Porządek z fryzurami w salonie

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Kate » 8 lut 2019, o 22:41

Opis mojej sugestii:
Posiadam prawie 200 fryzur, więc jeżeli chce, dobrać odpowiednią do stylizacji porządnie muszę się naszukać. Jaki czas temu, aby odnaleźć, pewną fryzurę zajęło mi to prawie...15 minut. Wertowałam wszystkie fryzury i pewnie momencie zwątpiłam, że ją posiadam. Starsze fryzury są nakładane nowymi i trudno znaleźć lokalizacje konkretnej fryzury. W związku z tym pomyślałam, aby w salonie piękności był podział na rodzaje fryzur. W tej dodatkowej opcji w grze byłyby opis z takimi nazwami fryzur: upięte, bardzo krótkie, krótkie, półdługie, długie, bardzo długie etc.
Ułatwiłoby to nie tylko szukanie, ale też czas. Co tym sądzicie?
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Katriel Tremaine » 8 lut 2019, o 22:57

Pomysł może i przydatny, choć mnie zlokalizowanie szukanej fryzury nie zajmuje nigdy dłużej niż 2 minuty. Jednak być może jakieś posegregowanie dodatkowe by się przydało.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Regelinda » 8 lut 2019, o 22:59

Fryzury mają konkretny porządek, a mianowicie są poukładane wg własnych kolejnych numerów. Mi fryzury zwykle nie sprawiają problemu, gdyż najczęściej nie szukam jakiejś konkretnej, ale przymierzam kilka, żeby znaleźć najbardziej pasującą. Czasami wystarczy mniej więcej pamiętać z jakiego okresu pochodzi fryzura, żeby ją znaleźć. Zauważ, że przy powtórkach fryzury nie pojawiają się na początku listy, ale wskakują na liście w swoje miejsce wg numeru, jaki został jej przydzielony.

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Kate » 8 lut 2019, o 23:05

Reg ja gram prawie 7 lat i trudno mi jest zapamiętać z jakiego wydarzenia pochodziła konkretna fryzura. Wczoraj odkryłam, że posiadam taką fryzurę:
https://static-ladypopular.com/ladypopu ... ir-150.png
Nigdy jej nie założyłam, a nawet nie wiem...od kiedy ją mam w salonie.
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Lady_Blair » 8 lut 2019, o 23:20

Problem z bałaganem jest, ale w grajdołku i garderobie. Czy w salonie piękności? Ja tego nigdy nie odczułam, a mam prawie 250 fryzur.
Nie wiem czy taka segregacja nie utrudniłaby szukania. Fryzury są dobrze zaprezentowane na dużych miniaturkach i są przejrzyście rozłożone na 5 wierszy (u mnie). Na samym wejściu można wzrokiem ogarnąć 35 fryzur. Dodatkowo jak zdobywa się włosy z "powtórek" to one nie lecą na sam przód, a gdzieś w środek zgodnie z numeracją.
Dla mnie segregacja byłoby chyba utrudnieniem. Mój system dobierania fryzury wygląda tak: wchodzę z ubraną Lalą do salonu piękności i zazwyczaj nie mam sprecyzowane jakie chcę uczesanie. Rzucam okiem na wszystkie włosy i później nakładam te, które mi wizualnie pasują. Dopasowuję fryzurę tak żeby pasowała do kapelusza, żeby nie zasłaniała kolczyków, żeby nie nachodziła dziwnie na okulary, żeby nie zasłoniła naszyjnika czy aplikacji na bluzce. Dobieram włosy nie na podstawie ich kategorii (np. fale, loki, koki), a na podstawie aktualnego dopasowania do elementów garderoby Lalki. Gdyby były kategorie to zamiast wszystko szybko przejrzeć wchodziłabym i wychodziła z kategorii.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Regelinda » 8 lut 2019, o 23:57

Kate pisze:
8 lut 2019, o 23:05
Reg ja gram prawie 7 lat i trudno mi jest zapamiętać z jakiego wydarzenia pochodziła konkretna fryzura. Wczoraj odkryłam, że posiadam taką fryzurę:
https://static-ladypopular.com/ladypopu ... ir-150.png
Nigdy jej nie założyłam, a nawet nie wiem...od kiedy ją mam w salonie.

Fryzura pochodzi z wydarzenia "Jesienne prezenty" z 2014 r. powtarzanego w 2017 r.

Lady_Blair, robię dokładnie tak samo.

Awatar użytkownika
monix23
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 1158
Rejestracja: 14 gru 2014, o 15:12

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: monix23 » 9 lut 2019, o 03:26

Kate pisze:
8 lut 2019, o 23:05
Reg ja gram prawie 7 lat i trudno mi jest zapamiętać z jakiego wydarzenia pochodziła konkretna fryzura.
Przypuszczam, że ten sam problem byłby z zapamiętaniem, w której grupie jest dana fryzura.
Na przykład ta:
Obrazek
Na pierwszy rzut oka wygląda na krótką jednak jest to upięcie.
albo ta:
Obrazek
To będzie to upięć czy do długich?
Zmierzam do tego, że wiele fryzur jest niestandardowych (i bardzo dobrze) i może być problem z zakwalifikowaniem ich do grupy. Jeśli dana fryzura nie pojawi się w przeszukiwanej grupie to nawet nie pomyślimy o jej użyciu, a może okazać się idealna.

Poza tym 200 fryzur w salonie nie stanowi moim zdaniem takiego problemu jak tysiąc par butów w garderobie czy szukanie w grajdołku jednego mebla wśród wielu.

