Pokażcie mi aktywny klub...

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 10 mar 2023, o 21:57

Rozumiem Twoje wątpliwości Jestrze. Sama zanim zaczęłam pracę przemyślałam dokładnie te same dylematy. Wyjaśnię do jakich wniosków doszłam i dlaczego jest tak jak jest. Może bardziej rozjaśnię sytuację.

Dylemat pierwszy - jeden gracz miał 140 pojedynków na arenie i konkursie piękności, a drugi po 139 pojedynków w obu kategoriach. Według przyjętych kryteriów jeden jest bardzo aktywny, a drugi tylko aktywny, a przecież obaj grają właściwie tak samo. Uważam jednak, że gdzieś granica musi być postawiona. Ja akurat przyjęłam 140 pojedynków, ale mogła być też 120 czy 160. Granica jest po to, aby gracza który rozegrał jeden pojedynek tygodniowo nie traktować tak samo jak tego co rozegrał ich tysiąc. Tak by właśnie to wyglądało gdyby granica 140 pojedynków nie istniała. Dzięki niej obraz jest lepszy. Idealnie byłoby mieć zsumowane wyniki wszystkich graczy klubu co do jednego pojedynku, ale to niewykonalne. Jedynym wyjściem było więc wprowadzić jakąś granicę i padło na 140 pojedynków, czyli średnio 20 dziennie.

Dylemat drugi - sytuacje gdzie gracz rozgrywa tylko pojedynki w jednej kategorii. Częściej obserwuję, że gracze nie biorą udziału w konkursie piękności. Pojedynki za szmaragdy ogromna większość robi. Udało mi się co prawda znaleźć graczy ortodoksyjnych którzy ich nie robią wcale, bo zapewne nie chcą wbijać poziomu, biorą natomiast udział w konkursie piękności, ale było ich naprawdę niewielu. Prawda jest taka, że każdy kto gra intensywnie, prędzej czy później szmaragdów będzie potrzebował, więc na dłuższą metę od tego uciec się nie da.

Pojedynków w konkursie piękności owszem można nie robić. Można nie zdobywać dolarów, nie podnosić (czy też podnosić wolnej) swoje statystyki, można nie przebierać lalki. Tylko pytanie czy to jest wtedy intensywna i aktywna gra? Jeżeli gracz wchodzi rano na minutę robi 10 pojedynków za szmaragdy, podobnie na minutę wchodzi do gry wieczorem na 10 pojedynków i tak przez cały tydzień to moim zdaniem nie jest zbyt aktywna gra. Bardziej bym powiedziała, że tylko regularna.

Jeżeli w konkursie piękności pojawia się temat z zamkniętej puli tematów to większość aktywnych graczy ma w strojach zapisaną jakąś stylizację. Wystarczy dostosować fryzurę, makijaż i te pojedynki zrobić, jeżeli już nie masz ochoty tworzyć stylizacji od podstaw. Jeżeli temat konkursu piękności jest eventowy to z samej chęci "przetestowania" nowych ciuchów przebierasz lalkę, a jak już przebierzesz to nie kłopot chyba, aby wziąć udział.

Ja myślę, że problem leży gdzie indziej. Po prostu nie chce się niektórym graczom brać udziału w konkursie piękności. Nawet sama to przyznałaś - część graczy jest znudzona. Czasami narzekają na temat, czasami, że ludzie głosują na pałę nie patrząc na stylizację, ale tak naprawdę im się nie chce. Gdyby szmaragdy wpadały zamiast dolarów motywacja byłaby większa, a że wpadają dolary to nie ma się co wysilać.

W konkurs piękności nie trzeba wkładać dużego wysiłku, bo przepustki chomikują się do 99 sztuk. Wystarczy dwa, trzy razy w tygodniu przebrać lalkę i je wykorzystać. Nie będzie trudno osiągnąć te 140 pojedynków, ale czasami nawet tyle wysiłku to za dużo. No to jak się nie chce to jest aktywna gra czy nie aktywna? Czy "swoisty styl gry" jak to nazwałaś nie jest czasami zwykłym lenistwem? Może być też związany z brakiem czasu, no ale jak nie masz czasu, wchodzisz do gry z doskoku to też trudno mówić, że grasz aktywnie.

Gdyby nie brać pod uwagę konkursu piękności, albo rozliczać go wspólnie z pojedynkami o szmaragdy to moim zdaniem byłoby bardzo krzywdzące dla osób które mają chęci by je robić. W końcu ta gra to jest "przebieranka" i ja rozumiem, że nie wszyscy lubią robić stylizację na z góry narzucony temat, ale jak wyżej wspomniałam można zbierać przepustki, przebrać lalkę co kilka dni i spokojnie wypełnić taki limit. Zdaje się klub Złote Runo ma taki opis - My nie śpimy, my się ciągle bawimy. Trochę bardziej świeży klub, skłonny do aktywnej gry. W starszym klubie może być trudniej wykrzesać pokłady entuzjazmu.

Mamy bardzo aktywnego gracza, który się znudził i przestał robić pojedynki w konkursie piękności, a za kilka miesięcy może się znudzić jeszcze bardziej i przestać grać. Myślę, że tak się dzieje częściej niż sytuacja, że ktoś gra bardzo aktywnie, robi masę pojedynków i nagle z dnia na dzień, przestaje grać wcale. Jeżeli masz w klubie wielu graczy bardzo aktywnych to ich zapał potrwa jeszcze pewnie długo i nie będziesz musiała robić nowej rekrutacji. Jeżeli masz graczy którzy zaczynają powoli odpuszczać to może być sygnał, że daną osobę coraz mniej tutaj trzyma. Oczywiście są wyjątki, bo mogą być osoby które tutaj wchodzą, bo lubią posiedzieć na czacie, ale też nie przesadzajmy, że takich osób są setki.

