Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Regelinda » 8 gru 2019, o 23:09

Nie będę pisała, niestety o tym, jak podwędzić komuś ciuszek, który chciałoby by się mieć u sobie w garderobie, ale jak skopiować pojedynczą sztukę ubrania z dowolnego profilu na AM, na przykład po to, aby wkleić ją na forum w ramach uzupełnienia do treści posta.

1

Aby skopiować element ubrania, szczególnie takiego, którego nie macie w garderobie, a u kogoś Wam się spodobał, należy wejść na profil tej Pani:

Obrazek



2

Następnie klikamy na lalę prawym przyciskiem myszki. Wyświetli się lista, z której wybieramy opcję "Zbadaj":

Obrazek



3

Po prawej stronie pojawi się lista, na której między innymi znajdują się linki do ubrań w jakie ubrana jest lala na profilu i części ciała z jakich się składa:

Obrazek



Przyjrzyjmy się bliżej tej liście:

Obrazek



Mamy tam linki do (od odłu): dodatku (accessories), kapleusza (hat), włosów (hair), gorsetu (corset), naszyjnika (necklace), perścionka (ring), rękawiczek (gloves). Kiedy przewiniemy ją do góry mamy dalej: sukenkę (dress), spódnicę (skirt) i buty (shoes).

Obrazek



4

Na początek do naszego eksperymentu wybrałam sukienkę:

Obrazek



5

Klikamy w wybrany link prawym przyciskiem myszki. Pojawi się lista, z której wybieramy opcję "Copy link address":

Obrazek



6

Mamy już skopiowany link, który, używając opcji "img" możemy wkleić na forum:

Obrazek



7

Wprawdzie dookoła sukienki jest trochę za dużo pustego miejsca, ale ogólnie jeszcze to tak nie razi, szczególnie, jeśli chcemy wkleić długą sukienkę lub płaszcz:

Obrazek



Jednak, kiedy mamy do czynienia np. z kapeluszem lub butami, wygląda to trochę mniej ciekawie:

Obrazek

Obrazek



Wolnej przestrzeni robi nam się trochę za dużo, więc warto się jej pobyć. I tu przychodzą nam z pomocą programy graficzne i strony na których można hostować grafikę. Jeśli chodzi o pierwsze, używam do tego Gimpa.



8

Tak wiec po skopiowaniu linka za pomocą opcji "Copy link address" nie wklejamy jej bezpośrednio na forum, ale otwieramy nową kartę w naszej przeglądarce i link wklejamy do paska adresu:

Obrazek



9

Następnie klikamy w ubranie prawym przyciskiem myszy i zapisujemy je na naszym dysku w wybranym przez nas miejscu:

Obrazek

Obrazek



10

Kiedy już obrazek znalazł się na dysku naszego komputera, zajmiemy się jego przycięciem. Jak wspomniałam wyżej, ja używam do tego programu Gimp. Tak wiec otwieramy program graficzny:

Obrazek



11

Następnie w menu wybieramy "Plik", a potem "Otwórz..."

Obrazek



12

W oknie, które się pojawi szukamy miejsca, gdzie zapisaliśmy nasze ubranie, zaznaczamy je i klikamy "Otwórz":

Obrazek



13

Kiedy ubranie się nam wyświetli, z menu wybieramy "Obraz", a następnie z listy, która się pojawi "Kadruj do zawartości":

Obrazek



14

I tak jednym kliknięciem pozbywamy się zbędnego pola wokół naszego ciuszka:

Obrazek



15

Teraz wystarczy zapisać to na dysku naszego komputera. W tym celu ponownie klikamy w "Plik". I tu mamy do wyboru 2 opcje: "Wyeksportuj..." lub "Wyeksportuj jako...". Jeśli wybierzemy "Wyeksportuj..." (w naszym wypadku "Wyeksportuj..." zostało zastąpione "Zastąp dress-1228...") nowy obrazek zastąpi ten wyjściowy, jeśli "Wyeksportuj jako..." - utworzymy nowy plik. My skorzystamy z tej drugiej opcji. Dlaczego? Dowiecie się za chwilę:

Obrazek



16

W pojawiającym się oknie zapisujemy nową nazwę pliku i klikamy "Wyeksportuj":

Obrazek



17

W kolejnym oknie klikamy w to samo:

Obrazek



18

Następnie zamykamy obraz klikają w "x" przy miniaturce, która znajduje się nad naszym polem roboczym:

Obrazek



19

A następnie "Odrzuć zmiany":

Obrazek



20

Teraz możemy hostować nasz obrazek i wkleić go na forum. Już bez zbędnego pustego pola:

Obrazek



21

Jednak jeśli uważne osoby przyjrzą się tej sukience, wyda im się ona trochę niekompletna. I mają rację, bo to tylko jej przednia część. Brakuje tylnej, która zwykle znajduje się za lalką, W garderobie normalnie nie widać takich dwuczęściowych, ale pracując na nich poza grą jest to już bardziej widoczne. Na początku w linku:

Obrazek



22

Należny zwrócić na "-l1" prawie na końcu linku. To oznacza, że mamy do czynienia z pierwszą częścią ubrania. Drugą można znaleźć na 2 sposoby. Albo przewinąć listę z kroku 3 i poszukać "dress" z końcówką "-l2", następnie użyć opcji z kroku 5 i dalej postępować jak w krokach 8-9, albo od razu wykorzystać link z wklejony w pasku adresu z kroku 8 i na końcu "-l1" zmieniamy na "-l2":

Obrazek



23

Pojawia się nam coś takiego:

Obrazek

Dalej postępujemy tak jak w krokach 8-9.



23

Kiedy już mamy obie części sukienki na naszym komputerze, wracamy do programu graficznego. Znowu klikamy w "Plik" w menu, ale teraz, zamiast "Otwórz..." wybieramy "Otwórz jako warstwy...":

Obrazek



25

W okienku, które się pojawi zaznaczamy obie części naszej sukienki i klikamy "Otwórz":

Obrazek



26

Na ekranie pojawiają się od razu obie części naszej sukienki.

Obrazek



27

Jeśli jednak porównamy to z tym co mamy na lali, to znowu coś jest nie tak. A to z tego powodu, że warstwa -l2 jest na warstwie -l1, a powinno być odwrotne. Pierwsza warstwa powinna zawsze być na wierzchu, a druga pod spodem. Ale i temu można łatwo zaradzić. Spójrzcie na prawą stronę od pola roboczego. Znajduje się tam okienko warstw:

Obrazek



28

Aby warstwa -l1 znalazła się nad warstwą -l2 należy użyć strzałek poniżej okienka i warstwę -l1 przesunąć pod -l2 lub odwrotnie:

Obrazek



Właściwy układ powinien wyglądać tak:

Obrazek



Teraz nasza sukienka wygląda tak tak powinna:

Obrazek



Dalej postępujemy tak jak w krokach 17-19. Czyli zapisujemy całą sukienkę na swoim komputerze nadając jej nową nazwę. Ja zwykle kasuję z nazwy "-l1".



29

Kiedy sukienka jest już cała, należy ją przyciąć do odpowiedniej wielkości, czyli powtarzamy kroki 10-14, tylko tym razem wybieramy obrazek, który sami stworzyliśmy łącząc obie części sukienki. Zapisując przyciętą sukienkę możemy tym razem użyć opcji "Zastąp...":

Obrazek



30

Następnie zamykamy nasz obrazek tak jak w krokach 18-19, hostujemy i wklejamy na forum. Strony na których można hostować każdy ma inne, więc nie będę żadnych polecała.

Obrazek



To chyba wszystko w tym temacie. Jeśli ubranie ma tylko jedną część, czyli w linku brakuje tej końcówki "-l1" czy "-l2" sprawa jest o wiele prostsza, bo nie trzeba tego najpierw łączyć przed przycięciem.

