Możliwość wyboru metody płatności

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
MelindaLucas
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 43
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 18:40

Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: MelindaLucas » 22 sty 2019, o 15:32

Jak wszyscy doskonale wiemy, w grze możemy za wiele rzeczy płacić szmaragdami lub diamentami. Te pierwsze zdobywamy, czy poprzez udział w sesji zdjęciowej, pokonanie modelki, misje na przyjęciu, możemy je także otrzymać w wydarzeniu typu prezent, czy też tzw. kostka. Diamenty wiadomo trzeba kupić.

Oczywiście przy wielu wydarzeniach, tak jak teraz bohaterki, za dodatkowy ruch płacimy diamentami - tylko, czy tak samo w kostce - dodatkowe rzuty, wyrzucenie konkretniej liczby oczek - też płacimy tylko diamentami.

Chodzi mi raczej o możliwość płacenia w sklepie, w kolekcjach, wydarzeniach - zakup eliksirów, pasjansie podniesienie kolejnej karty przed czasem, czy też przy organizacji przyjęcia. Tu nie mamy wyboru, cena podana jest zarówno w szmaragdach jak i diamentach, ale to zielone kamyki, które tak ciężko zbieramy są pobierane w pierwszej kolejności.

Co myślicie o możliwości wybrania, którą walutą chcemy płacić?
Obrazek

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Katriel Tremaine » 22 sty 2019, o 16:28

O widzę, że nasza rozmowa na czacie przybrała całkiem realny kształt. No to już wiesz, że mnie się ten pomysł podoba. Od dawna mnie wkurza, że nie mamy prawa wyboru waluty. Tak wiem, że zazwyczaj ceny w szmaragdach są wyższe niż te w diamentach, ale jako osoby dorosłe powinniśmy mieć prawo wyboru, a tu system nas najzwyczajniej w świecie ubezwłasnowalnia.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
MelindaLucas
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 43
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 18:40

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: MelindaLucas » 22 sty 2019, o 16:34

Aeryn sama od pewnego czasu zastanawiałam się nad takim wątkiem, gdyż znam wiele osób co kupije całkiem sporo diamentów i nie ma problemu z ich wydawaniem. Poza tym może dało by wtedy radę jakoś podzielić opcję płatności.., część w szmaragdach, część w zielonych? Poza tym tam wiem, że w pasjansie możesz po prostu wykupić jokera za określoną liczbę diamentów, ale mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi w temacie i wątku
Obrazek

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Tinka » 22 sty 2019, o 18:14

Super pomysl :thumbsup: szmaragdy ciezko sie zbiera (bynajmniejm dlugo) a diamenty wystarczy kupic
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
MelindaLucas
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 43
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 18:40

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: MelindaLucas » 23 sty 2019, o 07:54

Dokładnie, jeśli ktoś woli wydać diamenty niż szmaragdy to niech ma taką możliwość
Obrazek

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: aMelisa » 26 sty 2019, o 23:39

Tinka pisze:
22 sty 2019, o 18:14
Super pomysl :thumbsup: szmaragdy ciezko sie zbiera (bynajmniejm dlugo) a diamenty wystarczy kupic
szmaragdy sa za FREE dlatego sciagane sa jako pierwsze a za diamenty placi sie realnymi pieniedzmi i nie kazdy moze sobie na nie pozwolic.
Jest ok jak jest a sugestia jest nierealna

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Regelinda » 26 sty 2019, o 23:59

Dlaczego nierealna? Dziewczyny wolą wydawać walutę premium, więc dlaczego nie mogliby dać takiego wyboru? Dla twórców to nawet lepiej, bo na szmaragdach nie mają zarobku, a na diamentach tak.

Można powiedzieć, że konieczność kopania szmaragdów sprawia, ze gracze więcej czasu poświęcają na grę. Ale z drugiej strony długie ich kopanie może zniechęcić.

Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Marvello » 27 sty 2019, o 01:02

Myślę, że fajny pomysł. Też się wkurzam kiedy mi znikają długo zbierane szmaragdy. Myślę, że takie prawo wyboru waluty byłoby jak najbardziej w porządku. Nawet w kolekcjach, powiedzmy.. coś co kosztuje 5 diamentów by kosztowało.. 55 szmaragdów. Wiecie o co chodzi :P I w drugą stronę, jeśli bluzka kosztuje 29 szmaragdów, to mogła by kosztować 3 diamenty. Możliwość wyboru waluty jest SUPER pomysłem :D :D :D
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Katriel Tremaine » 27 sty 2019, o 03:02

Ja akurat gdy myślałam o tej możliwości wyboru waluty, to nie kolekcje miałam na myśli, ale chociażby eliksiry w evencie z bohaterkami, czy opłaty eventowe, które są ściągane w szmaragdach. Dajmy na to teraz, prawdę powiedziawszy wolałam spróbować kilka razy zawalczyć z ostatnią bohaterką i wydać na to 70 dodatkowych diamentów, ale zrobić event bez użycia szmaragdów. Te wolę odłożyć na wesele, bo kto wie ile tam będą różne rzeczy kosztowały (pamiętacie ceny elementów wyglądu?), wolę się zabezpieczyć. Jest wiele przypadków gdy wolałabym zapłacić coś w diamentach, ale nie mogę, bo najpierw ściąga z puli szmaragdów.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Amelya
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 50
Rejestracja: 9 lut 2014, o 13:17

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Amelya » 27 sty 2019, o 10:14

Tinka pisze:
22 sty 2019, o 18:14
...szmaragdy ciezko sie zbiera (bynajmniejm dlugo)...
Tak tylko wtrącę :rolleyes: że bynajmniej jest zaprzeczeniem, więc według tego co napisałaś zbierasz je właściwie krótko...
I żeby nie było, że się czepiam ale w internecie przewija się to 'bynajmniej' użyte błędnie i po prostu nie mogę przejść obok tego obojętnie.
https://sjp.pwn.pl/slowniki/bynajmniej.html
:)

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Katriel Tremaine » 27 sty 2019, o 13:02

Masz rację Amelya, ponieważ ludzie (z nieznanych dla mnie powodów) mylą bynajmniej z przynajmniej. Dlaczego tak jest? Nie mam pojęcia, pewnie niedouczenie, ale ten błąd jest bardzo częsty.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

uluu
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 111
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 22:35

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: uluu » 27 sty 2019, o 13:55

@ Fashion Madame - nie liczyłabym na taki przelicznik, o jakim piszesz. Szmaragdy są zbyt cenne w tej grze.

Pomysł niby fajny, ale diamentowe opcje premium opanowały już niemal wszystko, co tylko do zdobycia jest w tej grze. Jaki sens będzie niedługo grania dla osób, które nie zakupują diamentów, bądź robia to rzadko?

Tak, wiem, że w wielu grach jest podobnie i takie są realia - producenci chcą zarabiać, ale szczerze mówiąc ta gierka idzie ekstremalnie w kierunku dominacji osób, które płacą za nią niemałe pieniądze . Grałam w wiele ze społecznościowych gier online i widzę że AM idzie ekspresową ścieżką w tym kierunku wyciskania realnej kasy za to co tylko możliwe . Wszystko fajnie, tylko czy zmiany i podnoszenie atrakcyjności gry jest adekwatne do wysokości kwoty, jaką się na nią wydaje?

Sama na grę wydaję trochę i taka opcja byłaby dla mnie ułatwieniem, ale czasem myślę, że nie idzie to w kierunku rywalizacji strategicznej, tylko pieniężnej. Wiem, że są graczki , które poświęcają wiele czasu i energii na ciułanie tych szmaragdów, a niekoniecznie je stać na ciągłe kupowanie diamentów, a taką zmianą komunikat twórców gry jest bardzo jasny.

Ze wszystkich gier w jakie grałam największą popularnością cieszyły się te, gdzie rozum, spryt i konieczność współpracy zespołowej miały przewagę nad opcjami premium, a jeśli te stawały się na dalszym etapie gry niezbędne, to ich kwota nie powodowała dużego ubytku z domowego budżetu. Jeśli AM pójdzie w kierunku kupna wszystkiego co się da za diamenty a sama nie zaproponuje dynamiczniejszego rozwoju i urozmaicenia gry niekoniecznie polegającym tylko na rzucaniu kolejnych rzeczy, za które trzeba wydać kasę, to czarno to widzę. Czy naprawdę twórcy mają grające kobiety za tak głupie, by fundować im jedynie kolejne fanty, za które mają wydawać realną gotówkę? A gdzie jakieś elementy, które wymagają pomyślenia, czy wspólnej zabawy?

