Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: LaFemmeNikita » 1 sty 2016, o 21:53

Do napisania tego tematu skłoniło mnie kilka zjawisk, które ostatnio zaobserwowałam. Zauważyłam, że spora część pań nie czerpie już przyjemności z gry. Czym to się objawia...

1.) Sporo pań loguje się do gry coraz rzadziej. Perspektywa wygrania kilku diamentów z koła fortuny, czy dolarów z codziennika okazała się niezbyt kuszącą nagrodą, aby logować się codziennie. Natomiast z tej części graczy która jest w grze codziennie, wielu loguje się raz, sprawdza czy czasami nie ma jakiś wiadomości o nowym evencie, ewentualnie robi codziennik, kliknie pokaz mody i tyle.

2.) Kluby przestały funkcjonować. Mało pucharów zmienia właściciela, nie ma już parcia na rozwijanie statystyk, bo i po co, skoro nie ma walk o puchary. Dziś mało graczy jest wyrzucanych z klubu za nierozwijanie statystyk, bo potem w ich miejsce trudno znaleźć kogoś konkretnego. Coraz więcej w klubach tzw. atrap - postaci z wysokimi statystykami, które logują się rzadko, ale szkoda ich wyrzucić z powodu wysokich statystyk.

3.) Konkursy klubowe leżą i kwiczą. Niewielu ma ochotę trochę się wysilić i zrobić stylizację na klubowy konkurs, nie mówiąc już potem o oddawaniu głosów w konkursie. Konkursy najwyraźniej spowszedniały i mało komu chce się w nie bawić. Trudno zachęcić kogoś do udziału skoro nagrodą może być tylko zwolnienie z klubowej składki, która często jest zawieszona.

4.) Kiedyś wymagano płacenia klubowych składek, dziś wiele klubów z tego zrezygnowało. Dolary i szmaragdy w obliczu braku wpłat w diamentach stały się niepotrzebne. Nie ma składek --> nie trzeba się wysilać --> nie trzeba się logować.

5.) Coraz mniej osób dyskutuje na klubowym czacie. Chyba w każdym klubie jest mała grupka osób, która od czasu do czasu pogada, a reszta członków klubu nie widzi takiej potrzeby. Panuje takie znudzenie i mechaniczne wchodzenie do gry, wszystko zaczyna być robione z przyzwyczajenia.

6.) Obecnie wszystko kręci się wokół eventów. Mamy event, wszyscy są zadowoleni, no prawie wszyscy, bo zawsze można przecież ponarzekać. Tylko, że event sam w sobie niewiele wnosi do gry. Wygra się parę ciuchów, przebierze się w nie i tyle, koniec eventu, koniec gry, oczekiwanie na kolejny event, bo tutaj w ogóle nie ma co robić, gdy eventu akurat nie ma.

Czy to gracze są już wypaleni? Czy też twórcy gry nie dbają o to, aby coś się tutaj działo poza eventami, które są przede wszystkim po to, by gra na siebie zarabiała? Czy tak trudno wprowadzić do gry coś co rozrusza graczy, choćby nowe puchary, dalszy rozwój dla graczy z poziomem 50+, jakieś profity za miejsce w rankingu zdobytego doświadczenia, wygranych pojedynków i dolarów, że o rankingu klubowym nie wspomnę. Jakieś stałe nagrody w postaci ciuchów za wbicie statystyk na setny, sto pięćdziesiąty, dwusetny punkt? Kolejne sklepy z ciuchami dostępne dopiero po wbiciu 30, 35, 40, 45 poziomu?

Pomysłów graczy na uatrakcyjnienie gry w dziale "sugestie" jest cała masa, czy coś zostało z tego wprowadzone do gry?

klaudiia89
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2015, o 19:09

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: klaudiia89 » 5 sty 2016, o 19:56

Ja uważam również, że się zwija. Tez od dawna zaczęłam obserwować proces zaniku aktności ze strony organizatorów i jestem zawiedziona, bo do tej po chętnie wchodziłam żeby sobie pograć a teraz zaczyna mnie juz to nudzić i powoli zaczynam uważać, że jest to strata czasu a szkoda. Mam nadzieje ze jeszcze sie cos zmieni.

