Pogaduszki o Konkursie Piękności

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
Latika
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 841
Rejestracja: 24 lut 2014, o 19:55
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Latika » 4 paź 2020, o 09:34

04.10.2020 r. (niedziela) - Impreza księżniczki - Daty, w których temat się pojawił: 03.09.2020 r., 30.09.2020 r.

Już mam dosyć tematów, w których ciągle przewija się temat "imprezy"... Wczorajszy był całkiem spoko, można było się pobawić fajnie stylami. Dzisiejszy temat jest dość drętwy. 90% pań z balonami, wystarczy założyć długą balową suknie i gotowe.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Katriel Tremaine » 4 paź 2020, o 13:24

Panie są tak ubrane, bo to daje kasę. Wszelka oryginalność jest tępiona, to się człowiek ubiera "pod publikę".
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

kanzagi
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2018, o 09:01

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: kanzagi » 4 paź 2020, o 13:43

To bywa trochę deprymujące. Próbowałam kilka razy z krótszą sukienką i z minimalnymi dodatkami, ale zazwyczaj to skutkowało serią przegranych pojedynków, nawet z lalkami, które miały tylko długą suknię.
Szczerze to jak już mają robić powtórki tematów to najlepiej takich jak wczoraj, gdzie każdy szukał czegoś innego i było wiele ciekawych stylizacji.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Regelinda » 4 paź 2020, o 14:33

Ja wczoraj nie widziałam ciekawych przemyślanych stylek. Nawalone byle jak i byle kolorowo. Aż mi się oceniać nie chciało i przyznam bez bicia, ze oceniałam dla zbicia energii, a swoją wystawiłam aby zaliczyć codziennik i ewentualnie uszczuplić ilość biletów, bo miałam blisko limitu.

Ogólnie mało jest ciekawych stylek, a to zniechęca do rzetelnego oceniania. Zwłaszcza, kiedy nawet po swoim klubie widzę, ze dziewczyny na początku robiły fajne stylizacje, ale niejednokrotnie niestandardowe, chociaż w temacie i przegrywały z gorzej zrobionym, ale stereotypem. Ten konkurs zabija kreatywnośc.

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: LaFemmeNikita » 4 paź 2020, o 15:17

Ja to już nawet myślałam - dogadać się tutaj na forum, przekazać wszystkim liderkom, żeby one dały znać graczom w swoich klubach, że olewamy te narzucone tematy które pojawiają się w Konkursie Piękności i każdy przebiera się tak jak ma akurat ochotę.
Ocenia się ładniejszą stylkę, która nam bardziej przypada do gustu i tyle.

Uwolnić się od tych nakazów to byłoby zbawienie. Niestety społeczność gry nie jest tak zgrana i pewnie wiele osób i tak przebierało by się pod narzucony temat i co gorsza oceniało pod narzucony temat. Wszyscy którzy chcieliby się przebierać tak jak mają ochotę, byliby poszkodowani, bo wygrywaliby mało dolarów.

Gra chyli się ku upadkowi, wkrótce nawet najbardziej zagorzali gracze będą mieli dość ciągłego ubierania lalek na narzucony temat, bo ile można...

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Regelinda » 4 paź 2020, o 15:40

Tu nawet nie chodzi o to, że temat jest narzucony, ale o taką sztampowość. Jak "piżama party" to albo totalne zdziecinnienie i kupa maskotek, albo stylka burdelowa. Podpowiem, że do tej pory maskotki były górą, z czego można wnioskować, że sporo graczy to dzieci. Druga temat: "Impreza księżniczki" a także "królowa balu" - oprócz długich sukien wydaje się, że wszyscy się uparli mień obowiązkowo balony i/lub kwiaty. We wczorajszym temacie znowu przeważały dziecinne stylki i wielkie kolorowe lizaki. Przy pierwszych jesiennych stylkach miałaś niemal pewną wygraną jeśli założyłaś liściastą suknię z pozą. Potem już się to trochę zmieniło.

Zauważyłam też pewne dwa trendy: fory mają osoby z rzadkimi rzeczami z eventów: koń, pies, rower, huśtawka itp, albo wręcz przeciwnie, zawiść, ze ty masz a ja nie mam. Poza tym zauważyłam, że mało kto odróżnia styl konkretnej epoki i np. w temacie "lata 90" było sporo prac bardziej wyjętych z poprzedniego dziesięciolecia.
No i jeszcze głosowanie kierujące się sympatiami i antypatiami, albo głosowanie klubowe. Nie ważne, że ktoś ma w stylizację w temacie a ktoś nie. Wygra ta nie w temacie, bo tej drugiej osoby głosujący nie lubi, albo wygrywający jest z klubu osoby głosującej.

Przy tych wszystkich spostrzeżeniach po prostu odechciewa się brać udziału w tej rywalizacji.

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: LaFemmeNikita » 4 paź 2020, o 16:42

Ja akurat nie mam problemu z tym, że jakaś stylka to totalne zdziecinnienie albo stylka burdelowa. Co mi się podoba to oceniam i tyle.
To, że gracze używają balonów czy maskotek to oczywiście z chęci zysku. Takie stylki wygrywają to trzeba się dopasować, bo wypada się z obiegu. W masowym głosowaniu kreatywność jest zabijana, bo głosuje tłum, a nie jakieś wąskie grono otrzaskanych jurorów z doświadczeniem i wiedzą.