Jeżeli są jakieś uwagi lub pytania, to w miarę wiedzy i możliwość odpowiem na nie.

Awatar użytkownika
Xin xou
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 713
Rejestracja: 23 lut 2011, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Xin xou » 8 gru 2019, o 23:54

Świetny poradnik, w końcu wiem jak to się robi :D

Awatar użytkownika
Van Der Elayra
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 257
Rejestracja: 4 mar 2019, o 15:43
Lokalizacja: Česká Praha

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Van Der Elayra » 10 gru 2019, o 17:39

A jak jest w sytuacji gdy dana osoba posługuje się programem graficznym photoscape?

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Regelinda » 10 gru 2019, o 21:08

Jeśli chodzi o tą wersję, ktorą mam teraz, to jeszcze nie znalazłam możliwości nakładania warstw. Starsza to miała. Tak samo nie znalazłam czegoś takiego jak automatyczne przycinanie. Może płatna wersja ma te opcje. W darmowej jeszcze nie doszłam, ale ściągnęłam photoscape dopiero niedawno i używałam głównie do postarzania zdjęć.

Ze ściagnięciem gimpa nie mialam problemu, szybko poszło. I do tego bardziej póki co mi pasuje.

Awatar użytkownika
Van Der Elayra
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 257
Rejestracja: 4 mar 2019, o 15:43
Lokalizacja: Česká Praha

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Van Der Elayra » 10 gru 2019, o 21:53

Kurczę kiszka trochę, ponieważ ja od 5 lat jak nie lepiej pracuje na photoscape. Bardziej mi on pasuje i lepiej go znam, gimp to dla mnie czarna magia. Dobrze, że udostępniłaś ten post. Będę musiała sobie go zapisać, ponieważ nowych graficznych rzeczy uczę się bardzo długo.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Regelinda » 10 gru 2019, o 22:24

To zależy ktora wersje masz. Jesli nie aktualizowalas to mozesz mieć starą a tam byla możliwość nakładania wastw. Nie wiem tylko na ile by wszystko automatycznie wskakiwało na swoje miejsce.

Awatar użytkownika
Van Der Elayra
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 257
Rejestracja: 4 mar 2019, o 15:43
Lokalizacja: Česká Praha

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Van Der Elayra » 11 gru 2019, o 09:30

Nie jestem pewna czy dobrze Ci podałam wersję, ale aktualnie mam photoscape v3.7. Na poprzednim sprzęcie miałam inną wersję. Tylko nie pamiętam już jaką :S

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Regelinda » 11 gru 2019, o 10:01

To wychodzi że masz najnowszą i w wersji darmowej nie ma niektórych opcji.

Awatar użytkownika
Van Der Elayra
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 257
Rejestracja: 4 mar 2019, o 15:43
Lokalizacja: Česká Praha

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Van Der Elayra » 11 gru 2019, o 14:47

Z tego co wiem, moja wersja programu jest nie dopracowana i ma jakieś błędy. Dużo mogę na nim zrobić, ale nakładania i przycinania nigdy nie próbowałam i nie potrafię tego robić.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Regelinda » 11 gru 2019, o 15:19

Może nie tyle niedopracowana, co jest opcja darmowa i płatna pro. Ta płatna ma więcej funkcji.

Awatar użytkownika
Van Der Elayra
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 257
Rejestracja: 4 mar 2019, o 15:43
Lokalizacja: Česká Praha

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Van Der Elayra » 11 gru 2019, o 15:25

Rozumiem Cię.

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Lady_Blair » 13 gru 2019, o 11:03

Fajny poradnik, który na pewno kiedyś mi się przyda :)

Ewelinaxxxx
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, o 14:40

Re: Ja zabrać ubranie z profilu (niekoniecznie swojego) :D

Post autor: Ewelinaxxxx » 13 wrz 2021, o 08:51

Dziękuję :) teraz wiem jak to zrobić :)

ODPOWIEDZ