Pokażcie mi aktywny klub...

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 7 paź 2019, o 17:11

Macie jeszcze zestawienie pokazujące jakie puchary mają aktualnie kluby.
Obrazek
Złotych pucharów każdego rodzaju jest po 11 sztuk. Srebrnych i brązowych odpowiedników jest więcej, bo po 12 sztuk. W sumie wychodzi, że na Arenie mamy 186 pucharów. Najtrudniej zdobyć te na energię. Prawie wszystkie złote i srebrne są w mocnych klubach.

Awatar użytkownika
Psyche
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 64
Rejestracja: 5 lis 2016, o 18:29

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Psyche » 7 paź 2019, o 20:10

Jako liderka Cenzury czuję się trochę wywołana to tablicy >:D Pragnę uspokoić - nie ma w naszym klubie żadnych kryzysów :P Wręcz przeciwnie! Ostatnio nieco osiadłyśmy na laurach, przyznaję ale w klubie nadal jest aktywnie (czego co prawda zupełnie nie widać po wrześniowym rankingu). Nie ma co ukrywać, tak mało w rankingu jak w zeszłym miesiącu nas jeszcze nigdy nie było - a sami spisujemy go co miesiąc, mimo, że przez długi czas nie pojawiał się na forum. Cóż tu więcej mówić, przyjmujemy rękawicę i schodzimy z chmurki. Mam nadzieję, że ranking za październik się pojawi :D

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Lady_Blair » 7 paź 2019, o 22:04

Myślę, że jeżeli ranking październikowy się pojawi, to chyba będzie lepiej odzwierciedlał, które kluby mają aktywne graczki. Aktywne w sensie obecne i grające na co dzień w taki lub inny sposób. Wiadomo... też nie każdy ekscytuje się prezentami, ale jednak ten typ eventu powoduje zryw pojedynkowy i jednak większość dziewczyn (i chłopaków :) ) pilnuje wówczas uzupełnianej energii, zużywa uchomikowane w kuferku pakiety itp. Wydaje mi się, że będzie można precyzyjniej wychwycić, które kluby mają graczki aktywne, a gdzie są faktycznie konta duchy, porzucone od miesięcy albo graczki bardzo mało zaangażowane w evnenty i ogólnie w grę.
Tak mi się przynajmniej wydaje... jak będzie? To się okaże.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Katriel Tremaine » 8 paź 2019, o 00:49

Naprostowała bym jednak ten hurraoptymizm, ponieważ to właśnie prezenty często zakłamują prawdziwą aktywność. Jest cała masa dziewczyn, które wtedy namiętnie tłuką modelki. Są wręcz hiperaktywne, ale tego nie widać. Odpada im tym samym całkiem sporo energii, która nie trafia do rankingu.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2019, o 21:38 przez Katriel Tremaine, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 8 paź 2019, o 07:55

Jeżeli w październiku będą prezenty to za miesiąc znowu będzie ranking, jeżeli prezenty będą w listopadzie to ranking zrobię dopiero w grudniu za listopad.
Trudno określić który ranking lepiej odzwierciedla rzeczywistość czy ten gdy były prezenty, czy ten, gdy ich nie było. Chyba jednak ten bez prezentów. Moim zdaniem gdy nie ma prezentów w rankingu są tylko Ci naprawdę solidni gracze, na których zawsze można liczyć, że będą grać. Takie minimum aktywnych graczy w klubie. Podstawa klubu.
Gdy natomiast są prezenty wtedy może się jeszcze "ujawnić" kilku graczy którzy zazwyczaj robią mniej pojedynków, ale jak już trzeba to się mobilizują. Można powiedzieć, że w trakcie prezentów klub daje z siebie wszystko i jeżeli wtedy wypada słabo to widać, że nie ma w nim żadnych rezerw.
No i faktycznie jak pisze Aeryn, w czasie prezentów niektórzy częściej wyzywają modelki niż innych graczy, wiele osób wykorzysta nawet całe zgromadzone paczki energii, więc to też fałszuje rzeczywistą aktywność, taką zwyczajną codzienną.

Joanka
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 167
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:49

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Joanka » 8 paź 2019, o 09:52

A może lepiej po prostu określić ten ranking jako RANKING AKTYWNOŚCI W POJEDYNKACH.

Bo z tego co napisałaś wynika jakby pojedynki były sensem tej gry. A tak nie jest, biorąc pod uwagę choćby te supermodelki.

Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Mandaloriana » 8 paź 2019, o 10:08

Kate pisze:
7 paź 2019, o 15:35
My Agentki lubimy spokój i nie przepadamy za wyścigiem szczurów. Potrzebujemy aktywne osoby, dla których liczy się przyjaźń.
Na domiar, jako liderka miałam trochę przerwy od gry, bo wiadomo, że nikt nie siedzi cały czas na AM. Jestem zadowolona, że klub istnieje już ponad cztery lata i nadal jest w pierwszej 30. To dla nas zaszczyt, bo nie ważne, że ktoś masowo daję waluty, aby podnieść ranking dla poczucia lepszej wartości. Liczy się u nas lojalność, przyjaźń, zrozumienie.
Ja się kompletnie z tym nie zgodzę :thumbdown: Budowanie, wzmacnianie, i rozwijanie klubu to czysta zabawa , do tego zdrowa rywalizacja....w końcu to jest gra :thumbsup:
Cieszysz się , że znajdujecie sie w 30 na liście rankingów, ale Wasz klub śpi ...i umiera śmiercią naturalną. :thumbdown: Tworzenie klubów zostalo stworzone w pewnym celu, same pogaduszki to nie wszystko. Walki klubowe nie zakłócają żadnego spokoju jeśli takowy istnieje w klubie, nie są one żadną przeszkodą w niczym.
Bzdurą jest również to, że pakowanie pieniędzy, szm oraz di daje poczucie lepszej wartości. ..robimy to dla siebie by coś mieć z tej gry :thumbdown:

Lady_Blair pisze:
7 paź 2019, o 22:04
Myślę, że jeżeli ranking październikowy się pojawi, to chyba będzie lepiej odzwierciedlał, które kluby mają aktywne graczki. Aktywne w sensie obecne i grające na co dzień w taki lub inny sposób. Wiadomo... też nie każdy ekscytuje się prezentami, ale jednak ten typ eventu powoduje zryw pojedynkowy i jednak większość dziewczyn (i chłopaków :) ) pilnuje wówczas uzupełnianej energii, zużywa uchomikowane w kuferku pakiety itp. Wydaje mi się, że będzie można precyzyjniej wychwycić, które kluby mają graczki aktywne, a gdzie są faktycznie konta duchy, porzucone od miesięcy albo graczki bardzo mało zaangażowane w evnenty i ogólnie w grę.
Tak mi się przynajmniej wydaje... jak będzie? To się okaże.
Moim zdaniem event z prezentami nie jest wyznacznikiem aktywności, tak jak też napisała wyżej Aeryn :thumbsup: Owszem pilnuje się wtedy energi, ale nie każdy chomikuje ją w kuferku. Ja jestem aktywnym graczem , ale moja energia to tylko tyle co na pasku, plus reklamy i to co wpadnie z wesel. Tak więc event z prezentami moze zakłócić prawdziwa aktywność ...
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Lady_Blair » 8 paź 2019, o 19:37

LaFemmeNikita pisze:
8 paź 2019, o 07:55
Jeżeli w październiku będą prezenty to za miesiąc znowu będzie ranking, jeżeli prezenty będą w listopadzie to ranking zrobię dopiero w grudniu za listopad
W zapowiedziach było, że w październiku mają być prezenty, więc pewnie będą jako ostatni event miesiąca. Zauważyłam też, że nowe eventy danego miesiąca nie wchodzą na następny, także prezenty powinny zacząć się w październiku i również zakończyć się w październiku. Wydaje mi się, że tak będzie...

Wypowiedzi do których chciałam się odnieść:
LaFemmeNikita pisze:
8 paź 2019, o 07:55
Trudno określić który ranking lepiej odzwierciedla rzeczywistość czy ten gdy były prezenty, czy ten, gdy ich nie było. Chyba jednak ten bez prezentów. Moim zdaniem gdy nie ma prezentów w rankingu są tylko Ci naprawdę solidni gracze, na których zawsze można liczyć, że będą grać.
Tomorrowland: "Ja jestem aktywnym graczem, ale moja energia to tylko tyle co na pasku, plus reklamy i to co wpadnie z wesel. Tak więc event z prezentami moze zakłócić prawdziwa aktywność ..."

No właśnie... o co mi chodzi w moich wypowiedziach w tym wątku? xD Właśnie o odpowiedź na pytanie: Kim jest aktywny i solidny gracz? Co znaczy tzw. "prawdziwa aktywność"? Tom, napisałaś, że Ty jesteś aktywnym graczem, robisz pojedynki i prawdopodobnie dałaś się wliczyć do liczby aktywnych według rankingu LaFemme. No ale halo! xD Ja też jestem aktywnym graczem, a nie dałam się wliczyć do rankingu LaFemme. Jeżeli LaFemme nie znalazła mnie w rankingu pojedynków to znaczy, że już nie można nazwać mnie aktywnym i solidnym graczem? Ja też jestem aktywna, ale w inny sposób niż np. Aeryn. Dlatego uważam, że miesiąc z eventem prezentowym to dobry czas na zrobienie rankingu, bo będzie uwzględniał nie tylko styl gry np. Aeryn, ale też mój, a jednocześnie będzie eliminował konta duchy. Tak ja to widzę, wy możecie to widzieć inaczej. Nie pozostaje nic innego jak poczekać na ranking za październik i zobaczyć jakie będą różnice.

xidaliax
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:33

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: xidaliax » 9 paź 2019, o 23:44

Widzę że dużo osób wypowiedziało swoje zdanie... To ja też sobie pozwolę.

