Nowa wersja Areny Mody!

Informacje o nowościach, promocjach i innych opcjach w grze, a także dyskusja na ich temat.
Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Katriel Tremaine » 25 wrz 2020, o 14:25

No to masz bardzo słabiutkie te statystyki, chociaż teraz to w sumie nie ma takiego znaczenia jak wcześniej. Już niczego nie trzeba bronić, kasy nikt nie kradnie. Dla mnie wysokość opłat za statystyki to jedna z niewielu rzeczy na plus, bo płacę tylko 200 tyś za jedną, a nie ponad półtora miliona ;)
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
co.ma
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 127
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 16:30

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: co.ma » 25 wrz 2020, o 14:48

Wiem, że są słabe, przez pewien czas w ogóle o nie nie dbałam i trudno mi nadrobić. Statystyki są o tyle ważne, że dzięki nim wygrywa się szmaragdy, więc jednak dobrze by było je podnosić.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Katriel Tremaine » 25 wrz 2020, o 15:28

Tak, to prawda, ale nawet jak przegrasz, to dostajesz ten szmaragdowy pył. Wprawdzie jest to okrężna droga, ale też prowadzi do szmaragdów.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Isma
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 538
Rejestracja: 5 paź 2014, o 21:03

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Isma » 18 paź 2020, o 18:01

No cóż, może i ja się wypowiem w tym wątku odnośnie wrażeń dotyczących nowej wersji gry.

Zrobiłam podsumowanie, jakie są zalety i wady nowej Areny Mody w porównaniu ze starą wersją:

ZALETY:

- nie trzeba już klikać co 10 minut w sesję zdjęciową lub supermodelkę (tą ostatnią to głównie podczas wydarzeń z prezentami)
- nie traci już się dolarów gdy ktoś Cię wyzwie, nie trzeba zbierać na statystykę i prosić koleżanek o ochronę (żeby któraś z nich Cię celowo wyzwała i przegrała, żeby jakaś obca Cię nie ograbiła)
- w szczęśliwych kartach można teraz od czasu do czasu wygrać diamenty
- podoba mi się pomysł z konkursem piękności i stylizacjami o różnej tematyce (choć zbyt często się powtarzają, np. niedawno były cały czas księżniczki). Ale ten pomysł ma też wady - opiszę je w rozdziale z wadami.
Natomiast niewątpliwą zaletą jest podział na kilkusetosobowe (z tego co wiem chyba 300-osobowe) grupy, dzięki temu nie zawsze musisz rywalizować ze wszystkimi, a nawet nie zawsze z tymi samymi osobami. Dzięki temu od czasu do czasu masz szansę powalczyć o nagrodę nawet jeśli nie jesteś jakąś super-mistrzynią.
- można uzyskać dostęp do starych kolekcji, kupić ciuchy, które były dostępne dawno temu, co daje szansę stworzenia ciekawszych stylizacji

WADY:

- praktycznie wszystko kosztuje teraz szmaragdy (no, może poza ubraniami ze sklepów z "Centrum Handlowego" - to, co jest ogólnodostępne i nie należy do żadnej kolekcji/eventu kupuje się teraz za dolary). Ale oprócz tego, każdy ruch np. w wydarzeniu z teleportem czy pudełkiem kosztuje teraz szmaragdy (tak, bardzo miłe uczucie, gdy ciągniemy nagrodę z pudełka na "Fashion Week" za 3 szmaragdy i wylosowałyśmy... 2 szmaragdy :) ). Do prezentów też musimy teraz dopłacać (np. do dużego 40 szm - bleee... )
- trzeba od nowa rozbudowywać klub, ale moim zdaniem lepiej byłoby gdyby wprowadzono więcej możliwości dla klubów i rodzajów interakcji między nimi (np. sojusze klubowe, dyplomację, wypożyczanie pucharów za $/szm/di, eventy, w których bierzemy udział jako klub - i zdobywamy punkty (lub inne rzeczy) rywalizując z innymi klubami, a nie indywidualnymi użytkowniczkami - oraz ew. inne pomysły)
- zupełnie odechciało mi się teraz chodzić na przyjęcia - w nowej wersji gry byłam do tej pory tylko na jednym, już nie są tak atrakcyjne jak kiedyś, zazwyczaj pojawiam się tylko na tych, których organizatorką jest ktoś znajomy, lub takie, na które sama dostanę zaproszenie, bez wysyłania wiadomości z prośbą o nie
- nie ma już możliwości przechowywania energii w pakietach, trzeba ją wydawać na bieżąco (zostały nam tylko te, które miałyśmy przed wprowadzeniem nowej wersji gry - jako paczki niebieskiej energii)
- nie da się już ustawić wakacji w grze (a szkoda, bo gdy miałam za dużo do zrobienia w realnym świecie, albo zwyczajnie potrzebowałam odpoczynku i nie chciałam żeby gra mnie kusiła, to brałam "krótki oddech" czyli wakacje, których nie dało się przerwać przed upływem 48 godzin (bo nigdy nie przyszłaby mi do głowy myśl o wydaniu diamentów na wcześniejsze przerwanie wakacji)
- statystyki kosztują teraz najwyżej 2000 pkt mody lub 200,000 $, jest to z jednej strony zaleta, a z drugiej wada.
Zaleta dlatego, że nie trzeba na nie wydawać coraz więcej i można je dosyć często podnosić, a wada dlatego, że jak użytkowniczka będzie przez dłuższy czas nieaktywna (np. znudzi jej się gra i nie będzie się logować przez kilka miesięcy, to inne użytkowniczki jej odskoczą i będzie znacznie częściej przegrywała pojedynki - a w tej chwili są one kluczowym elementem gry potrzebnym do zdobywania szmaragdów, których teraz trzeba bez liku na różne rzeczy w grze). Wprawdzie z przegranych pojedynków też się coś zdobywa (szmaragdowy pył), ale wtedy wszystko idzie kilka razy wolniej.
Z tego powodu na dłuższą metę - gdybyśmy przewidywali grę przez kilka kolejnych lat od dzisiaj - robi się jeszcze większy wyścig szczurów na statystyki, niż w starej wersji.
- konkursy piękności i areny mają też wady:
Chcąc walczyć o wygraną lub wysokie miejsce trzeba często być aktywną o różnych porach (w tym wstawać w nocy, żeby zbijać energię - niebieską dla konkursu piękności, pomarańczową dla areny). Może lepszy byłby pomysł, żeby o kolejności miejsc decydował procent wygranych w stosunku do odbytych prób w konkursie (oczywiście z wprowadzeniem warunku, że aby być klasyfikowaną, trzeba uczestniczyć przynajmniej X razy w danym tygodniu - żeby uniknąć sytuacji, gdy któraś użytkowniczka weźmie udział 1 raz i wygra - i będzie mieć 100% wygranych). Wtedy przestałoby się opłacać siedzenie i wstawanie w nocy, żeby pokonać rywalki większą liczbą prób, co w konsekwencji będzie prowadzić do większej liczby zwycięstw.
Weźmy przykład:
Osoba A robi świetne stylizacje, ale rzadziej wchodzi do gry, wzięła udział w konkursie piękności 200 razy, z czego 150 wygrała
Osoba B robi kiepskie stylizacje, ale cały czas wchodzi do gry, pilnując Areny Mody co około 2 godziny, wliczając wstawanie w nocy. Wzięła udział w konkursie piękności 1000 razy, z czego wygrała 300 razy.

Osoba A ma wyraźnie lepiej oceniane stylizacje (skuteczność 75%, przy 30% osoby B), ale to osoba B będzie wyżej w rankingu, ze względu na to, że poświęciła znacznie więcej czasu na grę, i chciało jej się nawet wstawać w nocy, zapewne kosztem zaniedbania czegoś w realnym życiu.


Ogólnie jako całość, zmiany w grze wprowadziły kilka interesujących rzeczy, ale też sporo takich, które zniechęcają do dalszej gry. Niestety raczej nie będzie się dało obejść tego, że gra premiuje te użytkowniczki, które siedzą dłużej w grze i wchodzą częściej, wliczając np. wstawanie w nocy (żeby zbić energię, zarówno pomarańczową, jak i niebieską), czy logowanie się regularnie w godzinach swojej pracy/szkoły/uczelni (w tym samym celu).

