Targ

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Targ

Post autor: Katriel Tremaine » 3 lis 2018, o 16:17

A ja bym chciała gwiazdkę z nieba, ale to nie jest koncert życzeń. Dorośli ludzie gdy rozważają jakieś opcje to piszą o tym co przemawia na plus a co na minus, dzieci używają argumentacji "ale ja chcę, bo mi się podoba" i bardzo często nie potrafią powiedzieć dlaczego im się podoba, to bardzo szybko demaskuje wiek. Do tego też charakteryzują się nieumiejętnością prowadzenia konstruktywnej dyskusji. Możesz wypunktować jakie korzyści widzisz we wprowadzeniu takiej opcji? bo jak do tej pory ich nie widać. Masz bardzo jasno napisane co przemawia za tym, że to zły pomysł i bardzo mętnie co jest w nim takiego dobrego.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Targ

Post autor: Tinka » 3 lis 2018, o 16:47

Dla mnie jest to pomysł realny.I według mnie przedstawione minusy są wogule bez sensu ponieważ nikt by nikogo nie okradł.

Arena mody to jest to gra o modelkach w prawdziwym życiu modelki nie walczą ze sobą na arenie o pieniadze.Tylko zarabiają z pracy jaką jest pokazywanie ubrań i bielizny na sobie.Uważam ze gdyby wpuścić do gry trochę realnego życia to nic by się nie stało.Ja nie powiedziałam ze chce tylko ze chcialabym.Kiedyś może za parę lat.Według mnie to dobry pomysł jeśli wam się nie podoba to dobrze.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Targ

Post autor: Regelinda » 3 lis 2018, o 17:52

Nie powiedziałabym, że w prawdziwym życiu modelki nie walczą. Wręcz przeciwnie. Tam gdzie jedna zyskuje angaż, z reguły wiele odchodzi z niczym. Tu jest to po prostu pokazane w uproszczony sposób.

Poza tym widzę, że z Tobą nie ma merytorycznej dyskusji, więc odpuszczam.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Targ

Post autor: Katriel Tremaine » 3 lis 2018, o 19:14

Tinka pisze:
3 lis 2018, o 16:47
Dla mnie jest to pomysł realny.I według mnie przedstawione minusy są wogule bez sensu ponieważ nikt by nikogo nie okradł.
To, że czegoś nie rozumiesz jeszcze nie oznacza, że jest to bez sensu. W grach, gdzie istnieje wymiana walutowa między graczami, do nadużyć dochodzi ZAWSZE, dlaczego więc sądzisz, że ten wymyślony przez ciebie targ byłby taki wyjątkowy? Oczywiście, że dochodziłoby do przekrętów i nadużyć. Różni nas tylko to, że ty naiwnie wierzysz, iż wszystko byłoby pięknie, różowo i uczciwie, a ja wiem, że to mrzonka. Jestem przekonana, że twórcy tej gry nie są tak naiwni jak ty i wiedzą do jakich cudów dochodziłoby na targu. Pojęcie "push" zawsze nabiera wtedy zupełnie nowego wymiaru.

Wiesz co jest zabawne? że nadal nie napisałaś co naprawdę dobrego dałby graczom ten targ. A między "ja chcę" a "ja chciałabym" nie ma wielkiej różnicy.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Targ

Post autor: Tinka » 3 lis 2018, o 21:50

Po prostu gdyby dochodziła wymiana walutowa to raczej komputer by tego nie robil.Zawsze była by to wymiana między osobami np między tobą a regelindy.

I nie musisz wyobrażać sobie SAMYCH czarnych scenariuszy.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Targ

Post autor: Katriel Tremaine » 3 lis 2018, o 22:51

Sęk w tym, że ja sobie ich nie wyobrażam, ja wiem, co by się działo w takiej sytuacji. Widzisz, tym się zasadniczo różnimy, ja nie muszę sobie tego wyobrażać, bo ja już to widziałam i to nie raz. Dlatego jestem przeciwna opcji targu, aukcji w formie wymiany między dwojgiem graczy, a nie graczem i grą. Sklepy z kolekcjami i eventy nie stwarzają takich możliwości, ale taka opcja, która zakłada, że gracz A sprzedaje coś graczowi B, daje szerokie pole do popisu. Mylisz się więc, gdy zakładasz, że to o czym piszę jest oderwaną od rzeczywistości gdybanką, oj nie, to jest bardzo realna sprawa, która gnębiła wiele gier i to gier, gdzie team był o dużo liczniejszy niż nasz. Tam osób do pilnowania uczciwości wymiany między graczami było 4x tyle co u nas i do tego kary były zdecydowanie ostrzejsze, a i tak gracze robili rzeczy, o których tobie się nawet nie śniło. W grze takiej jak ta, to byłby prawdziwy Dziki Zachód.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Targ

Post autor: Casandra » 3 lis 2018, o 23:16


Przypominam, że dział służy do wymiany SUGESTII, a nie opinii na temat osób i ich poglądów, czy też różnego postrzegania świata.
Jeżeli się z czymś nie zgadzacie to super, jeżeli się z czym zgadzacie, też super - pamiętajcie jednak, by prowadzić kulturalną wymianę zdań, a nie podnosić sobie nawzajem ciśnienie, bo komuś się czyjś pomysł podoba lub nie.

