Pokażcie mi aktywny klub...

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Amantis » 31 maja 2021, o 23:05

Aardbei chwalic sie osiagnieciami klubu? Prosze bardzo ,mozna jak najbardziej.Wystarczy przeciez wkleic screena z gry ,gdzie osiagniecia klubu sa pokazane,czyli-wygrane i przegrane walki,renoma,poziom,statystyki,stan pucharowy,ilosc czlonkow.Wszystko jak na dloni.I to sa osiagniecia ,tu rozmowa sie toczy o aktywnosci klubu,czyli o liczbie aktywnie grajacych czlonkow.I tu sprawa sie troszke komplikuje ,bo po zmianach w grze nie da sie juz okreslic tej aktywnosci.Tzn inaczej,daloby sie ale wymagaloby to ciaglej pracy kilku osob,ktore by spisywaly co kilka dni stan poszczegolnych lig w grze.
Dlatego wlasnie ci piszemy ze w obecnej sytuacji nie da sie okreslic czy dany klub jest aktywny czy nie.
Dla przykladu - moj klub ma 50 klubowiczek,powiedzmy ze 5 nagle przestaje sie logowac i grac i dla nas oznacza to ze aktywnosc klubu mocno spadla...
- inny klub .ma 40 klubowiczek z czego nie gra 10 ale pozostale 30 graja reagularnie ,wiec ty np uznajesz ze nie jest tak zle i klub jest aktywny

-dla ciebie jest
-dla mnie nie jest

I wlasnie dlatego ze miara aktywnosci obecnie dla kazdego wypowiadajacego sie tu jest inna i nie da sie jej juz udowodnic ,pokazac i spisac na papierze ,popierajac wyniki udokumentowanymi dowodami...dlatego nie mozna juz mowic o czyms takim jak aktywny klub...
aktywnosc jednak a osiagniecia to calkiem co innego :)

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Katriel Tremaine » 1 cze 2021, o 13:11

No i to, że graczki lub gracze się logują, to nie oznacza faktycznej aktywności. Można się zalogować, poczytać czaty i coś tam kliknąć, ale nie być aktywną. Tak naprawdę nie. Podam przykład z naszego podwórka. Na czacie klubowym aktywność pojawia się raz na kilka dni, a na czacie "chmurkowym" nie ma jej wcale. Ktoś powie, że klub jest nieaktywny. Na to wskazują czaty klubu. I tu jest haczyk, ponieważ cała aktywność została przeniesiona na grupę na messie. I tam już jest tego tyle, że musiałam wyłączyć powiadomienia, bo mi telefon spamił. Wniosek? W kwestii socjalnej aktywność odhaczona, ale kiedyś można było sprawdzić kto ile faktycznie robi. Teraz? nie ma to sensu, bo trzeba by w tym siedzieć non stop, tydzień w tydzień. Niemożliwe? możliwe, ale wymaga za dużo pracy. Zawsze będą kluby lepiej i gorzej rozwinięte. I jeśli tym zmierzyć aktywność, to Twój klub, Aardbei, nie jest w czołówce aktywności. Jest stosunkowo słabo rozwinięty, a to świadczy o tym, że graczki nie zarabiają najlepiej, czyli nie stać Was na szybszy i skuteczniejszy rozwój. Jak ktoś wchodzi w klub, to widzi cyferki, a te są nieubłagane. A przecież jest cała masa klubów, które już mają te cyferki okrąglutkie i nie chodzi mi tylko o mój klub, bo jest takich klubów więcej... dokładnie 9 z moim (o ile się nie pomyliłam). I one też rekrutują. Taki gracz, który chce być aktywny, chce wygrywać i pławić się w zielonych wybierze jeden z tych okrąglutkich klubów. Po co więc reklamować klub pisząc coś, z czym ktoś inny się zwyczajnie nie zgodzi?

I tak jak pisała Amantis, temat aktywności był poruszany od zawsze. Sama pamiętam jak mi mało aktywna graczka, która otwarcie przyznawała, że nie gra aktywnie, zarzucała, że skoro nie wbijam bezmyślnie poziomu, to nie gram aktywnie. Zdaje się, że aktualnie mam wyższy poziom od niej, bo jednak aktywnie gram. Radzę sobie mimo nie najlepszych statystyk. Czy jestem aktywna? Raczej tak, ale ostatnio jakoś mniej. I gdybym miała być jeszcze mniej aktywna, to pewnie bym zrezygnowała z bycia w takim jak mój, na rzecz takiego jak Twój.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2021, o 17:13 przez Katriel Tremaine, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Mandaloriana » 2 cze 2021, o 09:13

Aardbei pisze:
31 maja 2021, o 18:19
edit./ Adrastea napisalas ,ze watek umarl,nie rozumiem dlaczego zawsze swoje 5 groszy wszedzie musisz wsunac? masz parcie .. i w jakim stylu..zarowno tu jak i na Arenie na co zwraclam uwage ...pierdziec w krzeselko..to popierdz sobie przez 8 lat wtedy porozmawiamy..
Dla twojej jasności pierdzę w te krzesło tutaj od 2010 roku więc możemy porozmawiać. Tak parcie nie powiem na co...chyba od tylnej strony 😂 w owym wątku się wypowiadałam wcześniej więc dostaję powiadomienia, że coś zostało napisane. Tak na marginesie to do reklamy klubu jest oddzielny wątek. No a co do aktywności to nie będę się wypowiadać bo tak jak napisała Keitha i Amantis wyżej... Wystarczy chcieć czytać ze zrozumieniem, bo ktoś pisze A a Ty uparcie B albo nawet C i nie starasz się zrozumieć dziewczyn. Dla przykładu porównaj dajmy na to swój klub i La Relance... To właśnie klub aktywny, który szybko się odbudował po zmianach, i który miał zawsze miejsce w owym rankingu. Twój klub jest śpiącym klubem i to jest fakt, masz 15 słupów, które nie robią nic... Tych słupów jest więcej, ale nie chce mi się liczyć dalej. 15 niekatywnych osób to jest bardzo dużo, z kolei część jedynie robi pojedynki na arenie a KP ma na zero. Więc no sorry, ale Twój klub nie jest aktywny, jest to śpiący klub jeśli chodzi o rozwój i aktywne w nim osoby. Minęło 9 msc po zmianach, a Twój klub jeszcze się nie odbudował, co przekłada się właśnie na aktywność klubowiczek. Ja działam aktualnie z drugim klubem, który jest już 2 miesiące. Jest nas znacznie mniej, a statystyki klubowe mamy porównywalne... Więc sama powinnaś się domyśleć, że nie jesteście aktywnym klubem. Puchary też macie takie, że typowe aktywne osoby nie biorą ich pod uwagę. No więc coś tu troszkę nie halo...
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 24 paź 2022, o 13:38