Ale kilka rzeczy faktycznie można by dopracować (tak jak napisałam powyżej).
Ostatnio zmieniony 19 paź 2020, o 08:35 przez Isma, łącznie zmieniany 1 raz.
Kliknij poniżej, aby wejść na mój profil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Mandaloriana » 18 paź 2020, o 21:33

Tak właśnie sobie czytam i powiem Ci, że jest trochę sensu w tym co piszesz. Jednakże jest też tu sporo chaosu.... To kto ile poświęca czasu na grę to jest i wyłącznie jego sprawa, nikt nie powinien z góry komuś narzucać co ma robić. Proste równanie chcesz mieć więcej = poświęć więcej czasu... Czysta logika 🤣... Dlaczego ktoś kto jest aktywniejszy ma być brany miarą tych, którzy mniej czasu poświęcają na grę....
To samo tyczy się odskoczenia...lev gna jak szalony, ktoś odskoczy, a na te miejsce wskoczy inne. Proste jak budowa klocków xD
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: LaFemmeNikita » 19 paź 2020, o 08:39

Piszesz Isma, że w nowej wersji zaletą jest, że nikt nie może nas okraść z dolarów. Paradoksalnie może być to również wadą dla niektórych graczy. Kiedyś był swego rodzaju "dreszczyk emocji", gdy trzymało się ładną kasiorkę na koncie aby nazbierać na statystykę i się człowiek zastanawiał - ktoś mnie wyzwie na pojedynek czy nie wyzwie, wygram czy nie wygram, odpalić najlepsze bonusy, czy nie odpalać. Jak się udało podnieść statystykę, to była z tego jakaś radość, a teraz? Nuda. Bezsensowne klikanie pozbawione najmniejszych emocji.

Zauważyłam, że podział na te 300 osobowe grupy nie jest całkowicie losowy. System zdaje się grupować graczy według ich ostatniej aktywności. Ja robię bardzo dużo pojedynków w grze i jakimś dziwnym trafem w mojej grupie jest ciągle dużo osób, które tych pojedynków robią jeszcze dużo więcej. Jak spojrzę na skład mojej grupy to niemal w całości składa się ona z bardzo aktywnych graczy i jakoś nie mam ochoty na rywalizację z taką ekipą, bo w tym przypadku nie chodzi o to czy ktoś wstaje w nocy, aby zrobić pojedynki, ale o to ile diamentów wyda na dodatkową energię by być najlepszym. Zwłaszcza widać to w pojedynkach na statystyki, bo w konkursie piękności głosują gracze. Jak się ma zrytą opinię na Arenie i nick się źle kojarzy zbyt wielu graczom, to nawet dużo diamentów może nie wystarczyć do zwycięstwa.

Dostęp do starych kolekcji fajna rzecz, choć od początku tej nowej wersji osobiście mam chyba jakiegoś pecha, bo ciągle trafiam kolekcje które były niedawno. Taka funkcja jest bardzo przydatna dla nowego gracza, starzy wyjadacze zbytnio się nie obłowią, bo już większość mają, a na kupno wszystkiego szkoda szmaragdów.

Twoje wyliczenia procentowe są bardzo sensowne, powiem więcej, są po prostu uczciwe, ale czy kogoś to obchodzi. Dla producenta gry ważny jest gracz który jest w grze 24 godziny na dobę, dokupi energii i robi pojedynki na masową skalę. Taki gracz jest nagradzany. To ma nawet swoją nazwę - Cashback ;) Wydajesz 100 diaxów na dodatkową energię, a my zwrócimy ci 30 diaxów jak wygrasz konkurs. Uczciwe, prawda? :)

To dlatego wszystko jest teraz za szmaragdy, żeby ciągle ich brakowało, aż w końcu dokupisz tej energii za diamenty, aby zdobyć większa ilość szmaragdów i kupić to co chcesz. Nie dokupisz energii to z czegoś trzeba będzie zrezygnować, albo z prezentów, albo z kolekcji, albo z wpłaty do klubowej skarbonki.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Katriel Tremaine » 19 paź 2020, o 09:01

No widzisz, Isma, tobie podoba się pomysł z konkursem piękności, a dla mnie to najbardziej hejterski niewypał jaki ktokolwiek mógł kiedykolwiek wymyślić. Kompletną nieprawdą jest, że liczą się stylizacje. Liczą się sympatie i to komu by tu dowalić. Kreatywność? Serio? Nie zauważyłam. Kolejna rzecz, która tobie się podoba jest, według mnie, totalnym niewypałem, ponieważ ten cały podział na dywizje jest niedopracowany, jak zresztą cała ta poroniona aktualizacja.

