Możliwość wyboru metody płatności

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Katriel Tremaine » 27 sty 2019, o 15:38

Tyle, że te siedzące nad sesjami panie wcale nie są najaktywniejszymi w tej grze. No sorki, ale nie są, gdyż wiele z nich ogranicza się do minimum i puszcza sesje. Poza tym tu nie chodzi o to by jedną walutę zastąpić drugą, tylko żeby dać wolność wyboru, a i to nie we wszystkich przypadkach. Tak się składa, że te naprawdę aktywne graczki też puszczają sesje, ale robią też o wiele więcej. I tak prawdę powiedziawszy to ze wsparciem dla nich wcale nie jest wesoło. Nie wiem jak jest w waszą aktywnością, bo was w grze nie widuję, nie jesteście na moim poziomie, a pań co są wyżej nie oglądam, bo i po co.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
monix23
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 1158
Rejestracja: 14 gru 2014, o 15:12

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: monix23 » 27 sty 2019, o 16:36

A dlaczego chcesz chomikować szmaragdy i zamiast tego wydawać diamenty?
W prawie każdym miejscu w grze, diamenty automatycznie zastępują szmaragdy w przypadku ich braku. Jeśli sobie dobrze przypominam to jedynym wyjątkiem jest skarbonka klubowa, ale myślę, że w sprawie składek można się łatwo dogadać.

W przypadku gdyby taka funkcja się jednak pojawiła, okienko z opcją wyboru płatności pojawiałoby się przy każdym zakupie, w którym biorą udział szmaragdy. Pojawiałoby się również tym wszystkim graczom, których taki wybór nie interesuje. Za którymś razem można przypadkowo zaznaczyć diamenty lub po prostu się zirytować koniecznością zamykania okienka.

Niestety, ale według mnie ta opcja jest kompletnie niewarta zachodu.

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: aMelisa » 28 sty 2019, o 00:53

Regelinda pisze:
26 sty 2019, o 23:59
Dlaczego nierealna? Dziewczyny wolą wydawać walutę premium, więc dlaczego nie mogliby dać takiego wyboru? Dla twórców to nawet lepiej, bo na szmaragdach nie mają zarobku, a na diamentach tak.

Można powiedzieć, że konieczność kopania szmaragdów sprawia, ze gracze więcej czasu poświęcają na grę. Ale z drugiej strony długie ich kopanie może zniechęcić.
Gra jest darmowa. Jezeli bylaby taka opcja to nie mogliby jej reklamowac "graj za darmo" czy "darmowa przebieranka" byloby to naciaganie gracza na kupowanie diamentow. Diamenty to unikatowa waluta i nie kazdy moze ja miec, na dodatek kupuje sie za realne pieniadze. Nawet jesli bylaby taka opcja to dla kogo,dla kilku osob? Szmaragdy sa za free ale niestety trzeba sie troche wysilic zeby je miec, oszczedzasz pieniadze a tracisz czas a przy zakupie diamentow oszczedzasz czas i tracisz pieniadze - to taka roznica i nie wiem co dla kogos jest lepsze czy gorsze.

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Lady_Blair » 28 sty 2019, o 02:32

aMelisa, a konkretnie dlaczego wprowadzenie tej opcji miałoby oznaczać, że gra przestałaby być darmowa? xD No nie... koszt korzystania z gry by się nie zmienił. Rejestracja jest darmowa, a waluta premium jest dla chętnych. Nie ma mowy o naciąganiu, bo zmiana oznaczałyby po prostu możliwość wyboru kto jak chce płacić i za co. Funkcjonowanie w grze dla osób, które nie kupują diamentów nie zmieniłoby się, bo mogłyby dane rzeczy wciąż kupić za szmaragdy.
Ale tak jak wspomniałam wcześniej... według mnie ta opcja to byłoby zbytnie uprzywilejowanie określonej grupy osób.
Dodatkowo:
monix23 pisze:
27 sty 2019, o 16:36
W przypadku gdyby taka funkcja się jednak pojawiła, okienko z opcją wyboru płatności pojawiałoby się przy każdym zakupie, w którym biorą udział szmaragdy. Pojawiałoby się również tym wszystkim graczom, których taki wybór nie interesuje. Za którymś razem można przypadkowo zaznaczyć diamenty lub po prostu się zirytować koniecznością zamykania okienka.
Tak, tak, tak! Zirytowanie na wciąż otwierające się okienko to jedno, ale te przypadkowo wydane diamenty to byłby problem, szczególnie przy korzystaniu z aplikacji.