Dissia
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 467
Rejestracja: 19 sie 2013, o 19:38

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: Dissia » 10 sty 2016, o 16:05

Jak dla mnie jest za dużo eventów wszelakiej maści a za mało kolekcji. Jak jest kolekcja to sa ciuszki za szmaragdy, di i kase wiec sie zbiera caly czas kase, mysli sie o pojedynkach i tego typu sprawach, dawniej pamietam poczatki am to kolekcje byly non stop i wiem ze zbieralam ile moglam zeby wykupic jakies piękne sukienki na które było mnie stać czy inne dodatki.
Teraz jak jest kolekcja to jest 5 ciuchów na krzyż i w dodatku ceny są tak kosmiczne ze osoba nie mająca nie wiadomo ile czasu na gre kupi sobie moze 3 pary najtanszych np. rękawiczek, a tak mi się one w życiu przydadza ze az mi braknie dnia by to opisać. No niestety nie tędy droga, każdemu jest brak prostej kolekcji z której każdy może coś mieć a nie eventu albo wydaj a dostaniesz albo spędz caly dzien na am a dostaniesz. Fajnie jest ze jest też ta możliwosc w eventach do zdobycia bez uzywania di ale jak nie mam czasu az tyle na gre to niewiele mi to daje, za to kolekcja nie ma az takich wymogów. Kasa z pracy + pojedynki i teraz codziennik i duzo mam juz kupione za to, a jakby były normalne ceny to juz wogóle by sie o wiele więcej zdobyło i to by cieszyło :)

Awatar użytkownika
Tuśka
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1824
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 14:43
Lokalizacja: Tu i tam
Kontakt:

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: Tuśka » 10 sty 2016, o 19:27

1) O tak, nie ma już najmniejszej ochoty logować się do gry. Podtrzymują mnie jednak diamenty z koła, ale kręcę kołem, robię kilka zadań z codziennika, klikam pokaz mody i wychodzę. Nie mam chęci przebrać lali czy zrobić cokolwiek innego.
2) Już dawno nie wyrzucono nikogo z mojego klubu, chyba, że o to poprosił z powodu małej ilości czasu na grę, a nie z powodu niewpłacania czy nierozwijania statystyk.
3) Wyniki konka listopadowego w moim klubie zostały ogłoszone pod koniec grudnia.
4) Akurat składki klubowe nadal istnieją, ale nie wyrzuca się pań z powodu ich niewpłacania. Nie byłoby nikogo na zamianę.
5) Na moim czacie klubowym są wiadomości od pań starających się o statuetki, że dały komuś maxy.
6) Nie mam najmniejszej ochoty nawet 5 razy kliknąć w obecny event.
Świetnie to podsumowałaś- gracze się wypalają, przynajmniej ja. I muszę przyznać, że coraz częściej zastanawiam się nad odejściem z gry.
Edit:
Przed chwilą wbiłam na 39 poziom. Z tej okazji otrzymałam uzupełnienie energii. Wow, ale motywacja do gry.
Obrazek

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: LaFemmeNikita » 10 sty 2016, o 21:15

Głównym problemem jest chyba to, że gra nie ma celu.

Po co wbijać ten poziom coraz wyżej, skoro on tak naprawdę niewiele daje. Po co walczyć w pojedynkach, skoro po pewnym czasie suma dolarów potrzebna na podniesienie statystyki jest tak wyśrubowana, że zamienia się to w męczarnie i daje średnią satysfakcję. Podobnie z rozwojem statystyk klubowych - dochodzi się do ściany, progu który trudno przekroczyć i następuje koniec. Eventów ostatnio było tyle, że nie dają takiej radochy jak dawniej. Zresztą ciągle się powtarzają, tylko ciuchy są inne.

