są obejściem prośby o głosy, ale czy nie sądzisz, że chamskie reklamowanie 7 czy 8 dziewczyn, gdzie podia są 3 to już szczyt bezczelności?
Uważam, że jest to chamskie, ale nie mi decydować o tym, kto, za co i kiedy dostaje bana w grze. Podałam te przykłady, byście zauważyły, że rozważając kwestię karania lub niekarania za informowanie lub proszenie o głosy należy również wziąć pod uwagę i takie komentarze, które będą obejściem punktu w regulaminie. I zastanowiły się nad tym, co z nimi można począć... :whistling:
Amantis pisze:
28 maja 2019, o 17:01
Co jest jednak lepsze?Wprowadzenie zakazu,ktory zmniejszy spam o jakies 50 % czy nie robienie nic,podpierane argumentem ze przeciez taki zakaz nie wyeliminuje calkowicie spamu?
Może się wydawać, że argumentuję i tłumaczę w imieniu Teamu dlaczego u nas nie ma takiego zakazu, ale tak nie jest. Jeżeli zależałoby to tylko i wyłącznie ode mnie, wówczas w jakiś sposób bym to, co się dzieje zminimalizowała już dawno temu. Chociażby zakazem proszenia o głosy. ALE (tak, tutaj pojawia się wielkie ALE) to nie ja decyduję o tym, co i jak jest karane w grze, to nie ja mam uprawnienia do zmiany Regulaminu gry. Ja mogę co najwyżej stwierdzić, że mam jakąś "moc" na forum, chociaż również i w przypadku zmiany regulaminu forum potrzebowałabym "błogosławieństwa"... Argument w postaci wymienionych przeze mnie komentarzy był tylko i wyłącznie po to, byście zobaczyły i wzięły pod uwagę też drugą stronę medalu, a więc fakt, że nigdy nie wyeliminuje się spamu całkowicie. Jeżeli jesteście świadome, że spam nie zniknie jak za zadziałaniem czarodziejskiej różdżki, tylko zostanie zastąpiony bardziej zmyślnymi komentarzami to super! Wiem jednak, że niektórzy mogą sobie z tego nie zdawać sprawy i potrzebują, by takie przedstawienie sprawy pojawiło się czarno na białym, a w naszym przypadku czarno na różowym :D
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Konkursy weselne

Post autor: Amantis » 30 maja 2019, o 01:25

Cas wiem ze twoja opinia tutaj jest prywatna.Mysle ze wiekszosc osob wypowiadajacych sie tutaj zdaje sobie sprawe ze calkowicie spamu sie zlikwidowac nie da,ale czy nie tak dziala wiekszosc spraw regulaminowych?Multi-karalne,wyeliminowane calkowicie?-absolutnie nie...wszystkich nie zlapiesz...Ja jestem jeszcze gotowa pogodzic sie jakos ze spamem na profilu,tym bardziej ze moge komentarz ktory mi tam nie odpowiada usunac,ale jak mam sie obronic przed spamem na prywatna wiadomosc czy tez na czat dymkowy?Ktos mi powie mozesz walnac ignora,wyciszyc,ale wtedy musialabym wyciszyc z pol AM xD Zakaz spamu o glosy jest tylko jedna propozycja z naszej strony,ktora moze zaaplikowac nasz team,gdzie nie trzeba prosic o interwencje odgorne...Do ktorych tez dalysmy rozne sugestie.
Poza tym nie chodzi tu tez o sam spam ale i o probe przywrocenia w jakikolwiek sposob *normalnosci* konkursom.Zeby nie razilo po oczach np statuetka na Km gdzie pani ma 1 pokoj i to z golymi scianami...

ODPOWIEDZ