ADOPCJA

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

ADOPCJA

Post autor: Marvello » 20 mar 2019, o 20:36

Cóż.. szczerze pomysł z dzieckiem Tinki nie jest zły. Ale wymaga dopracowania ze strony praktycznej i organizacyjnej, stąd mój osobny wątek. Ponieważ adopcja dziecka, to nie to samo co ciąża o której pisze Tinka. Mój pomysł to inny temat i do tego dopracowany. :thumbup:

W grze wygląda to tak, że najpierw jest chłopak, potem jest narzeczony i można zrobić przyjęcie zaręczynowe, a od niedawna po przyjęciu jest opcja ślubu. Adoptowane dziecko miałoby podobne funkcje, co chłopak/narzeczony i działało na podobnych zasadach, a więc:

Po zdobyciu narzeczonego byłaby opcja ''ADOPTUJ DZIECKO''.
Mogłoby się to odbywać na zasadzie " Zakręć kołem" gdzie pierwsze zakręcenie kosztowało by np 5 diamentów, a kolejne zakręcenia byłyby za np 10 diamentów. Na kole byłyby kategorie "chłopczyk" "dziewczynka" "nie tym razem" i jedna kategoria " Niespodzianka" gdzie można by wylosować chłopca, dziewczynkę, albo dodatkowe zakręcenie kołem za free. I wiadomo, co wylosujesz, to masz. Jeśli wylosowana opcja się nie podoba, to po losowaniu by była możliwość " Podpisz papiery adopcyjne" albo " Kręcę kołem dalej"
Po wylosowaniu chłopca byłoby kilka wariantów wyglądu do wyboru, 6 bo tyle jest statystyk popularności. Tak samo z dziewczynką. Oczywiście dziecko nie byłoby w formie niemowlaka, tylko powiedzmy 6 latka.
I faktycznie można by to zrobić na podobnej zasadzie jak działa chłopak i narzeczony. Najpierw byłoby dziecko 6 letnie, a potem nastolatek. Zamiast opcji buziaka byłoby " Przytul", a zamiast randki spacer w parku, prezent dla chłopca to " piłka" "rower" " "szczeniaczek" i dla dziewczynki "miś" "lalka" "toaletka".
Dziecko dawałoby jeden określony bonus + 25%, każdy wariant wyglądu to inny bonus. A nastolatek dawałby podobnie jak narzeczony powiedzmy.. +10% do każdej statystyki.
Już można by pominąć cały ten cyrk ze zrobieniem sklepów dla dzieci itd. Za dużo zbędnej roboty graficznej. Dziecko ma być opcją, żeby nie robić tu cyrku podobnego do The Sims. W ten sposób to by to mogło działać :D I byłabym jak najbardziej za :thumbsup:


Taki pomysł wymaga pracy grafików, ale opłacało by się, bo diamenty będą kupowane, więc gra zarobi i to nie mało :) :love:


Co sądzicie o takiej wersji?
Bo byłoby to na pewno jakieś umilenie grania, zachęta do tego, dodatkowa motywacja i powód do wchodzenia na AM. :thumbsup:
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
Vin
Super Operatorka Gry
Super Operatorka Gry
Posty: 784
Rejestracja: 4 maja 2011, o 20:31

Re: ADOPCJA

Post autor: Vin » 20 mar 2019, o 21:16

Moim osobistym zdaniem - jestem przeciwko wprowadzania jakiejkolwiek formy dzieci do gry o tematyce mody

Awatar użytkownika
Anabeliana
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 229
Rejestracja: 1 paź 2014, o 15:45

Re: ADOPCJA

Post autor: Anabeliana » 20 mar 2019, o 21:41

Nie wierzę co czytam :!: adopcja? 8| a po co? Arena Mody to gra o modzie a nie dzieciach i tym podobnym. W takie i inne wymysły są w SIMsach. Jestem zdecydowanie na nie X(

Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Re: ADOPCJA

Post autor: Marvello » 20 mar 2019, o 22:06

No dobra dziewczyny, a przeczytałyście cały mój wpis, od A do Z? Nie chodzi o dziecko jako dziecko, tylko dziecko dające bonusy podobne do tych od chłopaka i narzeczonego. I rozwijane na zasadzie podobnej do chłopaka/narzeczonego.
Skoro AM to gra o modzie a nie dzieciach i tym podobnym, to po co chłopak/narzeczony i przyjęcia albo śluby? Dziecko ma być opcją dającą bonusy i zarobek grze, a dodatkowo zachęcać grających do częstszego wchodzenia :) Podobnie jak chłopak/narzeczony. Nie chodzi o niańczenie niemowlaka, ale zysk dla gry i dodatkową opcję dla graczy, rozwój AM.

A poza tym istnieje coś takiego jak moda dziecięca ;) Więc mówiąc "AM to gra o modzie" chyba powinno się brać pod uwagę cały świat mody ;) Dziękuję.
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: ADOPCJA

Post autor: Casandra » 20 mar 2019, o 22:32

Hmmm... Rozumiem, że moda dziecięca jest pewną gałęzią w świecie mody, tak samo jak moda męska, ale... Jak często przebieramy narzeczonego? Jak często możemy się nim "pochwalić"? Ja osobiście przebieram go może z 2 razy do roku... Nie czuję potrzeby, by to robić - to samo byłoby w przypadku dzieci, gdyby miały swoje ubranka, salony piękności itd... A chwalić można się narzeczonym tak naprawdę tylko na własnym przyjęciu i w galerii, do której zagląda się u innych jedynie sporadycznie... Jak byłoby w przypadku Twojego pomysłu?

W sugestii nie ma o dziecięcych przebierankach mowy, więc poruszę inny aspekt. Jeżeli sytuacja miałaby być analogiczna do chłopaków, to czy przewidujesz opcję "Oddania do sierocińca"? Z chłopakiem można zerwać, by szukać następnego, by ostatecznie znaleźć narzeczonego (trochę jak w życiu), ale co z dzieckiem? Jeżeli podpisuje się papiery adopcyjne to bierze się równocześnie za to dziecko odpowiedzialność i zapewnia się mu lepszy Dom... A znowu "kolekcjonowanie" dzieci, tak jak obecnie samochodów i zwierzaków jest moim zdaniem pomysłem tragicznym, nie na miejscu, uwłaczającym, obrażającym, a równocześnie i poniżającym... Gdyby jednak wprowadzić swego rodzaju "limit dzieci", to ile on by miał wynosić i dlaczego właśnie tyle? Czy dziecko rosłoby, a więc znając życie wymuszałoby dodatkowe koszty dla Pani, czy też byłoby cały czas w tym samym wieku?

Z uwagi na fakt "oddawania" dzieci, bo tak pomysł zrozumiałam, jestem kategorycznie na NIE.

Awatar użytkownika
Polla
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 50
Rejestracja: 2 lis 2016, o 21:02

Re: ADOPCJA

Post autor: Polla » 20 mar 2019, o 23:15

Mimo dokładnie zobrazowanego pomysłu ja jestem przeciwna wprowadzaniu dzieci do gry w jakiejkolwiek opcji.

Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Re: ADOPCJA

Post autor: Marvello » 20 mar 2019, o 23:39

Casandra, mogłam chyba jeszcze bardziej szczegółowo opisać sprawę. Nie pisałam nic o możliwość oddania do sierocińca dziecka, brońcie Panie Boże, też byłabym przeciwna jak ty takim działaniom. To by mogło szerzyć zgorszenie wśród graczy, zwłaszcza, że grają w grę również osoby nieletnie, nawet takie które być może same są w ciąży.
Nawet na to nie wpadłam, od tak dawna mam narzeczonego, że zapomniałam o możliwości wymiany chłopaka itp. Dziecko byłoby jedno, według mojej propozycji. Można by wybrać na starcie płeć i wygląd dziecka, ale nie byłoby możliwości oddania dziecka.

Można by zmienić opcję " Podpisz papiery adopcyjne" na " Adoptuj" mniej oficjalnie.