Ja nadal lubię wejść i poprzebierać swoją lalę, ale ten brak celu powoduje, że motywacja do zabawy coraz mniejsza. Niby gra społecznościowa, ale tak naprawdę gra się osobno. Jedyne co można zrobić razem to pokaz mody, bo klubowe wojny także utraciły swój sens. Czemu nie ma eventów, w których by coś zdobyć, musieliby wykazać się członkowie klubu jako całość? To dopiero byłaby frajda i mobilizacja oraz naturalny zanik martwych klubów, gdzie nie dzieje się nic.

Arena Mody jest jak niedokończona gra, ktoś miał fajny pomysł, a potem już tylko odcinał kupony od sukcesu nie starając się rozwijać tego dalej. Mogliby przynajmniej rozbudzić nadzieję, że pracują nad jakimiś ulepszeniami, ale gdzie tam. Każdy kolejny komunikat to wiadomość o nowym evencie.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: Regelinda » 10 sty 2016, o 22:26

Wiem, że po ostatnim konkursie klubowym było dużo kłótni, ale muszę przyznać, że mi też brakuje wspólnego działania, takiej integracji klubu. Gracze tak się wypalili, że trudno nawet znaleźć kogoś nowego do klubu, bo każdy usiadł sobie w swoim wygodnym foteliku w klubie i zasnął. Bardzo brakuje kolekcji. Eventy już nie są urozmaiceniem gry, ale codziennością. A codzienność powszednieje. Gdzie zapowiadana wersja mobilna, gdzie zapowiadane wesela. Jeśli zdobyłaś 50 lvl, zdobyłaś narzeczonego, urządziłaś zaręczyny, a Twój klub ma wszędzie statystyki na 50 i zajęte wszystkie miejsca na puchary, a statystyki takie, że kluby, w których gracze mają statystyki niższe nie mają nawet po co marzyć o takim wyzwaniu takiego klubu i odebraniu mu pucharu. Może karą za marazm powinna być utrata pucharu. Problem mógłby być tylko z ustaleniem kryterium: zbyt wolne robienie pokazu? - w pełnych klubach robi się je szybko. Pewna ilość godzin nielogowania się klubowiczek do gry - każdy jakoś znajdzie czas, żeby az na dobę się zalogować. Twórcy zostawili nas samych sobie. Z wydarzenia uczynili codzienność. Zadbajcie o nas, bo inaczej będziemy tylko martwymi imionami w grze

Awatar użytkownika
frixi
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 130
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 11:21

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: frixi » 11 sty 2016, o 15:27

Przyznam racje, ze nuda wprowadza się do gry i niechęć do jej zaglądania. Faktycznie mogli by twórcy zacząć myśleć nad jej ulepszaniem, dodać jakieś atrakcje niźli tylko eventy. Np. puchary klubowe mogłyby by być czasowe np. na 30 dni i potem walczyć o nie, bo te walki to jednak atrakcja była i jakaś mobilizacja by się starać być lepszym. I rozwiniecie lal powyżej 50 lvl to już dawno powinni coś z tym zrobić, bo to aż wstyd ze jest takie zaniedbanie w tejże kwestii.

Awatar użytkownika
Fleurrealess
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 139
Rejestracja: 21 sie 2013, o 11:13

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: Fleurrealess » 7 lut 2016, o 11:17