I ostatni wniosek - aby zrobić ranking trzeba zrzucić dane z klubów. Gdy kopiuję wyniki Super ZgAg do excel'a, a za 10 minut wyniki UNDERGROUND to jest to niesprawiedliwe, bo w tym czasie w tym drugim klubie ktoś może zdążyć zrobić kilka pojedynków i zdobyć pół punktu więcej, czyż nie? Arena przecież nie zatrzymuje się i na mnie nie poczeka. Mam co prawda sposób, aby dane były jak najbardziej porównywalne, ale nigdy to nie jest ideał. Dlatego ranking jest poglądowy. To dlatego zaznaczam w nim strefy, bardziej zwracając uwagę na nie niż konkretne sztywne miejsca. Tak naprawdę różnica paru miejsc ma bowiem małe znaczenie. Bardziej liczy się jak wysoko czy też jak nisko jesteś na tej 100 stopniowej linijce. Na tej podstawie ocenisz kondycję swojego klubu, bo porównasz go z sytuacją panującą w innych klubach. A potem sobie odpowiesz czy jesteś zadowolona z postawy swojego klubu czy chciałabyś aby było lepiej.

Twój teoretyczny przykład gdzie 50 graczy danego klubu rozgrywa po jednym pojedynku w tygodniu i to jest średnio aktywny klub jest oczywiście możliwy, ale bardziej w teorii, bo w praktyce takie rzeczy się nie zdarzają. Takie ciekawe, ekstremalne przypadki gdyby były na pewno bym opisała i myślę, że taki klub na pewno by się w tej tabeli nie znalazł w jej połowie, tylko karnie byłby relegowany niżej :P

Tak naprawdę większą uwagę trzeba zwracać na to ile miejsc jest pustych w klubach, albo ile jest tam graczy którzy nie grają. Przykładowo klub NIEGRZECZNE ma 25 graczy, na pierwszy rzut oka tragicznie nie wygląda, a grały tam w zeszłym tygodniu dwie osoby i nawet nie ma go w rankingu. Już sama ilość pustych miejsc i nieaktywnych osób w danym klubie więcej powie o nim niż stosunek ilościowy graczy bardzo aktywnych i aktywnych. Dzięki temu, że jest podział na bardzo aktywnych i aktywnych nie ma sytuacji, że 5 klubów jest na 1 miejscu, 3 na drugim i 10 na trzecim, tylko można ten subtelny niuans jeszcze wyciągnąć spośród tego grona najbardziej aktywnych i wskazać: "Tak, to ten skubany klub jest jednak najaktywniejszy, choć ten drugi i trzeci ustąpił mu tylko o pyłek".

Dzięki Licja za miłe słowa :)

milus8
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2012, o 20:02

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: milus8 » 4 kwie 2023, o 10:06

Zapraszamy aktywne Panie do klubu Blackberry :)

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 11 lip 2023, o 12:16

Kilka dni temu zakończył się event z prezentami, a właściwie jego pierwsza część. Dawno nie było rankingu aktywności klubów w czasie trwania eventu prezentowego, więc pomyślałam, że fajnie byłoby zobaczyć jak to wygląda. Event oczywiście zmobilizował graczy, robili więcej pojedynków, tabela aktywności klubów bardzo się spłaszczyła, a różnice między klubami zmniejszyły. Znajdą się też wyjątki, jest kilka klubów które mimo tego, że trwał event z prezentami gdzieś potraciły swoich aktywnych graczy.

W tym akapicie instrukcja jak powstaje ranking dla osób które czytają go pierwszy raz. Pozostali mogą przejść od razu do tabeli.
Tabela zawiera 100 najbardziej aktywnych klubów z 459 które obecne są na polskiej wersji Areny Mody. Podzieliłam ją na pięć stref oznaczonych kolorami, które pod tabelą opiszę. Kluby klasyfikowane są w oparciu o ilość rozgrywanych pojedynków przez graczy w klubie (niekoniecznie wygranych) zarówno tych na Arenie Mody jak i w Konkursie Piękności. Badany okres to poprzedni tydzień.
Każdy klub został sprawdzony pod kątem ilości bardzo aktywnych graczy, czyli takich którzy rozgrywają więcej niż 20 pojedynków dziennie (ponad 140 tygodniowo). Pozostali gracze w klubie którzy logują się do gry, robią pojedynki, ale nie osiągają tego pułapu, albo robią tylko pojedynki na Arenie Mody, albo tylko w Konkursie Piękności, zostali określeni jako aktywni.
Dalej jest już bardzo prosto:
- gracz bardzo aktywny dał swojemu klubowi jeden punkt
- gracz aktywny dał pół punktu
- gracz który nie wykonał ani jednego pojedynku przez ostatni tydzień, na dał swojemu klubowi żadnych punktów.
W tabeli pokazane jest jeszcze o ile pozycji klub awansował lub spadł w stosunku do poprzedniego rankingu oraz ilu aktywnych graczy zyskał lub stracił.


