Bank

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Bank

Post autor: Tinka » 19 sty 2019, o 14:00

Hejka!

Przychodze do was z propozycja zrobienia Banku w AM.Ilez to razy brakło nam szmaragdow na przyjecie czy diamentow do jakiegos eventu typu rzut kostka (zapomnialam jak sie nazywa ten event ale chodzi o ten co mozna bylo wygrac misia z poza) W takiej sytuacji jesli chodzi o diamenty to najzwyczajnie w swiecie kupimy je sobie za pieniadze.A szmaragdy zobedziemy np na przyjeciu.Ale jesli nie bedziemy miec nic na koncie ? Ani w telefonie a ni w banku? A przyjec zadnych ni ma? W takiej sytuacji przychodzi nam z pomoca bank.Dzialal by on na zasadzie pozyczki/kredytu.Najpierf zakladalibysmy konto pozniej po zalozeniu konta czekamy na wiadomos poyltwierdzajaca gdzie dostalibysmy karte kredytowa.Zakladanie takiego konta wygladala by tak ze podajemy np nick z gry i email ktory podawalismy do AM przy zakladaniu konta.Pozniej wybralibysmy typ konta czyli oszczednosciowy czy zwykle.Nastepnie ustalamy haslo do banku dzieki ktoremu bedziemy migli sprawdzic ile mamy na koncie.Mielismy by nr konta dzieki ktoremu mozemy poprosci kogos np z klibu o pozyczke badz pozyczki dawal by nam "komputer".Mozemy takze sami sobie wplacac na konto cos w rodzaju skarbonki tylko ze bez limitu.Koszt takiego konta wynosil by np 500$ na miesiac badz mniej lub wiecej.Mozna by bylo tam wplacac wszystko dolary szmaragdy i di.Oczywiscie kto co chce albo wszystko albo jedna rzecz np tylko di lub tylko szm.Jesli cos jeszcze wymysle to dopisze.

Piszcie czy wam sie podoba
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Bank

Post autor: Katriel Tremaine » 19 sty 2019, o 14:06

Pomysł jest tak dziwaczny, że aż się boję to komentować. Co jak nie ma się pieniędzy na koncie? serio? to się nie kupuje diamentów, albo nimi dobrze gospodaruje. Bank z pożyczkami? A dlaczego jedni mieliby kupować walutę a inni ją pożyczać? i kto by zagwarantował, że taki pożyczkobiorca nie zaprzestanie gry, ale wcześniej pogra sobie na bogato za nie swoje pieniądze? Jedno co mogę napisać, ze takie udziwnienia i wykorzystywanie innych dla swoich egoistycznych zachcianek bardzo mi się nie podoba.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2019, o 13:02 przez Katriel Tremaine, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Bank

Post autor: Regelinda » 19 sty 2019, o 14:21

Ja totalnie nie rozumiem osób, które chcą przechowywać szmaragdy i diamenty w innym miejscu niż teraz. Czy naprawdę nie możecie zrozumieć, że tylko wasza własna rozrzutność decyzje, które podejmujecie sprawiają, że znikają one z waszych kont? Inaczej jest z dolarami, które można ukraść w trakcie pojedynku. Tutaj zrobiono jakąś ochronę. Ale na szmaragdy i diamenty jest na niepotrzebna, bo jedynym złodziejem jesteście Wy same. A tylko w jednym przypadku majątek właściciela trzeba chronić przed nim samym: jeśli właściciel jest niepoczytalny, może podejmować złe decyzje dotyczące swojej własności. Jeśli nie widzicie u siebie symptomów niepoczytalności i zaburzenia postrzegania rzeczywistości, to to, że szmaragdy i dolary znikają z Waszych kont, to tylko Wasza decyzja.

Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Re: Bank

Post autor: Marvello » 19 sty 2019, o 15:07

Moim zdaniem też pomysł trochę.. naciągany, ale z kolei nie najgorszy. Rozumiem punkt myślenia. Lepiej grać i zbierać samemu te szmaragdy i diamenty. To taka motywacja dodatkowa, żeby częściej wchodzić. Diamenty dodatkowo można wygrać biorąc udział w konkursach oficjalnych na forum ;) Starając się o statuetkę w grze też można zgarnąć jakieś nagrody. A szmaragdy to nie tylko przyjęcie, ale też sesje zdjęciowe i pojedynki z supermodelką ;) Więc i bez banku można to wszystko mieć.. trzeba się tylko starać :) Nic nie przychodzi bez wysiłku ;)
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Bank

Post autor: LaFemmeNikita » 19 sty 2019, o 17:49

Czytam i nie dowierzam, że można dawać takie sugestie. Jakby to wprowadzili to zaraz nabrałabym kredytów (z Tinką jako żyrantem), pograła trochę i tyle mnie widzieli, a komornik niech ściąga moje długi od Tinki plus odsetki oczywiście :D
Chyba jeszcze w szoku jestem po wprowadzeniu tej skarbonki. Tyle było już ciekawych pomysłów które można by wprowadzić w grze, np. tutaj Isma się naprodukowała:
viewtopic.php?f=111&t=27445
a oni wprowadzają skarbonki. Normalnie to jakiś sabotaż jest.

Awatar użytkownika
Anabeliana
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 229
Rejestracja: 1 paź 2014, o 15:45

Re: Bank

Post autor: Anabeliana » 20 sty 2019, o 12:00

Szczerze mówiąc ta propozycja jest zbędna. Ogółem trochę chaotycznie napisana. Nie rozumiem, po co ona w grze, i dodatkowo, przy jej niby "wprowadzeniu" podawać e-maila? :huh: Szmaragdy i diamenty masz na swoim koncie. Nikt ich Tobie nie zabiera. Tak jak napisała Regelinda, tracisz je z własnej woli. Jak nie umiesz nimi gospodarować, to bank Ci w tym nie pomorze. Zamiast jakiś banków, skarbonek, to mogliby w końcu ulepszyć inne bardziej istotne elementy w grze. A jakby nie daj Boże wprowadzili coś takiego jak bank, to ja, tak jak LaFemmeNikita, wezmę Ciebie jako żyranta, nabiorę kredytu, a potem zrezygnuję z gry, a Ty będziesz spłacać :thumbsup:

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Bank

Post autor: Katriel Tremaine » 20 sty 2019, o 13:39

Śledząc różne propozycje autorki wątku mam wrażenie, że większość z nich opiera się na pomyśle "co tu zrobić, by nie płacić na diamenty", a innymi słowy jak wymyślić coś, co by pozwalało żerować na innych graczach. Dlaczego gra miałaby pożyczać diamenty graczom? przecież nie dałoby się ich zwrotu potem wyegzekwować. W wyniku takiego przedsięwzięcia właściciel gry mógłby od razu ją zamknąć, a dlaczego? to proste, ponieważ każdy mógłby nabrać pożyczek i ich nigdy nie zwrócić, a kupowanie diamentów straciło by sens, bo po co kupić jeśli można pożyczyć. No a prawdę powiedziawszy jakie ktoś ma gwarancje, że pożyczkobiorca odda kredyt? otóż wcale ich nie mamy. Prawdziwy bank ma narzędzia by wyegzekwować spłatę od dłużnika, taki bank w grze by ich nie miał. No bo co może zrobić? pobierać z konta gracza walutę? a jeśli ten waluty nie ma? Zablokować takiego dłużnika? Tyle, że wtedy też już nie odzyska tych pieniędzy, które w niego zainwestował. Ja naprawdę rozumiem, że dzieci, które grają w tę grę, mimo wymogu w OWH, mówiącemu, że gracz oświadcza iż ma ukończone 18 lat, mogą z zazdrością patrzeć na dorosłe koleżanki, które mogą sobie pozwolić na kupno diamentów, ale to jeszcze nie jest powód, żeby tworzyć takie dziwaczne propozycje, które nawet nie są się w stanie obronić.
Dziewczyny pisały wyżej, że nie ma potrzeby by dorosła i w pełni poczytalna osoba korzystała z konta oszczędnościowego, ponieważ taka osoba potrafi sama kontrolować własne wydatki i ja się z nimi zgadzam. Sama ostatnio zaczęłam zbierać szmaragdy na wesele i stwierdzam, że jedyne co jest potrzebne, to odrobina samodyscypliny, a nie jakieś konto w banku w grze.
W grze istnieje coś takiego jak możliwość wymiany, jest to wymiana diamentów na dolary. W drugą stronę się nie da i w sumie z punktu widzenia twórców gry to bardzo słuszne, bo gdyby dało się wymieniać dolary na diamenty z komputerem to by mogło generować straty. Coś mi jednak przyszło do głowy. Grałam kiedyś w grę, w której też były różne waluty (nie będę podawać nazwy, żeby nie reklamować jej) i tam istniało coś takiego, że gracze mogli między sobą wymieniać dwa rodzaje walut. Zwykle pieniądze nie wchodziły w zakres tej wymiany (taki odpowiednik naszych dolarów), ale dwie z walut można było wymieniać. Jedną z nich była waluta, którą trzeba było zakupić za realne pieniądze (taki odpowiednik naszych diamentów), a drugą dość mozolnie zdobywało się w grze (takie nasze szmaragdy). I gdy gracz potrzebował na przykład tej specjalnej, kupowanej za pieniądze to wystawiał zamówienie (swoją ofertę), że po takiej i takiej cenie chce kupić. W naszym wypadku chcesz kupić diamenty od innego gracza, to wystawiasz ofertę, że chcesz tyle a tyle i płacisz za 1 di przypuśćmy 5 szm i taka oferta trafiała na tablicę aż ktoś kto chciał dokonać wymiany jej nie zaakceptował. Jedni gracze kupowali walutę za pieniądze a inni zbierali tę z gry, o którą nie było wcale aż tak łatwo. Funkcjonowało to całkiem nieźle, choć bywały momenty, że gracze podbijali ceny tak wysoko, że tablica na jakiś czas była zapchana ofertami które nikogo nie interesowały, jednak przez większość czasu działało to bardzo sprawnie. Sama często z tego rozwiązania korzystałam. I od razu zaznaczam, że nie piszę tego jako propozycji do wprowadzenia. Chciałam Wam tylko opisać mechanizm wymiany jaki funkcjonował w znanej mi grze. Nie było pożyczek, których spłaty potem nie da się wyegzekwować, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z bądź co bądź obcymi osobami, ale transakcje wymienne, gdzie każdy znał stawkę i wiedząc co robi, dokonywał świadomego wyboru w miarę potrzeb. Co więcej żeby dokonać takiej wymiany ktoś musiał walutę kupić i funkcjonowało to dopóki dopóty pieniądz był w grze. Gdy nie było zakupionej waluty, to nie było wymiany, więc oferty nie miały sztucznego pokrycia tylko w grę wchodziły realne pieniądze. No i to tyle, mam nadzieję, że opisałam ten mechanizm w sposób na tyle jasny by był zrozumiały.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Bank

Post autor: Tinka » 20 sty 2019, o 14:36

Chciala tylko sprostowac jedna rzecz Mianowicie jesli ktos wzial by pozyczkr od kolorowa56 (przykladowa nazwa) to ta osoba ktora wiela musiala by splacic a jie osoba ktora pozycza.To nie mialo by zadnegosensu.A jesli chodzi o osoby ktore bysmy mialy pozycac to bylyby to osoby zaufane np ktos z klubu.

Sugestie zmiana sa po to zeby kazdy dal swoj pomysl.Ja daje roznebpomysly ktore MI sie podobaja.

Acha i dzieckiem nie jestem jux od prawie 11 lat :)
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Bank

Post autor: Katriel Tremaine » 20 sty 2019, o 15:02

Przyjdź z matką, niech to przetłumaczy, bo nijak się tego przeczytać nie da. Ani to po polsku, ani po polskiemu. Nie wiem po co piszesz takie bzdury, określając kto ma spłacić pożyczkę, widać, że nigdy w życiu nie brałaś kredytu, skoro nie wiesz na jakiej zasadzie takie kredyty funkcjonują. I nadal pozostaje pytanie, co by miało sprawić, że ktoś biorący pożyczkę ją spłaci, przecież wcale nie musi tego robić. Skoro piszesz sugestie to wypadałoby odpowiadać na pytania, które do tych sugestii zgłaszają gracze i rozwiać ich wątpliwości. Ty tego nie robisz, co obnaża jak dalece dany pomysł jest nieprzemyślany.

BTW wiedziałaś, że jestem brytyjską księżniczką?
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

ODPOWIEDZ