Zgadzam się co do klubów, że powinny być o wiele bardziej rozwinięte, bo teraz to tylko źródło profitów, żadna zabawa. Ale co do aktywności to dwa lata temu (może nie od razu po wprowadzeniu tej opcji, ale tak pół roku później) też istniały "martwe" kluby, gdzie były dobre statystyki i puchary, ale po 2 miesiącach nieaktywności dalej do niego należałam :thumbsup: I tak samo teraz też istnieją te nadaktywne kluby, gdzie codziennie są walki, co kilka dni kontrola statystyk i codzienne składki. Myslę, że jak ktoś nie czuje się dobrze w swoim klubie to jest w stanie znaleźć inny. Tylko trzeba wybrać, czy bardziej nam zależy na dobrych pucharach, rozwoju i zyskach czy na atmosferze.
Gra może umierać dla poszczególnych użytkowników, ale nie wydaje mi się, żeby ogólnie traciła zainteresowanie. Użytkowniczek online dalej jest sporo, ostatnio przy dużym przyjęciu było grubo ponad 3000. No i gdyby nie powodziło się dobrze to cena diamentów nie zostałaby obniżona a pakiety zwiekszone, no i nie powstałoby koło czy inne opcje gdzie można się dorobic dużych zysków.

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: LaFemmeNikita » 7 lut 2016, o 17:40

Możesz wymienić nazwy tych "nadaktywnych" klubów? Gdzie codziennie są walki (!), co kilka dni kontrola statystyk (tylko kontrolują dla zasady i dziesięć razy ostrzegają, że wyrzucą z klubu w razie niepodnoszenia, czy kontrolują i naprawdę wyrzucają?) i codzienne składki?

Liczba graczy online nie świadczy o dużym zainteresowaniu grą. Często jestem przez cały dzień zalogowana, ale to nie znaczy, że cały czas siedzę i gram. Robię po prostu inne rzeczy, a na Arenę wchodzę, gdy mam chwilę czasu i pewnie wiele osób tak robi.

O cenach diamentów można by wiele napisać. Cena diamentów została obniżona oczywiście by zachęcić do ich kupowania. Startuje nowa gra - nowi gracze, ciekawi wrażeń z rozgrywki są gotowi wyłożyć niemałą gotówkę, aby odblokować różne opcje premium i "błyszczeć" przed innymi. Z czasem jednak gra staje się monotonna, już nie budzi takiego zainteresowania, wiele osiągnięć udało się zdobyć, wiele rzeczy odblokować i już nie ma takie parcia na zakup diamentów. Żeby podtrzymać sprzedaż obniża się cenę, by Ci którzy do tej pory nie kupowali diamentów mogli to zrobić.

W grach typu Arena Mody zakładane są okresowe budżety, zazwyczaj kwartalne. Oznacza to, że gra musi w danym okresie dać określony zysk. Jeżeli zbliża się termin, a tego zysku nie ma, trzeba wprowadzić promocję na zakup waluty premium. Jeżeli zysk z promocji dalej nie pozwala na osiągnięcie zakładanego celu w danym terminie, potrzebna będzie kolejna, większa promocja itd., aż cel finansowy zostanie osiągnięty.

Dlaczego teraz nie ma tylu promocji co wcześniej? Bo diamenty są tańsze, więcej osób je kupuje, dzięki czemu promocji nie trzeba robić. Gdy zyski wydawcy gry spadną, promocje będą częściej, możecie wierzyć ;)

Kiedy nastąpi koniec? Koniec będzie wtedy, gdy mimo atrakcyjnych promocji nie będzie chętnych za zakup diamentów. Sama byłam świadkiem, gdy w innej grze, odbyła się mega promocja 100% na zakup waluty premium, a tydzień później oznajmiono, że gra zostanie zamknięta. Gracze czuli się oszukani, ale chyba niepotrzebnie. Nikt przecież nie zmusza do zakupu czegokolwiek i nie daje gwarancji na to czy gra będzie jeszcze jutro działać.

Awatar użytkownika
Execute
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1021
Rejestracja: 28 sie 2013, o 18:17

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: Execute » 29 lut 2016, o 21:45

Gdzie zapowiadana wersja mobilna, gdzie zapowiadane wesela. Jeśli zdobyłaś 50 lvl, zdobyłaś narzeczonego, urządziłaś zaręczyny, a Twój klub ma wszędzie statystyki na 50 i zajęte wszystkie miejsca na puchary, a statystyki takie, że kluby, w których gracze mają statystyki niższe nie mają nawet po co marzyć o takim wyzwaniu takiego klubu i odebraniu mu pucharu. - no tak.