Awatar użytkownika
Anabeliana
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 229
Rejestracja: 1 paź 2014, o 15:45

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Anabeliana » 9 lut 2019, o 10:28

A nie lepiej poprawić kolory starych fryzur? one są tak koszmarne w porównaniu z odcieniami nowych 8|

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Katriel Tremaine » 9 lut 2019, o 10:53

Kate pisze:
8 lut 2019, o 22:41
Posiadam prawie 200 fryzur, więc jeżeli chce, dobrać odpowiednią do stylizacji porządnie muszę się naszukać. Jaki czas temu, aby odnaleźć, pewną fryzurę zajęło mi to prawie...15 minut.
Kaja, wiesz, nie obraź się, ale aż trudno mi w to uwierzyć. I pozwól mi sobie powiedzieć, że masz tych fryzur bardzo mało, bo ja mam ich ponad 350 a gram zaledwie 3 lata, nie 7 jak ty. Nie wyobrażam sobie siebie szukającej fryzury 15 minut... W pierwszej chwili pomyślałam, że może ten twój pomysł byłby dla kogoś przydatny, staram się myśleć dalej niż tylko o własnych potrzebach, jednak po tym co piszą dziewczyny widać, że nie tylko ja nie potrzebuję dodatkowej pomocy. To budujące.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
zabeczka1948
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 45
Rejestracja: 2 paź 2015, o 06:59
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: zabeczka1948 » 9 lut 2019, o 15:56

Ja mimo mojego bałaganu życiowego lubię mieć ład i porządek chociażby w grze ... Pomysł Kai jest w porządku, mi samej przydałoby się grupowanie fryzur: krótkie, półdługie, długie, upięcia - tylko tyle i aż tyle. Choć nie powiem, bo o wiele bardziej pragnęłabym jakiegoś mądrego sortu w garderobie :)
matczysko
na arenie znajdziesz mnie jako JARECKA

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Kate » 10 lut 2019, o 23:22

Aeryn-Jak ja się zdenerwuję i czegoś nie mogę znaleźć, to szukam tego dłużej. No trudno taka jestem. :S
____
A co myślicie o tym, aby w salonie była dodana opcja... wróć do poprzedniego wyglądu? Jak wiadomo, po zapisaniu wyglądu już nie mamy powrotu do poprzedniej twarzy lali. Często biorę udział w konkursach, a po wysłaniu pracy wracam do poprzedniego wyglądu mojej lalki. Muszę zapamiętać każdą rzecz z twarzy, aby było tak samo. Nie jest to jakaś trudna rzecz, ale czasami robię stylizacje w nocy i chce najszybciej pójść spać.
Czekam na opinie.
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Lady_Blair » 11 lut 2019, o 00:25

Ten pomysł "wróć do poprzedniego wyglądu" czy coś w ten deseń mnie się akurat podoba! :thumbsup: Zasługuje to nawet na oddzielny wątek.

Ostatnio brałam udział w konkursie na fb, gdzie trzeba się było upodobnić do aktorek. Wyglądało to tak: Zrobiłam jakąś aktorkę (czyli pozmieniałam wszystko co możliwe w wyglądzie swojej Lalki), nie miałam czasu na kolejną postać, więc wracałam do swojej buźki klikając i szukając osobno każdego elementu wyglądu czy makijażu... i ten schemat kilka razy.
Po zrobieniu konkursowej stylizacji i pasującej buzi wracam zawsze do docelowego wyglądu mojej Lali. Czasami (a nawet często :D ) zdarza się tak, że przebiorę Lalkę, zmienię buźkę, zapiszę zdjęcie w galerii, później wracam pozmieniać wszystko tak jak było wcześniej, wracam do galerii i okazuje się, że coś mi nie pasuje w tym zapisanym zdjęciu, więc znowu zmieniam strój czy twarz pod konkurs, a później znów wracam do swojej standardowej wersji Lali. Niby spoko, ale irytujące jest to ręczne przerabianie całego wyglądu.
Kolejna sytuacja, którą sobie przypominam to fakt, że zdarzyło mi się kilka razy zrobić screen Lali w salonie piękności i zapisać go na kompie, żeby nie zapomnieć wyglądu, który chciałam wykorzystać do danego konkursu.
Ten problem jest świetnie rozwiązany w garderobie, gdzie mamy dział "Moje stroje", w którym zapisujemy stylizacje. Uważam, że analogiczne ulepszenie w salonie piękności byłoby super.

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Tinka » 15 lut 2019, o 10:55

Oba pomysły fajne i mam nadzieję że będzie to w grze bo mogłoby się to przydać,ale dam wam mała radę póki ktoś nie wprowadzi tęgo w grę:)

Rada jest taka żeby zapamietac numer (np) ust.Jesli robicie jakaś stylizacje i chcecie zmienić coś w twarzy,zobaczcie najpierw jakie usta się świecą czyli które mają biala linię wokół całego kwadratu.

Obrazek

Jeśli są ta usta np 10 no zapamiętujemy i zmieniamy.Tak samo z innymi rzeczami.Jesli jest ich wiecej to najlepiej sobie zapisać na kartce np usta 10 nos 5 rzęsy 8 itd itd
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Tinka » 15 lut 2019, o 10:56

https://m.imgur.com/OgBLNzU

Tu jest obrazek bo u góry się nie wyświetla
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Porządek z fryzurami w salonie

Post autor: Regelinda » 15 lut 2019, o 11:47

A jak liczysz te numerki?

ODPOWIEDZ