Obrazek

Grupa "zielona" to najbardziej aktywne kluby na Arenie. Z racji mobilizacji na event z prezentami trochę się powiększyła w porównaniu z poprzednim rankingiem, a różnice aktywności między klubami jak już pisałam wyraźnie się zmniejszyły. Mimo tego faktu czołówka nie dała się jednak dogonić. Nadal mamy trzy te same kluby na podium które zmieniają się tylko od czasu do czasu kolejnością. Tym razem najlepsze było LOVELINESS, drugie miejsce BAD ICON i na trzecim poprzedni lider rankingu La Relance. Swoje czwarte miejsce tuż za podium zachowało także Złote Runo. Dalej mamy już trochę zmian. Bardzo dobrze ostatnimi czasy radzą sobie StyLOVE(✷_✷), które awansują o pięć miejsc i spychają o jedno miejsce kluby VOGUE oraz [CENZURA]. Super ZgAgi bez zmian, a do pierwszej dziesiątki udało się jeszcze awansować klubom UNDERGROUND oraz Imagine.
Kosztem tych dwóch klubów pierwszą dziesiątkę opuściły Future oraz ☆ Niξzαℓєżnξ ☆. Grały bardzo dobrze, miały nawet więcej aktywnych graczy niż ostatnim razem, ale konkurencja zmobilizowała się jeszcze bardziej i dlatego te zostały zepchnięte kilka miejsc niżej. W klubie ☆ Niξzαℓєżnξ ☆ ostatnimi czasy obserwowałam kilka wolnych miejsc, ale widzę, że już się zapełniają, widocznie klubowe porządki.
Grupa zielona poszerzyła się o kluby ♛ REVOLUTION ♛, Bellissima, The Unicorns, Fun Girls oraz ★ Moulin Rouge ★. ♛ REVOLUTION ♛ wystarczyła niewielka mobilizacja aby osiągnąć taki wynik, bo już w poprzednim rankingu ten klub był na granicy grupy zielonej, pozostali zrobili natomiast bardzo duży postęp. Dziewięć aktywnych osób więcej w The Unicorns, 14 w Fun Girls i aż 23 w ★ Moulin Rouge ★ co wydaje się wręcz niemożliwe. To przecież niemal połowa klubu, pamiętajmy jednak, że od ostatniego rankingu minęły cztery miesiące i widać w ciągu tego czasu doszło w tym klubie do bardzo wielu zmian na lepsze. Klub ten jeszcze niedawno funkcjonował pod nazwą Belle Epoque i był całkiem dobrym klubem, potem nastąpiło bardzo duże załamanie, klub podupadł mocno, ale teraz po nową nazwą widać, że odrodził się jeszcze lepszy. Jeżeli uda im się to utrzymać, jeszcze trochę podciągnąć klubowe statystyki to z tak aktywnym składem będą mogli starać się o jakieś dobre klubowe puchary.
Zieloną grupę zamykają Seksowne. Niby mają tylko dwóch nieaktywnych graczy za to stosunkowo niewiele bardzo aktywnych osób jak na klub z grupy najbardziej aktywnych i to zaczyna ciążyć temu klubowi. Bardzo duży jest tam przemiał kont, nicki graczy ciągle się zmieniają i na dłuższą metę nic z tego nie wynika. Widzę, że rekrutują dużo osób z niskim poziomem, a tak aktywny klub mógłby się już pokusić o graczy z jakimś choć minimalnie większym doświadczeniem, może wtedy doszłoby tam do jakiejś stabilizacji.

Grupę żółtą, nazwijmy ją roboczo "średnio-dobrą" otwiera jedyny spadkowicz z grupy zielonej - klub PARADISE. Widzę, że założycielki klubu od jakiegoś czasu nie ma, jest on oddany w ręce wiceliderki i coś w nim zaczęło szwankować. Pięć wolnych miejsc w klubie co oznacza, że stanęła rekrutacja, a gracze się wykruszają. Wszystko do opanowania, no ale widać gorszy okres w rozwoju tego klubu. W żółtej grupie najgorzej tym razem powiodło się City of Angels, mają trzy aktywne osoby mniej niż w poprzednim rankingu. Kilka miejsc w dół także Pina Colada oraz Шaиỉтẳ Fеиỉх. W Pina Coladzie to efekt trochę mniejszej aktywności graczy w Шaиỉтẳ Fеиỉх dochodzi do tego jeszcze sześć nieobsadzonych miejsc w klubie. Pisałam wyżej, że w Seksownych przyjmują dużo osób z niskim poziomem, niskimi statystykami, w Шaиỉтẳ Fеиỉх jest zupełnie odwrotna filozofia. Opis klubu który mówi, że przyjmują ze statystykami powyżej 400, no cóż, może odstraszać osoby poszukujące klubu, w efekcie przyjętych kandydatów niewielu. Chyba nawet kluby ścisłej czołówki nie mają aż tak wyśrubowanych kryteriów.
Z dobrej strony pokazały się Panterki, które niby tylko jedno miejsce awansowały, ale tam również ostatnimi czasy odbyła się rekrutacja. Może nie wszystkie kandydatury były udane i grają do dziś, ale osiem aktywnych osób do przodu ranking pokazał, tak więc źle nie jest. Dobrze też poradziły sobie kluby niepokonane oraz Rising Suns, gdzie przybyło po pięć osób i również tutaj odbyła się spora rekrutacja.
Dzięki świetnej aktywnej grze do grupy żółtej awansowało kilka klubów z pomarańczowej grupy średniaków. Najbardziej poprawił swoje wyniki S∆B∆T, dziesięć aktywnych osób więcej i awans o 21 miejsc, ale całkiem dobrze również Red Lipstick oraz niespodziewanie Ślicznotki. Panterki się odnawiają, Rising Suns się odnawia, porządki okazuje się dotarły także i do Ślicznotek. Doszło kilka osób z niższym poziomem, zostało jeszcze pięć wolnych miejsc. Zmienił się też opis klubu, no tutaj kryterium wpisowego wynoszącego 50 szmaragdów jest dosyć zaporowe, ale może to i dobry sposób. Chcesz u nas grać to na poważnie, a nie, że przyjmiemy cię do klubu, a ty po tygodniu przestaniesz się logować. Nie widzę kryterium co do poziomu statystyk i tak jest chyba rozsądniej.
Jeszcze dwa kluby weszły do żółtej grupy - Black Onyx, który zdaje się też ostatnimi czasy zmienił klubowy opis, a nawet logo klubu, ale tutaj brak konkretów. Również pięć wolnych miejsc, ale trzeba pytać o szczegóły przyjęcia. Drugi klub który awansował to Dreamers - zwrócił moją uwagę, bo taki niepozorny, szerzej nieznany, odblokowane tylko 33 miejsca w klubie, ale wszystkie obsadzone i tylko jedna nieaktywna osoba. Wychodzi więc, że całkiem zgraną grupkę udało się ekipie zarządzającej tam zebrać. Widać, że znają się na rzeczy, potrafią znaleźć dobrych graczy niestety sama wiedza i chęci to mało. Bez ciągłego dopływu diamentów i rozwoju statystyk klubowych nie będzie się już dało wyżej tego klubu pociągnąć, a szkoda, bo solidnie to wygląda.