W odpowiedzi na Twoje pytania Cas:
Dziecko nie rosłoby, byłoby JEDNO dziecko powiedzmy.. 6 letnie i ono np po jakimś czasie dbania o nie decydowało by czy wybiera Cię na rodzica adopcyjnego. Podobnie jak chłopak się oświadcza. ( O ile pamiętam to się oświadcza, popraw mnie jeśli się mylę :P ) I jeśli Cię wybiera, to tak jak chłopak zostaje narzeczonym, dziecko zostaje nastolatkiem. I daje wtedy równy bonus do każdej statystyki.
A jeśli dziecko nie wybiera Cię na rodzica adopcyjnego, bo nie dbałeś o nie, to zabawa od nowa.
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: ADOPCJA

Post autor: Aurelie » 21 mar 2019, o 00:29

Nie widzę sensu w takiej opcji. Jest tyle gier, w których można rozwijać wirtualną rodzinkę, że na Arenie nie jest to potrzebne. Zresztą chłopak/narzeczony pełni w grze raczej funkcję mebla i w przypadku dziecka byłoby tak samo. Ot, kolejny klikacz. Jest jeszcze sporo rzeczy do poprawienia/dodania w grze, które w realny, praktyczny sposób mogą wpłynąć na rozgrywkę i nie sądzę by dziecko się do nich zaliczało.
Poza tym, wprowadzenie takiej opcji byłoby czasochłonne i kosztowne. Tyle zachodu dla bonusu +25%, w sytuacji gdy w grze możemy pozyskać tyle różnych bonusów z różnych źródeł? Jakoś tego nie widzę.
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: ADOPCJA

Post autor: Katriel Tremaine » 21 mar 2019, o 10:36

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! ani rodzenia, ani adopcji, nie. Dzieciom mówię zdecydowane NIE. Już to pisałam pod nie najlepszym, moim zdaniem, pomysłem Tinki, nie chcę tu statycznej wersji the sims. Myślę, że głównym powodem dla tych wszystkich pomysłów jest brak zrozumienia, że AM to nie tylko moda, to również pojedynki i dodawanie kolejnych opcji utrudniających życie naszym tłukącym się na torebki lalom jest w moim odczuciu kompletnie niepotrzebne. No i nie widzę w jaki sposób posiadanie wirtualnego bachora miałoby mi umilić grę. Twierdzenie, że taka opcja umiliła by grę jest sporym nadużyciem.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Re: ADOPCJA

Post autor: Marvello » 21 mar 2019, o 13:39

Aeryn nie rozumiem dlaczego jesteś AŻ TAK przeciwna tym dzieciom, ale masz do tego oczywiście prawo, szanuję Twoje zdanie. Aczkolwiek twierdzenie, że zrobiłoby to z gry statyczną wersję The Sims jest odrobinę przesadne. Być może jest to dla Ciebie niepotrzebna opcja, tylko że pomysły nie są brakiem zrozumienia, pomysły są zrozumieniem potrzeby rozwoju gry i nowości
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: ADOPCJA

Post autor: Lady_Blair » 21 mar 2019, o 14:23

Jestem na nie.
Ugryzę ten temat od innej strony, strony rzeczywistości. Posiadanie dzieci... niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy jaki ten temat jest drażliwy dla kobiet w prawdziwym życiu. Wciąż na kobietach ciąży presja posiadania dzieci. Po osiągnięciu pewnego wieku ciocie na Świętach i eventach rodzinnych z uporem maniaka pytają "no kiedy w końcu te dzieci!?", jak już jest dziecko to pytają: "kiedy następne? Trzeba mieć chociaż 2", babcia dorzuca "wpędzasz się w lata, dzieci trzeba mieć, bo kto Ci poda wodę na starość!?", dzieciata koleżanka powie "rodzina jest najważniejsza, karierę zdążysz zrobić kiedy indziej". A taka kobieta a) nie chce mieć dzieci, bo nie ma potrzeby b) nie chce, a jej się przytrafiło c) chce, ale nie teraz d) chce, ale nie ma z kim d) chce, ale nie może.
Ja bym kwestii dzieci na AM nie wrzucała, bo:
- przede wszystkim takie wprowadzenie ciąży, adopcji może dotknąć niektóre osoby ze względu na kwestie prywatne. Paniom, które nie mają dzieci, nie potrzeba przypominać, że ich nie mają, a Paniom, które mają dzieci dajmy na chwilę od nich odetchnąć,
- to nie jest symulator życia rodzinnego, a gra o modzie. Jest trochę gier bardzo zaawansowanych pod kątem rozwoju rodziny i zachęcam zajrzeć do tych właśnie gier. My tu wybrałyśmy Arenę Mody, bo to gra o modzie. Nie uważam w związku z tym za potrzebne wprowadzanie adopcji czy ciąży.
- jest baaaardzo dużo do ulepszenia już istniejących funkcji w grze i nie ma potrzeby wprowadzania zbędnej nowości.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: ADOPCJA