Co do wad, to rozbudowywania klubu od nowa nie uważam za wadę. To co poprzednio zostało w klub włożone, to do niego wróciło i można było te fundusze wydać na klub, a że jest teraz inaczej i klub jest droższy? No cóż, wszystko jest droższe, to i klub.
Zgodzę się w kwestii przyjęć. Nowa ich odsłona kompletnie się nie opłaca, a robienie misji jest patologiczne.
Co się jednak tyczy wakacji, to kompletnie nie rozumiem po jakiego grzyba ci one. Chcesz oddechu, to nie wchodzisz na grę i tyle. Nikt nie może cię okraść, to wakacje przestały być potrzebne. A to, że ktoś ma słabą wolę, to jest jego problem, a nie gry.
Nie zgodzę się też z tobą w kwestii wysokości statystyk. W poprzedniej wersji miałam poczucie tego, że są one ważne, ale teraz? kompletnie tego nie czuję. Są, bo są, ale nie mają takiego znaczenia jak kiedyś. Kluczowe? nie są wcale kluczowe, a to właśnie za sprawą tego, że nawet jak przegrasz, to masz nagrodę w postaci pyłu.
Rozważany za to przez ciebie problem natury, nazwijmy ją filozoficzną, jest, jak dla mnie, totalnym udziwnieniem. Dlaczego? Już wyjaśniam. Widzę jakie mam przeciwniczki w grze, żeby mi "odskoczyły" to bym musiała nie grać pewnie z rok. Gro z nich ma statystyki poniżej 300, więc nigdy o nie nie dbały, to teraz zaczną? Wątpię. A te kilka co o nie dba, to nie problem. Najwyżej raz czy dwa dostanę pyłek. A co do przewidywanego przez ciebie wyścigu szczurów, to również wątpię, bo doświadczenie z gry tego nie potwierdza. Przynajmniej moje.
Kwestia z kolei aktywności jest mocno wydumana. Wstawać w nocy żeby zbić energię? większej bzdury jeszcze tu nie przeczytałam. W poprzedniej wersji, gdy trzeba było zebrać grube miliony, to może i trzeba było trochę posiedzieć w nocy, ale teraz? nie widzę sensu, żeby specjalnie się zrywać do czegoś co nie ma już takiego znaczenia jak kiedyś.
No i kolejna rzecz, z którą nie mogę się zgodzić. Gra nie promuje no-lifów, tylko takich graczy, którzy wydają diamenty na dodatkową energię. To co piszesz w wielu miejscach jawi mi się jak filozofowanie za dychę. Wstawanie w nocy? logowanie się w godzinach pracy i szkoły? Długo nad tym myślałaś? Przecież tu nie chodzi wcale o to, żeby gracz siedział godzinami, tylko o to by kliknął "uzupełnij" na pasku energii i wydał diamenty. A jak wyda je wszystkie, to je dokupi i interes się kręci. To przecież proste i dorabianie do tego filozofii jest zwyczajnie zbędne. A jeśli dla ciebie wprowadzenie drożejących statystyk byłoby zaletą, to ja jednak wolę by było tak jak jest, bo obawy przez ciebie przedstawione są z mojej perspektywy bzdurne. Może gdybyś miała statystyki adekwatne do swojego poziomu, to byś nie miała takich problemów? Ja mam statystyki średnie, ale jak dotrę do twojego poziomu, o ile dotrę, to pokonam cię bez problemów, więc może by jednak warto było o nie chociaż troszkę zadbać? Z mojej perspektywy gra wygląda zupełnie inaczej niż z twojej, widać i w grze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Isma
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 538
Rejestracja: 5 paź 2014, o 21:03

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Isma » 19 paź 2020, o 19:31

Hej :)

Poruszając temat statystyk, to tutaj nie będę się kłóciła, bo każda użytkowniczka ma swoją strategię i jedna wolałaby drożejące, żeby osoby, które (zbyt) dużo czasu poświęcają grze, nie odskoczyły tak łatwo na zbyt dużo punktów różnicy, a inna wolałaby takie jak teraz, żeby się je szybko podnosiło - bo wtedy nie trzeba zbyt długo zbierać, żeby coś zwiększyć.