Grupa pomarańczowa czyli kluby średniaki. Z lepszej strony niż ostatnimi czasy pokazały się tutaj Fashion Club, Czekoladki oraz Moonlight Ladies. Zagrały dużo aktywniej niż zwykle, ale nie na tyle dobrze by z grupy przeciętnych klubów wyrwać się wyżej. W Fashion Club nie dokonała się przemiana taka jak w kilku innych starszych klubach. Nadal trzyma się tutaj 22 nieaktywne trupy w szafie i nie wpuszcza się świeżej krwi. Szczyt klubu, tak od 60 poziomu w górę, gra bardzo aktywnie. Niestety konta z niższym poziomem to jest czarna dziura i tylko garstka aktywnych osób. Liderka jest mało zaangażowana w klub, zresztą widać jak klubowiczki przegoniły ją z poziomem. Myślę, że ktoś inny z czołowych graczy Fashion Club kto ma więcej czasu i chęci lepiej by ten klub poprowadził, bo to, że tam jest potencjał przekonywać nie trzeba.
Tymczasem konkurencja rośnie. Niedawno powstał nowy klubu Cicha Woda, który już dziś ma aktywność niewiele gorszą od Fashion Club. Ktoś powie, a kolejny nowy klub, pojawiają się one i znikają jest ich na pęczki. Tak, ale akurat w przypadku Cichej Wody może być inaczej, gdyż założyła go bardziej doświadczona w grze osoba. Może się więc rozwijać w trochę lepszym tempie niż codziennie zakładane kluby przez graczy bez doświadczenia. Będziemy obserwować...
Kluby w tej grupie którym wiedzie się ostatnio gorzej to przede wszystkim spadkowicze z grupy żółtej. Niby wielkich strat nie poniosły ale w czasie eventu prezentowego, gdy wszyscy się mobilizują, a twój klub traci aktywnych graczy to znaczy, że nie jest najlepiej. Pod naporem innych klubów nie poradziły sobie Blackberry, Mega Kociaki ❤, Amazonki oraz Wariatki. Dwa pierwsze nie są zbyt rozwinięte, wiadomo, że trudno im rywalizować, gdy wokół mobilizują się takie kluby jak Panterki, Rising Suns czy Ślicznotki, ale po Amazonkach i Wariatkach można by się było spodziewać lepszej gry. W Amazonkach sytuacja staje się trochę podobna do Fashion Clubu, liderka angażuje się mniej niż kiedyś, a klub się stopniowo "sortuje" na aktywnych graczy z większym poziomem którzy mają ochotę grać i tych nieaktywnych, którzy przestali grać i zostali na niższym poziomie. W obecnej sytuacji trudno ten klub polecić, jego przyszłość jest niepewna. Wariatki zaczyna toczyć podobna choroba, ale w tym klubie nie wygląda to jeszcze tak źle. Tutaj próbowano coś zmieniać, rekrutować, ale gdy część nowych graczy się nie sprawdziła i przestała grać już dalej nie szukano kolejnych na ich miejsce.
Jeszcze dwa słowa o dwóch klubach. Royal Girls, do tej pory w miarę solidny, traci czterech aktywnych graczy. To jest jedna z najbardziej dotkliwych strat w rankingu. Dwa miejsca w klubie puste, jakieś odejścia do lepszych klubów? Royal Girls łapie zadyszkę.
Tylko jednemu klubowi udało się awansować ze słabszej grupy niebieskiej do pomarańczowej. To klub TOPMODELKI. Porównała bym go do wyżej opisywanego klubu Dreamers, jednak tutaj nie ma już takiej perfekcji i znajdzie się w nim kilku nieaktywnych graczy. Tak samo jak w Dreamers, dalszy rozwój klubu, który do tej pory był całkiem niezły będzie niemożliwy bez zakupionych diamentów.
Sporo jest osób które mają chęci prowadzić klub i nawet im to dobrze idzie, mają do tego smykałkę, a blokuje ich wydatek finansowy. Z drugiej strony natomiast mamy kilka rozwiniętych już niemal w pełni klubów, a osobom które je budowały nie chce się ich dalej już nawet nie rozwijać, ale zwyczajnie prowadzić.

