Pogaduszki o Konkursie Piękności

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Enove » 21 paź 2020, o 11:56

Aeryn, nie mowie, ze to jest dobre - mam na mysli to, ze tak jest w grze w zasadzie od zawsze i chyba nie mamy na to wiekszego wplywu. Tez mi sie nie podoba to, z jakimi osobami czasem przegrywam, no ale co ja moge na to poradzic? Mam pisac privy do tych osob i zadac, aby sie przebraly bo temat sie nie zgadza? Albo dociekac kto tak glosuje? Tez nie jestes w grze od wczoraj, tylko od kilku lat zapewne i wiesz, jak dzialaja konkursy w ktorych glosuja inni. Jakos rok po powstaniu AM zaczela sie tez awantura o podia, bo stawaly na nim osoby, nie reprezentowaly swoja lala absolutnie nic - ani fajnych ciuszkow, ani kropli kreatywnosci, a jedyne co robily to spamowaly wielkimi gifami i ogromna czcionka i w taki sposob zbieraly glosy.
Chodzi mi jedynie o to, ze konkurencje tego typu sa specyficzne i jezeli sie nie dopasujesz, to mozesz zapomniec o ugraniu czegokolwiek. Mi sie kilka lat temu marzylo PP, ale jak ogarnelam ta cala „polityke” to sie zyc odechcialo.
Ja osobiscie nie widze sposobu, ktory moglby cokolwiek zmienic. Jezeli konkurencja jest dla nas beznadziejna, to wystarczy tylko sedziowac i odpuscic sobie branie udzialu, a jezeli juz trzeba (bo dolary i tak dalej) - no to niestety trzeba sie wpsowac. Tez mi sie to nie podoba, bo moja pierwsza steampunkowa stylizacja byla zgodna z tematem, ale przegrywala z horrorkami, no to niestety tez musialam taka zrobic, zeby jakakolwiek kase wyciagnac.

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Casandra » 21 paź 2020, o 12:12

Edukowanie bez przykładu nic nie da :p Wszystkich niegłosujących zgodnie z tematami i tak nie wyeliminujemy bo jest to zwyczajnie niemożliwe. A tak, jeżeli chociażby 90% osób będzie głosować zgodnie z tematem to konkurs nabierze większego sensu. Nie uważasz? Ja mówię, że głosuję tylko zgodnie z tematem (chyba, że obie stylizacje nie są zgodne z tematem) i wybieram stylizacje, które bardziej mi się podobają. Przyznaję się do tego przed innymi i niczego nie ukrywam - nawet tego, że czasami temat mnie zaskakuje, jak chociażby dzisiejszy.
Chociaż podia też dostawały puste mieszkania więc może to już jest (nie)logika tej gry? Tylko czemu godzenie się z tym musi wyglądać jako "ja też tak będę robić", a nie "mimo wszystko ja będę trzymać się zasad nawet jeżeli będę jedyna"?

Pozostanę jednak przy swoim rozumowaniu z babcią, bo podejście "oko za oko" miałoby sens, gdybyś wiedziała KTO zagłosował źle i to jemu robiłabyś na złość nie tykając tych uczciwych, a tak po łapach dostaną wszyscy, nawet osoby, które zawsze głosują na stylizacje dopasowane do tematu.
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Enove » 21 paź 2020, o 12:25

No i wlasnie w tym problem, ze nie wiemy kto tak glosuje i obrywa kazdy :p Ja tez glosuje tylko i wylacznie pod temat, a nie pod to, kto ma wiecej brokatu czy skrzydelka, no ale jak sie okazuje jestesmy w mniejszosci, skoro wciaz wygrywaja takie prace. No i niestety co do stylizacji, to tez chcialabym sie ubrac stricte pod temat, ale co ja moge poradzic na to, ze wtedy przegram 90% pojedynkow, a bardzo zalezy mi na dolcach? Nie zostaje nic innego jak wpasowac sie w reszte prac, no albo zrezygnowac calkiem z udzialu. Nie pochwalam odbiegania od tematu, bo tak mnie chyba wiekszosc zrozumiala - po prostu konstrukcja konkursu jest beznadziejna i nie ma na to wplywu, albo sie dopasujesz, albo bedziesz sie wkurzac.