Post autor: Katriel Tremaine » 21 mar 2019, o 15:30

Fashion Madame pisze:
21 mar 2019, o 13:39
Aeryn nie rozumiem dlaczego jesteś AŻ TAK przeciwna tym dzieciom, ale masz do tego oczywiście prawo, szanuję Twoje zdanie.
Dziękuję za zrozumienie, powiem tak, ja już mam dziecko, więc zdaję sobie sprawę z tego ile czasu takiemu dziecku trzeba by poświęcić i nie chcę by moja lala była matką, a musiałaby nią być gdyby taka opcja weszła do gry ze względu na dodatkowe bonusy. Dodam, że moją rolę matki traktuję niezwykle poważnie. Nie chcę by traktować dzieci jako dodatek do życia, bo to krzywdzące i niewłaściwe, a dla naszej modelki tym by było dziecko, dodatkiem do życia. Poza tym gram nie po to by wychowywać wirtualne dzieci. Nie chcę tego, mam to w domu :)
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Re: ADOPCJA

Post autor: Marvello » 22 mar 2019, o 10:32

Aeryn, w takich okolicznościach to oczywiście rozumiem dlaczego przybierasz takie, a nie inne stanowisko. Kurczę, myślałam, że chociaż jedne osoba się wypowie pozytywnie po tym jak szczegółowo zobrazowałam o co chodzi :/ Bo Tinka faktycznie trochę ogólnikowo rzuciła temat, myślałam, że szczegółowy opis da coś więcej :P No nic.. Dziewczyny szanuję waszą opinię, gracie w AM już dłuższy czas, pewnie dłużej niż ja, chociaż parę lat mam na koncie :P Niedługo 3 stukną :) Niektóre z was grały jeszcze za czasów Imperium Stylu, niektóre są moderatorami i nie tylko, więc jeśli mówicie kategoryczne NIE, to znaczy że pomysł faktycznie nie trafiony, bo wiecie co mówicie :) :P Swoimi argumentami nawet mnie przekonałyście, że dzieci na AM to zły pomysł i jest wiele innych rzeczy do zrobienia :P Chociaż smuteczek i tak :c Przynajmniej pomysł był w miarę wykonalny i zobrazowany XD
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: ADOPCJA

Post autor: Katriel Tremaine » 22 mar 2019, o 12:10

Tak, sam opis sposobu działania tej dodatkowej opcji przedstawiłaś w sposób klarowny, tylko tak jak pisałam, nie potrafię dziecka traktować w sposób tak lekki jak narzeczonego. Zobacz, że już samo dojście do narzeczonego to spore wyzwanie etyczno-moralne. Nasze lale są strasznie puszczalskie, tylu chłopaków zanim się znajdzie ten właściwy narzeczony... Bujne mają życie te nasze lalki, oj bujne. A teraz mielibyśmy do tego zaniedbywane dzieci... Patologia na całego ;) Tak to jest pisane z przymrużeniem oka, ale jeśli spojrzeć na to z ogólnej perspektywy to do tego się sprowadza.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: ADOPCJA

Post autor: Tinka » 23 mar 2019, o 14:40

A według mnie pomysł bardzo fajny nawet lepszy od mojego:)
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

ODPOWIEDZ