Yoshiko pisze:...co to za zabawa w nieaktywnym klubie?
Regelinda pisze:Mówisz, ze nie masz czasu na grę. To po co grasz?
Vin pisze:A dlaczego Ciebie tak bardzo interesuje czyjś prywatny styl gry?
.moniq. pisze:W każdym klubie znajdzie się osoba, która jest tam tylko nickiem, że tak powiem.
andzia9994 pisze:...jest z tym problem wszędzie że będa tak zwane duchy
Dissia pisze:Dziewczyny są poprostu znudzone grą
Execute pisze:Zdarza się tak też, że przez 3 dni czat jest martwy
AgathaL pisze:Ja też nie robię pojedynków
XxAgatuuusiAxX pisze:Od wielkiego dzwonu robię porządny tour na bonusach
Adaine2 pisze:Niedługo będziemy jeszcze silniejsze
Bezgraniczny pisze:Fajnie, że poświęcasz swój wolny czas na pomocy osobom, które szukają klubu.
carola18 pisze:...jestem dumna też z klubu do którego należę
PssPssPss pisze:Niektóre mają takie świetne pucharki, a na co im energetyki skoro nie robią pojedynków?
Winona pisze:esencją tej gry jest jak najlepszy wynik klubu
Kate pisze:kiedy wysokie kluby mają wszystko... inne mniejsze są pożarte i nie mają szans na wybicie
PandoraMoon pisze:...to właśnie atmosfera napędza do działania
Katriel Tremaine pisze:Cieszę się, że jednak jest coś do poczytania
Amelya pisze:...dzięki tym raportom mogłyśmy jeszcze lepiej sprawdzić potencjał klubowiczek
Marczelli pisze:ten ranking "dawal kopa"
Carooo pisze:Ja Cieeee, ale z Ciebie wróżka - jasnowidzka :D
Martta pisze:Interesujące jest to, że można zobaczyć jak pracują kluby i jaka jest rotacja w rankingu ;)
ancyk44 pisze:Ja założyłam klub 4 dni temu i nikt nie jest zainteresowany
Camelie pisze:Ranking na forum zawsze był dobrym kołem napędowym dla klubów na AM
Lady_Blair pisze:mogę powiedzieć, że najbardziej cenię takie osoby, które w grze widać, które są i się udzielają, a nie cichociemnych
uluu pisze:Rywalizacja między klubami ( zdrowa oczywiście) jest fajna i zachęca do czegoś więcej, niż tylko przebieranie lali
Cassandra pisze:jeżeli klub szuka graczy to w prosty sposób może zaistnieć i może wykorzystać taką darmową (i legalną) reklamę
Adrastea pisze:kiedyś przyjdzie moment by zwolnić, ale póki co nie ma o tym mowy.
Psyche pisze:Pragnę uspokoić - nie ma w naszym klubie żadnych kryzysów :P
xidaliax pisze:...opisy czytam w całości i z uśmiechem na twarzy!
Magiczna_Róża pisze:Stwierdzenie ze ktoś trzyma nieaktywne osoby dla statystyk w moim przypadku jednak mija się z prawdą
Joanka pisze:Tak że tego... znów oficjalnie nie istnieję, jestem niczym ten dinozaur - wymarły :|
Amantis pisze:...kazdy gra jak chce i to jego wybor i jego wola,ale nie powinien sie obruszac na to ze jest mierzony
DźwiękiHarfyWiatruSzum pisze:reakcje świadczą jaka panuje atmosfera w klubie i czego można się spodziewać
kacia88 pisze:...walczę o mój klub jak dzika lwica
Licja pisze:Każdy ma prawo zmienić klub, jeżeli w obecnym nie czuje się dobrze
missdiana pisze:W moim klubie dużo przestało grać w grę :| teraz staram się go reaktywować, ale ciężko będzie :huh:
Aardbei pisze:...zapewniam,bedziemy groznym konkurentem...
Adriana pisze:Jak widać próbujesz usilnie wywołać gownoburze
Obrazek

Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Mandaloriana » 24 paź 2022, o 16:46

Yyyy a o co się w ogóle rozchodzi? :rolleyes:
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 25 paź 2022, o 17:49

Arena Mody ma już dziesięć lat. Producenci jakoś nie bardzo postarali się z prezentem na tak okrągłą rocznicę, więc na osłodę i zaspokojenie ciekawości jak wygląda aktywność w klubach mały prezent ode mnie ;) Ostatni ranking aktywności zrobiłam ponad dwa lata temu na koniec czerwca 2020 roku. Potem nastąpiła duża aktualizacja która wiele zmieniła w grze. Taka rewolucja nie każdemu przypadła do gustu, wiele osób zrezygnowało z gry, ale jest też wielu którzy mimo zmian w dalszym ciągu logują się na Arenę. Jedni, bo naprawdę podoba im się ta gra, inni już może bardziej z przyzwyczajenia, ale jednak grają dalej. Ilu może być graczy Areny Mody po 10 latach od startu? Spróbujemy to dziś w jakimś stopniu oszacować ;)

Kiedyś ranking aktywności klubów powstawał w oparciu o wygrane pojedynki na Arenie.Ten będzie zupełnie inny. Stworzony został w oparciu o ilość rozgrywanych pojedynków przez graczy w klubie (niekoniecznie wygranych) zarówno tych na Arenie Mody jak i w Konkursie Piękności. Okres "badawczy" objął ostatnie siedem dni. Odzwierciedla aktywność klubu nawet lepiej niż ten dawny ranking, można bowiem wychwycić osoby które logują się do gry, ale robią mało pojedynków, można wychwycić też osoby które dłuższy czas się do gry nie logują. Obraz jest więc pełniejszy niż kiedyś. Oczywiście jak wspomniałam wyżej dotyczy tylko ostatniego tygodnia, więc nie jest jakąś ostateczną wyrocznią. Obecny w nim jest również swego rodzaju subiektywny element oceny, bo trudno wrzucić do jednego worka gracza który robi pojedynki trzy razy dziennie i tego który robi pojedynki co drugi dzień. Ja przyjęłam granicę 20 pojedynków dziennie (140 tygodniowo) dla gracza bardzo aktywnego. Pozostali gracze którzy logują się do gry, robią pojedynki, ale nie osiągają tego pułapu zostali określeni jako aktywni. Dalej jest już bardzo prosto - gracz bardzo aktywny dał swojemu klubowi jeden punkt, gracz aktywny dał 0,5punktu. Maksymalnie dla klubu można więc było zdobyć 50 punktów, ale jak nie trudno się domyślić tak idealnego klubu na Arenie Mody nie ma. Wyjaśnienie może trochę zagmatwane, dlatego od razu wrzucam tabelę z wynikami jak to wyszło w praktyce:
- w pierwszej kolumnie miejsce danego klubu
- w drugiej kolumnie nazwa klubu
- trzecia kolumna to ilość bardzo aktywnych graczy w klubie
- czwarta kolumna to gracze mniej aktywni, robiący mniej pojedynków
- piąta kolumna to gracze którzy w ostatnim tygodniu nie robili pojedynków (możliwe, że nie logowali się nawet do gry) plus wolne oraz nieodblokowane miejsca w klubie
- w ostatniej kolumnie ilość punktów jaką zdobył klub
Zestawienie przedstawia sto najbardziej aktywnych klubów. W przypadku równej ilości punktów o miejscu w rankingu decydowała wyższa renoma klubu.