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: aMelisa » 28 sty 2019, o 13:10

Jak juz wczesniej pisalam, gra jest "darmowa" , szmaragdy sa darmowe tylko trzeba je sobie zdobyc w odpowiedni sposob. Glownym napedem tej gry sa eventy ktore rowniez sa "darmowe" Ktos kto nie posiada szmaragdow lub nie chce ich wydawac nie przechodzi kolejnych etapow i nie ma dodatkowych unikatowych rzeczy.
Opcia musialaby dzialac w dwie strony,osoby posiadajace tylko szmaragdy moglyby uzywac je jako diamenty. W takiej sytuacji byloby to niesprawiedliwe w stosunku do osob ktore kupuja diamenty. Znaczna czesc osob przestalaby je kupowac. Z kazdej strony patrzac opcja jest niemozliwa.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Regelinda » 28 sty 2019, o 13:27

aMelisa, chodzi o rzeczy dwuwalutowe, które z założenia są za szmaragdy, ale jeśli nie masz ich na koncie, pobiera Ci z puli diamentów. Dziewczyny chcą mieć wybór, jaką walutą się posłużyć.

Nie chodzi tu o przewalutowanie wszystkich rzeczy.

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: aMelisa » 28 sty 2019, o 18:25

Ja o tym pisze o dwoch stronach, jedna ktorzy kupuja diamenty a druga co je systematycznie zbiera.Nie wspominam o zadnym przewalutowaniu tylko opcji w dwie strony. Ty piszesz tylko o jednej z nich kiedy to lalki z diamentami ktore nie maja problemow z ich zakupem moglyby miec opcje wyboru wiec co z osobami ktore nie maja ich za wiele a maja na tyle szmaragdow?
Mogliby miec mozliwosc wyboru i zamaiast diamentow uzyc szmaragdow a czemu nie?
Tworca gry nigdy nie pojdzie na cos na czym bedzie tracil tylko zarabial a taka opcja ktora jest w tym watku bylaby duzym wkladem w gre a zerowym zarobkiem.

Awatar użytkownika
MelindaLucas
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 43
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 18:40

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: MelindaLucas » 29 sty 2019, o 08:13

aMelisa, Ty chyba niestety nie rozumiesz. Wybór dotyczył by każdego, a nie wybranej grupy osób. Przykładowo w centrum handlowym, ceny podane są zarówno w szmaragdach jak i diamentach, obecnie najpierw zabierane są szmaragdy, dopiero później diamenty, jak zabraknie zielonych kamyków. Chodzi o to by móc wybrać którą walutą chcesz się posłużyć. To tak samo jak idziesz do sklepu i masz podane ceny w kilku walutach, wybierasz tą, która Ci się bardziej opłaca.
Obrazek

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Casandra » 29 sty 2019, o 09:59

To może dla takiego uporządkowania sugestii, bo zaczyna się robić zamieszanie i przeczuwam nadchodzące (niepotrzebne) kłótnie...

1. Rzeczy za diamenty lub szmaragdy (a więc takie posiadające opcję łamaną - dwie ikonki kamyczków obok cyferek) miałyby możliwość wyboru waluty.
2. Rzeczy jedynie za szmaragdy pozostają za szmaragdy (nie można ich kupić za diamenty).
3. Rzeczy za diamenty pozostają za diamenty (nie można ich kupić za szmaragdy).