Awatar użytkownika
Hellsing
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 302
Rejestracja: 22 lip 2014, o 16:05

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Hellsing » 21 paź 2020, o 14:20

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że część osób nie będzie głosować zgodnie z przyjętą zasadą. Poprzedni system gry nie wymuszał robienia pojedynków poza prezentami. Obecny kulawy, bo kulawy, ale zmusza graczy do aktywności, bo nie ma innego wyjścia na trzepanie dolców, jak ktoś poprzednio zaniedbał staty i ciągle przegrywa, to nie ma innego wyjścia niż nadrabiać. Dobrowolne głosy już się nie sprawdziły w konkursie gwiazd (czy jak to się nazywało), więc na co zmienić KP? Polecam mieć w tyłku przegrywanie z kimś nietematycznym albo się dostosować do panujących trendów. Ale jak komuś pomoże psychicznie tupnięcie nóżką jak 10latek, to niech sobie głosuje jak chce. Procent głosujących zgodnie czy nie nie zmieni kompletnie nic. O ile zabawne były stroje halloweenowe przy temacie gotyckim, a tematycznych elementów jest pełno, tak przy kpopie można było ubrać cokolwiek i większość by się w jakiś koncert wpasowała. Steampunk mnie wyjątkowo rozbawił, typowo klimatycznych rzeczy, których nie da się pomylić z niczym innym jest kilka na krzyż. Przypominam sobie jedne prezenty z zalążkiem steampunka, resztę trzeba sklejać z innych motywów, więc nie dziwi mnie, że 80% stylizacji jest kompletnie nie na temat. Choć outfitu z lassem i kapeluszem westernowym nie ogarniam

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Enove » 22 paź 2020, o 02:51

22.10.2020 - Syrenka
Jak Wam sie podoba festiwal gotowcow? :thumbsup:

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Casandra » 23 paź 2020, o 10:30

23.10.2020 - Impreza czekoladowa
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Katriel Tremaine » 23 paź 2020, o 10:43

Jak widzę słowo "impreza" w temacie, to czuję taki lekki dyskomfort :P
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Latika
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 841
Rejestracja: 24 lut 2014, o 19:55
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Latika » 24 paź 2020, o 10:03

24.10.2020 r. - Fanka mangi

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Enove » 24 paź 2020, o 10:46

Dzis chyba spora czesc nie doczytala tematu i przebrala sie za postac z mangi, a nie jej fanke :pinch:

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Amantis » 24 paź 2020, o 12:15

Cosplay – artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami( fani mangi i anime) tworzą przebrania i wcielają się w postać fikcyjną. ...

Awatar użytkownika
Bezgraniczny
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 771
Rejestracja: 10 lip 2015, o 16:27
Kontakt:

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Bezgraniczny » 24 paź 2020, o 13:05

Enove, a co z tego :D Ja się nie ubieram tak jak mi się podoba, a ubieram i przebieram się kilka razy w ciągu dnia i sprawdzam jaka stylizacja najlepiej zarabia na siebie i zapisuje ją w garderobie na następny raz. Często musi to być bogata stylizacja, wyróżniająca się, aby to ona była pierwsza, na która spojrzy osoba głosująca. Jakbym chciał się przebierać tak jak mi się podoba i jak uważam, ze jest Ok to nie miałbym wcale $.

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Enove » 24 paź 2020, o 15:54

Bezgraniczny, byla o tym dyskusja i pisalam dokladnie to samo co Ty teraz, takze nie neguje :D Ale na szczescie widze, ze w pojedynkach postaci wyjete z komiksu nie zbieraja az tylu glosow, wiec jest okej ^^

Awatar użytkownika
Bezgraniczny
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 771
Rejestracja: 10 lip 2015, o 16:27
Kontakt:

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: Bezgraniczny » 24 paź 2020, o 19:21

A to wybacz nie wiedziałem, bo zaglądam od czasu do czasu do tego wątku :D

kanzagi
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2018, o 09:01

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: kanzagi » 25 paź 2020, o 13:48

25.10.2020 (niedziela) - Mitologiczne Boginie

Awatar użytkownika
co.ma
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 127
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 16:30

Re: Pogaduszki o Konkursie Piękności

Post autor: co.ma » 27 paź 2020, o 13:24

26.10.2020 (poniedziałek) - Gotycki nastrój
27.10.2020 (wtorek) - Świat wróżek

Czyżby nasze jęki zostały usłyszane? Od kilku dni nie powtarza się temat, a dzisiaj jest zgodny z trwającą kolekcją.

ODPOWIEDZ