Wydarzenie typu "Zmierzch" w wersji klubowej

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Isma
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 538
Rejestracja: 5 paź 2014, o 21:03

Wydarzenie typu "Zmierzch" w wersji klubowej

Post autor: Isma » 4 sie 2016, o 23:18

Przeglądając ostatnio listę dawnych wydarzeń natrafiłam na dosyć ciekawą pozycję pt. "Zmierzch", jak poniżej:

http://forum.imperiumstylu.pl/viewtopic ... 99&t=25697

w którym graczki dzielą się na grupy i dostaja punkty lub inne nagrody za wygrywanie pojedynków z "docelową" grupą.
Choć niestety nie było mi dane doznać smaku tegoż eventu (odbył się on w czasach, gdy jeszcze nie miałam pojęcia, że Arena Mody istnieje), to wpadłam na pomysł, żeby stworzyć podobny rodzaj eventu w wersji klubowej.

Oto jak wyobrażałabym sobie wydarzenie typu "Zmierzch" w wersji klubowej:

Dla każdego klubu na Arenie Mody zostają wylosowane kluby "docelowe" będące jego przeciwnikami (jeden klub? dwa? trzy? szczegóły techniczne do uzgodnienia). Przez czas trwania wydarzenia za wygranie walki z członkinią "docelowego" klubu użytkowniczka otrzymuje punkt i/lub inną nagrodę (szmaragd lub jakiś przedmiot do zbierania (balonik/pochodnię/liść itp. - tak jak w wydarzeniach z prezentami)).

Tak zdobyte punkty liczyłyby się do końcowej klasyfikacji punktowej całego wydarzenia (można wprowadzić dwie klasyfikacje - indywidualną i klubową). Osoby i kluby, które zajmą pierwsze 3 miejsca w swojej klasyfikacji zdobędą
dodatkowe nagrody - np. dla zwycięskich klubów mógłby to być specjalny złoty/srebrny/brązowy puchar klubowy z jakimś ekstra bonusem, ale trwającym określony czas (np. 30 dni).

W czasie trwania wydarzenia, na ekranie pojedynku, wyzywane członkinie "docelowych" klubów byłyby od razu widoczne
(tak jak przy wyzywaniu koleżanki z tego samego klubu jest od razu widoczny jego symbol, tak tu byłoby np. logo
"docelowego" klubu w czerwonym kółeczku).

Dodatkowo sugerowałabym wprowadzenie odpowiednich ograniczeń przy samym losowaniu klubów, takie jak poniżej:

- Każdemu danemu klubowi jako "docelowe" mogą się wylosować tylko kluby mające zbliżony średni poziom członkiń
(np. w przedziale +/- 3 lub +/- 5). Chcemy uniknąć sytuacji, gdy np. klubowi mającemu wszystkie członkinie na poziomach 35-50 wylosuje się jako przeciwnik klub z członkiniami na poziomach 5-20 i w ogóle nie będą mogły się pojedynkować

- Żeby klub mógł zostać wylosowany jako przeciwnik ("docelowy") klub, musi mieć minimum X członkiń (20? 25? 30?).
Chcemy uniknąć sytuacji nie fair, takich, że jednemu klubowi wylosowałyby się same kluby mające 50 członkiń, na których zdobywałoby się szybko i dużo punktów, a drugiemu - kluby jednoosobowe.
Ewentualnie minimalna liczba członkiń mogłaby zależeć od średniego poziomu klubu (ponieważ kluby o niskich poziomach zwykle mają mniej członkiń), np.

- jeśli średni poziom członkiń klubu <= 15, to może być wylosowany, gdy ma min. 10 członkiń,
- 16-25 - min.20 członkiń,
- 26-35 - min.30 członkiń,
- 36+ - min. 40 członkiń,
ale tutaj także - szczegóły techniczne do dopracowania.