Grupa niebieska, kluby które są za słabe, aby jest nazwać średniakami Areny Mody, ale póki co trzymają się jeszcze nieźle. Zacznijmy opis od tych którym poszło tutaj dobrze. Najlepszy wynik osiągnęły DZIUBASKI, które awansowały z najsłabszej grupy różowej aż o 22 miejsca, a stało się to dzięki rekrutacji i mobilizacji pozostałych graczy. W klubie odnotowujemy aż 13 aktywnych osób więcej. Jeszcze kilka wolnych miejsc w klubie jest, więc myślę, że jeżeli dalej będzie tak dobrze szło to DZIUBASKI wrócą w okolice środka rankingu, a było już naprawdę źle. Cztery miesiące temu grało tam tylko osiem aktywnych osób, dziś jest 21, prawie trzy razy tyle. Oprócz DZIUBASKÓW z grupy różowej wyrwały się jeszcze trzy doświadczone kluby - Queens, Wojowniczki oraz LADY GLAMOUR, ale tutaj przybyło tylko kilku aktywnych graczy. W Wojowniczkach rekrutacja była niewielka, ale udało się znaleźć paru aktywnych graczy. W Queens nabór odbyła się na pełną skalę z wielkim rozmachem, ale nowo przyjęci gracze w większości nie spełnili pokładanych w nich nadziei i właściwie trzeba by proces ponowić. Na dzień dzisiejszy wystarczyło to do awansu w rankingu tylko o pięć miejsc.
Z klubów które były w niebieskiej grupie i w niej pozostały dobre wyniki notują Agentki oraz Flawless. Odpowiednio dziewięć i sześć aktywnych osób więcej pozwoliło trochę odetchnąć i na dzień dzisiejszy tym klubom zapaść nie grozi.
W grupie niebieskiej znalazły się też dwa nowe kluby, po raz pierwszy notowane w rankingu - Mars oraz Darkside. Oba kluby powstały w tym roku, udało się w nich zebrać 10-15 aktywnych graczy, czyli całkiem przyzwoicie, jednak w większości są to nowe osoby, z niskim poziomem. Jeżeli te kluby mają przetrwać czeka je jeszcze duży wysiłek, dlatego trudno przypuszczać, że sobie poradzą. Może być tak, że w kolejnym rankingu już ich nie będzie. Skąd takie pesymistyczne podejście, ano stąd...
W poprzednim rankingu również było kilka nowych klubów gdzie gracze z niski poziomem stanowili większość. Najwyżej w rankingu sklasyfikowane były secret flower oraz nefarious. Dziś te dwa kluby nawet w części nie przypominają tego czym były kilka miesięcy wcześniej. Zacznijmy od secret flower. Tutaj wszystko potoczyło się w piorunującym tempie. Po odejściu liderki do innego klubu, nie było osoby która podjęłaby się prowadzenia klubu, a jak nie ma kto podejmować decyzji to klub się sypie. W ciągu czterech miesięcy z secret flower wyparowało 20 aktywnych graczy i poleciał on 47 pozycji w dół rankingu. Statystyki klubowe stoją w miejscu, rekrutacja nie jest prowadzona, nawet aktualna liderka nie gra przesadnie aktywnie. Dziś do wyciągnięcia stamtąd zostały jeszcze cztery aktywne osoby i klub praktycznie przestanie istnieć.
Jeżeli chodzi o nefarious, tutaj upadek nie potoczył się aż tak spektakularnie, ale sytuacja jest niewiele lepsza. Liderka nie opuściła klubu, za to posypała się grupa osób które pomagały w jego prowadzeniu. I tak samo jak w secret flower, stanęła rekrutacja, podnoszenie klubowych statystyk stało się uciążliwe, brakło też trochę czasu na grę no i się zawaliło. Zniknęło 11 aktywnych graczy, klub spadł w rankingu o 34 miejsca. Prezentuje się trochę lepiej niż secret flower, ale to marne pocieszenie, bo w sytuacji gdy co kilka dni powstaje jakiś nowy klub ten który się nie rozwinął ma marne szanse na przetrwanie. Dziś nawet gdyby oba kluby połączyć w jeden miałyby ułamek tego potencjału który miały wcześniej pojedynczo.
Komu się jeszcze nie wiedzie. Z grupy pomarańczowej do niebieskiej spadły Rivendell - cztery aktywne osoby mniej oraz Burlesque - sześć osób mniej. Straty dotkliwe, ale spadek w rankingu niewielki, można liczyć, że jest to przejściowe.
Dużo gorzej dzieje się w Haven. Dwadzieścia wolnych miejsc, liderka niezbyt zainteresowana zmianą tej sytuacji, a jest w tym klubie trochę aktywnych osób. Jeżeli dostaną konkretne propozycje z innych klubów i z nich skorzystają, Haven będzie spadał coraz niżej.
Podobnie kiepsko wiedzie się νєяу иι¢є gιяℓ. Niemal symetryczna sytuacja jak w Haven, liderka gra niezbyt często, nie są szukani nowi gracze i klub znika. Jakiś czas temu rozmawiałam z jedną osobą z νєяу иι¢є gιяℓ, pytałam czy zamierza zmienić klub. Odpisała, że nie, bo to by było nie w porządku w stosunku do liderki i do klubu. Oddanie, przywiązanie, wierność, lojalność, fajne cechy, tylko rodzi się pytanie czy liderka jest w porządku, gdy nie dba o swój klub i swoje klubowiczki? To powinno działać w dwie strony.
Haven i νєяу иι¢є gιяℓ mają ten plus, że jeszcze posiadają jakieś puchary. Może nie najlepsze, ale zawsze jakiś dodatkowy bonus wpada. Utrata tych pucharów to może być gwóźdź do trumny. Już dziś istnieją kluby które mają pustą pucharową półkę, a zrobiłyby lepszy użytek z tych pucharów.
Dużo tych upadków, jeszcze cztery kluby, może mniej spektakularne, bo trochę słabsze:
Rebelde - taka sama sytuacja jak wyżej. Mało liderki, mało rekrutacji.
fashion'ssecrets - lider odszedł do innego klubu, a osoby które go zastępują nie widać, aby myślały o rozwoju tego klubu.
Królewny ❤ - to bardzo luźno prowadzony klub, założony dawno temu, który nigdy się nie rozwinął na poważnie. Raczej taka przechowalnia dla początkujących graczy pozwalająca im wbić wyższy poziom i przejść do lepszego klubu. Dopóki liderka będzie rekrutować nowe osoby klub będzie istniał.
Beauty Girls - najlepiej wyglądający z tych czterech. Widać, że liderka się stara, choć jest sama bo jedyna wiceliderka przestała grać. Może ten ubytek sześciu graczy uda jej się jeszcze odbudować.