Obrazek

Zwycięzcą rankingu został BAD ICON. Klub który powstał stosunkowo niedawno, więc możliwe, że tak dobry wynik jest ciągle pokłosiem entuzjazmu tworzenia i rozwijania klubu. Niewiele ustępuje mu klub La Relance, dawny Nemezis o ile dobrze udało mi się zorientować, jeżeli nie to mnie poprawcie ;) Na trzecim miejscu można powiedzieć ex aequo LOVELINESS oraz Złote Runo, czyli stare wygi oraz nowo założony klub.

Miejsca kolejnych klubów w pierwszej dziesiątce w zasadzie niespodzianką nie są. Uwagę przykuwa jedynie bardzo dobry wynik klubu Seksowne, który w dawnych rankingach nigdy się tak nie wyróżnił. Dla pewności, sprawdziłam drugi raz i faktycznie bardzo dużo osób gra tam intensywnie. Tuż za nimi Archeo, może trochę mniejsze zaskoczenie, ale i ten klub nigdy aż tak dobrą aktywnością się nie wyróżniał.

Podkreślam aktualną dobrą formę klubów Marzycielki, Mystificity i Piratki. W dawnych rankingach ledwo łapały się do zestawienia, dziś działają całkiem prężnie. W "zarządzie" Piratek widzę doświadczonych graczy z klubu Ślicznotki to może dobrze wróżyć na przyszłość. Rzadko kiedy do rankingu łapały się Czekoladki, dziś to aktywny klub. Jeszcze rzadziej robił to klub Blackberry dziś to także aktywny klub, jak więc widać sporo się pozmieniało. Moim zdaniem kluczowa jest chęć utrzymania klubu. Szukanie nowych graczy to nie jest takie hop-siup. Trzeba poświęcić trochę czasu, powysyłać wiadomości, czasami dać szansę komuś dopiero zaczynającemu grać, a nie każdemu się chce, nie każdemu zależy. Z jednej strony nie ma już rywalizacji jak kiedyś, puchary, statystyki własne graczy nie mają takiej wartości jak dawniej. Gra została pod tym względem mocno okaleczona. Z drugiej strony gra w klubie, nawet takim który kiedyś był szerzej znany, gdzie zostało kilku starych graczy i nikt nowy od dawna nie dołączył staje się taka zmierzająca do upadku. Czas upływa, co kilka miesięcy ktoś da sobie spokój z grą, przestanie się logować i klub przestaje w końcu istnieć. Takie przypadki opiszę na końcu.

Trochę zaskoczona jestem ilością nowych klubów na Arenie które powstały już w czasach nowej wersji gry. Wydawać by się mogło, że skoro liderkom, wice-liderkom nie chce się dbać o swój stary klub to co dopiero budować nowy w obecnych realiach. Niektórzy chyba jednak czerpią przyjemność właśnie z budowania od zera. Oprócz wyżej wymienionych klubów BAD ICON i Złote Runo, mamy jeszcze Fun Girls, gdzie odnotowałam tylko siedem nieaktywnych osób, PARADISE, tu liderką jest SelenaLuna, którą coś kojarzę, że to nie jest jej pierwszy założony klub. Mamy jeszcze Burlesque, Belle Epoque, wszystkie te kluby wypadają dobrze na tle starszych, dawniej założonych.

Przyjrzyjmy się jeszcze które spośród tych ciągle aktywnych klubów radzą sobie gorzej. Takim klubem wydają się właśnie wspomniane już wyżej Ślicznotki. Niby 50 miejsc w klubie zajętych, a 22 osoby w zeszłym tygodniu nie grały. To jeszcze nie połowa klubu, ale po czołowym klubie Areny Mody można było spodziewać się więcej. Podobnie jest w klubie Red Roses, prawie połowa klubu nie gra, a przecież to także klub który można by określić pierwszą dziesiątką Areny Mody. Wyraźnie się zestarzał i widać przestój w grze. To już nie to co kiedyś.

No właśnie, ustalmy jeszcze sprawę najważniejszą, bo mamy tabelkę, sto klubów, ale do którego miejsca można przyjąć, że klub jest jeszcze aktywny, a od którego miejsca o klubie można powiedzieć, że zbyt aktywny już nie jest? Dla każdego granica będzie inna. Ja bardzo ortodoksyjna nie jestem, według mnie jeżeli połowa klubu gra to nie jest zły wynik jak na obecne czasy. Patrząc na tabelę, można więc powiedzieć, że mniej więcej do miejsca 46, które zajmuje klub Haven, źle nie jest i tyle mamy wyraźnie aktywnych klubów. Następna piątka - Rising Suns, Rivendell, Cuba Libre, Black Onyx i Red Lipstick to już średniaki które są na takiej granicy aktywny-mało aktywny. Tylko jeden klub Rivendall jest "świeży" w tej grupie, można zakładać, że ciągle próbuje się rozwijać. Pozostałe to stare kluby, które zaczynają odstawać od aktywnej reszty i to właściwa chwila, aby się zastanowić nad jakąś rekrutacją. Strata kolejnych graczy którzy zdecydują się przestać grać może być już potem trudna do odrobienia. Nastąpi przełom i trudno będzie już zatrzymać graczy którzy będą kuszeni grą w bardziej aktywnych klubach.

Od miejsca 52 i klubu Stylish Women klasyfikowane są już kluby w których więcej jest pustych miejsc i osób nieaktywnych niż grających. Całkiem dużo tutaj nowszych klubów na dorobku co zrozumiałe, ale są też starsze kiedyś niezłe kluby jak νєяу иι¢є gιяℓ, Moonlight Ladies, Wojowniczki czy DZIUBASKI. W czym one są gorsze od takiego klub jak na przykład Marzycielki? W Marzycielkach ktoś zadbał, żeby istniały. Tutaj widać brak takiej woli. Vєяу иι¢є gιяℓ ma na przykład pięć pucharów na półce, Moonlight Ladies cztery puchary, a tylko 22 aktywnych graczy, spośród których około dziesięciu gra regularnie, codziennie.

Końcówka tabeli, poniżej 80 miejsca kluby w których gra już tylko 5-10 aktywnych graczy. Tak nisko upadły między innymi Rodzina Adamsów, MUSZKIETERKI, Loża Szyderców, Czarodziejki. Może być jednak gorzej. Niektóre szerzej znane kluby zniknęły niemal całkowicie. Czasami jest tak, że loguje się tylko liderka i nikt więcej, albo po dwóch, trzech graczy i to od przypadku do przypadku. Takimi klubami są Tygryski, NIEGRZECZNE, Moonlight Shadow, Black Diamonds, BestOfTheBest. Dwa znane kluby zniknęły całkiem, a przynajmniej tak mi się wydaje. Mogły zmienić nazwę, ale sprawdziłam kilka nicków osób które grały w tych klubach i teraz albo grają gdzie indziej, albo wcale nie grają. Stąd podejrzenie, że tych klubów już nie ma, a konkretnie chodzi o Ellite oraz Fallen Angels. Macie jakieś informacje, dajcie znać.