Co sądzicie o moim pomyśle? Czy zaproponowane wydarzenie byłoby interesujące?
Kliknij poniżej, aby wejść na mój profil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoshiko
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 49
Rejestracja: 10 lut 2015, o 15:07

Re: Wydarzenie typu "Zmierzch" w wersji klubowej

Post autor: Yoshiko » 5 sie 2016, o 14:13

Nawet nie miałam pojęcia, że był taki świetny event. :love:
Z pewnością byłoby ciekawie, jestem za :)

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Wydarzenie typu "Zmierzch" w wersji klubowej

Post autor: LaFemmeNikita » 5 sie 2016, o 23:57

Każdy event dotyczący klubów jako całości jest jak najbardziej wskazany, wydaje mi się jednak, że trudno byłoby przeprowadzić takie coś, bo zaraz byłyby kombinacje. Koleżanki z klubu wyzywały by się nawzajem, tak aby członkinie innych klubów nie mogły ich wyzwać i nabić punktów. Skończyłoby się awanturą i narzekaniem, że Ci mają łatwiejszych przeciwników, Ci trudniejszych itd., a event trwałby nocami, bo wtedy łatwiej kogoś wyzwać.

Isma
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 538
Rejestracja: 5 paź 2014, o 21:03

Re: Wydarzenie typu "Zmierzch" w wersji klubowej

Post autor: Isma » 7 sie 2016, o 09:40

Analizując przedstawione zarzuty, które spowodowałyby kombinacje, myślę, że na wszystkie mogłabym odpowiedzieć.

Opiszę je po kolei, w punktach:

1. Wzajemne wyzywanie się koleżanek z klubu (żeby nie zaatakowały ich członkinie innych klubów) jest częścią taktyki klubowej używanej na co dzień, i nie potrzeba do tego specjalnego wydarzenia.

2. To, że jeden klub wylosuje silniejszego przeciwnika a drugi słabszego, moim zdaniem, jeszcze uatrakcyjniłoby event i dodało nieco smaku. Tak samo jest przecież przy układaniu drabinki wielu zawodów sportowych - to jest normalne, że jeden zawodnik/klub wylosuje silniejszego przeciwnika, a drugi słabszego, i jakoś nie ma z tego powodu awantur.
Dlatego właśnie, mając na uwadze powyższy problem, zaproponowałam ograniczenia, żeby każdemu klubowi algorytm losujący przydzielał mniej więcej równorzędnych przeciwników (zbliżony średni poziom członkiń oraz minimalna ich liczba).
W znacznej większości klubów mamy zróżnicowany układ członkiń, są wśród nich i silniejsze i słabsze, toteż myślę, że
okazji do ich wyzwania i zdobycia punktów nie zabraknie.

3. Na to, że event trwałby nocami, nic nie poradzimy, ale zauważ, że tak się dzieje w przypadku innych eventów związanych z pojedynkowaniem.
Daleko nie szukając, podam przykłady:
- mania pojedynków - graczki siedzą w nocy i zbijają energię, żeby zdobyć punkty, zbierając na kolejne nagrody,
- prezenty - wtedy także użytkowniczki grają po nocach, żeby zdobyć możliwie najwięcej baloników/pochodni/liści/czegokolwiek.
Oczywiście, można wprowadzić w wydarzeniu ograniczenie, że punkty za wygranie z członkinią przeciwnego klubu są zdobywane jedynie w godzinach od A do B, tylko czy to ma sens? Wtedy z kolei mogłaby zaprotestować jakaś graczka mieszkająca na co dzień gdzieś za oceanem, pisząc, że może zdobywać punkty tylko w czasie, gdy u niej jest noc.
Kliknij poniżej, aby wejść na mój profil:
Obrazek

Awatar użytkownika
YF98
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 122
Rejestracja: 12 mar 2016, o 10:43

Re: Wydarzenie typu "Zmierzch" w wersji klubowej

Post autor: YF98 » 18 sie 2016, o 20:39

Zaiste, popieram! Event wydaje się bardzo ciekawy :)
EDIT: Nie wiem czy ma jakieś duże błędy czy nie, ale chciałabym to zobaczyć.
Ta pustka we mnie
Nie widzisz jej
Ignorujesz ją
Jak mnie
Pustka w Twoim sercu
Wystarcza Ci
Wątek powitalny
Wątek ze stylizacjami

Zablokowany