Arena mody na Discordzie?

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
Morrigan
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 47
Rejestracja: 28 maja 2016, o 22:32

Arena mody na Discordzie?

Post autor: Morrigan » 10 maja 2024, o 12:41

Hej, hej

Co sądzicie o otworzeniu serwera pod szyldem Areny Mody na dość intensywnie rozwijającej się platformie Discord? Zauważyłam, że wiele producentów gier decyduje się na otworzenie-przeniesienie swojego community. Czy w przypadku naszej jest to możliwe?

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1834
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Arena mody na Discordzie?

Post autor: Katriel Tremaine » 14 maja 2024, o 13:34

Nie wiem czy to by się sprawdziło. Przede wszystkim musieliby być chętni, a do tego gdyby to miało mieć znamiona czegoś oficjalnego, to ktoś by się tym musiał zajmować. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić nieoficjalny serwer dedykowany grze Arena Mody. Kolejnym problemem mogłaby być dzieciarnia, której status w grze jest szarą strefą. Oficjalnie jej nie ma, a wszyscy wiemy, że małolaty się plenią po czatach i trollują kogo i co się da.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Vendea
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2024, o 14:58
Kontakt:

Re: Arena mody na Discordzie?

Post autor: Vendea » 14 maja 2024, o 14:08

Myślę, że to ciekawy pomysł. Tak jak wyżej wspomniano, do tego potrzeba chętnych oraz osób, które zajmują się serwerami discord lub w jakimś stopniu znają podstawowe funkcje. Osobiście konta na platformie discord nie posiadam, ale gdyby faktycznie serwer zaczął istnieć chętnie bym uczestniczyła w jego życiu :)

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1834
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Arena mody na Discordzie?

Post autor: Katriel Tremaine » 14 maja 2024, o 20:24

Stworzenie takiego serwera to jest chwila. Discord nie jest trudny w obsłudze, jest za to wygodnym sposobem na komunikację, zwłaszcza w grach, które takiej komunikacji wymagają. Sama korzystam z niego od 2016 roku i bardzo to sobie chwalę. Tylko czym innym jest decyzja o tym, że gracze zakładają sobie serwer, dostępny dla tych graczy, którzy spełniają warunki regulaminowe discorda, a czym innym coś oficjalnego. Ta pierwsza opcja jest o wiele łatwiejsza do przeprowadzenia, ponieważ nie wymaga zgody nikogo "z góry".
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Alice Morset
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 582
Rejestracja: 21 kwie 2020, o 17:40
Lokalizacja: Czechy/Zielona Góra/Bolesławiec

Arena mody na Discordzie?

Post autor: Alice Morset » 22 maja 2024, o 17:17

Cześć :-)

Morrigan twój pomysł jest ciekawy, ale taki serwer niesie za sobą wiele minusów.

1. Serwer nie będzie, posiadał, żadnej kontroli w związku z czym każdego będzie można mieszać z błotem.

2. Polscy gracze są mocno nadwyrężeni psychicznie, więc zanim takowy serwer na dobre by się rozkręcił to: Zaczęłoby się od wyzwisk, rozsyłania scrinów itd.

3. Nick każdy praktycznie może, podszyć się pod każdego ustawiając, nazwę z gry delikatnie mówiąc znienawidzonego gracza. Wtedy takowy gracz nie mając pojęcia o tym, że na discordzie hula osoba korzystająca z nicku tego powiedzmy, gracza x może zostać obdarzony delikatnie, mówiąc zła etykietką osóbki, która dała się poznać od negatywnej strony.

4. Każdy, kto zdecyduję się, aby uczestniczyć w życiu serwera Arena Mody, musi założyć tam konto, ponieważ założę się, że większość nawet nie ma pojęcia o platformie Discord

5. Nawet jeśli dostanie się bana od moderacji platformy, to tak naprawdę żadna kara.
Różnica jest, wyraźna na ogólnym serwerze AM łamiąc, regulamin tracisz konto. Natomiast na discordzie zaliczysz bana, który będzie, przypuśćmy, trwał dzień dwa według mnie to, żadna konsekwencja.