Dlatego jestem sceptyczna jeśli chodzi o ten pomysł, tak jak jestem sceptyczna jeśli chodzi o wszystko , co dotyczy kolejnego poszerzenia diamentowej dominacji i wyskakiwania za każdą bzdetą z kasy, przy braku podnoszenia jako takiego rozrywkowego aspektu gry. W końcu ta gierka jest 18 + , a tak naprawdę poziom trudności przy zakupie diamentów idzie w kierunku wieku przedszkolnego.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Katriel Tremaine » 27 sty 2019, o 14:07

Tyle, że my nie piszemy o zastąpieniu płatności szmaragdowej diamentami, tylko o możliwości wyboru z której waluty chcemy najpierw skorzystać. Nic więcej, tylko tyle, żeby mieć możliwość, a nie konieczność. Nie zagroziłoby to w żaden sposób graczom FTP, mogliby dalej płacić szmaragdami, ale ci co wolą wydać szmaragdy w bardziej konkretny sposób, a kupują diamenty, mogliby to zrobić.

Strategia w tej grze jest, ale nie każdy to widzi, bo wolą ubierać lalkę niż myśleć nad rozwojem postaci. Dynamika? w grze statycznej jak ta? jak mi potrzebna dynamika to idę do gry, która mi ją oferuje. Tu przychodzę odpocząć od nadmiaru dynamiki :P
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

uluu
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 111
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 22:35

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: uluu » 27 sty 2019, o 14:33

@ Aeryn Sun- z tą dynamiką chodziło mi nie tyle o szybkość akcji w grze, ale o tempo wprowadzania jakichkolwiek urozmaiceń, jak chociażby długo zapowiadane wesela. Zapewne wiele panien juz uschło z tęsknoty i poszło szukać realnego pana młodego. Odeszły z gry zamiast w nieskończoność czekać na wesela:) Pomysł urozmaicenia gry na etapie jakichś questów klubowych też z tego co wiem przewijał sie wiele razy, bo klikanie w pokaz mody to chyba nie jest zabawa na wiek 18+. Ale zamiast tego widzę tylko nowe opcje wyciągania kasy , podwyzszenie tempa eventów, zwiększenie ich ilosci- myślę,ze jednak nie tędy droga.

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Możliwość wyboru metody płatności

Post autor: Lady_Blair » 27 sty 2019, o 15:14

uluu pisze:
27 sty 2019, o 13:55
Wiem, że są graczki , które poświęcają wiele czasu i energii na ciułanie tych szmaragdów, a niekoniecznie je stać na ciągłe kupowanie diamentów, a taką zmianą komunikat twórców gry jest bardzo jasny.
Zgadzam się z tą wypowiedzią.
Czytając ten pomysł kilka dni temu miałam mieszane odczucia. Niby taka zmiana by mi nie przeszkadzała jakoś bardzo, ale jednak nie porywa mnie ten pomysł. Gra funkcjonuje dobrze i może się rozwijać jeżeli otrzymuje od graczy: ich kasę (to chyba oczywiste), ale również ich czas i zaangażowanie. Taka zmiana trochę zlekceważyłaby grupę osób, która jest mocno zaangażowana w zdobywanie szmaragdów... do znudzenia siedzenie na przyjęciu, żeby wyszarpać trochę zielonych, żmudne klikanie w sesje zdjęciowe albo szukanie modelek.
Ja wychodzę z założenia, że ta opcja, która jest teraz to już jest udogodnienie dla diamentowych Pań. W większości gier waluty są rozgraniczone i jeżeli dana rzecz lub opcja jest np. za szmaragdy to jest za szmaragdy i koniec. Tutaj twórcy uprzywilejowali Panie kupujące diamenty dając im możliwość kupienia czegoś za diamenty jeżeli brakuje im szmaragdów. Uważam, że to duży przywilej i nie potrzeba większych. Ktoś kto nie ma diamentów nie może sobie zrobić takiej walutowej podmianki i kupić opcji za di korzystając ze szmaragdów.

ODPOWIEDZ