SPAM

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Awatar użytkownika
Amalie
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 20:59

SPAM

Post autor: Amalie » 5 paź 2017, o 14:19

Witam,
od pewnego czasu zaglądanie na Podium Pań, FTV czy Konkurs Mieszkań grozi ślepotą, zawałem i innymi schorzeniami... :cursing:
Kiedyś z Pań stojących na "pudłach" można było czerpać inspirację i pomysły i zwyczajnie przyjemnie się na nie patrzyło. A teraz? Teraz brakuje tam nie tylko pomysłu i kreatywności ale też estetyki, wyczucia stylu i po prostu piękna...

Do czego zmierzam... A mianowicie do tego żeby wyeliminować wszechobecny spam i reklamę, gdzie nie liczy się jakość a ilość... Żeby w końcu zaczęła się liczyć jakość a nie bylejakość...

Moim zdaniem walka o "pudła" to powinna być walka na stylizacje i pomysły a nie na spam. Może wtedy na "pudłach" stanęłyby w końcu te osoby, które na to zasługują a nie te które mają większą armię spamerek! :cursing:

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: SPAM

Post autor: Katriel Tremaine » 5 paź 2017, o 15:10

Wszyscy dopatrują się problemu w spamie, a to nie on jest faktyczną przyczyną zaistniałej sytuacji. Prawdziwym problemem jest, z mojego punktu widzenia, udziwniona mentalność panująca na serwerze. Wszyscy marudzą na spam, ale tu nie o spam przecież chodzi a o idiotyczny przymus by dawać osławione maksy. Wystarczyło by podejść do kwestii oceniania na trzeźwo i oceniać lale bez lizusostwa a problem by się skończył. Czy to, że dostajesz spam zobowiązuje Cię do pójścia na czyjś profil? Nie, możesz to zignorować. Czy jeśli jednak zdecydujesz się wejść na ten profil to musisz dać maksymalną wartość gwiazdek? Tym razem odpowiedzią również jest NIE. Można dać dowolną ich ilość przewidzianą przez skalę. Ba, można się nawet pokusić o minus. Problem jest w głowach graczy, a nie w spamie. Takie jest moje zdanie.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Amalie
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 20:59

Re: SPAM

Post autor: Amalie » 5 paź 2017, o 15:25

Oczywiście masz rację. Ja na spam nie odpowiadam a jak ktoś mi się nie podoba to daję mu i minusy argumentując to odpowiednio.

Tylko, że większość osób ma parcie na te głosy jednak i idzie na łatwiznę "zostawiając maxy" i w ogóle nie patrzy na stylizację... Spam napędza walkę o statuetki i przez to, że większość właśnie na tą łatwiznę idzie na pudłach stoją takie twory jakie stoją...

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Re: SPAM

Post autor: Kate » 5 paź 2017, o 17:12

Szkoda, że tyle dziewczyn ma ciekawe pomysły na stylizacje, a nie może się przebić przez tłum. Tak jak w życiu liczy się poparcie, agitacja, znajomości. Wywalczyłam sama podium PP i KM bez poparcia, bez sztabu wyborczego, ale to była krwawa jatka. Byłam tak zmęczona, że musiałam odpocząć od gry. Moim zdaniem stylizacje na AM przestały się liczyć...zwłaszcza w walce o podium. Na dodatek te dziwne komentarze, jak ktoś spamuje każdemu to samo...ostatnio napisała mi taka jedna, że fajne masz rękawiczki, a moja lalka ich nie posiadała. Wiem, że naskrobać 100 komentarzy i 100 wiadomości to dużo, ale niech się czasami postarają coś od siebie napisać.
PS. Próbowałam wywalczyć, w tym miesiącu podium FTV... nie dałam rady z pasztetówkami.
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2562
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: SPAM