Ja już mam 50 lvl, jestem w klubie, który ma wszystkie staty na 50 i 5 pucharów, jestem po swoim przyjęciu zaręczynowym... skoro wbiłam dziś 50 lvl, to nic na następnych poziomach w sklepach mnie nie czeka. Więc nie ma się co śpieszyć i palić...

Co do wesel...zapowiadali je już dawno, tak samo jak zapowiedzieli, ze wprowadzą także przyjęcia urodzinowe, o których nie słychać nic. Co do wersji mobilnej i tak pewnie będzie tylko na Androida więc się nie pocieszę, bo Androida nie mam.

Ja osobiście lubię jak są eventy, ale nie z każdego korzystam. Kolekcje? Nie pamiętam już jak wygląda PORZADNA kolekcja, taka z 6/7 stronami i milionami wariantów kolorystycznych.

Nudzi mnie już robienie codziennie tych samych 10 zadań z codziennika...nudzi mnie już podnoszenie statystyk, bo żeby podnieść Oddanie potrzebuję ponad 90 tysięcy, których nie uzbieram w ciągu godziny, a nie ryzykuję trzymania takiej kasy cały dzień. Aktualnie podnoszę tylko Hojność i Urodę...Gram w takie dwie gry, gdzie ze zdobyciem kolejnych poziomów w nagrodę dostaje się, UWAGA: kasę, bodajże doświadczenie i, co najważniejsze, 3 punkty do statystyk. Czemu w Arenie czegoś takiego nie ma? Co dostajemy w nagrodę za nabicie poziomu? UZUPEŁNIENIE ENERGII.


ahhh no i diamenty... znam miliony gier, w których żeby osiągnąć sukces i zdobyć wiele nie potrzeba wydać nawet złotówki...róznego typu diamenty/złoto itd. wygrywa się z misji, osiągnięć, a nawet pojedynków. A na Arenie? Żeby cokolwiek mieć, cokolwiek osiągnąć TRZEBA WYDAĆ KASĘ. Tak, wiem że sa te całe konkursy i dziesiątki... ale są małe szanse, żeby coś wygrać.

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: LaFemmeNikita » 1 mar 2016, o 08:07

Jeżeli chodzi o diamenty, nie do końca zgadzam się, że bez diamentów nie można nic osiągnąć. Można osiągnąć wysoki poziom wysokie statystyki, gorzej jest z eventami, ale spójrzmy prawdzie w oczy, gra z czegoś utrzymywać się musi. Myślę, że problem leży gdzie indziej...

W tego typu grach jak Arena Mody, powinien być odpowiedni balans. Kupując diamenty, nie trzeba się męczyć podczas eventów. Wykładam gotówkę, płacę, wymagam i dostaję to za co zapłaciłam. Koniec kropka.
Natomiast jeżeli ktoś nie kupuje diamentów, to również powinien mieć możliwość zdobycia eventowych nagród, ale pracą przy komputerze, czyli długą obecnością w grze podczas danego eventu. Zwłaszcza ostatnimi czasy zostało to jednak bardzo zachwiane, są bowiem eventy w których nawet mając niebywałe szczęście i spędzając całe dnie przed komputerem nie sposób zdobyć kompletu nagród.

To jest główny błąd właścicieli gry na którym za niedługo się przejadą, bo nic tak nie frustruje jak odebranie szansy na główną nagrodę już na samym starcie eventu.

Teraz czekamy na wyniki konkursu klubowego "Koncert". Wyobraźcie sobie, że jedna z zasad konkursu brzmiałaby: "Klub którego członkinie podczas ostatniego miesiąca nie zakupiły ponad 5000 diamentów, nie może osiągnąć miejsca na podium konkursu".
Gdyby taka zasada istniała, zapanowałoby powszechne oburzenie, że jak to, kluby w których nie wydaje się na diamenty nie mogą wygrać? Przecież to skandal, nie biorę udziału w tym konkursie, bawcie się sami, a przecież...