Uważam, że to jest bez sensu, bo jak sama widzisz więcej jest - niż +
Prawdziwą twarz wielu osób możesz zobaczyć wtedy, gdy nie dasz im tego, czego chcą.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1834
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Arena mody na Discordzie?

Post autor: Katriel Tremaine » 25 maja 2024, o 13:48

Niektórzy to od razu widzą tylko minusy. Każdy z tych wysuniętych przez ciebie minusów można łatwo obalić. A dyskusja i tak jest jedynie hipotetyczna, bo nikt takiego discorda nie prowadzi. No ale do konkretów, żeby nie było, że jestem gołosłowna.
Po pierwsze gdyby był powiązany z grą oficjalnie, to posiadałby kontrolę. W przypadku drugim, gdyby nie był oficjalny, a tylko luźno powiązany z grą tematycznie, to opcje również byłyby dwie, albo jako coś zamkniętego, a wtedy założyciel akceptowałby tylko zaproszone przez siebie (i wyznaczonych adminów, moderatorów) osoby, albo jako społeczność, a to z kolei wiąże się z koniecznością przestrzegania regulaminu samego discorda. Co więcej taki serwer musiałby mieć regulamin wewnętrzny, a zazwyczaj pierwszą zasadą jest by się nie wyzywać.
Po drugie z tego co widzę chociażby na insta to nie różnimy się jakoś bardzo poziomem niezadowolenia od innych serwerów. Co do obaw o wyzwiska, patrz punkt pierwszy.
Co się tyczy punktu trzeciego, to nie bardziej niż na forum, jak i w samej grze. Zaskakujące, że takie teorie spiskowe ci po głowie chodzą.
Problem z kontem discord nie jest problemem ani trochę większym niż z instagramem, fb a nawet tym forum. Szukasz dziury w całym.
A punkt piąty to już czysta abstrakcja. Jak dostaniesz bana na serwerze, to go masz, nie na dzień, nie na dwa, nie na tydzień. Masz go aż ktoś go nie zdejmie, w odróżnieniu od gry, gdzie bany nie są szczególnie długie. Oczywiście można założyć multi, ale akurat plaga multi to coś co raz po raz nawiedza tę grę.
Jedynym realnym minusem jaki widzę to jedynie to, że AM nie wymaga komunikacji bezpośredniej. Discord nie jest jej potrzebny. Zaś to co wymieniłaś ma się nijak do rzeczywistości. W grze też ktoś może cię zwyzywać, ale ryzykuje, że zostanie za to ukarany i tak samo jest na discordzie. Na rzetelnie prowadzonych serwerach wszelkie treści niewłaściwe mogą być przefiltrowane, a gracze nie stosujący się do regulaminu serwera usuwani.
Zapewne nie rozwiałam twoich wątpliwości, ale bardzo się starałam wyjaśnić ci jak to wygląda. Nie taki discord straszny jak go malujesz. Ma sporo zalet, ma też wady, ale przy pewnym zaangażowaniu mogłoby się to udać.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Alice Morset
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 582
Rejestracja: 21 kwie 2020, o 17:40
Lokalizacja: Czechy/Zielona Góra/Bolesławiec

Re: Arena mody na Discordzie?

Post autor: Alice Morset » 28 maja 2024, o 23:25

Katriel Tremaine

Moja odpowiedź na twoją wypowiedź będzie, krótka ;)

''Ci, którzy zakładają klapki na oczy, powinni pamiętać, że w zestawie znajduję się również uzda i bat''. ^^
Prawdziwą twarz wielu osób możesz zobaczyć wtedy, gdy nie dasz im tego, czego chcą.

ODPOWIEDZ