Czy o taką sugestię chodziło? :D

Przypominam przy okazji, że tematem są sugestie i wypowiadamy się na temat sugestii, a nie osób udzielających się w wątku ^^ To tak na przyszłość, bo czuję w kościach, że o tej zasadzie niedługo zapomnimy :P
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Katriel Tremaine » 29 sty 2019, o 11:40

Właśnie o to chodzi, żeby w przypadku gdzie jest podana cena w obu walutach można było zacząć od razu od diamentów, o nic więcej nie chodzi. Teorie dopisywane przez osoby, które nie zrozumiały w czym rzecz można spokojnie traktować jak off-top. Możliwość wybrania waluty w żaden sposób nie wpłynie na fakt, że gra jest FTP i osoby zgłaszające takie obawy chyba nie bardzo rozumieją czym różni się FTP od BTP. Otóż niezależnie od tego ile będzie jeszcze opcji premium (czyli za diamenty, walutę płatną) ta gra pozostanie FTP. Dlaczego? ano dlatego, że żeby grać nie trzeba wykupić dostępu do gry, a tak właśnie jest w przypadku gier BTP. Taką grą jest chociażby Final Fantasy XIV, bez opłacenia abonamentu nie ma możliwości wejścia do gry. Tutaj logowanie jest darmowe, czyli gra jest FTP, a to ile jest opcji płatnych jest sprawą drugorzędną. Kto chce to płaci, a kto nie chce to tego nie robi, nie ma przymusu. Proste? a pewnie, że proste.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
MelindaLucas
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 43
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 18:40

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: MelindaLucas » 29 sty 2019, o 14:09

Casandra dokładnie o to chodzi :)
Obrazek

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: aMelisa » 29 sty 2019, o 19:44

Aeryn Sun pisze:
29 sty 2019, o 11:40
Właśnie o to chodzi, żeby w przypadku gdzie jest podana cena w obu walutach można było zacząć od razu od diamentów, o nic więcej nie chodzi. Teorie dopisywane przez osoby, które nie zrozumiały w czym rzecz można spokojnie traktować jak off-top. Możliwość wybrania waluty w żaden sposób nie wpłynie na fakt, że gra jest FTP i osoby zgłaszające takie obawy chyba nie bardzo rozumieją czym różni się FTP od BTP. Otóż niezależnie od tego ile będzie jeszcze opcji premium (czyli za diamenty, walutę płatną) ta gra pozostanie FTP. Dlaczego? ano dlatego, że żeby grać nie trzeba wykupić dostępu do gry, a tak właśnie jest w przypadku gier BTP. Taką grą jest chociażby Final Fantasy XIV, bez opłacenia abonamentu nie ma możliwości wejścia do gry. Tutaj logowanie jest darmowe, czyli gra jest FTP, a to ile jest opcji płatnych jest sprawą drugorzędną. Kto chce to płaci, a kto nie chce to tego nie robi, nie ma przymusu. Proste? a pewnie, że proste.
Aeryn chyba ty nie rozumiesz co to jest opcja w dwie strony, ze sugestie i zmiany jakie wchodza dotycza wszystkie graczki i kazdy musi moec mozliwosc z jej korzystania a nie tylko dla tych ktore maja diamenty na zawolanie i w [CIACH] im sie przewraca [CIACH]

Wykropkowane niecenzuralne słowo pozostaje niecenzuralne. Proszę pamiętać, że oceniamy sugestię, a nie osoby wypowiadające się w wątku. // Casandra
Ostatnio zmieniony 29 sty 2019, o 19:59 przez Casandra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Casandra » 29 sty 2019, o 20:10

Aż musiałabym powiedzieć "a nie mówiłam". Proszę oceniać SUGESTIĘ, a nie osoby wypowiadające się w wątku.
Każdy komentarz naruszający tę zasadę będzie usuwany lub edytowany (w zależności od stopnia naruszania tej zasady).
Z sugestią można się zgadzać lub nie, można dawać argumenty za i przeciw, można poddawać pod wątpliwość jej aspekty, można pytać i odpowiadać na pojawiające się wątku spostrzeżenia, można wyrażać swoje zdanie, ale NIE można oceniać ludzi na podstawie ich poglądów lub wypowiedzi.

Ocenie podlega zawsze SUGESTIA, a nie osoba.

Pamiętajcie o tym.
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Kate » 10 lut 2019, o 21:26

A jak ktoś nie kupuję diamentów?
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Katriel Tremaine » 10 lut 2019, o 22:02

Zdaje się, że jak ktoś nie kupuje diamentów to go ten problem nie dotyczy, prawda?
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

ODPOWIEDZ