Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
Monisia69
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2015, o 10:42

Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: Monisia69 » 28 gru 2015, o 18:53

Co myślicie o opcji sprzedaży niepotrzebnych ubrań z garderoby?

Awatar użytkownika
co.ma
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 127
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 16:30

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: co.ma » 29 gru 2015, o 15:46

A kto by je kupił? Ciuchy dają punkty do stylu. Skoro byłyby sprzedawane ubrania, musiałyby być też odbierane punkty.

Nietrafiony pomysł. Lepsza byłaby taka organizacja szafy, która umożliwiłaby podział, w którym łatwo byłoby znaleźć ulubione ubrania i "odłożyć" nielubiane tak, by nie przeszkadzały.

Dominika2302
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 29
Rejestracja: 14 lis 2015, o 23:09

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: Dominika2302 » 2 sty 2016, o 20:06

Sprzedaż by była super, albo jakieś wydarzenie ze można by kupić coś z kolekcji z poprzednich lat. Ale można by było wprowadzić opcje podziału ubrań lub usunięcia ich. Ja czasem wylosuje w miasteczku coś co mi się kompletnie nie podoba i potem mi zalega w szafie.

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: Lady_Blair » 6 sty 2016, o 03:42

Uważam, że nie ma czegoś takiego jak niepotrzebne ubrania :)
Coś co na pierwszy rzut oka wydaje się brzydkie i zbędne w naszej garderobie za miesiąc czy dwa może okazać się przydatne w konkretnej stylizacji.

Zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby wprowadzenie jakiegoś sposobu segregacji tej masy ubrań, a nie pozbywanie się ich.

Awatar użytkownika
julaaluj
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2015, o 11:58
Kontakt:

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: julaaluj » 9 lut 2016, o 15:34

co.ma pisze:A kto by je kupił? Ciuchy dają punkty do stylu. Skoro byłyby sprzedawane ubrania, musiałyby być też odbierane punkty.

Nietrafiony pomysł. Lepsza byłaby taka organizacja szafy, która umożliwiłaby podział, w którym łatwo byłoby znaleźć ulubione ubrania i "odłożyć" nielubiane tak, by nie przeszkadzały.
tutaj jak najbardziej jestem za ;) każdy inaczej ma pookładane w szafie ;)

ojerta
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 62
Rejestracja: 31 gru 2015, o 18:49

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: ojerta » 11 lut 2016, o 16:22

Jestem jak najbardziej za możliwością sprzedaży. W wielu podobnych grach jest taka możliwość i tutaj mi tego własnie brakuje. Ciuchy nie tylko dają punkty do stylu ale przede wszystkim podobają się albo nie.Kupujemy coś co się nam podoba albo pasuje do danej stylizacji nawet jeżeli punktów za to jest niewiele. Często widze u innych dziewczyn ciuchy które bardzo mi się podobają ale ja nie moge ich mieć ponieważ pochodzą z wydarzenia które akurat przegapiłam, nie miałam wtedy pieniedzy na diamenty albo po prostu jeszcze wtsedy nie grałam. Kupilabym je gdyby tylko była taka mozliwość. A z drugiej strony chętnie pozbyłabym się czegoś co mi się kompletnie nie podoba a tylko blokuje mi szafę bo wpadło losowo z jakiegoś wydarzenia.Właściwie to nawet nie widzę powodu aby obniżać punktową wartość sprzedawanych rzeczy. Przecież w grze ciuchy się nie zużywają jak w rzeczywistości.A jeśli stracę parę punktów sprzedając rzeczy które mi się nie podobają będę mogła je nadrobić kupując inne, ładniejsze. Poza tym gra stałaby się zdecydowanie ciekawsza gdyby można było ustalać ceny, szukać okazji, licytować.