Super że znajdujesz chęci i czas na tworzenie tego zestawienia :thumbsup:

Masz talent dziennikarski, Twoje opisy czytam w całości i z uśmiechem na twarzy! Mam nadzieję że zechcesz wrócić na stałe, jak nie raz w miesiącu, to chociaż raz na kwartał :thumbup:

Życzę wspaniałej zabawy wszystkim :)

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Lady_Blair » 17 paź 2019, o 14:28

Robienie teraz pojedynków przypomniało mi jedną istotną kwestię. Pojedynki z Malowaną Lalą nie wliczają się do rankingu wygranych pojedynków. Także... nie dość, że ten tak zwany "ranking aktywności klubów" bierze pod uwagę tylko jedną z wielu możliwych form aktywności to jeszcze z tej jednej składowej (z pojedynków) odchodzi część pojedynków z Malowaną Lalą :thumbsup:. Czyli jest liczona tylko 1 forma aktywności... i to jeszcze nie w całości xD
Ja właśnie zrobiłam 401 pojedynków, a zaliczyło mi 283... 118 przeleciało przez palce. Też nie klikałam bez sensu w Malowane Lale jak leciało. Czasami klikałam do skutku, aż znalazłam graczkę, bo od takich można wyciągnąć więcej dolców. Mimo wszystko tych Malowanych było tyle, że poszły też pojedynki z nimi, bo inaczej klikałabym z 2 godziny dłużej.

Joanka
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 167
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:49

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Joanka » 17 paź 2019, o 15:25

U mnie zwykle 90% to malowane lale :)

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Katriel Tremaine » 17 paź 2019, o 17:11

A u mnie 0% to Malowane lale... Do tej pory taką lalę widziałam 1 raz... Odkąd je wprowadzili, a było to bodaj podczas pierwszych prezentów po wprowadzeniu tej funkcji.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Kate » 17 paź 2019, o 17:27

Aeryn nie wiem, jak robisz, a ja ciągle mam te Lale...295 pojedynków....w tym 35 zaliczone. Nie lubię tej zmiany. :/
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 17 paź 2019, o 17:57

Sama więc widzisz Lady_Blair, że ranking w miesiącu z eventem prezentowym nie będzie lepiej odzwierciedlał aktywności. Po paru godzinach trudno oceniać, wszystko się może jeszcze wydarzyć, ale jak teraz pobieżnie sprawdziłam nie widać jakiegoś nagłego wzrostu aktywności pośród klubów które do rankingu w zeszłym miesiącu się nie załapały. Może rzeczywiście nie są zbyt aktywne, skoro nawet prezenty nie mobilizują do działania?

Co się zaś tyczy pojedynków z Malowanymi Lalami taka mała dygresja. Niektórzy to oleją, bo liczy się zebrana dynia do eventu, a niektórzy będą szukać do skutku przeciwniczki która może da więcej dolarów i nie będą się pojedynkować z Malowanymi Lalami. Każdy gra jak chce, ale zarówno Lady_Blair jak i Joanka jesteście w rozwiniętych klubach. Ktoś (wy?) je kiedyś zbudował bynajmniej nie poprzez wyzywanie Malowanych Lal (abstrahując od tego, że dawniej ich nie było) tylko innych silnych przeciwniczek pozbawiając ich dolarów na swoje własne statystyki i statystyki klubu, by zdobyć puchary i grać sobie łatwo i przyjemnie. Dziś macie ten komfort, że możecie odcinać kupony od dawnego sukcesu, który trzeba było najpierw ciężko wypracować. Wielu graczy tego komfortu nie ma, albo dalej rozwija siebie by być jeszcze silniejszym, albo dopiero buduje sobie klub. Normalna sprawa i tylko pozostaje pytanie czy i kiedy ktoś powie "sprawdzam" i okaże się, że klub nie jest tak silny jak dawniej był, a straconego pucharu w klubowej wojnie nie da się tak łatwo odrobić, bo z wyzywania Malowanych Lal statystyki za bardzo nie idą do przodu.

Póki co nie wymyśliłam jak można lepiej określić aktywność klubu. Trzeba byłoby być we wszystkich na raz aby to ocenić, a to niemożliwe przecież. Jak pisała Casandra, ranking to darmowa reklama dla klubu, zwłaszcza dla takiego który się dopiero rozwija i poszukuje graczy. Kto i jak to sobie wykorzysta jego sprawa. Ja już widzę, że niektórzy wykorzystali informacje które się tu pojawiły w zeszłym miesiącu, ale o tym poczytacie w listopadzie :P

Joanka
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 167
Rejestracja: 11 lis 2014, o 19:49

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Joanka » 17 paź 2019, o 18:51

Kate pisze:
17 paź 2019, o 17:27
Aeryn nie wiem, jak robisz, a ja ciągle mam te Lale...295 pojedynków....w tym 35 zaliczone. Nie lubię tej zmiany. :/
No bez cudów... da się przegrać z taką Lalą czy co?

ODPOWIEDZ