Obiecałam, że oszacujemy ilu graczy ciągle w to gra. Jeżeli podsumujemy sobie kolumnę z bardzo aktywnymi graczami wyjdzie nam 1278 osób. Jeżeli podsumujemy kolumnę z graczami aktywnymi otrzymamy wynik 1202. Po zsumowaniu tych dwóch wartości okaże się, że w powyższych stu klubach gra aktywnie 2480 osób. Do tego trzeba doliczyć graczy z klubów gdzie gra jedna, dwie osoby. Ile może ich być? Może 200 graczy, myślę, że nie więcej. Dalej jest trudniej, bo są jeszcze osoby które grają bez klubu. Niełatwo oszacować ile ich może być. Może około 500 osób? Gdyby tyle faktycznie było, aktywnych kont na Arenie mamy około 3200. W pełni dałoby się nimi zapełnić 64 kluby, a mamy ich aż 441.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2023, o 18:45 przez LaFemmeNikita, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Katriel Tremaine » 28 paź 2022, o 00:02

Mam wrażenie, że w tej chwili ma to znaczenie niemalże zerowe. Jakakolwiek aktywność jest rzeczą względną. Kiedyś robienie pojedynków miało sens, a teraz? No tak średnio, bym powiedziała. Arenę trzeba robić jeśli się nie ma szmaragdów, a KP potrafi być irytujące ze względu na całkowity brak jakiegokolwiek wpływu na wynik.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Mandaloriana » 29 paź 2022, o 12:12

Tak La Relance to dawne moje Nemezis wiec sie nie mylisz :) Teraz Runko :D .....Cieszy mnie ten ranking, fajnie zobaczyc zestawienie liczone w innej formie :) ...dziekowac.
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Kate » 29 paź 2022, o 17:12

Trudno znaleźć do klubu aktywne osoby, gdyż wiele osób odeszło z gry. Brakuje obok profilu opcji: aktywny, nieaktywny. To widać dopiero w klubach...niestety.
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 29 paź 2022, o 20:32

Katriel Tremaine pisze:Mam wrażenie, że w tej chwili ma to znaczenie niemalże zerowe. Jakakolwiek aktywność jest rzeczą względną. Kiedyś robienie pojedynków miało sens, a teraz? No tak średnio, bym powiedziała. Arenę trzeba robić jeśli się nie ma szmaragdów, a KP potrafi być irytujące ze względu na całkowity brak jakiegokolwiek wpływu na wynik.
Trzeba by więc zadać pytanie, po co właściwie tutaj siedzieć? Jeżeli szmaragdów ma się całą masę, brać udziału w Konkursie Piękności się nie chce... No można jeszcze dla ożywionych dyskusji tutaj wchodzić, albo z sentymentu, niech będzie.
Chyba za bardzo oceniasz sytuację "pod siebie", a spojrzeć trzeba przecież całościowo. Sama byłam zaskoczona, że istnieją kluby których członkowie nadal robią np. klubowe konkursy, gdzie wygrana zwalnia ze składek klubowych 8| Wydaje się totalny anachronizm w dzisiejszych czasach, a jednak komuś się jeszcze chce. Niewiarygodne... W innych klubach zaś podpalają się, gdy stają przed perspektywą zdobycia brązowego pucharu zwiększającego dochód z mieszkania. I można się z tego śmiać, ale te osoby bardzo dobrze się przy tym bawią. Tak więc, nie wszystko umarło, niektórych ciągle to bawi.
Na sam ranking nie trzeba patrzeć jako na ranking rozgrywanych pojedynków, nie taki jego cel, tylko właśnie aktywności. Co prawda można założyć, że ktoś nie zrobił przez tydzień ani jednego pojedynku, ale wchodził codziennie by pogadać z klubowiczkami, jednak w skali całej gry takie przypadki będą pomijalnie małe. Zero to zero, nie ma, brak aktywności. Wiele klubów liczących po kilkunastu członków składa się z graczy z zerowym dorobkiem w pojedynkach, bo po prostu nie grają. Wiele fasadowo wygląda w porządku, 50 mocnych graczy, ale jak głębiej pogrzebać to okaże się, że pół klubu jest trzymane tylko po to, aby obronić zdobyte wiele miesięcy wcześniej (czy nawet lat!) puchary. Inne są nieliczne, ale mają tylko aktywnie grających, bo liderka wyrzuca nie grające osoby i tak dalej i tak dalej... Patrzysz na ranking i wiesz mniej więcej kto jest kto.
Kate pisze:Trudno znaleźć do klubu aktywne osoby, gdyż wiele osób odeszło z gry. Brakuje obok profilu opcji: aktywny, nieaktywny. To widać dopiero w klubach...niestety.
Wiele osób odeszło to prawda, ale nowe osoby też się trafiają. Jak to aktywność widać tylko w klubach? Wystarczy obejrzeć profil gracza czy robi wiele pojedynków czy nie, czy przebiera lalkę i już wiesz czy warto danej osobie dać szansę. Najłatwiej robić to w czasie rozgrywania pojedynków w Konkursie Piękności oglądając profile swoich przeciwniczek.
Aktywnie gra sporo osób które nie mają klubu co chwile się na jakieś natykam i nie koniecznie są to osoby ze słabymi statystykami. Oczywiście jeżeli masz jeszcze jakieś wyśrubowane wymagania co do statystyk to wtedy grono potencjalnych kandydatek się zawęża, ale o rekrutację silnych "militarnie" graczy to się muszą mocne kluby martwić. Ogromna większość średnich/słabszych klubów ma takie braki w składach, że weźmie każdą osobę która chce grać.
Tak więc Kate nie ma co marudzić, tylko trzeba popracować, bo za darmo nie ma nic. Chcesz przyjąć 20 osób do klubu to trzeba z 80 zaproszeń wysłać. Masz wiceliderki niech Ci pomogą. Wiesz które miejsce Twój klub zajął w rankingu, przejrzyj kluby w okolicy i poniżej Twojego, posprawdzaj kto tam gra, może ktoś chętnie zmieni klub na aktywniejszy. Niestety innej drogi nie ma. To już nie te czasy gdy osoby same prosiły o przyjęcie do klubu.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Katriel Tremaine » 29 paź 2022, o 22:01

A co jeśli nie ma składek klubowych? Robić konkursy dla robienia konkursów? Są osoby, które tego zwyczajnie nie lubią i nigdy nie lubiły, nawet wtedy, gdy robienie konkursów klubowych było zwyczajem. Po co tu być? Z przyzwyczajenia, dla osób w klubie, z którymi się zżyliśmy, bo z pewnością nie dla rywalizacji, tej już nie ma. Czy oceniam sytuację z własnej perspektywy? oczywiście, a z czyjej mam oceniać? I to nieprawda, że trzeba tu cokolwiek oceniać całościowo. Odkąd nie ma strategii nie ma też potrzeby by na cokolwiek patrzeć szerzej. Dlaczego? Właśnie dlatego, że nie ma rywalizacji. Kiedyś pilnowałam areny, robiłam pojedynki, bo to mi się opłacało. Teraz wystarczy od czasu do czasu zbić energię. Bardziej liczy się KP, a na nie nie mamy wpływu. To czy wygramy nie zależy tak naprawdę od nas. Przyjdzie czas, że się wszystkie wykruszymy. Kiedyś bezmyślne klikanie znudzi każdego.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 29 paź 2022, o 22:34

Katriel Tremaine pisze:...bo z pewnością nie dla rywalizacji, tej już nie ma.Czy oceniam sytuację z własnej perspektywy? oczywiście, a z czyjej mam oceniać?
Nie ma jej dla Ciebie co nie oznacza, że nie ma jej wcale. Wiele osób wciąż ma tu jakiś cel i cieszy się grą. Z jednym się zgadzam - kiedyś przyjdzie czas, że się wykruszymy. Znudzeni pewnie szybciej, choć z drugiej strony nigdy nie wiadomo...