Grupa różowa, kluby posiadające około 5-10 aktywnych graczy. Właściwie tylko dwa niezłe wyniki w tej grupie. Czterech aktywnych graczy więcej ma nieszablonowy klub ѕтyl☂ i ĸυlтυra☚. Dlaczego nieszablonowy, ano dlatego, że ma wszystkie statystyki klubowe na najwyższym poziomie oprócz Gościnności. Jak to możliwe? Klub został zrobiony samodzielnie przez gracza który dużo wydawał na grę i który go potem opuścił, a ktoś w spadku (dziecko?) dostał klub do zabawy. Powsała dobra przechowalnia dla graczy którzy chcą mieć dobre statystyki, a zostali wyrzuceni z bardzo aktywnych klubów np. za niewielką aktywność. Niestety klub ma tylko 21 miejsc i wszystkie zajęte, ale kto wie, może jak się liderka kiedyś zmobilizuje i podniesie Gościnność to ktoś się jeszcze na wygodne gniazdko będzie mógł załapać.
Drugi klub z dobrym wynikiem to STYLISTKI, doświadczony klub który ostatnim razem opuścił ranking, a teraz się zmobilizował i na powrót ma dziesięciu aktywnych graczy. Nie prowadzi się tam jednak rekrutacji, więc to jest taka szarpana gra, raz lepiej, raz gorzej.
Oprócz STYLISTEK do rankingu wróciła też zmobilizowana prezentowym eventem Loża Szyderców. Niełatwo było przedrzeć się przez te dziesiątki nowych klubów, ale jeszcze pokazali, że ciągle istnieją.
Co do nowych klubów w rankingu, mamy ich w różowej grupie całą masę. NIEZNISZCZALNE i Noblesse to dosyć stare kluby. NIEZNISZCZALNE gdyby tam zrobić rekrutację mogłyby jakiś sensowny poziom osiągnąć, Noblesse to natomiast nietypowy klub. Od zawsze grały tam dwie osoby, nie przyjmowali innych graczy, samodzielnie rozwijali klub. Teraz widzę trzy osoby przyjęte i wszyscy bardzo aktywnie grają. Może to tak miało być i coś większego się z tego rozwinie.
Pozostałe nowe kluby to już najnowsze produkcje tegoroczne - Djablice, lady panie, Rodzina Monet oraz €¥∆÷×`l#I-(. Najlepsze z tego grona wydają się Djablice, ale nie przywiązywałabym się do tych klubów, mają małe szanse na przetrwanie. Nazwa ostatniego klubu w jakimś dziwnym języku świadczy chyba o tym, że Arena Mody dociera nawet w przestrzeń kosmiczną i już "Pi i Sigma, przybysze z Matplanety" mogą grać w tą grę. Tak więc graczy nam nie zabraknie, nic tylko rekrutować ;)
Doświadczone kluby mamy pod sam koniec rankingu - Czarodziejki, Sweet Chilli, Rodzina Adamsów. To już chyba ostatnie tchnienia, znikną zasypani tymi nowymi klubami, przez całe wakacje powstanie tego na pewno dużo, dużo, dużo, więcej.

Jeszcze krótkie podsumowanie kto opuścił ranking. Sporo klubów, bo aż jedenaście, ale większość niczym szczególnym się nie wyróżniła na Arenie. Szkoda trochę klubu Zakon Feniksa, bardzo stary, założony w 2013 roku. W poprzednim rankingu miał 10 aktywnych graczy, ale nawet taki kapitał udało się roztrwonić. W GLOW OF PEARLS pisałam poprzednio, że nastąpiła zmiana liderki, że może klub się trochę odbuduje. Niestety nowa liderka gra tak samo jak poprzednia, więc tym razem zapomnimy o GLOW OF PEARLS już na dłużej, a może i na zawsze.

Jeszcze przy okazji, tabela pokazująca układ pucharów w klubach:
Obrazek

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 26 mar 2024, o 17:50

Minęło niemal dziewięć miesięcy od ostatniego rankingu, korzystając z chwili wolnego udało mi się zrobić aktualną wersję. Poprzedni ranking był robiony w czasie eventu z prezentami, gracze się mobilizowali, robili dużo pojedynków, często byli w grze. Tym razem wyliczenie aktywności odbyło się w warunkach normalnych bez wydarzenia prezentowego, ale tak słabych wyników aktywności graczy się nie spodziewałam...

Bardzo dużo osób w ciągu ostatnich miesięcy przestało grać w Arenę Mody. Większość klubów świeci pustkami jak jeszcze nigdy wcześniej. Nawet jeżeli fasada jest piękna, bo skład pełny lub prawie pełny, dużo jest nieaktywnych kont. Dobrze trzymają się tylko Ci najlepsi, a nawet średnio aktywne kluby straciły graczy. Dzieje się tak ponieważ w pełni rozwinięte kluby celują w ogranych graczy ze średnich klubów. Ci zachęceni ofertą zmieniają kluby na lepsze, a ponieważ nie ma dopływu świeżych graczy, którzy po zapoznaniu się z grą i zdobyciu minimalnego doświadczenia mogliby dołączyć do przeciętnego klubu, te zaczynają mieć problemy z rekrutacją. Nie ma kogo przyjąć do klubu i pojawiają się coraz większe luki.
W grze jest trochę młodszych stażem graczy, ale nawet średnie kluby nie bardzo chcą ich przyjmować, więc zakładają oni własne kluby, które szybko pojawiają się i znikają. Mało kto z takiego rozwinie się na tyle by być atrakcyjnym graczem dla lepiej zorganizowanego klubu.