... przecież tak dzieje się właśnie podczas ostatnich eventów w grze. Nie kupujesz diamentów, nagród głównych nie zdobędziesz, nie będziesz pierwsza, musisz się z tym pogodzić już na starcie i na nic Twoje wysiłki.

Z całym szacunkiem dla osób które kupują diamenty, one utrzymują tę grę, bez takich osób Arena Mody by nie istniała, ale cała reszta czyli większość graczy, stanowi tło, na którym osoby kupujące diamenty mogą błyszczeć. Jeżeli tego tła zabraknie, błyszczeć nie będzie przed kim i o tym twórcy gry powinni pomyśleć zanim po raz kolejny zaproponują event w którym bez diamentów można wygrać co najwyżej pasek, bransoletkę i naszyjnik.

Awatar użytkownika
Wednesday
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 361
Rejestracja: 13 maja 2014, o 18:10

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: Wednesday » 1 mar 2016, o 12:39

Mnie (jako gracza kupującego diamenty, ale nie w takich ilościach, by mieć wszystko, co twórcy gry nam oferują, a tylko to, co mi się podoba i uważam, że jest warte swojej ceny) ostatnio bardzo zirytowało wrzucenie do aukcji rzeczy, które kiedyś były w którejś z kolekcji. Nie grałam od początku, nie było mnie też na IS, dlatego też taka powtórka byłaby dla mnie miłą niespodzianką. Oczywiście powinnam się teraz cieszyć, bo rzeczy są ponownie dostępne, ale żeby mieć wszystko... trzeba mieć naprawdę solidny zapas di. A ja nie zamierzam płacić sporą ilością diamentów za coś, co było kiedyś za $/szm.

Naprawdę mogę zrozumieć wiele. Niech eventy kosztują masę di (nie muszę mieć wszystkiego). Niech będą te mini-kolekcje (chociaż kilka wersji kolorystycznych jednej rzeczy byłoby wskazane, bo niedługo wszystkie będziemy wyglądały tak samo). Niech nawet mają te dodatkowe pokoje za 50 di sztuka (co moim zdaniem jest strzałem w kolano, ale mam nadzieję, że już niedługo przejadą się na tej strategii). Ale zdzieranie na czymś, co kiedyś było w gruncie rzeczy dostępne za darmo (nie licząc czasu włożonego w klikanie pojedynków i sesji) to już przesada :thumbdown:.
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░


Wednesday


░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: Lady_Blair » 3 mar 2016, o 02:44

Zgadzam się z wypowiedzią powyżej w 100%. To tak samo jakby np półtora roku temu był event, na który dziewczyny wydały diamenty (a tym samym realne pieniądze), zdobyły ubrania, a teraz te same ubrania, nowe graczki dostałyby w prezencie za darmo. Ja tak to widzę.
Skoro udało się przywrócić te ubrania w formie licytacji to równie dobrze można było zrobić powtórkę kolekcji (chociaż na 2 albo 3 dni). A nam zaproponowano licytacje, które są dla mnie jednoznaczna z tym, że żeby coś zdobyć trzeba płacić diamentami. Inaczej mówiąc to co inni wcześniej kupili za każdą z dostępnych walut… my mamy tylko za diamenty.
Gdyby to była powtórka w formie kolekcji to pewnie kupiłabym kilka rzeczy za diamenty bo są ładne, ale na te licytacje nawet nie spojrzałam, ponieważ nie zamierzam popierać tego typu inicjatywy. Podsumowując uważam to za niesprawiedliwe traktowanie graczy.