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: LaFemmeNikita » 7 mar 2023, o 17:52

Upłynęły trochę ponad cztery miesiące od ostatniego rankingu aktywności klubów z października zeszłego roku. Minął okres świąt Bożego Narodzenia, Nowy Rok, teraz skończyły się ferie zimowe. Pokusiłam się o sprawdzenie czy po takim okresie czasu zaszły jakieś większe przetasowania w aktywności klubów czy też były tylko kosmetyczne zmiany.

Okazało się, że rewolucyjnych zmian właściwie nie ma. Gdybym miała opisać w jednym zdaniu panujące tendencje powiedziałabym, że kilka klubów się wzmocniło i zepchnęło trochę niżej kluby w których nie działo się nic. Są też co prawda przypadki klubów gdzie dużo graczy się wykruszyło i wyraźnie spadły w rankingu, ale takich sytuacji nie ma wiele. Ogólnie więc obyło się bez spektakularnych katastrof, raczej można obserwować takie bardzo, bardzo powolne wymieranie klubów. Gdy zarząd klubu w porę się obudzi, przeprowadza szybką rekrutację, uzupełnia skład, a gdy nie to klub sobie tak powolutku dryfuje coraz niżej spychany przez nowo powstające kluby oraz te które się jednak trochę wzmocniły.

Tabela podobnie jak poprzednim razem zawiera 100 najbardziej aktywnych klubów z 443 które obecne są na polskiej wersji Areny Mody. Podzieliłam ją na pięć stref oznaczonych kolorami, które po kolei opiszę. Jak powstaje taka tabela aktywności pisałam już przy okazji poprzedniego rankingu, na szybko tylko przypomnę, że kluby klasyfikowane są w oparciu o ilość rozgrywanych pojedynków przez graczy w klubie (niekoniecznie wygranych) zarówno tych na Arenie Mody jak i w Konkursie Piękności. Badany okres to poprzedni tydzień.
Każdy klub został sprawdzony pod kątem ilości bardzo aktywnych graczy, czyli takich którzy rozgrywają więcej niż 20 pojedynków dziennie (ponad 140 tygodniowo). Pozostali gracze w klubie którzy logują się do gry, robią pojedynki, ale nie osiągają tego pułapu, albo robią tylko pojedynki na Arenie Mody, albo tylko w Konkursie Piękności, zostali określeni jako aktywni.

Dalej jest już bardzo prosto:
- gracz bardzo aktywny dał swojemu klubowi jeden punkt
- gracz aktywny dał pół punktu
- gracz który nie wykonał ani jednego pojedynku przez ostatni tydzień, na dał swojemu klubowi żadnych punktów.

Na przykładzie klubu La Relance. Klub w ostatnim tygodniu dysponował 44 bardzo aktywnymi graczami, którzy zdobyli dla niego 44 punkty. Oprócz tego sześciu graczy grało mniej aktywnie, każdy z nich dał pół punktu czyli razem 3. Sumujemy obie wartości 44+3 i wychodzi ogólny wynik dla La Relance na poziomie 47 punktów. Niemal perfekcyjnie, bo maksymalny wynik jaki można osiągnąć to 50 punktów.

Całościowo tabela wygląda w następujący sposób:
Obrazek

Grupa pierwsza, "zielona", to kluby z miejsc 1-15. Są to najbardziej zaangażowane kluby w grze, wyróżniające się wieloma graczami bardzo aktywnymi i niewielką ilością nieobsadzonych miejsc czy też nieaktywnych osób. Dlaczego akurat do 15 miejsca ta grupa. Zajmujący 16 miejsce klub ♛ REVOLUTION ♛ ma już 12 nieaktywnych graczy i trudno byłoby go zaliczyć do tej najsilniejszej grupy.
Czołówka rankingu nie zmieniła się znacznie od ostatniego razu, trochę tylko kluby przetasowały się miejscami. Na pierwszym miejscu tym razem La Relance, drugie miejsce LOVELINESS, a właściwie ex aequo razem z nimi BAD ICON. Tuż za podium podobnie jak cztery miesiące temu Złote Runo.
Żadną niespodzianką jest, że w zielonej grupie są solidne i doświadczone kluby: Super ZgAgi, StyLOVE(✷_✷), UNDERGROUND, Imagine czy VOGUE. Pojawiły się tutaj również [CENZURA] i Future, kiedyś dobre kluby z czołówki, które dopadł mały kryzys co było widać w październikowym rankingu, Future było wtedy na 25 miejscu, [CENZURA] na 20. Obydwa kluby się odbudowały przez te cztery miesiące i powróciły do tych najbardziej aktywnych.
W zielonej strefie mamy jeszcze cztery kluby: ☆ Niξzαℓєżnξ ☆, Archeo, Seksowne i PARADISE. Są może trochę słabsze pod względem ilości graczy z wysokimi statystykami, ale z racji dużego zaangażowania liderek i wice-liderek, solidnie prowadzonej rekrutacji w klubach tych są niemal tylko aktywni i bardzo aktywni gracze. Zresztą to widać choćby w Konkursie Piękności gdzie często można natrafić na osoby z tych klubów. Gratulacje zwłaszcza dla najmłodszego z tej czwórki PARADISE. Założony w 2021 i taki solidny. Co prawda nie idzie mu tak wyśmienicie jak klubom BAD ICON i Złote Runo również założonym w 2021 roku, ale zdecydowanie 2021 to był dobry rocznik jeżeli chodzi o nowe kluby na Areny Mody.

