Mieszkanie - uporządkowanie

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Mieszkanie - uporządkowanie

Post autor: Lady_Blair » 28 sty 2019, o 20:53

Zorganizowanie kategorii w mieszkaniu to jest tragedia. Jest to niedopuszczalne tym bardziej, że gra jest nastawiona nie tylko na ubieranie Lali, ale również na wnętrze domku o czy świadczy między innymi występowanie Konkursu Mieszkań, pojawianie się kolekcji meblowych czy często mebli w eventach. Dlaczego więc twórcy tak zaniedbali i wciąż zaniedbują dział mieszkania?

Przed Świętami zaszalałam i przemeblowałam prawie całe mieszkanko, co otworzyło mi oczy na problem porządku w kategoriach. Nic dziwnego, że tak mało osób decyduje się na meblowanie, bo jest to dłubanina wymagająca naprawdę wielkiej cierpliwości. Podziwiam Panie, które tworzą bajeczne wnętrza (a są tu takie), bo naprawdę trzeba się naszperać w tych gratach.

O co mi chodzi? Przede wszystkim o liczne sprzeczności, które świadczą o niedbałości twórców. Wrzucają rzeczy jak leci do kategorii DEKORACJE, która jest okropnie przeładowana często rzeczami, które nie powinny się w niej znaleźć.
- oświetlenie
Hitem są te przykłady:
Ta światełka są w dekoracjach:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A te są już w lampach:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Analogiczne względem siebie rzeczy są w różnych kategoriach.
Według mnie wszystko co daje oświetlenie: świeczuszki, lampiony, świeczniki powinny iść do działu lamp, a nie zagracać dekoracje.Tym bardziej, że w lampach są dekoracje ze świecami jak np. te:
Obrazek Obrazek
ale samotne świeczki lub inne dekoracje ze świeczkami są już w dekoracjach:
Obrazek Obrazek
Jaki w tym sens?

- zwierzaki
Naliczyłam, że w dziale dekoracje mam 36 zwierzaków. Dlaczego zwierzaki są dekoracjami? ?( Jest kategoria pupile, gdzie są nasze gierkowe pupile, więc dlaczego nie dołożyć do nich zdobywanych w eventach zwierzaków. Byłoby chyba przejrzyściej niż upchnięte między stertami gratów koty, psy, niedźwiedzie, pingwiny i inne żyjątka.

- auta
Chyba po to jest kategoria auta, żeby były w niej auta. Dlaczego więc te pojazdy są w dekoracjach:
Obrazek Obrazek
Rozumiem, że w kategorii auta są samochody bonusowe, ale jednak dekorując dom nie są ważne bonusy samochodów tylko sama ich obecność. I znów samochody bez bonusów zagracają dział dekoracje, a dział auta stoi prawie pusty.

- żywność, naczynia
Tu mam wrażenie, że jest kompletna loteria. Nie ma reguły czy jedzenie i naczynia trafią do działu dekoracje czy naczynia.
Dekoracje, przykłady:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Naczynia, przykłady:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Znów analogiczne względem siebie rzeczy są w innych kategoriach. Po co wpychać do dekoracji produkty do jedzenia i picia? W dekoracjach mam porozrzucane z góry na dół szklanki z sokami, koktajlami, dzbany z napojami, jedzenie. Jest tego naprawdę dużo. Nie prościej wszystko to dać do naczyń skoro i tak są tam tego typu rzeczy? Wszystko do zastawy stołu powinno być w jednym miejscu, a nie hamburgery jako dekoracja. :huh:

Takich przykładów jest naprawdę dużo. Ostatni:
Dekoracje:
Obrazek
Krzesła:
Obrazek

Podsumowując w grajdołku panuje chaos i jeżeli nic się nie zmieni to będzie jeszcze większy. Twórcy raczą Nas regularnie meblami, ale bezmyślnie pakują wszystko do działu dekoracje. Ja mam więcej rzeczy w dekoracjach niż we wszystkich pozostałych kategoriach razem wziętych! Efekt jest taki, że dekoracje są przeładowane - scrolluje się w nieskończoność szukając konkretnych rzeczy. Co jest też denerwujące to fakt, że jak jesteśmy przy końcu listy danej kategorii i chcemy wyłożyć do pokoju 3 rzeczy, które akurat są obok siebie to wygląda to tak: wykładamy jedną, grajdołek się zwija, ponownie go otwieramy, znów przewijamy na sam dół, wykładamy drugą rzecz, grajdołek się zwija i żeby wyjąć kolejną rzecz trzeba jeszcze raz raz przewinąć setki rzeczy, żeby dotrzeć na koniec listy. :cursing:
Przydałby się jakiś system sortowania, nawet samodzielnego.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Mieszkanie - uporządkowanie

Post autor: Regelinda » 28 sty 2019, o 21:12

MI się najbardziej nie podoba własnie to ciągle przewijanie, żeby dodać kilka rzeczy będących w grajdołku obok siebie, a nawet kilka takich samych rzeczy.

Co do porządkowania zaproponowanego przez Ciebie, nie byłoby to głupie, ale wszystko, co jest "nie na swoim miejscu" musiałoby zostać od nowa zakodowane pod inną kategorią. Bo wszystko, co ma w linku "decoration" wpada właśnie do Dekoracji i w tej chwili nie da się tego upchnąć gdzie indziej. Należałoby zmienić jego kategorię na "lamp", żeby wpadało gdzie indziej.

Co do obecnie istniejących kategorii "Pupile" i "Auta", raczej nie powinno sie tam wrzucać zwierzaków czy pojazdów z Dekoracji,bo to zupełnie inny zakres działania. Jeśli już, to stworzyć odrębną kategorię "Zwierzęta" i "Pojazdy". Ale w ten sposób możnaby rozpracować całą kategorię "decoration" tworząc nowe grupy. A wszystko wymaga przekodowania.