Awatar użytkownika
co.ma
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 127
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 16:30

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: co.ma » 11 lut 2016, o 18:06

Czasem coś wydaje się brzydkie, ale jak masz zrobić specyficzną stylizacje, to nagle okazuje się, że ten okropny ciuch się przydaje. Teraz bierzemy udział w konkursie klubowym i akurat użyłam te nieładne ubrania, których normalnie nie zakładam. Nie tak szybko z tym sprzedawaniem, bo może się okazać, że pozbędziesz się czegoś, co w późniejszym czasie mogłoby Ci się przydać. I pytanie, które zadałam wcześniej, skoro większość chciałaby sprzedawać brzydkie ciuchy, to kto by je kupował?

Zdobywanie ciuchów w eventach czy limitowanych kolekcjach jest pewną wyjątkową sytuacją. Zdobyłaś, kupiłaś - masz, możesz poczuć się wyjątkowo, bo nie wszystkie laski mają jakiś ciuch, który Ty masz.

Myślałam nad inną opcją - wymianą. Czasem do zdobycia jest jakiś strój w kilku kolorach i zdarza się, że np. mam czerwoną spódnicę, a górę niebieską. Mogłaby być opcja wymian, czyli ja komuś daję niebieską bluzkę, a ktoś mi czerwoną. I obie osoby mają korzyść, bo obie mają kompletny strój cały w jednym kolorze. Taka wymiana byłaby możliwa tylko na ciuchy z eventów i tylko przez kilka dni po minionym wydarzeniu.

ojerta
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 62
Rejestracja: 31 gru 2015, o 18:49

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: ojerta » 13 lut 2016, o 00:19

Absolutnie nie widzę problemu w tym kto miałby kupować brzydkie ciuchy ponieważ ludzie są różni i to co jeden uważa za brzydkie dla drugiego jest ładne. Jak to się mówi każda potwora znajdzie swojego amatora. A poza tym, no własnie, zgadzam się w pełni z tym ze nawet coś co wydaje się brzydkie może się okazać przydatne akurat w konkretnej sytuacji np w konkursie. Czasami nigdy byś się sama tak nie ubrała bo to zupełnie nie twój styl ale taki jest akurat temat konkursu i trzeba się dostosować. Byłoby świetnie w takich sytuacjach móc zajrzeć na bazar i poszukać tego co akurat jest ci w tym momencie potrzebne, a u kogoś innego leży bezużytecznie i chętnie by się tego pozbył (jemu to potrzebne nie jest bo akurat w tym konkursie nie bierze udziału albo widzi ten temat zupełnie inaczej). Możesz też na przykład jeśli widzisz że jest konkurs w którym nie masz zamiaru brać udziału ale do którego ewidentnie pasuje coś co masz w garderobie wykorzystać okazje i sporo na tym zarobić. Opcja sprzedaży rzeczy dodałaby do gry całą sferę ekonomiczną - sprawdzanie które ciuchy się dobrze sprzedają, które gorzej, kiedy co się sprzedaje i generalnie wszystko to co robić aby jak najdrożej sprzedać i jak najtaniej kupić. A to niesamowicie ożywiłoby grę.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2570
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: Regelinda » 13 lut 2016, o 00:47

A jak ustałoby się cenę takiej rzeczy i w jakiej walucie?

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: LaFemmeNikita » 13 lut 2016, o 07:49

Co do ceny sprawa oczywista. Ten kto coś sprzedaje dyktuje cenę i albo to sprzeda, albo nie.

Sprawa numer dwa - taki handelek musiałby się odbywać oczywiście z odpowiednim podatkiem na rzecz gry - powiedzmy pięć diamentów od ciucha, inaczej twórcy nigdy by się na takie coś nie zgodzili ;)

Awatar użytkownika
co.ma
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 127
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 16:30

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: co.ma » 13 lut 2016, o 08:36

Rozumiem, że sprzedawane byłyby rzeczy, które mamy z IS, a których nie ma na AM w sklepach? Albo z eventów i limitowanych kolekcji? Bo jaki byłby sens odkupywać ciuch od kogoś, jeśli można go kupić w centrum handlowym? Tym bardziej jeśli ktoś ustaliłby cenę wyższą niż w sklepie.