Każdy narzucony temat będzie powodował rozważania co się sprzeda, a co nie, jaki gadżet zapewni wygraną. Co innego konkurs na forum, gdzie jest kilka prac i się głosuje (głosują zazwyczaj "profesjonaliści", którzy chcą to robić), a co innego masówka jak w Konkursie Piękności.
Nie oczekiwałabym też jakieś "wyedukowania" graczy pod względem "to nie pasuje do tematu, lata 90, a to pasuje". Takimi rzeczami nie wszyscy będą sobie zaprzątali głowę, bo dla wielu to zabawa, a nie gra w poważne, profesjonalne projektowanie stylizacji. Jak mam osiągnięty limit biletów to nie patrzę w co jestem ubrana, tylko od razu ze 30 biletów idzie w ruch. Co wygram to wygram, lepiej tak niż mają się marnować.

Co do głosowań klubowych, sympatie-antypatie, też byłam za tym, aby ukrywać nicki osób, ale z drugiej strony co to za przyjemność robić stylizację, wygrywać, a nikt nawet nie będzie wiedział, że ta piękna stylizacja która wygrywa jest twoja. Myślę, że to się wyrównuje po części, bo każdy ma jakiś wrogów i każdy ma jakiś przyjaciół.

Trudno oczekiwać, że po aktualizacji coś się zmieni, producenci przyznają się do błędu i usuną Konkurs Piękności z gry. Wiele poprawiłoby już samo dobieranie tematów, powinny być bardzo ogólne, tak aby było duże pole do popisu i aby stylizacje maksymalnie się różniły. Jak ktoś już wspominał, raz wylosowany temat powinien wypadać z puli na jakiś czas, tak aby nie powtórzył się zbyt szybko. Producenci to chyba mają "opóźniony zapłon myślowy", bo przecież mogli ogłosić jakiś konkurs w którym gracze przesyłaliby swoje pomysły na tematy do Konkursu Piękności. Gdyby to zebrać z wszystkich krajów, przeanalizować, to byłaby tego taka masa, że szansa na powtórzenie tematu byłaby bardzo mała, no ale... gdy przychodzi do zakupu diamentów traktują nas jak dorosłych, gdy przychodzi do gry, to traktują nas jak dzieci.

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Kate » 4 paź 2020, o 23:06

Powinno być do wyboru temat konkursu, w którym chcemy brać udział. Moim zdaniem byłoby to ciekawiej i nie monotematycznie.
Mam limit i czekam na ciekawsze tematy w tygodniu. Piżama party, SPA, czy strój księżniczki...to raczej nie moja bajka.
Boho,kapelusze i moda uliczna...tylko te tematy były moimi ulubionymi do tej pory.
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Regelinda » 4 paź 2020, o 23:15

Oni nie mają pomysłów na jeden temat dziennie, a co dopiero na kilka.

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Kate » 4 paź 2020, o 23:50

Mogę im wymyślać tematy, jak mają z tym problem. Biorę od każdego tematu...100 szmaragdów. ^^ :D
PS. Miałam inny problem z tematem na konkurs weselny, bo miałam ich ponad 20. To nie jest, aż takie skomplikowane. :rolleyes:
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

kanzagi
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2018, o 09:01

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: kanzagi » 5 paź 2020, o 01:28

05.10.2020 (poniedziałek) - Dzień na Hawajach - Daty, w których temat się pojawił:13.09.2020

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Casandra » 6 paź 2020, o 08:26

06.10.2020 (wtorek) - Księżniczka

Nooo... No to kilka razy byłyśmy na imprezie księżniczki, a nawet byłyśmy już królowymi balu, a teraz mamy zostać po prostu księżniczkami :D
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
co.ma
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 127
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 16:30

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: co.ma » 6 paź 2020, o 16:23

Księżniczka... Co za niesamowita kreatywność w wymyślaniu tematów. Ale jaka wygoda - wystarczy ze stroju z niedzieli usunąć balony, kieliszek czy inny imprezowy dodatek i jest strój na wtorek. Czy osoby wymyślające tematy wiedzą, że mamy w garderobie nie tylko suknie balowe? Bardzo jestem ciekawa, jak dalej będzie wyglądał ten konkurs i jakie będzie do niego podejście graczy.

Awatar użytkownika
AnnaLange
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 17:04

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: AnnaLange » 7 paź 2020, o 06:02

I strój na środę.
Mam już dosyc tych księżniczek. Dzisiaj robię tylko co dziennik i odpuszczam sobie konkurs.

Awatar użytkownika
Latika
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 841
Rejestracja: 24 lut 2014, o 19:55
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Latika » 7 paź 2020, o 07:39

Oo to nawet nie muszę przebierać lalki :D Też zrobię pojedynki tylko dla codziennika, by zdobyć szm. Resztę biletów zostawię, mam jeszcze nadzieję na to, że ten konkurs w końcu stanie się różnorodny...

ODPOWIEDZ