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Mieszkanie - uporządkowanie

Post autor: Lady_Blair » 29 sty 2019, o 21:47

Tak, domyślam się, że teraz nikt nie przekoduje rzeczy tam gdzie mi pasuje :D Chciałam jednak zwrócić uwagę, że jest problem, bo ktoś tam na górze nie ma systemu przydzielania rzeczy do kategorii, czego dowodem są pokazane przeze mnie przykładowe zdjęcia. Efekt to przeładowany dział DEKORACJE, w którym coraz trudniej się odnaleźć.
Chciałabym po prostu żeby ktoś z twórców pomyślał nad jakimś systemem uporządkowania grajdołka. Aktualne rozwiązanie pakowania wszystkiego co popadnie do dekoracji tworzy tam bałagan i chaos.

Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Re: Mieszkanie - uporządkowanie

Post autor: Marvello » 30 sty 2019, o 01:08

JESTEM ZDECYDOWANIE ZA! Zwariować można z tym ciągłym przewijaniem na dół i w górę w dekoracjach... w które jest ładowane prawie wszystko, no.. większość. Jakiś system uporządkowania by się przydał. A może nawet lepiej... opcja wyszukiwarki!
Np. wpisywałoby się nazwę wydarzenia, w którym były dane przedmioty, albo kolekcji i wszystko, co związane z tym eventem by wyskakiwało :P Albo po prostu wpisujemy ''kubek'' i wyskakują kubki z wszystkich kategorii :D

Regelinda ma trochę rację z tą częścią wykonawczą, wymagałoby to pracy i programowania... ale no cóż.. każda zmiana tego wymaga tak właściwie, bez wyjątku. :D A myślę, że opcja właśnie takiej ogólnej wyszukiwarki w ''grajdołku'' o której napisałam, gdzie wpisywałoby się nazwę wydarzenia/kolekcji albo przedmiotu po prostu była by łatwiejsza w realizacji, niż przeprogramowanie całego grajdołka na nowo :D
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
Amelya
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 50
Rejestracja: 9 lut 2014, o 13:17

Re: Mieszkanie - uporządkowanie

Post autor: Amelya » 30 sty 2019, o 07:41

Lady_Blair pisze:
28 sty 2019, o 20:53
Wszystko do zastawy stołu powinno być w jednym miejscu, a nie hamburgery jako dekoracja. :huh:
Bo te hamburgery to pewnie plastikowe! Nie do zjedzenia ale do wyglądania :D

Awatar użytkownika
Anabeliana
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 229
Rejestracja: 1 paź 2014, o 15:45

Re: Mieszkanie - uporządkowanie

Post autor: Anabeliana » 30 sty 2019, o 21:35

Również jestem ZA, by uporządkować ten bajzel w grajdołku !!! Praktycznie wszystko "leci" do dekoracji i weź się przekop przez "tysiące" pierdół do jednej konkretnej 8| :cursing: Udekorowanie się kończy, zapisujesz a na koniec połowa rzeczy jest nie ta, które się wstawiło. I z tym też należałoby zrobić porządek :P

Awatar użytkownika
Libby
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 345
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 23:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Mieszkanie - uporządkowanie

Post autor: Libby » 31 sty 2019, o 18:54

O tak! Uporządkowanie grajdołka to byłoby coś! Bardzo lubię dekorować mieszkanie i wprost odechciewa mi się grzebać w nieskończoność w dekoracjach. Może przekodowanie tych rzeczy, które już mamy jest problematyczne, to jednak wcale nie oznacza, że na przyszłość twórcy nie mogliby kłaść większego nacisku by dana rzecz naprawdę pasowała do przypisanej kategorii.
Mi się marzy jeszcze możliwość dodania kilku rzeczy na raz. No wiecie.. rozwijamy listę rzeczy tj. w dekoracjach, zaznaczamy kilka i zostają one dodane do pokoju, które właśnie dekorujemy. To byłoby fajne :)
Obrazek
Życie trwa tylko chwilę, więc spal się jak najjaskrawszym płomieniem...

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Mieszkanie - uporządkowanie

Post autor: Lady_Blair » 31 sty 2019, o 21:23

Tak Libby... bardzo denerwujące jest to, że po każdym dodanym elemencie, grajdołek się zwija i trzeba znów otwierać, przewijać i szukać od początku listy. Pisałam o tym w pierwszym wpisie i też mam nadzieję, że w końcu to zmienią.
Możliwość dodania do pokoju kilku rzeczy bez zwijania się grajdołka to jeden pomysł, a inny to zwijanie się grajdołka po wyłożeniu elementu do pokoju, ALE jego ponowne rozwinięcie kierowałoby Nas do tego miejsca na liście, z którego wyjęliśmy ostatni przedmiot, żeby móc przeglądać systematycznie dalej. Teraz jesteśmy kierowani znów do początku listy, co sprawia, że żeby wystawiać kolne przedmioty trzeba wciąż i wciąż przewijać całą listę od początku.
Anabeliana pisze:
30 sty 2019, o 21:35
Udekorowanie się kończy, zapisujesz a na koniec połowa rzeczy jest nie ta, które się wstawiło. I z tym też należałoby zrobić porządek :P
A tak jeszcze nie miałam. Często się natomiast zdarza, że jak dekoruję i wystawiam dużo elementów to po ostatecznym zapisaniu rzeczy nie są na swoim miejscu. Elementy zastawy stołowej zamiast na stole to są pod nim, pies pod dywanem, zasłona za oknem... prawie zawsze muszę poprawiać pokój po jego zapisaniu, bo mi elementy przeskakują przed lub za inne.

ODPOWIEDZ