W tym akapicie instrukcja jak powstaje ranking dla osób które czytają go pierwszy raz. Pozostali mogą przejść od razu do tabeli.
Tabela zawiera 100 najbardziej aktywnych klubów z 459 które obecne są na polskiej wersji Areny Mody. Podzieliłam ją na pięć stref oznaczonych kolorami, które pod tabelą opiszę. Kluby klasyfikowane są w oparciu o ilość rozgrywanych pojedynków przez graczy w klubie (niekoniecznie wygranych) zarówno tych na Arenie Mody jak i w Konkursie Piękności. Badany okres to poprzedni tydzień.
Każdy klub został sprawdzony pod kątem ilości bardzo aktywnych graczy, czyli takich którzy rozgrywają więcej niż 20 pojedynków dziennie (ponad 140 tygodniowo). Pozostali gracze w klubie którzy logują się do gry, robią pojedynki, ale nie osiągają tego pułapu, albo robią tylko pojedynki na Arenie Mody, albo tylko w Konkursie Piękności, zostali określeni jako aktywni.
Dalej jest już bardzo prosto:
- gracz bardzo aktywny dał swojemu klubowi jeden punkt
- gracz aktywny dał pół punktu
- gracz który nie wykonał ani jednego pojedynku przez ostatni tydzień, na dał swojemu klubowi żadnych punktów.
W tabeli pokazane jest jeszcze o ile pozycji klub awansował lub spadł w stosunku do poprzedniego rankingu oraz ilu aktywnych graczy zyskał lub stracił.


Obrazek

W czołowej grupie zielonej nie zmieniło się zbyt wiele. Najbardziej aktywnym klubem na Arenie jest BAD ICON, gdzie niemal 100% graczy gra bardzo aktywnie. Drugie i trzecie miejsce dla LOVELINESS oraz La Relance które trochę straciły dystansu do BAD ICON i obecnie bliżej im do znajdującego się na czwartym miejscu Złotego Runa (od niedawna nazywa się Bloody Moon).
Największy postęp w czołowych klubach zrobił Future. Widzę, że nie trzymają tam kont duchów niezależnie od statystyk, tylko intensywnie szukają nowych kandydatów. Do czołówki dołączyła Pina Colada, klub który do tej pory szczególnie się nie wyróżniał i nie jest jeszcze do końca rozwinięty, ale na już zajmowanych miejscach maruderów ma niewielu. Rekrutacja działa intensywnie, dochodzą bardziej aktywne osoby, więc pnie się do góry.
Jeżeli chodzi o rozczarowania wśród najlepszych to mamy jedno. Odnotowujemy w klubie OLϟMP, kiedyś znanym jako StyLOVE(✷_✷) aż 10 nieaktywnych osób. Jak na przodujący na Arenie klub jest to bardzo dużo i widać, że klub został trochę zaniedbany względem konkurentów. Z takim wynikiem nie było szans by utrzymać się w pierwszej dziesiątce. W pozostałych klubach tej części tabeli nie widać większych zmian aktywności.

Grupa żółta, czyli kluby powyżej średniej, ale nie tak aktywne jak czołówka. W tej grupie dzieje się najwięcej, część klubów wyraźnie zyskuje, część wyraźnie traci. To grupa klubów na rozdrożu, część będzie się dalej rozwijać i dołączy do najlepszych, a część stojąca w miejscu może stracić aktywnych graczy. Na dzień dzisiejszy najlepiej radzą sobie City of Angels, Mega Kociaki ❤, Piratki, Blackberry oraz ciągle świeży, nie mający jeszcze roku klub Cicha Woda, który powoli, ale nieprzerwanie się rozwija. Od ostatniego rankingu gdzie debiutowali wzbogacili się o 15 aktywnych graczy. To największy postęp wśród wszystkich 100 klubów.
Największe problemy natomiast ujawniły się w Archeo, klub jest chudszy o siedmiu aktywnych graczy i dał się prześcignąć aż 14 konkurencyjnym klubom. Do tej pory Archeo trzymał się raczej solidnie, ale najwyraźniej coś się zacięło. Niby jest komplet graczy, ale wśród nich trochę nie grających się znajdzie. Podobna sytuacja jest w Bellissima, tutaj to już widać gołym okiem bez zagłębiania się w klub. Osiem wolnych miejsc do zapełnienia.
Sporo graczy tracą doświadczone kluby Panterki, Gwiazdy, Under Armour, Marzycielki. W ich przypadku nie wiązało się to ze spektakularnymi spadkami w tabeli, bo straciły graczy nie grających zbyt intensywnie, a i pozostałym klubom w ich przedziale nie wiedzie się zbyt dobrze, więc póki co "z zasiedzenia" bronią swoje pozycje.

