Targ

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Targ

Post autor: Tinka » 1 lis 2018, o 19:39

Część :)
Ja mam taka propozycję stworzenia w grze TARG.Polegałby on na tym ze każda Pani mogłaby sprzedać i kupic rzecz od innej Pani.(Ubrania,buty,torebki,biżuterię itd) Wiele pań na pewno spotkało się z taka sytuacją ze mają po 1000 sukienek z czego używają 50.Wyglądało by to tak ze była by lista rzeczy obok z każdej z nich była by nazwa pani i cena rzeczy w dolarach szmaragdach bądź diamentach.Jeśli chodzi o wystawienie rzeczy na "aukcję" to osoba dająca rzecz na targ ustala cenę (dolary szmaragdy lub dialenty) i ile chce dac kolorow.Czyli np ma dwie sukienki z dlugim rękawem jedną żółtą drugą zieloną i obie się nie podobają to wystawia obie.Albo razem albo osobno.Była by tez opcja licytacji czyli np ktoś ma super sukienke Ale kolor się nie podoba i nie wie jaką cenę dac wystawia przedmiot z ceną wywoławcza np 5 diamentow.Można także wystawić i kupić rzeczy z meblowego i zoologicznego.

Dajcie znać co myślicie :)
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Targ

Post autor: Katriel Tremaine » 1 lis 2018, o 21:54

Ileż to razy był już podobny temat? Szkoda czasu na liczenie. A teraz spróbuję wytłumaczyć, ponownie, dlaczego to nie jest dobry pomysł. Po pierwsze nie ma znaczenia czy dana rzecz się podoba czy nie, bo kupuje się je głównie dla punktów mody, a nie dla ich wyglądu. Poza tym wspomniałaś w tej propozycji tylko o tym aspekcie, który cię interesuje, czyli zdobyciu waluty, takiej czy innej, ale o to mniejsza. Ja się zapytam o istotniejszą sprawę, co w takim razie z punktami mody? co ze statystykami gdy punktów będzie mniej? No właśnie...
A teraz sprawa ważniejsza. Nadużycia. Targ w każdej grze jest polem do nadużyć i jako, że nie raz, nie dwa widziałam jakie cuda można robić za pomocą targu, to uważam takie pomysły za co najmniej niezdrowe. Interakcje między graczami, gdzie w grę wchodzą pieniądze, to dla twórców gier ryzykowna sprawa i szczerze wątpię, by twórcy tej gry mieli ochotę na wdepnięcie w takie bagno. Pomysł nie jest zły, jest bardzo zły.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Anabeliana
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 229
Rejestracja: 1 paź 2014, o 15:45

Re: Targ

Post autor: Anabeliana » 1 lis 2018, o 22:47

Targ w formie aukcji? :huh: Przecież bardzo rzadko ale pojawiają się aukcje na grze i można zdobyć tam unikalne (mniej lub bardziej podobające się) rzeczy. Licytujesz albo od razu kupujesz. Wymianę między graczami uważam za zbyt skomplikowany "temat" dla twórców, i myślę, że zaraz by były zgrzyty między graczami o pierdoły... Poza tym jest wiele innych aspektów gry do poprawki, za które się nie biorą :thumbdown:

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Targ

Post autor: Tinka » 2 lis 2018, o 14:45

Aeryn Sun pisze:
1 lis 2018, o 21:54
Ileż to razy był już podobny temat? Szkoda czasu na liczenie. A teraz spróbuję wytłumaczyć, ponownie, dlaczego to nie jest dobry pomysł. Po pierwsze nie ma znaczenia czy dana rzecz się podoba czy nie, bo kupuje się je głównie dla punktów mody, a nie dla ich wyglądu. Poza tym wspomniałaś w tej propozycji tylko o tym aspekcie, który cię interesuje, czyli zdobyciu waluty, takiej czy innej, ale o to mniejsza. Ja się zapytam o istotniejszą sprawę, co w takim razie z punktami mody? co ze statystykami gdy punktów będzie mniej? No właśnie...
A teraz sprawa ważniejsza. Nadużycia. Targ w każdej grze jest polem do nadużyć i jako, że nie raz, nie dwa widziałam jakie cuda można robić za pomocą targu, to uważam takie pomysły za co najmniej niezdrowe. Interakcje między graczami, gdzie w grę wchodzą pieniądze, to dla twórców gier ryzykowna sprawa i szczerze wątpię, by twórcy tej gry mieli ochotę na wdepnięcie w takie bagno. Pomysł nie jest zły, jest bardzo zły.
To prawda większość osób na AM kupuję ubrania dla punktuw Ale są też osoby które nie zbierają dla punktuw tylko dla samego wygladu rzeczy.Ja napisałam o tym bo mnie by się to podobało gdyby coś takiego zrobili.Jeśli tobie się nie podoba ok. :)
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Targ

Post autor: Regelinda » 2 lis 2018, o 15:45

Tinka, a jak wyobrażasz sobie wycenianie wystawianych na targu rzeczy?

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Targ

Post autor: Tinka » 2 lis 2018, o 16:46

Różnie by to wyglądało zależy od osoby ktora ja wystawia.Sukienka która jest naprawdę ładna moglaby kosztować np 1000$ lub 5 szm.

