(Wydarzenia) Podróże po "wyspach".

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7477
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

(Wydarzenia) Podróże po "wyspach".

Post autor: Casandra » 25 sie 2016, o 13:20

W tym wątku znajdziecie małe wyjaśnienie na temat tego, w jaki sposób odwiedzać poszczególne miejsca oraz odkrywać pola w wydarzeniach typu "Wyspy". Instrukcja powstała w oparciu o event "Statek mody", jednak niezależnie od nazwy wydarzenia, jego mechanizm nie powinien ulec zmianie.


Charakterystyka wydarzenia:

Wydarzenie to ma swój szczególny wygląd, ponieważ otrzymujemy w nim możliwość wyboru, o jakie nagrody chcemy najpierw grać - dokonujemy tego poprzez wybór odpowiedniej wyspy, która dostępna jest na uproszczonej mapie świata. Kiedy już podejmiemy decyzję na temat tego, od której planszy chcemy rozpocząć grę, pokaże nam się plansza zawierająca 81 pól (9x9), a pod każdym polem kryją się nagrody (dolary, szmaragdy, bonusy, ubrania, meble oraz muszle/małże - za zebranie których otrzymujemy fryzury lub tła do profilu). Każdego dnia otrzymujemy jedną darmową próbę, jeżeli jej nie wykorzystamy po prostu przepadnie.


Elementy wydarzenia:

Do wydarzenia przeniesie nas jego ikonka (będzie się ona różnić w kolejnych edycjach wydarzenia z wyspami), która dostępna jest w górnej części gry:
Obrazek
Po kliknięciu na nią zostaniemy przeniesieni do strony przedstawiającej uproszczoną mapę świata. W zależności od edycji wydarzenia w różnych jej miejscach zauważymy porozrzucane kolorowe wyspy, które przeniosą nas do poszczególnych plansz.
Obrazek
Na mapie świata mamy możliwość zapoznania się z kilkoma ważnymi informacjami dotyczącymi usytuowania poszczególnych wysp oraz z ich nazwami, jak również po najechaniu na wyspę wyświetli nam się informacja, od kiedy będzie ona dla nas dostępna za darmo i czy została już przez nas zbadana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ważne informacje:
  • Każda wyspa jest odblokowywana innego dnia, jednak jeżeli będziemy chcieli którąś z nich odwiedzić wcześniej (przed jej odblokowaniem), to możemy to zrobić przy pomocy 20 diamentów.
  • Kiedy zbierzemy już wszystkie rzeczy z danej wyspy, pod jej nazwą pojawi nam się na ten temat stosowna informacja.
  • Wyspy możemy odwiedzać/zmieniać nieograniczoną ilość razy w ciągu jednego dnia.
Po wybraniu wyspy:

Kiedy już podejmiemy decyzję na temat tego, którą wyspę chcemy odwiedzić, wystarczy, że na nią klikniemy i przeniesiemy się na planszę, na której znajdziemy:
1 - 81 pól do odkrycia.
2 - Informację na temat posiadanych pereł.
3 - Możliwość zakupu dodatkowych pereł.
4 - Informację na temat ilości rzeczy ukrytych na tej planszy oraz na temat tego, ile spośród tych rzeczy udało nam się już zebrać.
5 - Przycisk pozwalający powrócić do mapy świata.
Obrazek
Po wybraniu dowolnego pola do odkrycia wyświetli nam się informacja na temat tego, co dane pole zawierało, np. może być pod nim ukryty mebel:
Obrazek
Ceny pereł:
Obrazek
Ważne informacje na temat wydarzenia:
  • Każdego dnia otrzymujemy jedną darmową próbę. Niewykorzystana próba nie przechodzi na dzień następny, a co za tym idzie darmowych prób nie można sumować i przechowywać w postaci pereł. Darmową próbę możemy wykorzystać na dowolnej wyspie.
  • Zakupione perły na jednej wyspie można wykorzystać na wszystkich wyspach. Nie istnieje coś takiego jak przypisanie pereł do wyspy.
  • Raz odkryte pola nie mogą zostać odkryte ponownie, a ich wygląd po odkryciu zmienia się na jaśniejszy w porównaniu z polami jeszcze nie odsłoniętymi.
  • Pod polami znaleźć można: dolary, szmaragdy, bonusy oraz w zależności od nagród dostępnych na planszy - ubrania, meble i muszle/małże, dzięki którym uzyskać można fryzurę czy też tło do profilu.
  • Fryzury oraz tła do profilu są najczęściej nagrodami za zebranie wszystkich elementów dostępnych na planszy. Jeżeli więc na planszy mamy możliwość zebrania 30 muszli/małży, to dopiero po odkryciu ich wszystkich otrzymamy tę nagrodę - stanie się to automatycznie, gdy odkryjemy ostatni element.
  • Po odkryciu wszystkich elementów ukrytych na planszy możemy w dalszym ciągu odkrywać pola, jednak pod nimi nie znajdziemy nic innego jak dolary, szmaragdy i bonusy.
  • Daną wyspę można odwiedzić nieograniczoną ilość razy.
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Zablokowany