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: Kate » 4 mar 2016, o 17:43

Mnie w klubach brakuje tak zwanych traktatów/sojuszów z innym klubami mocniejszymi tak, abyśmy miały pomoc od innego klubu w razie ataku lub braku funduszów w skarbonce. Dużo bym jeszcze opcji wprowadziła do klubów, bo są braki i mogliby bardziej rozwinąć czat np. rozmowa prywatna tylko z jedną osobą.
Ilość ograniczona diamentów w grze równa się nuda, bo bez nich nie da się nic zrobić grze oprócz nabijania statystyk/poziomów lub byciu na przyjęciach. Wydarzenia są non stop, kolekcje drogie, a klub jeszcze trzeba utrzymać. Jeżeli nawet byłabym majętną osobą w życiu bym nie kupiła... wolałabym odkładać kasę na wakacje. Tak właśnie ta gra i to smutne, że tylko wymagają kup di, kup di i tak na okrągło. Rozumiem, że chcą się dorobić, ale to jest niekorzystne dla nich, bo ludzie zaczną uciekać w popłochu od takiej gry.
Na domiar po ukończeniu przyjęcia zaręczynowego nie ma za bardzo motywacji do zrobienia czegoś konkretnego i raczej szybciej gra upadnie, zanim zrobią dalszy etap...ślub.
Nie wspomnę o awariach, które zdarzają się częściej niż na IS czasami tak muli, że lepiej wyjść z gry, bo się odechciewa pobytu tam.
PS. Tęsknie za IS :S
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Execute
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1021
Rejestracja: 28 sie 2013, o 18:17

Re: Arena Mody - rozwija się, czy już tylko się zwija?

Post autor: Execute » 5 mar 2016, o 10:40

Ja się już na Arenie nudzę..jak już wspomniałam wyżej, zrobiłam przyjęcie, mam 50 poziom, mój klub jest rozwinięty w 100 % i co niby mam robić? Co z tego, że są eventy? Ktoś zaraz pewnie powie, "nie chcesz, nie graj", ale będe grać, bo chcę, tylko niech wprowadzą coś nowego w końcu. Miały być sluby, przyjęcia urodzinowe, a nic nie wiadomo na ten temat, dosłownie NIC.
Mogliby dodać jakies nowe opcje jeśli chodzi o kluby...nie chodzi mi o konkursy tu na forum. Tylko, tak jak ktoś gdzies napisał, jakiś event dla klubów. Tak, żeby cały klub musiał coś zrobić, czy zbierać jakąś ilość czegoś, żeby wygrać jakiś ciuch, albo coś. Jesli klub jest w 100 % rozwinięty, to prócz rozmów na czacie i podnoszenia statystyk nie ma żadnego "dopalacza" do dalszej współpracy. Albo jakieś inne walki międzyklubowe , obojętnie, byleby się coś działo.

Naprawdę, chciałabym, żeby wprowadzili jakieś nagrody co do nabijania poziomów...bardzo tego mi brakuje...marzą mi się po 2./3 pkt do statystyk, tak jak w innych grach, ale dobrze, że za marzenia nie zamykają..

Co do aukcji, ja zakupiłam tylko jedną bluzkę, bo była za 10 diamentów, ale dla mnie to też strzał w kolano, mimo tego, że mam prawie wszystko z tej kolekcji...Widać, dla nich dalej za mało ludzi kupuje diamenty, skoro wolą wrzucić kolekcję do aukcji, w której buty sa za 30 diamentów... Z drugiej strony, co im szkodzi powtarzać kolekcje ? Bo nie rozumiem tego... Ja bym chciała na Dzien Kobiet, żeby powtórzyli kolekcję z Dnia Kobiet, która była...bodajże w 2013 roku, jeśli sie mylę, nieck ktoś mnie poprawi, wtedy były PIĘKNE SUKNIE. A z tego co mi wiadomo, na Dzień kobiet nie będzie żadnej kolekcji, ani nawet hh, ciekawa jestem co wymyślą, po 10 diamentów? a może 50 szmaragdów?

ODPOWIEDZ