Możliwość zmiany figury

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Możliwość zmiany figury

Post autor: Marvello » 14 sty 2019, o 14:38

Arena mody, to gra związana z modą, najnowszymi trendami i nie tylko :D W dobie czasów, gdzie coraz modniejsze są modelki plus size, fajnie by było żeby w grze poza rozmiarem miseczki A B C była opcja wybory kształtu sylwetki, np. różne typy figury gruszka, owalna, klepsydra.. a także możliwość wyboru postury, czy nasza Pani ma być szczupła, czy np mieć bardziej kobiece kształty pożądane przez mężczyzn, a nawet być w rozmiarze plus size. Żyjemy w czasach, w których promuje się bycie sobą, różnorodność i nie martwienie się o zbędne kilogramy więc taka zmiana, jak najbardziej pokazała by, że gra Arena Mody idzie za postępem :thumbsup:

Dodatkowo całkiem niedawno Red Lipstick Monster, która jest Top beauty YT i prowadzi jeden z najlepszych kanałów makijażowych w Polsce przyłączyła się do akcji, która właśnie promuje bycie sobą, nie usuwanie zdjęć i stawianie na bycie naturalną, nie ukrywanie siebie i nie zwracanie uwagi na hejt. Także wiele gwiazd takich jak Selena Gomez popiera nie banie się pokazywania prawdziwego ja i nie zwracanie uwagi na zbędne kilogramy. To tylko popiera mój pomysł, bo nawet gwiazdy, które mają ogromny wpływ na młodych ludzi, modę, trendy i nie tylko, zabierają głos w sprawie naturalności i odejścia od utartego ideału piękna szczupłej kobiety z podręcznikowymi wymiarami :thumbup:


Dodatkowo gdyby zmiana sylwetki/figury w grze była płatna na takiej zasadzie, jak zmiana imienia Pani którą gramy, to zachód związany ze zmianami by się zwrócił, a AM by zarobiło na tym ;)
Ale to tylko taka sugestia :thumbsup:

Jestem ciekawa co sądzicie o tym? :?: :D
Ostatnio zmieniony 14 sty 2019, o 22:26 przez Marvello, łącznie zmieniany 1 raz.
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Katriel Tremaine » 14 sty 2019, o 15:32

No nie wiem, sugestia, nie powiem, ciekawa, ale taka opcja wymagała by za dużo zachodu. Za dużo zmian, bo przecież ciuchy musiałyby się "dopasowywać" do sylwetki. Myślę, że AM nie jest gotowe na taką zmianę.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Regelinda » 14 sty 2019, o 15:47

Myślę, że opcje zmiany sylwetki trzeba by było uwzględnić tak jak opcje zmiany biustu czy solary w pozach. A to dodatkowe zmienne w linkach ubrań. Pytsnie, co z ubraniami które dotychczas pojawily sie w grze.

Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Marvello » 14 sty 2019, o 22:11

Regelinda ubrania mogły by mieć funkcje dostosowania się do rozmiaru, w niektórych grach przebierankach w internecie jest to możliwe, bo są tam wybory różnych figur i te ubrania się dopasowują, więc jest to możliwe ;)
Każda zmiana wymaga pracy, wszystko jest wykonalne jeśli tylko się chce ;)
Aeryn Sun pisze:
14 sty 2019, o 15:32
No nie wiem, sugestia, nie powiem, ciekawa, ale taka opcja wymagała by za dużo zachodu. Za dużo zmian, bo przecież ciuchy musiałyby się "dopasowywać" do sylwetki. Myślę, że AM nie jest gotowe na taką zmianę.

Czy ja wiem, czy za dużo zachodu.. myślę, że to już moderatorzy i Ci którzy piszą programy, kody i wprowadzają te zmiany w grze powinni to ocenić, nie my :) Opcja zmiany sylwetki w grze mogłaby być np. płatna za diamenty. Tak jak zmiana imienia Pani np. I wtedy AM by na tym zarobiło, więc zachód by się zwrócił :thumbsup:
Ostatnio zmieniony 14 sty 2019, o 22:23 przez Casandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Posty sklejono. Proszę nie pisać posta pod postem.
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Casandra » 14 sty 2019, o 22:33

Hmmm.. Nie powiem, sugestia bardzo mi się podoba. Wprowadziłaby w życie na Arenie trochę realizmu i urozmaicenia, którego ostatnimi czasy nam brakuje. Nie wiem jednak, czy jest wykonalna w najbliższym czasie lub ogólnie, bo nie wiem jak graficy tworzą stroje. Większość gier, posiadających taką funkcję ma ją od samego początku i cała gra jest pisana tak, że wszystko tworzy się już w oparciu o możliwość zmiany "gabarytów" lalki. Gdyby rozmiary plus weszły na AM to najprawdopodobniej na takiej samej zasadzie jak obecnie pozy - byłby to gotowy element, dzięki któremu możliwa jest zmiana wyglądu Pani. Może to jest jakiś pomysł na krok w tę stronę? :huh:

Ogólnie w grach wszystko jest możliwe, tylko trzeba się trochę natrudzić, by to napisać i przetestować, a taka zmiana byłaby (w moim odczuciu) poważniejsza niż wprowadzenie wesel, na które czekamy już 2-3 (?) lata. :D Jednak kto wie, kto wie... Nigdy nie wiadomo, co przyniesie nam następny dzień, miesiąc lub rok :whistling:
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Katriel Tremaine » 14 sty 2019, o 23:25

Casandra pisze:
14 sty 2019, o 22:33
taka zmiana byłaby (w moim odczuciu) poważniejsza niż wprowadzenie wesel, na które czekamy już 2-3 (?) lata. :D Jednak kto wie, kto wie... Nigdy nie wiadomo, co przyniesie nam następny dzień, miesiąc lub rok :whistling:
Dokładnie to miałam na myśli pisząc, że AM nie jest na to raczej gotowa. Wesela miały być gotowe na jesieni, ale jak do tej pory są tylko zapowiedzi. Mamy zimę, to jeszcze nie jest taka duża obsuwa, ale pytanie czy wyrobią się z tym do wiosny? Dostaliśmy sporo zmian na lepsze i być może kiedyś przyjdzie czas na modelki grubaski (nie żebym chciała by moja lala nią została). Tak jak napisałam wcześniej, to ciekawa sugestia.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Regelinda » 14 sty 2019, o 23:51

Cas, teoretycznie jest to możliwe na takie samej zasadzie jak zmiana rozmiaru biustu. Rzeczy takie jak sukienki, bluzki czy płaszcze, które swoim zasięgiem obejmują biust, mają w swoich linkach odpowiednią zmienną: b1, b2 i b3. Podobnie jest ze zmienną koloru skóry w pozach od t1 do t9. Na tej samej zasadzie można by było wprowadzić rozmiary, ale jak piszesz, to już głębsza ingerencja, bo o ile nowe rzeczy można by było projektować z dodatkowym parametrem, który były rozmiarem, oznaczonym np literką s jak size, o tyle stare rzeczy byłyby noszone tylko przy rozmiarze podstawowym, albo trzeba by było dostosować je wszystkie, a to wymaga sporo pracy. Samych sukienek jest już ponad 1000 modeli, nie wgłębiając się w to, ze pewnie z połowa ma po kilka kolorów.

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Casandra » 15 sty 2019, o 00:02

Właśnie dlatego pisałam o samym procesie tworzenia. ^^ My widzimy gotowy produkt grafika, który został zapisany pod odpowiednim linkiem, jednak nie wiemy jak on powstaje... Czy jest to ręczna robota i ręczne dopasowywanie wszystkiego, czy też graficy korzystają z narzędzi podobnych do tych wykorzystywanych przy tworzeniu filmów animowanych, że wystarczy kilka kliknięć myszką i tu nam się coś rozciąga, tu zmniejsza itd. :D W obu przypadkach pracy byłoby mnóstwo, nawet jeżeli brane byłyby pod uwagę tylko rzeczy nowe... Niemniej jednak pozostaję przy opinii, że taki plus size mógłby wpłynąć korzystnie na różnorodność stylizacji :D W sumie już samo wprowadzenie kilku rodzajów szczenek dla obecnej lalki byłoby pewnego rodzaju urozmaiceniem ;)
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Regelinda » 15 sty 2019, o 00:12

Patrząc na dotychczasowe zmienne w ubraniach, jak wspomniane wcześniej biust czy kolor skóry, mają one swoje odpowiedniki w salonie piękności. I w zależności od tego, jaki parametr wyglądu tam wybierzemy, do tego dostosowują się ubrana w garderobie. Myślę więc, że również rozmiar, w jakim chcemy mieć lalę musiałby się też tam znaleźć, żeby potem ubrania, ze tak powiem mogły "odczytać" w jakim rozmiarze mają ubrać naszą lalę.

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Casandra » 15 sty 2019, o 00:31

Tak, tak, tylko to już jest kwestia programistyczna, by odpowiedni ciuch był wyświetlany - kilka dodatkowych warunków. Mi chodziło jednak o samą kwestię graficzną, czyli wcześniejszy etap procesu tworzenia, na którym również musiałyby zajść liczne zmiany... :D Wiesz, by ubrania "odczytały", co wyświetlić na ekranie najpierw grafik musiałby to coś narysować, stąd właśnie moje rozważania na temat powstawania grafik na Arenie :D
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Marvello » 15 sty 2019, o 22:44

[CIACH]

No na pewno takie zmiany byłyby czasochłonne, chociaż nie jestem programistą.. możliwe że wystarczyły by jakieś poprawki w kodzie.. ale cieszę się, że pomysł odbiera całkiem pozytywny odzew. Na pewno byłaby to mała rewolucja, chociaż taka dobra :thumbsup:
Ostatnio zmieniony 15 sty 2019, o 22:51 przez Casandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytujemy postów bezpośrednio nad naszymi :)
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Awatar użytkownika
Marvello
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 150
Rejestracja: 3 sie 2018, o 13:49

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Marvello » 18 sty 2019, o 17:17

Ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć? :D
Silversoul :love: Wiceliderka Klubu Moonlight Ladies

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Możliwość zmiany figury

Post autor: Tinka » 18 sty 2019, o 18:49

Mnie sie pomysl podoba.Jestem za
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

ODPOWIEDZ