Aeryn Sun - piszesz, że jak dotrzesz do mojego poziomu, to pokonasz mnie bez problemu. Tak, to się zgadza, a dzieje się tak dlatego, że (zapewne, jak przypuszczam) od wczesnego etapu Twojej gry postawiłaś na rozbudowę statystyk, a nie na poziom i doświadczenie.
Jeśli chodzi o mnie, to kiedyś nie znałąm zbyt dobrze mechaniki gry i przez pewien czas grałam odwrotnie niż teraz: kupowałam rozszerzone wyszukiwanie, żeby znajdowało mi do pojedynków tylko przeciwniczki z wyższym ode mnie poziomem, które dają mi doświadczenie, a to z kolei - szybciej zdobyty wyższy mój poziom. A wyższy poziom to możliwość kupienia nowych ciuchów w centrum handlowym - i tym samym większy ich wybór przy tworzeniu stylizacji. Dopiero przejście do nowego klubu, i konieczność dostosowania się do jego polityki, uświadomiła mi, jaki robię błąd i zmusiła mnie do zmiany taktyki.

Jeśli natomiast chodzi o konkurs piękności, to nie uważam, żeby gra promowała tylko te użytkowniczki, które wydają diamenty. Przynajmniej część z nas jest wystarczająco inteligentna, albo zrozumie to po co najwyżej kliku udziałach w tymże konkursie, że tak grając wydałoby się więcej diamentów, niż wynosi nagroda. Wyszedłby wtedy niewypał podobnej klasy co niegdyś "Dom gwiazd", w którym na głosowanie w kolejnych etapach zazwyczaj wydawało się więcej szmaragdów niż było do wygrania.
Piszesz o tym, że wstawanie w nocy, żeby zbić energię, albo logowanie się w godzinach pracy/szkoły, żeby to zrobić, najbardziej bzdurna rzecz, którą przeczytałaś.
Wytłumaczę zatem o co mi dokładnie chodzi. Wstając w nocy mamy możliwość zbicia energii, która się już naładowała, a po jej zużyciu ładuje się od nowa. I w ten sposób możemy wykonać więcej prób bez zużywania diamentów. Niebieska energia łąduje się do pełna co około 2-3 godziny (zależnie od bonusów klubowych). Rozważmy hipotetyczną sytuację:

Użytkowniczka A zbija energię wieczorem, kładzie się spać o 22:30 i wstaje o 6:30, załóżmy, że nie ma rano czasu na grę, tylko myje się, robi sobie śniadanie, zjada je i zaczyna pracę/szkołę/uczelnię.
Użytkowniczka B zwariowała na punkcie Areny Mody i pilnuje zbijanej energii co 2 godziny (powiedzmy że jej klub ma srebrny puchar +2 max energii oraz złoty i srebrny zmniejszający czas naładowania energii. Czyli ma 12 niebieskiej energii, które ładują jej się co 10*12 = 120 minut - równo 2 godziny.
Zbija energię o 22:30 przed spaniem i potem przez tydzień, przez który walczy o nagrodę w konkursie włącza Arenę Mody co 2 godziny, tj. o 0:30, 2:30, 4:30 i 6:30, czego nie robi użytkowniczka A.
Zatem przez 7 dni (tydzień), ile trwa jedna runda Konkursu Piękności, może ona (bez użycia diamentów) wykonać 7*4*12 = 336 prób więcej niż użytkowniczka A.
Dodatkowo, dochodzi jeszcze kasa za 336/2 = 168 dodatkowych sędziowań, za które użytkowniczka B otrzyma przepustki.
Czy teraz już rozumiesz, o co mi chodziło z tym wstawaniem w nocy? Oczywiście powyższy przykłąd jest mocno przesadzony, bo wątpię, żeby ktoś aż tak mocno noł-lajfił (ale kto wie?). Tym niemniej, na przykład mnie zdarza się
od czasu do czasu wstawać i logować w nocy, zwłaszcza w czasie wydarzenia z prezentami, a pewnego razu rzeczywiście przez tydzień zaszalałam, żeby przycisnąć w konkursie "piękności".
Kliknij poniżej, aby wejść na mój profil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Katriel Tremaine » 20 paź 2020, o 00:08

Ależ ja od początku rozumiem o czym mówisz, tyle, że się z tym co mówisz nie zgadzam. Ty teoretyzujesz, a ja jednak wolę podejście praktyczne. Ty po prostu piszesz o jakiejś teorii, którą ktoś zapewne i stosuje, ja za to mówię o powszechnej praktyce. Tym się różnimy. Podejściem. Zresztą odkąd pamiętam to tak właśnie było. Co jak co, ale w kwestii gry nie zgadzałyśmy się nigdy, nawet wtedy gdy ja dopiero zaczynałam.