A ten podatek to jak? Kupujący musiałby płacić diamentami czy sprzedający za możliwość wystawienia do sprzedaży?

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2570
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: Regelinda » 13 lut 2016, o 08:45

Mnie ta opcja nadal nie przekonuje. Ubrania są kupowane za dolary, szmaragdy i diamenty. Spora część pochodzi z eventów czyli nie miała ustalonej ceny początkowej. Oczywiście można by ją było ustalić na podstawie punktów, jakie dawała ale o ile pamiętam patrząc nawet na ostatni eventów każdy z ciuszków czy dodatków dawał 50 punktów. Tam, gdzie Wy nie widzicie problemu (kupujemy ubrania dla ubrań, nie dla punktów czy co mi szkodzi te kilka punktów mniej), tam on może jednak istnieć. Bo gdyby sprzedaż ubrań zabierała punkty, cofał by się postęp w grze a nie wiem czy to jest możliwe. Poza tym wątpię, czy byłaby możliwość samodzielnego ustalania cen w pełnym zakresie. Mogłyby być one z góry narzucone, a w najlepszym razie stworzono by pewne widełki. Ale jeśli tak, to wtedy ceny ubrań i dodatków eventowych mogłyby okazać się na tyle wysokie, że nie by ich nie kupił bez punktów. Poza tym to co dla nas jest zwykłym chcemy, dla programistów jest raczej pracochlonne. W końcu patrząc na ilość ubrań, graczy, ewentualne zainteresowanie, ustalanie ceny, kwestia punktów, przenoszenie własności. Jest naprawdę sporo do ogarnięcia, a i tak nie wszystko musi działać i byłyby kolejne pretensje. Handlu między graczami czy innego odstepowania nabytych rzeczy jeszcze w tej grze nie było. Ja już bym wolała mieć możliwość własnego sortowania garderoby.

A co do podatku myślę, że chodziło tu o możliwość wykupienia opcji handlowania np. na tydzień czy miesiąc

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: LaFemmeNikita » 13 lut 2016, o 15:16

Podatek płaciłby kupujący. W końcu to on chce mieć ciuch czyż nie?
Co się tyczy punktów do stylu. Ten kto sprzedaje ciuch nie traciłby ich. Ten kto kupuje ciuch nie zyskiwałby ich i sprawa rozwiązana. Przecież, gdy komuś bardzo zależy na konkretnym ubraniu to nie patrzy na to ile punktów ono mu da do stylu.

Oczywiście całe te rozważania to teoria w czystej postaci, bo nie wierzę, że kiedykolwiek coś takiego byłoby wprowadzone do gry.

Awatar użytkownika
elizabethia
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 133
Rejestracja: 26 paź 2014, o 19:25

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: elizabethia » 14 lut 2016, o 00:33

Chyba ten podatek w postaci diamentów jakichkolwiek obala ten pomysł juz w ogóle. Śmiesznie byłoby ze za pasek jakiś tam płaciłabym np w dolarach ale podatek przewyższałby jego wartość o dużo. Poza tym rzeczy z eventow są zwykle ładne i zbiera się te które się chce lub kupuje i co z tego ze coś mi się podoba np jakaś sukienka jak na 100% jestem pewna że jej nikt nie wrzuci a nawet jeśli to za taką kwotę co nikogo nie stać w celach zarobkowych. Osobiście fajnie by było mieć bazar czy możliwość wymiany ale chyba lepiej byłoby mieć opcje pożyczki na 5 10 30 dni za jakąś tam opłata dla pożyczająego. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Sprzedaż niepotrzebnych ubrań.

Post autor: LaFemmeNikita » 14 lut 2016, o 09:40

Nie da rady :) Co by to było, gdyby kilka osób wygrało w evencie fajne ciuchy, a potem pożyczało innym którym się wygrać nie udało. Mało kto wydawałby diamenty podczas eventu, bo po co, skoro koleżanka wydała, zdobyła ciuch, a ja od niej go pożyczę.

Zablokowany