Jak dodać zdjęcie na konkurs - instrukcja

Brakuje Ci diamentów i szmaragdów? Zdobądź je w konkursach!

Moderatorzy: Casandra, Aurelie

Awatar użytkownika
Vin
Super Operatorka Gry
Super Operatorka Gry
Posty: 781
Rejestracja: 4 maja 2011, o 20:31

Jak dodać zdjęcie na konkurs - instrukcja

Post autor: Vin » 2 sty 2015, o 18:23

Jak wysłać pracę na forumowy konkurs? Jest na to kilka sposobów, w zależności od formy pracy jaka jest wymagana.

I. Zdjęcie Pani

1. Robimy zdjęcie naszej Pani w wymaganym stroju:

*Wchodzimy w 'Moja Pani' -> następnie szukamy ikonki ''Zrób zdjęcie'' Obrazek
*Po kliknięciu wyskoczy okienko robienia zdjęcia:
Obrazek
*Wpisujemy nazwę dla zdjęcia (lub nie - nie jest to wymagane), jako dodatek mamy opcję zrobienia zdjęcia naszej Pani w lustrzanym odbiciu oraz dodania naszego zwierzaka lub narzeczonego(o ile go posiadamy) i potwierdzamy klawiszem ok.
*Zrobione zdjęcie naszej Pani pojawi się w naszej galerii.


2.Aby wysłać takie zdjęcie na konkurs wystarczy wejść do galerii, wyszukać zdjęcie które zrobiliśmy i kliknąć na nie. Zdjęcie powiększy się a pod naszą Panią znajdziemy kilka linków wyglądających tak:
Obrazek
Kopiujemy pierwszy z góry i wklejamy w wiadomość prywatną do organizatora konkursu.
II. Jeśli konkurs wymaga zrobienia grafiki, zdjęcia lub innej formy tworzonej poza galerią Pani

1. Tworzymy pracę (grafikę zapisujemy najlepiej w formacie jpg, png lub gif, jeśli jest to zdjęcie to zgrywamy na komputer, jeśli praca plastyczna to skanujemy bądź robimy zdjęcie aparatem i zapisujemy dany plik na np. pulpicie) . Teraz musimy stworzyć link który wyślemy do organizatorki konkursu. Jak? Jest to bardzo proste!

2. Wchodzimy na stronę która hostinguje zdjęcia. (istnieje wiele darmowych stron do tworzenia linków, jednakże bardzo często zdjęcia są z nich szybko usuwane lub nie możemy pokazywać ich większej ilości osób. Dlatego podaję jedną z najlepszych do hostingowania zdjęć i przechowywania obrazków. Dodatkowo strona ta nie wymaga rejestracji)

* wpisujemy w przeglądarce adres http://www.imgur.com i wyskakuje nam taki widok:
Obrazek
* Klikamy opcję ''Upload images''(zaznaczone czerwoną strzałką)
* Następnie wyskoczy okienko z różnymi opcjami. Interesują nas dwa: zaznaczone żółtą oraz czerwoną strzałką:
Obrazek
1.czerwona strzałka: klikamy jeden raz myszką na nasza grafikę i cały czas trzymając przycisk przeciągamy na pole z czerwoną strzałką.
2. żołta strzałka: Klikamy opcję ''Browse your komputer'' -> następnie wybieramy miejsce w którym zapisaliśmy nasz plik, klikamy na niego i wybieramy 'Otwórz

*Wybierając jedną z tych opcji uzyskamy ten sam efekt. Nasz plik będzie gotowy do transferu! Następnie wystarczy kliknąć Obrazek i strona zacznie przetwarzać nasze zdjęcie na link.

*Zdjęcie przetworzone! Teraz wystarczy skopiować link z okienka (podkreślone czerwoną linią) i wysłać go organizatorce w wiadomości prywatnej.

Na zielono podkreślony jest link do usunięcia zdjęcia. Zostaje on wyświetlony tylko raz, podczas tworzenia linku. Linki do waszych zdjęć są prywatne i nie pojawiają się na tym servisie do ogólnego dostępu. Zdjęcie zobaczą osoby którym ten link udostępnicie

Obrazek

Zablokowany