Post autor: Regelinda » 5 paź 2017, o 17:53

Aeryn ujęła jeden aspekt walki o podia. Spam to najmniejszy problem bo nawet wykorzystując limity nikt w pojedynkę nic nie zdobędzie. Nie wiem nawet na ile reklama coś daje. W pewnych kręgach pewnie jeszcze tak. Tutaj zawiazują się całe koalicje nastawione na jedną lub dwie osoby. Zwykle są to całe kluby. Wtedy bez żadnego dodatkowego przypominanie lecą maxy na tych których koalicje popierają i minusy dla konkurencji. Kto nie wykupi charyzmy może zaponieć, że cokolwiek ugra. Teraz doszła jeszcze charyzma klubową która zupełnie na 24 godziny eliminuje minusy. Tak naprawdę przy dobrej ekipie można zdobyć to co się chce bez jednego komentarza. Ale oczywiście nikt tego nie zarzuci bo każdy wykorzystuje co się da. Żeby przerwać ten maraton należy wyeliminować nie spam ale koalicje

Awatar użytkownika
sage
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 722
Rejestracja: 25 gru 2012, o 10:29

Re: SPAM

Post autor: sage » 6 paź 2017, o 14:03

W międzynarodowej wersji jest coś takiego: klik, czyli zakaz reklamowania siebie i innych oraz zakaz pisania jakie głosy się zostawia. Wszystkie takie wiadomości są karane wyciszeniem w grze. Tylko pytanie, czy u nas nie wprowadziłoby to niepotrzebnego zamieszania i dużo więcej pracy dla operatorów gry przy sprawdzaniu dziesiątek, a może i setek takich zgłoszeń dziennie.
Obrazek“I shouldn’t have to change who I am to count as a human.”Obrazek

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Re: SPAM

Post autor: Kate » 6 paź 2017, o 15:56

Sage wystarczy przyjąć nowych operatorów do gry i wtedy nie byłoby problemu. Tak było na IS i działało to bez zarzutów...kara za reklamowanie i nawet w pamiętnej chmurce nie wolno było pisać: Zagłosuj na mnie lub proszę oddaj na mnie głos.
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
redblossom
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 235
Rejestracja: 7 paź 2010, o 15:13

Re: SPAM

Post autor: redblossom » 6 paź 2017, o 18:46

@Kate, ale z Ciebie hipokrytka; znalazlam to na swoim profilu i na wielu innych. Czyzby to nie byl spam?

Obrazek

A poza tym, stylki Twojej lalki nie zwalaja z nog, wiec moze przyczyna nie zdobycia jeszcze ftv nie jest tylko i wylacznie spam, z ktorym tak zaciecie planujesz walczyc, choc sama stosujesz?

Z jednym sie zgodze, moze gdyby bylo wiecej GO (nie mam pojecia ile jest ich teraz) byloby latwiej zapanowac nad polujacymi na glosy i gra dzieki temu bylaby fajniejsza :)

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: SPAM

Post autor: Casandra » 8 paź 2017, o 16:38

Red pozwolę sobie zauważyć, że wstawione przez Ciebie komentarze to dubel - zbyt szybkie naciśnięcie przycisku 'wyślij' kilka razy, skutkuje czasami dodaniem komentarza wielokrotnie. :whistling:

GO są obecnie dwie (Sage i Vin). To tak dla osób ciekawych. Listę osób z Teamu można znaleźć na forum w dziale "Zasady".

Zakaz z IS pamiętam bardzo dobrze i wiem, że był on omijany w sposób różnoraki - poprzez kilka takich samych emotek, nawiązania do prezentów urodzinowych itd. :p Czy usunie to spam, o którym tutaj mowa? Nie. Po prostu zmieni on formę. Zamiast komentarzy "Zostawiam max, zapraszam do mnie/zapraszam do..." będziemy widzieć wszędzie "fajne masz włosy/świetne dodatki/rewelacyjnie wyglądasz, a nos to po prostu jest świetny" - będą to takie same komentarze tylko bez informacji o oddanym głosie.
Już sam komentarz jest swego rodzaju reklamą danej osoby. Przecież nie jeden raz było tak, że na IS się później kombinowało, że jeżeli komentarz się zakopał to był usuwany i ktoś mógł napisać go raz jeszcze a osoba wchodząca na profil widziała go na górze i przez niego kierowała się w odwiedziny do następnej osoby :D
Jak jest nowy zakaz to od razu znajdowane są sposoby na jego omijanie...

Tak jak było tu już pisane, jeżeli ktoś chce walczyć ze spamem to powinien starać się pokazywać, że warto żyć bez niego. Że można walczyć, a nawet wygrać bez niego statuetki. Że za zostawiony na profilu spam ma się minusy zamiast plusów itd.
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

ODPOWIEDZ