Zmiany na forum - dyskusja do 11 marca

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
MisAdmin
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 898
Rejestracja: 15 lut 2010, o 17:49
Lokalizacja: Ex

Zmiany na forum - dyskusja do 11 marca

Post autor: MisAdmin » 25 lut 2015, o 18:26

Drogie Panie,

Zbliża się powoli wiosna, a to oznacza porządki w świecie realnym i wirtualnym. Mycie okien przed świętami może być nużące, ale pozwala na przemyślenie różnych spraw. Dlatego prosimy o sugestie/opinie na temat naszego forum.

W marcu planujemy gruntownie przebudować nasze forum. Oznacza to mniej więcej tyle, że:
- część działów zniknie,
- cześć zostanie połączona,
- może pojawią się nowe.
Będziemy też aktualizować zasady forum i regulaminy poszczególnych działów.

Teraz „część” dla Was – czekamy na sugestie co mamy dodać/zmienić/usunąć. Prosimy o komentarze w tym wątku wraz opisem i uzasadnieniem zmian. Samo napisanie „chce dział o kucykach, ale już!” na pewno nie przybliży nas do dodania takiego działu (a szkoda :D ).

Czas na przesyłanie sugestii i dyskusję nad nimi to dwa tygodnie – do 11 marca.
Jeśli sugestii nie będzie, to zrobimy to po swojemu (brzmi jak groźba :P ).

Z góry dziękuje za pomoc :)
Zespół Areny Mody

Awatar użytkownika
Burkhart
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 92
Rejestracja: 8 cze 2010, o 16:02
Kontakt:

Re: Zmiany na forum - dyskusja do 11 marca

Post autor: Burkhart » 25 lut 2015, o 20:34

Dział "Gra Arena Mody"
- fajnie by było zdecydować się, czy "Sugestie" mają być osobnym działem czy tematem, bo obecnie istnieje i to i to obok siebie, trochę zbędnie. Fajnie by było też, gdyby administracja odpowiadała na te posty, np. podobnie jak jest to w temacie z pytaniami do oficjalnych konkursów, że są edytowane na kolorowo, bo myślę, że jest jakaś orientacja na to, co może przejść, a co totalnie odpada. Może pomogłoby to kierunkować nas i nasze pomysły na właściwe tory? Osobiście też byłoby mi miło, jakby powiedzmy raz w roku było zrobione jakieś podsumowanie, typu "Te sugestie trafiły do twórców gry...", ale to nawet nie wiem, czy coś takiego się dzieje i czy coś stamtąd trafia. A jak nie trafia, to właściwie zarówno dział jak i sam temat są cokolwiek zbędne :P
- w osobnym dziale, albo w dziale "Zadaj pytanie" przykleiłabym temat z FAQ (administracja na pewno wie jakimi pytaniami jest najczęściej zalewana), ewentualnie z czymś w rodzaju poradnika do gry (wiem, że istnieje w grze zakładka "Pomoc", która nas tam kieruje, ale nie bardzo wiem ile osób faktycznie tam zagląda po ilości pytań wnioskując)
- zastanawiam się też nad koniecznością istnienia działu "Zgłoś błąd", skoro w grze można wysłać ticketa, a na forum PW w skrajnym przypadku, a wiele osób i tak z problemami pisze po prostu w głównym dziale i się nie fatyguje tam zajrzeć, ale to też nie wiem jak działa od strony administracji.

Dział "Porozmawiajmy o grach"
- przeniosłabym dział "Oficjalne konkursy" do działu "Gra Arena Mody"
- pozostałe aktywne tematy przeniosłabym luźno do działu "Gra Arena Mody"
- dział "Stylistka Tygodnia" przeniosłabym do "Gry i zabawy", bo tam też znajduje się dział na te nieoficjalne konkursiki. Tym sposobem dział "Porozmawiajmy o grach" by zniknął

Dział "Gry i zabawy"
- usunęłabym dział "Mini Gry" bo chyba nie wnosi on niczego... Można np. w dziale "Arena mody" jeśli powstałoby jakieś FAQ dać opis jak w te gry grać i tyle.
- nie jestem przekonana co do działu "Inne zabawy" bo zawarte tam tematy spokojnie mieszczą się w kategorii "Gier i zabaw".
- nie wiem, czy taka opcja już jest wprowadzona, ale w dziale "Wyliczanki" wyłączyłabym naliczanie postów, bo te "gry" chyba tylko do tego służą.
- w dziale "Konkursy" zrobiłabym archiwum, żeby tematy zamknięte nie przeplatały się z aktywnymi, a nadal były możliwe do obejrzenia.
- ponadto, jeśli już istnieją takie a nie inne działy, to przydałoby się w nich posprzątać, bo np. temat "Kupmy sobie dom" bardziej pasuje mi do "Wyliczanek" itp :)

Dział "Nasze Hobby"
- nie bardzo wiem, czy tu w ogóle potrzebne są te kategorie, bo dział jest najczęściej martwy, a ponadto w "Koszyczku pełnym szpargałów" są poddziały takie jak "O nas", "Rozrywka", "Ulubione", "Inne", gdzie spokojnie można o swoim hobby pisać. Albo wręcz dopisać "Rozrywka i hobby", albo "Ulubione i hobby".