Grupa druga, "żółta", to kluby z miejsc 16-39. Mimo, że mają trochę wolnych miejsc i graczy nieaktywnych wciąż są to solidne kluby do których warto dołączyć. Większość klubów tutaj to doświadczeni starzy wyjadacze tej gry, choć niektóre nowsze kluby potrafią się na tyle rozwinąć by zakotwiczyć pośród nich. I tak mamy tutaj założone w zeszłym roku secret flower i Mega Kociaki ❤. Klub secret flower pojawił się po raz pierwszy w tym rankingu i od razu na 34 miejscu. To pokazuje, że wystarczy tylko trochę chęci, zaangażowania i w rozsądnym przedziale czasu, stosunkowo łatwo można się dostać w tę okolicę rankingu aktywności. Drugi klub Mega Kociaki ❤ z kolei zrobił największy postęp od ostatniego rankingu zdobywając 20 aktywnych graczy dzięki czemu przeskoczyli ponad pół rankingu, awansując o 52 pozycje. Oczywiście wiele pracy jeszcze przed tymi klubami, kryzys się pojawi, gdy trzeba będzie wpłacać większe ilości diamentów do klubowej skarbonki by rozszerzyć możliwość przyjmowania kolejnych aktywnych osób.
Jeżeli chodzi o awanse i dobrą grę ostatnimi czasy w tej grupie należałoby wyróżnić kluby Compelling - cztery aktywne osoby więcej, awans o 19 miejsc, City of Angels - dziewięć osób więcej, awans o 14 miejsc oraz Stylish Women - 10 aktywnych osób więcej, awans o 15 miejsc. Rekrutacja nowych graczy przynosi skutki, co pozwoliło wyraźnie poprawić kondycję tych klubów, zwłaszcza Stylish Women który pod względem aktywności w październiku wyglądał nieciekawie. Mniejszy, ale jednak postęp widać też w klubach The Unicorns, Mystificity, blackberry oraz niepokonane. Trochę poprawił też swoją pozycję niezwykle nisko notowany Rising Suns, ale nie jest to skutkiem rekrutacji, a powodem większej aktywności dotychczasowych graczy. Bez dopływu świeżej krwi to jest już raczej maksimum co można wycisnąć z tego klubu.
Oczywiście w "żółtej" rankingowej grupie notujemy też spadki aktywności klubów. Nie są one katastrofalne, ale na przykład pięć aktywnych osób mniej pozbawiło ♛ REVOLUTION ♛ obecności w dziesiątce najbardziej aktywnych klubów w grze. Odczuwalne straty poniosły też kluby Шaиỉтẳ Fеиỉх, sześć aktywnych osób mniej, siedem miejsce w dół, Glamour - sześć osób mniej, 13 miejsc w dół, Wariatki - pięć aktywnych osób mniej, pięć pozycji w dół oraz Fun Girls - dziewięć osób mniej i o tyle samo miejsc spadek w rankingu. Mniejsze straty notujemy w klubach Bellissima oraz Kogel~Mogel.

Grupa "pomarańczowa" czyli miejsca 40-53. To już środek rankingu i zależy jak spojrzeć z jednej strony są to kluby spełniające oczekiwania, z drugiej przeciętne średniaki. Te kluby mogą się pochwalić około 25 aktywnymi graczami, czyli taka połowa klubu by się uzbierała. Po raz kolejny dziwi obecność Ślicznotek w tej grupie. Już w październiku znajdowały się w tym miejscu rankingu, przez cztery miesiące kluby mijały je podążając w górę i w dół rankingu, a one nie drgnęły ani w jedną ani w drugą stronę. Skała.
Nie każdy starszy klub jest jednak taki niewzruszony i odporny. Przekonał się o tym Fashion Club, tracący 10 aktywnych graczy i spadając wyraźnie aż o 18 miejsc. Z tego co widzę w porównaniu z październikiem ci najbardziej oddani, bardzo aktywni gracze Fashion Club nie zawiedli, wykruszyli się natomiast Ci grający mniej intensywnie. Trochę w dół obsunął się także inny kiedyś bardzo znany klub - Red Roses. Niby mają jedną aktywną osobę więcej w porównaniu z poprzednim rankingiem, a jednak konkurencja klubów je otaczających była tak silna, że to nie wystarczyło i Red Roses obsuwa się o sześć miejsc na pozycję 45. W pomarańczowej grupie znajduje się również klub który najbardziej zawiódł na przestrzeni ostatnich miesięcy, tracąc 12 aktywnie grających osób. To klub Piratki, który wyraźnie dopadł jakiś regres. Póki co źle jeszcze nie jest, ale w obecnym stanie trudno mówić o Piratkach jako o rozwijającym się klubie.
Mniejsze spadki notują Czekoladki oraz Burlesque. Dziwi zwłaszcza postawa tego drugiego klubu, założony w 2020 roku, statystyki już na całkiem niezłym poziomie, diamenty nie były więc problemem w rozwoju, a jednak organizacyjnie (14 wolnych nieobsadzonych miejsc) klub przechodzi lekki kryzys.
Większy awans w tej grupie odnotował tylko jeden klub - Red Lipstick, trzy aktywne osoby więcej i osiem miejsce w górę rankingu. To jednak zbyt mały zysk, aby poprawić swoją sytuację, wyrwać się z przeciętnej grupy i awansować do grona lepszych klubów.
Nie możemy jeszcze zapomnieć o klubie nefarious. To jeden z dwóch klubów założonych w bieżącym roku któremu udało się znaleźć w tym rankingu. Świeżutki, nowiutki i w swoim debiucie na 40 miejscu z 18 bardzo aktywnymi graczami. Paradoksalnie to pokazuje jak w stosunkowo łatwy sposób można osiągnąć taki poziom. Wystarczy tylko trochę chęci na start i mamy przeciętny klub zbudowany w miesiąc. Oczywiście dalej będzie trudniej, ale z tego co widzę zarząd klubu jest na tyle zaangażowany, że klub ma widoki na przyszłość.

Przechodzimy do tej gorszej części zestawienia, miejsca 54-74, grupa "niebieska" to kluby, powiedziałabym "wymagające poprawy". Więcej tam nieaktywnych osób i wolnych miejsc niż aktywnych graczy. Właściwie totalny miks, kluby które powoli się rozpadają, kluby które próbują się odbudować, kluby które nigdy nie osiągnęły wysokiej aktywności plus kilka nowszych klubów do których dotarło, że budowa klubu to nie takie proste zajęcie. Takim klubem wydaje się być właśnie Belle Epoque, które zalicza spadek o 26 miejsc po utracie dziewięciu graczy. Ze strefy żółtej od razu do niebieskiej. Katastrofa.
Starsze kluby które dosyć szybko w ostatnich miesiącach tracą aktywnych graczy i zaczyna to zagrażać ich egzystencji: Mօժҽɾղ చօʍҽղ (-6 graczy), Cuba Libre (-4), Haven (-3). Cuba Libre już od jakiegoś czasu nie prezentowała wysokiego poziomu. Po klubie Mօժҽɾղ చօʍҽղ który praktycznie ma zrobione klubowe statystyki do końca można było spodziewać się więcej. Przypominam, że Mօժҽɾղ చօʍҽղ dawniej nazywał się Boginie Miłości i pod tą nazwą wielokrotnie znajdował się w dziesiątce najbardziej aktywnych klubów polskiej Areny Mody. Dziś 58 miejsce to wszystko na co stać ten klub.
Pozytywnie w tej grupie trudno wyróżnić jakiś klub. Najlepiej radzi sobie tutaj Revival, cztery aktywne osoby więcej, 11 miejsc w górę rankingu. Klub pozbywa się nieaktywnych graczy, ale... mało również rekrutuje i przez to jest tam gdzie jest.
Trochę większą aktywnością błysnął Flawless, ale jak się patrzy na stan osobowy to jest dramat. Brak rekrutacji, klub rozkradziony z aktywnych graczy, mnóstwo wolnych miejsc. Flawless pamiętam jako klub który przez długi czas miał wysoką renomę i utrzymywał się na pierwszej stronie rankingu klubów pokazywanego w grze. Dziś jest na stronie czwartej i mimo, że renoma klubu nie gra wielkiej roli w tej grze to też jest jakaś oznaka, że kiedyś ten Flawless umiał wygrać na tyle dużo klubowych walk by się utrzymać, dziś może ich pokonać byle kto. Podobnie wygląda klub Gold Stars, którego dawna liderka po którejś edycji rankingu zapewniała mnie, że problemy klubu są przejściowe i Gold Stars jeszcze zadziwi świat Areny, bo motywacja jest duża. No niestety nic z tego nie wyszło.
W ramach ciekawostki chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na klub Zakon Feniksa. To klub założony w 2013, zalicza się więc do tych najstarszych na Arenie Mody. W moich rankingach nigdy się nie pojawiał, gdzieś udało mi się wyszperać, że w 2018 roku dysponowały trzema aktywnymi osobami i to było maks co udało się temu klubowi osiągnąć. Tymczasem mamy roku 2023 i nagle 11 aktywnych graczy w tym sześciu bardzo aktywnych. Zakon Feniksa ma niestety słabe statystyki klubowe, więc trudno oczekiwać, aby wyżej piął się w rankingu aktywności, bo niewiele może zaoferować nowym graczom. Liczy się jednak fakt, że klub który nigdy niczym się nie wyróżnił, nagle pojawia się po tylu latach i jest aktywny. To daje do myślenia, że każdego trupa można tutaj wskrzesić i tchnąć w niego nowe życie.