Co się zaś tyczy konkursu piękności, to jest on dla mnie czymś zbędnym i pomijalnym. Tak jak napisałam wyżej, to najbardziej hejterski wynalazek z jakim miałam do czynienia w grach.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Isma
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 538
Rejestracja: 5 paź 2014, o 21:03

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Isma » 20 paź 2020, o 16:58

Jak najbardziej, każdy ma swoje podejście do gry, i jedna użytkowniczka rozważa bardziej teoretyczne możliwości, a druga obserwuje, jak robi większość graczy. Możemy się różnić od siebie, i niech każda z nas pozostanie przy swoim własnym zdaniu.

Natomiast, po głębszych przemyśleniach (i spojrzeniu, co się dzieje teraz, podczas wydarzenia z prezentami) stwierdziłam, że analizując wady i zalety nowej wersji nie poruszyłam wcześniej ważnego tematu, jakim jest polityka szmaragdowa (ogólnie jako całość).

O tym, jak bardzo (na naszą niekorzyść) zmieniło się zdobywanie i zużycie szmaragdów, możemy się przekonać, gdy zobaczymy, że:
- zniknęły sesje zdjęciowe i supermodelki, a obydwie te rzeczy dawały możliwość zdobycia szmaragdów co 10 minut
- poprzednio z każdego przyjęcia zaręczynowego można było wycisnąć ok. 150-200 szmaragdów, a teraz...
- prezenty kosztują teraz nie tylko dynie (lub cokolwiek, co zbieramy), ale też szmaragdy. Coś czuję, że przez cały czas trwania wydarzenia wydam (na samo kupowanie pudełek) kilkaset, a może nawet tysiąc zielonych
- ruchy w kilku innych rodzajach eventów (np. teleport, pudełko), które poprzednio były darmowe, teraz kosztują szmaragdy.

A jak możemy teraz _zdobywać_ szmaragdy? Praktycznie tylko cisnąc pojedynki. Oprócz nich zostały nam jedynie:
- szczęśliwe karty, czasem można z nich zdobyć szmaragdy, ale najwyżej kilka dziennie i to nie zawsze (trzeba mieć szczęście)
- 10 szm z codziennika (ale nie zawsze damy radę, ponieważ musimy np. danego dnia podnieść statystykę).

To wszystko powoduje, że szmaragdy stają się teraz bardzo wąskim gardłem i często trzeba rezygnować z różnych eventów, które zużywają ich za dużo. W starej wersji ja na przykład dość często odpuszczałam pasjansa i automat (jednorękiego bandytę). Teraz coś czuję, że będę rezygnować z coraz większej liczby wydarzeń, i chyba nie dotyczy to tylko mnie osobiście :)
Kliknij poniżej, aby wejść na mój profil:
Obrazek

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: LaFemmeNikita » 20 paź 2020, o 20:17

LaFemmeNikita pisze:Ja natomiast miałam zaliczone osiągnięcie z supermodelkami i nie odebrane +3 do max energii. Takiego osiągnięcia już nie ma, bo nie ma supermodelek.