Trochę też boję się o to prosić, ale odświeżyłabym też grafikę widniejącą w tle, bo o ile pamiętam te lalki towarzyszą nam od początku :) Albo np. pozwoliła na wybór między 2-3 grafikami, a tłem w jednym kolorze, bo czasem ciężko się coś na forum ogląda, zwłaszcza jeśli temat pełen jest zdjęć, a z boku "wystaje" coś pstrokatego.

Awatar użytkownika
Alicee03
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 588
Rejestracja: 11 sie 2013, o 11:58
Lokalizacja: Ogromne mieszkanie w bloku
Kontakt:

Re: Zmiany na forum - dyskusja do 11 marca

Post autor: Alicee03 » 1 mar 2015, o 13:15

Burkhart, w całym dziale Gier i Zabaw (razem z poddziałami) nie nabija postów ;)
co do mnie, to może lepiej byłoby zlikwidować dział ''Panie na IS'', bo raczej już prawie nikt tam nie zagląda :)
Też jestem za pomysłem, żeby zlikwidować ''Porozmawiajmy o grach'', bo poddziały by się poprzenosiło, razem z tematami z tego działu xd
więcej pomysłów nie mam :P
„Frien­ds are an­gels who lift us to our feet when our win­gs ha­ve troub­le re­mem­be­ring how to fly.”

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Re: Zmiany na forum - dyskusja do 11 marca

Post autor: Kate » 2 mar 2015, o 19:31

Nowa szata graficzna forum by się przydała :)
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany na forum - dyskusja do 11 marca

Post autor: Enove » 8 mar 2015, o 14:20

Z mojej strony powiem tyle, że przydałby się dział "Forum" gdzie można zadawać pytania, zgłaszać błędy w działaniu i dodawać własne sugestie, albo wstawiać przydatne informacje.

Awatar użytkownika
Allecto
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 210
Rejestracja: 20 cze 2012, o 18:10
Lokalizacja: Bytom

Re: Zmiany na forum - dyskusja do 11 marca

Post autor: Allecto » 9 mar 2015, o 12:44

1. Wszelkie dyskusje na temat nowości w grze (kolekcje, wydarzenia, nowe opcje) przeniosłabym do działu "Gra Arena Mody".
2. Proponowałabym utworzenie osobnego działu tylko do konkursów (oficjalne konkursy, stylistka tygodnia), ponieważ wiele nowych użytkowniczek nie wie, w którym podziale głównego działu się to znajduje. Bądź po prostu zmianę nazwy działu "Porozmawiajmy o grze" na "Konkursy", gdy wszystkie dyskusje o których mowa w pierwszym punkcie zostaną przeniesione do działu "Gra Arena Mody".
3. Dział "Nasze hobby" przeniosłabym jako poddział do działu "Koszyczek pełen szpargałów".
4. Sugerowałabym, aby administracja częściej korzystała z działu "Nowości i Ogłoszenia" i to własnie tam dodawała wszelkie ważne informacje dla użytkowników forum. Podejrzewam, że to własnie tam powinien znaleźć się wątek "Zmiana nazwy na forum", a nie w dziale "Gra Arena Mody". Jeżeli zaś takie umieszczenie wątku było spowodowane niemożnością pisania postów przez użytkowników w dziale "Nowości i Ogłoszenia" to należało po prostu zrobić odnośnik do wątku, w którym można komentować, a ogłoszenie dać do odpowiedniego działu.

Awatar użytkownika
Koralina
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 805
Rejestracja: 11 sie 2012, o 19:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiany na forum - dyskusja do 11 marca

Post autor: Koralina » 13 mar 2015, o 09:49

Może w takim razie usunięcie wątków w dziale "użytkowniczki"? :)
Nie chodzi mi o takie wątki, które niedwno zostały zamknięte (np miesiąc temu) i mogą być w przyszłości ponownie otwarte, ale te stare, na samym końcu strony :)

PS. Czy moglibyście jeszcze usunąć mój stary wątek "karima3 - zwariowana jak filmy Tima Burtona"? Byłam bym wdzięczna, gdyż gadałam tam jak rozkapryszone dzieco :D :P
Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na co trafisz ~ Forrest Gump

Zablokowany