Ostatni grupa, "różowa", końcówka rankingu, miejsca 75-100. Kluby "poniżej oczekiwań", na granicy istnienia. Dziś są, za miesiąc może ich nie być. Dysponują tylko około 5-10 aktywnymi graczami. I tutaj podobnie jak w niebieskiej grupie mamy kilka szerzej znanych klubów jak np. Wojowniczki, DZIUBASKI czy Beautiful Women, klub który również był kiedyś w dziesiątce najlepszych na Arenie Mody. Z tego co pamiętam posypał się tam zarząd, odeszło w krótkim odstępie czasu kilka kluczowych osób, a osoby które jest zastąpiły nie podźwignęły tego klubu. To chyba też pokazuje jak duże znaczenie ma liderka i wice-liderki w klubie. Jeżeli mają wystarczająco dużo charyzmy, utrzymają klub, znajdą graczy, dobrze nim pokierują. Jeżeli nie ma charyzmatycznej liderki, każdy idzie w swoją stronę.
Stare kluby upadają powoli, w miarę jak silniejsze kluby składają propozycję zmiany klubu ich członkom. Tak powoli zmniejsza się ich stan osobowy. Nowsze kluby które, nie zdołały się wystarczająco rozwinąć, gdy upadają to w bardziej spektakularny sposób. Tak stało się z klubem Adelante, który dotychczasowa liderka porzuciła. Bez decyzyjnej głowy, reszta klubu szybko się rozsypała. Wartościowi gracze odeszli z klubu. Adelante już z nową liderką, traci siedem aktywnych osób i osuwa się o 28 miejsc w rankingu, ledwo się do niego łapiąc. Widoki na przyszłość marne.
Co się wydarzyło w Lavender Ice nie wiem, widać przegapiłam ten moment, ale tam również trzęsienie ziemi, siedem aktywnych osób mniej, 20 miejsc niżej w rankingu i zagrożenie egzystencji klubu.
Jedyny klub z końca rankingu który trochę się poprawił to Czarodziejki, ale to tylko dwie aktywne osoby więcej i 12 miejsc awansu. Zbyt mało. Niełatwo kluby będące w takiej zapaści przywrócić do bardziej aktywnej gry.
Na 75 miejscu rankingu znajduje się drugi klub który powstał w bieżącym roku i pokazuje jakąś aktywność. To klub GOLDEN GIRLS, starszy do klubu nefarious o dwa dni, ale w ilości aktywnych graczy nawet nie w połowie tak dobry jak nefarious. Zobaczymy czy z czasem się to bardziej wyrówna.
Oprócz wspomnianych wcześniej secret flower, nefarious i GOLDEN GIRLS pojawiły się w rankingu jeszcze trzy kluby które nieobecne były w październikowym zestawieniu. To Queens Club, ♡ślicznotki♡ (nie mylić ze Ślicznotki) oraz GLOW OF PEARLS. O ile dwa pierwsze to dosyć słabe kluby i trudno oczekiwać, że zagrzeją w rankingu miejsce na dłużej o tyle GLOW OF PEARLS to starszy, doświadczony i bardziej znany klub. Widzę, że liderka oddała stery jednej z wice-liderek, więc może jakaś poważniejsza reaktywacja się tam szykuje. Zobaczymy czy będzie to na zasadzie aktywnego poszukiwania graczy czy też czekamy licząc na to, że ktoś nowy do nas dołączy. Jakby się udało odbudować tak zapuszczony klub, no to by było wydarzenie.

Mamy sześć nowych klubów w rankingu czyli tyle samo musiało wypaść. Całkowicie zniknął klub Andance. W październiku miał 19 aktywnych graczy w tym 12 bardzo aktywnych. Myślałam, że może zmienił nazwę, ale nie udało mi się znaleźć nic równie aktywnego pod inną nazwą. Wygląda więc na to, że ci gracze rozeszli się do innych klubów.
Oprócz Andance po długiej agonii skończyły żywot MUSZKIETERKI gdzie aktualnie aktywnie gra już tylko liderka okazjonalnie wspierana przez jakiegoś przypadkowego gracza. Trochę lepiej jest w Loży Szyderców, bo oprócz liderki jest jeszcze wice-liderka i od czasu do czasu inni gracze, ale to także nie wystarczyło, aby dalej opierać się nowym klubom. Z rankingu wypadają ♥Čarodějky♥, klub który długo był domem dla czeskich graczy na polskiej wersji. Nie ma tam już ani jednej bardzo aktywnej osoby (zapewne odeszły do lepszych klubów), zostało tylko kilka osób które logują się od przypadku do przypadku. Ostatnie dwa kluby które sobie nie poradziły to STYLISTKI i Mariposa Aurum. Tam również tylko śladowa aktywność, głównie liderek.

Jak to często bywa na koniec rankingu mała ciekawostka. Jak zauważyliście w tabeli jest kolumna z rokiem założenia danego klubu. Chciałam sprawdzić ile klubów powstałych w danym roku znajdzie się w setce najbardziej aktywnych obecnie klubów. Można się domyślać, że rok 2013, pierwszy w którym można było założyć klub na Arenie Mody będzie dominował. Faktycznie klubów z 2013 roku jest najwięcej, bo aż 30. Co jednak ciekawe, wśród tych najbardziej aktywnych jest tylko jeden - LOVELINESS. Lepiej wiedzie się klubom założonym rok później w 2014 roku - aż sześć jest w pierwszej piętnastce. Widać 2014 to też był dobry rocznik, podobnie jak 2021.
Całościowo wygląda to tak (w nawiasie nazwa klubu z danego roku który jest najwyżej w aktualnym rankingu):
2013 rok - 30 klubów (LOVELINESS)
2014 rok - 9 klubów ([CENZURA])
2015 rok - 14 klubów (VOGUE)
2016 rok - 3 kluby (City of Angels)
2017 rok - 7 klubów (☆ Niξzαℓєżnξ ☆)
2018 rok - 7 klubów (Piratki)
2019 rok - 5 klubów (La Relance)
2020 rok - 3 kluby (Burlesque)
2021 rok - 11 klubów (BAD ICON)
2022 rok - 9 klubów (Mega Kociaki ❤)
2023 rok - 2 kluby (nefarious)
Ponieważ 2023 rok jeszcze trwa i pewnie na dwóch klubach się nie skończy, należy uznać, że najsłabszymi latami w tworzeniu nowych klubów były 2016 rok, powstały wtedy City Of Angels, Girls’Generation i LADY GLAMOUR oraz rok 2020 gdy powstały Burlesque, MoonlightLadies i TOPMODELKI.