Grupa pomarańczowych średniaków. Od ostatniego razu poprawił się właściwie tylko klub Rivendell, który wzbogacił się o sześć aktywnych osób co na tym poziomie jest ewenementem. Większość pozostałych klubów w zasięgu Rivendell traci. Traci dużo. Najwięcej graczy odeszło z klubu Paryżanki który do niedawna nazywał się ★ Moulin Rouge ★. To był całkiem dobrze rozwinięty klub, niestety doszło tam do dużego rozłamu, część graczy (w tym decyzyjnych) odeszła i mamy teraz nowy klub pod nazwą ★ Moulin Rouge ★ (56 miejscu rankingu), a stary zmienił nazwę właśnie na Paryżanki. Jak to bywa przy tego typu podziałach konsekwencje są odczuwalne natychmiast, 16 aktywnych osób mniej w klubie to niechlubny rekord tego zestawienia.
Kolejnym klubem który przeżywa kryzys jest Summer Breeze (wcześniej nazywał się Red Lipstick). Choć tutaj rozłamów nie było widać, zmiana nazwy w żaden sposób nie uratowała klubu przed stratą 11 graczy. Często można zaobserwować, że kluby który zmieniają nazwy wpadają w kryzys, tak jakby ta zmiana nazwy miała pomóc, jakby to miał być nowy start, nowe otwarcie, a często jest wręcz przeciwnie. Zmiana nazwy często przynosi pecha, w żaden sposób nie przyczynia się do rozwoju. Klub traci rozpoznawalność, którą trzeba na nowo budować. Dla przeciętnego gracza, nie interesującego się na co dzień klubami, nazwa Summer Breeze skojarzy się z jakimś nowym klubem założonym przez niedoświadczonych graczy.
Paryżanki i Summer Breeze to tylko wierzchołek góry lodowej. Jedenastu graczy stracił S∆B∆T, dziesięciu Glamour, dziewięć osób Ślicznotki, po osiem Stylish Women i Шaиỉтẳ Fеиỉх, siedem Amazonki, sześć Moonlight Ladies i tak dalej i tak dalej... Patrząc na pomarańczową grupę ma się wrażenie, że ta gra się jutro skończy. Nigdy jeszcze nie było aż tak źle z aktywnością graczy.
W tej grupie mamy dwa debiutujące kluby: KIUSSS oraz Anioły i Demony. Pierwszy założony przez doświadczonych graczy, rozwija się bardzo szybko i pewnie po jakimś czasie zakotwiczy wyżej w rankingu. Czasy są jednak takie, że o dobrego gracza dziś niełatwo, bez otwarcia się na tych mniej doświadczonych może być trudno uzbierać większą ekipę.
Anioły i Demony to natomiast najlepszy w tej chwili nowo założony klub dla początkujących. Trudno wróżyć świetlaną przyszłość na tak wstępnym etapie, ale jak nie upadnie, za jakiś czas może kilku doświadczonych graczy się tam wykształci.

Kluby z grupy niebieskiej w obecnej sytuacji na Arenie to już kluby w kryzysie. Cechują się tym, że jest w nich niewielka grupa 5-10 bardzo aktywnych graczy plus kilkanaście osób grających mniej intensywnie. Wśród tych grających od przypadku do przypadku, pewnie znaleźli by się gracze, którzy z chęcią zmieniliby klub na lepszy, ale grając przeciętnie trudno oczekiwać oferty od lepszego klubu. Z kolei gracze bardzo aktywni w klubach z grupy niebieskiej są często dość przywiązani do swoich dotychczasowych klubów, gotowi iść na dno wraz z okrętem, ale o jakimś rozwoju klubu mowy nie ma.
Trochę lepiej wiedzie się tutaj klubom założonym niedawno jak ☆♡ZACZYTANE♡☆ czy nefarious, które ciągle mają świeżych, nieznudzonych jeszcze graczy. ☆♡ZACZYTANE♡☆ od ostatniego rankingu zdobyły do klubu 14 aktywnych osób, świetny wynik, choć to głównie gracze z niezbyt wysokim poziomem. Widać po tym klubie, że mimo dotychczasowych rozwojowych sukcesów, kończy się już powoli młodzieńczy zapał, a szara rzeczywistość będzie ich wkrótce weryfikować.
Z klubów z większym stażem ambitnie o przetrwanie walczą Strong Girls (plus trzy aktywne osoby) oraz Czarodziejki, gdzie przybyło aż dziewięć osób. Pozostałe kluby niestety znowu tracą, najwięcej Czekoladki, aż 11 osób oraz Dreamers, osób dziewięć. Dziwić może obecność w tym gronie Wariatek i Red Roses. Kiedyś bardzo dobre kluby dziś trudno już nawet nazwać przeciętnymi.
W niebieskiej grupie mamy dwa nowe kluby, wspominany już wyżej "nowy" ★ Moulin Rouge ★, który pewnie się jeszcze rozwinie oraz Slavic Dolls - takie trochę mniej aktywne lustrzane odbicie klubu Anioły i Demony.

Ostatni grupa najsłabszych klubów. Jeszcze jakoś trzyma się w niej Rodzina Adamsów. Nie dała rady Loża Szyderców, ani Sweet Chilli, ani Beautiful Women, a Rodzina Adamsów jeszcze więcej niż trzy aktywne osoby ma i broni się przed zapomnieniem. Na podobnej zasadzie co nefarious trzyma się jeszcze w miarę nowy klub ✯Secret Flower✯, coś tam jeszcze zyskuje, ale ciężko to idzie, bardzo ciężko.
Pozostałe kluby tylko tracą, najwięcej Burlesque aż 11 osób, DZIUBASKI, dziewięciu graczy, Rebelde, Revival, LADY GLAMOUR po siedmiu graczy mniej. Między nimi nowe kluby lub takie z większym stażem które nigdy się mocniej nie rozwinęły. Bieda jak nigdy.

Na koniec takie małe podsumowanie
W poprzednim rankingu w 100 klubach było:
2624 aktywnych graczy oraz 2376 graczy nieaktywnych lub wolnych miejsc w klubach

W obecnym rankingu wygląda to tak:
2472 aktywnych graczy oraz 2528 graczy nieaktywnych lub wolnych miejsc w klubach

Różnica taka jakby w ciągu tych ostatnich kilku miesięcy 152 graczy zrezygnowało z gry i nikt nowy do niej nie dołączył. Społeczność w tych 100 klubach zmniejszyła się prawie o 6%

ODPOWIEDZ