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Targ

Post autor: Tinka » 4 lis 2018, o 10:13

Ja to wiem ale niektóre Panie o tym chyba nie wiedzą.Napisałam swoją sugestie która według mnie jest dobra ale wiadomo to musi zadecydować gra.(czy jak to się nazywa) Cieszę się ze Panie powyżej wyraziły swoje zdanie.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Targ

Post autor: Regelinda » 4 lis 2018, o 15:01

Tinka, to opisz dokładnie, jak miałby funkcjonować taki targ, uwzględniając wszystkie za i przeciw takiego przedsiewzięcia oraz jak technicznie miałoby to wyglądać.

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Targ

Post autor: Tinka » 4 lis 2018, o 17:39

Nie wiem co mam jeszcze pisać...Wszystko Już napisałam Ale jak chcesz ieszcze raz to proszę

Targ wyglądał by tak ze np Ty chciałabyś sprzedać płaszcz z kolekcji stylowe pozy (nie wiem czy był w niej jakiś plaszcz jest to tylko przyklad) i chcesz za niego 12 szm Taka np Areyn chce go kupić ale np uważa ze to za dużo To pisze wtedy do ciebie na priv czy mogło by być np 10 szm albo się godzisz albo nie.Przypuscmy ze się nie zgodzilas i sprzedaż jej za 12 Wtedy ona naciska KUP i wydaje te 12 które wpływają na twoje konto.

Wymyśliłam też dla tych co się tak boją żeby zanim kupiły można by było wypełnić mini formularz Nadawca i odbiorcą
Nadawca Aeryn czyli imię ( Nick z gry np właśnie Aeryn Sun) lvl i ilość wydawanej waluty
Odbiorcą Regelinda lvl i waluta.
Wtedy ten formularz wysyłany by był do moderatorów lub np był by to screen w galerii.

Pomysł wymyślony podczas pisania
tego,nie wiem czy wam się spodoba ale mi tak.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Targ

Post autor: Katriel Tremaine » 4 lis 2018, o 18:26

No dobrze, jak dla mnie to jest niedorzeczne, ale, że napisałam w zasadzie wszystko co było do napisania, to dalszy swój udział w dyskusji uważam za zbędny. Głęboko wierzę w mądrość twórców gry i dlatego ufam, że takie coś nigdy nie powstanie.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Anabeliana
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 229
Rejestracja: 1 paź 2014, o 15:45

Re: Targ

Post autor: Anabeliana » 4 lis 2018, o 18:35

Screen w galerii? A w jaki sposób? To w ogóle zapcha sie serwer(czy jak to tam się zwie :P ) takimi pierdołami. I po co do moderatorów jakieś "formularze" wysyłać? :huh:
Ja nadal nie widzę sensu tego targu, po przeczytaniu Twoich "argumentów". Przykładowy płaszcz w 99% był na pewno droższy niż 12 szm, to jaki to zysk dla sprzedającego? ?( To raczej nie przejdzie, tym bardziej, że w grze jest o wiele więcej rzeczy do ulepszenia, bo tam świeci pustakmi, którymi się nie zajmują :whistling:

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Targ

Post autor: Regelinda » 4 lis 2018, o 20:25

Tinka, a co jeśli płaszcz kosztował 5000 $ i Aeryn o tym wie, więc mówi, że chyba na głowę upadłam, że każe jej wydawać 12 szmaragdów za płaszcz, za który zapłaciłam dolce. Poza tym za jakiś czas i tak powtórzą kolekcję, to ona sobie ten płaszcz za dolce kupi.


Inna sprawa, że jeśli kolekcja lub event były, kiedy Aeryn już grała, to albo ten płaszcz ma, albo jej się nie podobał i nie kupiła go.

Ponadto sama z doświadczenia wiem, że to co u innych wywołało u mnie elekt wow, już tak nie działa, kiedy sama to mam. Bo okazuje się np. że Nie można z tym nic ciekawego wymyślić. Ot, taki gotowiec jak nagroda główna w obecnym evencie.

Tinka
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 116
Rejestracja: 20 lip 2017, o 00:31

Re: Targ

Post autor: Tinka » 4 lis 2018, o 23:26

Ja dalam przykład w szmaragdach.Mogłoby to być w dolcach bądź diamentach.
Tekst o formularzu był wymyślony podczas pisania tamtego posta więc może to akurat jest głupie ale uważam ze całą resztą jest całkiem fajna.Nie wiem dlaczego czepiacie się zbędnych szczegołow jak np okradanie.Nikt nikogo nie okrada były by to przemyślane zakupy.
Tak jak mówiłam już wiele razy mnie sie to podoba i nie widze żadnych minusow.Jeśli wam się to nie podoba ok zrozumialam.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

ODPOWIEDZ