A i jeśli chodzi o punkty.Jak jest Nowa kolekcja i jest sukienka która kosztuje 3500$ to punkty za tą rzecz wynoszą 35 pkt mody a jak 5000 to 50 itd.Każda rzecz wyceniona przez panie będzie miała punkty mody.Więc osoby które zbierają punkty będą je dostawac.Nawed przy licytaci.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Targ

Post autor: Katriel Tremaine » 2 lis 2018, o 17:30

Wprawdzie, nie wiedzieć po co, zacytowałaś całą moją wypowiedź, ale odniosłaś się tylko do jednej kwestii i to tej najmniej istotnej. Co z punktami mody, gdy ktoś oddał by jakąś rzecz? Skoro nabycie rzeczy dodaje punkty, to jej zbycie powinno te punkty odejmować. Jak to sobie wyobrażasz?
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Targ

Post autor: Regelinda » 2 lis 2018, o 19:44

Tinka, czyli jeśli ktoś kupił sukienkę za dolary, ale uzna, ze jest naprawdę ładna, to może ją sobie wystawić za diamenty. Wow, niezły deal.

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Targ

Post autor: Tinka » 2 lis 2018, o 20:28

Jeśli chodzi o zacytowanie wypowiedzi Aeryn Sun to zrobiłam to przypadkiem.

Jeśli chodzi o punkty to każda rzecz miałaby punkty czyli punkty by się nie odejmowaly.Ani gdy sprzedajesz ani gdy kupujesz tylko dodają.

A jeśli chodzi o wypowiedz regelindy to tak masz rację można ja sprzedać za dolary 2 razy więcej badz szmaragdy czy diamenty.
Osoba uzna ze jest ładna czyli droga.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Targ

Post autor: Katriel Tremaine » 2 lis 2018, o 20:40

Wydaje mi się, że w tym całym pomyśle właśnie o to chodzi, o lekko szemrany sposób na to jak wyciągnąć diamenty z innych graczy, bo przecież dziewczyny mają diamenty, więc można spróbować je od nich wyłudzić. Tylko, chyba, autorka pomysłu nie przewidziała jednego, że dziewczyny, które mają diamenty, mogą robić eventy w całości, więc nie na wszystko się skuszą. Nie wystarczy wystawić czegoś za diamenty by znalazło to coś nabywcę, to musi być naprawdę wyjątkowa rzecz. I tu już wchodzimy w kwestię owych nadużyć, co bystrzejszy czytelnik domyśli się co mam na myśli, a przecież to dopiero czubek góry lodowej. Zresztą taki targ to ogromna sprawa, którą trzeba monitorować a i tak się nie wychwyci wszystkiego, a przy jego pomocy można robić cuda. Jeśli tę grę robią ludzie znający dobrze realia tej branży (a wierzę, że tak jest) to nigdy w życiu nie wprowadzą innej wymiany gotówkowej pomiędzy graczami, niż rabowanie dolarów w pojedynkach. ;)
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Targ

Post autor: Regelinda » 2 lis 2018, o 20:41

Tinka, kupując jakąkolwiek rzecz, masz również za nią punkty do statystyk. Punkty określił producent i jeśli chodzi o dolary, to 1 punkt mody zwykle równy jest 100 dolarom. Nie udało mi się niestety określić dokładnie tej zależności jeśli chodzi o szmaragdy i diamenty. Jeśli nabywasz rzecz, nabywasz też punkty. A skoro każdej rzeczy gracz może nadać punkty, określając jego cenę według własnego widzimisię, to po co są nowe eventy i kolekcje. Niech się wszystko kręci na starych. Będzie na pewno sporo graczy wystawiających badziewia za diamenty, bo będą chcieli podreperować dziurawą skarbonkę, Pytanie, ile znajdzie się naiwniaków, którzy będą chcieli to kupić, bo punkty...

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Targ

Post autor: Tinka » 2 lis 2018, o 23:33

Może macie racje na jestem za tym.Może kiedyś za 10lat.

Dodam ze gdyby był targ to mogłoby już nie być powtórek kolekcji tylko nowe.:)
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Targ

Post autor: Katriel Tremaine » 2 lis 2018, o 23:53

Nie rozumiesz, ani teraz ani za 10 lat, wyobraź sobie, że za 10 lat będzie to tak samo ryzykowne jak dziś. Poza tym dla twórców gry bardziej opłacalne są powtórki kolekcji, ponieważ nowsi gracze mogą sobie kupić to czego nie mają, a co gracze starsi już mają. Jest to korzystne dla obu tych grup, ktoś kto nie ma - kupi, a ktoś kto już ma - zaoszczędzi kamyki. To jest sytuacja win-win, czego o targu w grze powiedzieć się nie da. Jesteś jeszcze za młoda by rozumieć pewne sprawy, widać że nie zdajesz sobie sprawy z rozmiaru zagrożenia jakim jest targ w grze. Wierz mi, to nie jest dobry pomysł, gdyż ma więcej minusów niż plusów. Oczyma wyobraźni już widzę ten płacz na oszustwa, które umożliwiłaby taka opcja. Lepiej, że jest jak jest.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Targ

Post autor: Tinka » 3 lis 2018, o 13:01

Jak tam chcesz ja bym chciała Targ.Jak Ty nie to ok nie będę namawiać.Forum do tego jest żeby pisać swoje sugestie jednemu się spodoba jednemu nie.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Targ

Post autor: Regelinda » 3 lis 2018, o 15:19

Tinka, tu nie o to chodzi, co się komuś podoba, a co nie. Pomysły muszą być realne do spełnienia, a nie bo Tinka tak chce. Zanim by się coś takiego wprowadziło, należy rozważyć wszystkie plusy i minusy. Widać za mało znasz grę, żeby to wszystko ogarnąć.

ODPOWIEDZ