"Będzie fajnie..." - mówili. "Nic wam nie przepadnie..." - mówili.
Casandra pisze:Hihi tak to jest jak się nagród nie odbiera ;) A tak na poważnie, bo to poważna sprawa, to napisz proszę LaFemmeNikita na Kontakt w grze, że taka sytuacja miała miejsce. Możliwe, że nikt jej nie przewidział i po prostu jesteś wyjątkowym przypadkiem ^^
Milusią odpowiedź otrzymałam na kontakcie:
Lynnx pisze:nie ma możliwości zwrotu bonusu za osiągnięcie. Nagrodę za zaliczenie osiągnięcia trzeba odebrać od razy.
Nigdzie nie napisano, że nagrody za osiągnięcia trzeba odbierać natychmiast po ich zaliczeniu. Nawet teraz, w nowej wersji nie trzeba tego robić. Jeżeli producent przewiduje, że nagrody trzeba odbierać od razu to dlaczego nie odbierają się automatycznie?
Osobiście zaskakuje mnie fakt, że taka mała błahostka jak dodatkowe 3 energie stanowi taki problem dla producenta. Mnie by to pomogło, zwłaszcza teraz przy prezentach i byłoby uczciwie gdybym je dostała, w końcu je zdobyłam. Producentowi to natomiast wisi, choć niewiele na tym traci. Wolą wkurzyć swojego oddanego gracza i iść w zaparte niż machnąć ręką, "a damy jej te trzy energie, nic nas to nie kosztuje". Zero szacunku, dla mnie to jest jak złodziejstwo.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Katriel Tremaine » 20 paź 2020, o 22:54

Mam wrażenie, że to nie jest kwestia producenta, tylko jakże wysokiej kompetencji naszego działu technicznego... A już tej pani tym bardziej. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby odpowiedziała z sensem i na temat. Coś jak ty swoje, ona swoje, a dogadać się nie ma szans. Gra się zmieniła, to prawda, ale brak kompetencji pozostał.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Casandra » 21 paź 2020, o 11:49

Powiem szczerze, że jestem w szoku, że tej energii nie dostałaś... Nawet zaczęłam się zastanawiać, czy dobrze widzę i dobrze składam literki... Każdą decyzję dotyczącą rekompensaty podejmuje ktoś z Bułgarii i tym bardziej dziwi mnie to, że równowartość 10 diamentów jest dla nich aż taka duża i wartościowa... No ręce opadają po prostu.
Jeżeli chodzi o to, że nagrody trzeba odbierać od razu to domyślam się, że tak właśnie powiedziało szefostwo w Bułgarii Lynnx i dlatego to stwierdzenie pojawiło się w odpowiedzi. Dziwi mnie to, bo faktycznie nikt nigdy i nigdzie tego nie powiedział, ba, sama też trzymam nieodebrane nagrody, bo czekają na swoją chwilę...
No jestem w szoku LaFemme i przykro mi, że tak wyszło i Bułgarzy nie zgodzili się na rekompensatę w tej kwestii :(
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Katriel Tremaine » 21 paź 2020, o 14:39

Casandra, a ja wcale bym się nie zdziwiła, gdyby szefostwo z Bułgarii nie miało o tym zielonego pojęcia, a decyzja była podjęta na naszym szczeblu lokalnym. Z tego co zaobserwowałam to w przypadku tej konkretnie osoby wszystko jest możliwe.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Mandaloriana » 21 paź 2020, o 16:01

Powiem wam, ze i ja slyszalam iz wiekszosc spraw jest zamiatanych pod dywan ot co. Niestety nasza administracja jest pozal sie ....
Glownej administratorki wieki nie widzialam, a na tickety odpowiada tylko Lynnx i Paniczynka. Generalnie w administracji jest syf (siedza i zgarniaja diamenciki) a nie powiem co robia. Nawet na wyrazna prosbe, ktora brzmiala "Prosze by sprawa zajela sie Malini" zajela sie sama Lynnx, ktora to jak zwykle traca formulkami na lewo i prawo. W ogole co to za ukrywanie sie i zmiany nazw (tak wiem moga, ale za dawnej administracji tego nie bylo). Szkoda, ze nie ma dawnej administracji, i Pawla ....do nich zawsze mozna bylo leciec jak byl klopot, nie zbywali, nie olewali, i robili co do nich nalezy.
W ogole po co w grze administracja, ktora nie ma czasu na gre ? Niby troszke sie poprawilo z odpowiedziami na tickety, ale dalej w kolko jest to samo-dostajesz wypocona formulke. Czy np jesli biora kogos na glownego admina to nie biora pod uwage faktu, ze dana osoba ma jeszcze w opiece innych kilka gier jako administrator ? Smiechu warte to wszystko, wiec jak cos mam tresciwego to pisze od razu do bulgarskiej strony, i dostaje konkretne oodpowiedzi.
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

ODPOWIEDZ