Który klub natomiast jest najstarszy? To akurat łatwo i szybko można sprawdzić, gdyż każdy klub ma określone ID widoczne w linku do danego klubu. Wartość ID zależna jest od daty powstania klubu, im starszy klub tym niższe ma ID. Najstarszym klubem na Arenie Mody jest klub Gwiazdy (ID=6). Prawdopodobnie powstał jako szósty w kolejności, ale pięciu jego poprzedników nie przetrwało próby czasu lub też te pierwsze pięć miejsc to były jakieś testowe kluby zakładane przez administratorów gry podczas prób. Tak czy siak, według stanu na dziś Gwiazdy są najstarszym klubem. Drugim w kolejności jest klub Compelling (ID=7), a trzecim klub ★ OutOfControl ★ (ID=8). Niestety ten trzeci klub choć istnieje, jest zupełnie nieaktywny. Żadna z osób które w nim są, aktualnie nie gra. Więc szukając dalej najstarszego aktywnego klubu trafimy na Marzycielki (ID=9).
W ten sposób można odtworzyć kolejność powstawania wszystkich istniejących do dnia dzisiejszego klubów. Podobnie każdy gracz ma swoje ID widoczne w linku do danego profilu. Im niższe ID tym konto ma większy staż w grze.

Awatar użytkownika
Jestrze
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2016, o 23:14

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Jestrze » 10 mar 2023, o 17:50

Chciałabym zabrać głos w sprawie kryteriów oceny klubów, przyjętych w dwóch ostatnich rankingach.

W komentarzu do pierwszego rankingu z października zostało napisane, że: "Ja przyjęłam granicę 20 pojedynków dziennie (140 tygodniowo) dla gracza bardzo aktywnego. Pozostali gracze którzy logują się do gry, robią pojedynki, ale nie osiągają tego pułapu zostali określeni jako aktywni."
Z powyższego nie wynika jednoznacznie, czy owych 140 pojedynków należy wyrobić w jednej czy w dwóch kategoriach (arena i KP), nie wynika również, czy gracz "bardzo aktywny" potrzebuje w sumie 140 pojedynków dowolnej kategorii, czy 140 pojedynków arenowych I 140 pojedynków w KP.
Sytuacja staje się klarowniejsza po przeczytaniu opisu do drugiego rankingu (marcowego): "Pozostali gracze w klubie którzy logują się do gry, robią pojedynki, ale nie osiągają tego pułapu, albo robią tylko pojedynki na Arenie Mody, albo tylko w Konkursie Piękności, zostali określeni jako aktywni."
Oznacza to, że kryterium przyjęte do oceny klubów narzuca konieczność wyrabiania 140 pojedynków w obu kategoriach jednocześnie. I tu pojawiają się moim zdaniem istotne wątpliwości, czy tak ustalone kryterium rzeczywiście porządkuje kluby w sposób możliwie jak najbardziej obiektywny.
Istnieje duża grupa graczy, którzy mają określony, swoisty styl gry, polegający m.in. na tym, że nie rozgrywają pojedynków na arenie lub nie rozgrywają pojedynków w Konkursie Piękności, natomiast w drugiej kategorii pojedynków wykazują niezwykle dużą aktywność. Gracze tacy potrafią logować się systematycznie każdego dnia, w przypadku walk klubowych zawsze klikać obecność, włączać bonusy, brać udział w innych formach klubowej aktywności. Trudno więc znaleźć jakikolwiek argument, aby przyczepić się do ich niezadowalającej aktywności w grze. Czy osoba, która w ciągu tygodnia z premedytacją rozgrywa 1000 pojedynków w jednej kategorii, a 1 pojedynek w drugiej kategorii, jest tylko graczem "(średnio) aktywnym"? Mam poważne wątpliwości. W skrajnym, czysto teoretycznym przypadku klubu 50-osobowego z kompletem graczy systematycznie grających, ale rozgrywających pojedynki tylko w jednej z dwóch kategorii, klub taki otrzyma w rankingu tylko 25 punktów, znalazłby się zatem poniżej miejsca 25. w ostatnim rankingu, będąc zdecydowanie w grupie "średniaków". Tymczasem mogłoby się okazać, że jest to klub idealny, który, jeśli przyjąć nieco inne kryterium, np. zaproponowane dalej przeze mnie, osiągnąłby 50 punktów.
Istnieje również spora grupa graczy, która bądź nie ma czasu na grę, bądź jest nią znudzona, bądź ma jakieś inne powody swojego stylu gry, w każdym razie osoby takie rozgrywają minimalną liczbę pojedynków "z przyzwyczajenia", logując się od przypadku do przypadku, niekoniecznie każdego dnia. Czasami na taki styl gry mam ochotę używać określenia "markowanie gry". Może się zdarzać, że takim osobom w kilku przypadkowych wejściach do gry uda się jakimś cudem osiągnąć pułap 140 pojedynków na tydzień. Czy oznacza to, że są to gracze "bardzo aktywni"? Mam też poważne wątpliwości.
Mam zatem propozycję, aby w ewentualnych przyszłych rankingach za kryterium oceny klubów przyjąć sumę pojedynków w obu kategoriach, a jako kryterium rozgraniczające graczy "bardzo aktywnych" i "aktywnych" przyjąć sumę 140+140=280 pojedynków. Działałoby to podobnie, jak rozliczenie podatkowe PIT wspólnie z małżonkiem. ;) Moim zdaniem, tak przyjęte kryterium będzie bardziej obiektywne, bowiem uwzględniać będzie graczy realnie bardzo aktywnych, ale takich, którzy preferują określony styl gry, natomiast być może wytnie niektórych graczy "markujących grę", degradując ich do katgorii "aktywnych".

Licja
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 77
Rejestracja: 25 mar 2016, o 12:14

Re: Pokażcie mi aktywny klub...

Post autor: Licja » 10 mar 2023, o 20:33

Jestem pod wrażeniem ogromu wykonanej pracy i bardzo dziękuję za ten ranking. Co do osób marudzących, którym nie podobają się przyjęte założenia do określenia aktywności klubu mam propozycję, by opracowały sobie swój ranking według własnych kryteriów.
LafemmeNikita dziękuję i pozdrawiam.
Żeby dotrzeć do krainy bajek trzeba przejść przez zaczarowane lustro

ODPOWIEDZ