Nowa wersja Areny Mody!

Informacje o nowościach, promocjach i innych opcjach w grze, a także dyskusja na ich temat.
Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Katriel Tremaine » 24 lip 2021, o 20:56

Wiele się nie zmieni w tej kwestii, ponieważ będą nadal chodzić, ale nie będą pisać bezpośrednio o celu wizyty. Dla mnie o wiele większym utrapieniem są te laski co zostawiają swój spam na pw albo na dymku, bo mają limit i w nosie fakt, że ktoś wyraźnie zaznacza, że sobie nie życzy takich rzeczy na pw lub dymku. A jak takiemu oszołomowi co przychodzi ze spamem, zwraca się uwagę, że to co robi to spam, to jeszcze się będzie upierać, że nie, bo nie napisała, że prosi o głosy. I nie ogarnie jedna z drugą, że spam to nic innego jak niechciane wiadomości. A skoro spam to niechciane wiadomości, to ich uzewnętrznianie się w miejscach zaznaczonych jako niepożądane JEST JAK NAJBARDZIEJ SPAMEM. No ale co ja tam wiem, skoro jedna z drugą ma limit. Czy z limitem można dyskutować? A przecież nie napisały, że chcą głosy, tylko bzdurną formułkę bez prośby, której cel jest wiadomy. I widzicie? Przechytrzyły MATRIXA, a jak się komuś nie podoba to ma problem. I niech mi ktoś potem powie, że opcja ignoruj jest zła... Toć to czasem jedyne wybawienie przed takimi bezczelnymi spamerkami uzbrojonymi w kartę pułapkę: LIMIT. Tylko czy ten ich limit to jest mój problem? że tak nieśmiało zapytam? Widać mój skoro mnie szturmują tam gdzie mam wyraźnie na profilu zaznaczone, że sobie nie życzę. A co by się stało gdyby taką zapytać czy umie w literki? bo może nie umie i stąd nie potrafi złożyć sobie w całość komunikatu o tym, że robi źle? Lepiej nie. Takim przy najlżejszej uwadze, że robią coś niewłaściwie odpala się tryb agresywny, bo to przecież nie ona okazuje brak szacunku nie respektując czyjegoś życzenia, to ten ktoś jest be, bo ma wymagania z kosmosu. Przypomnę, że tym kosmosem jest nie zostawianie spamu na pw i dymku. Czy liczę, że niedawna zmiana regulaminu coś zmieni? obawiam się, że niestety nie.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Mandaloriana
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 394
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 19:16

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Mandaloriana » 28 lip 2021, o 06:52

Alice Morset pisze:
24 lip 2021, o 18:18
Podoba mi się też zmiana regulaminu i ciekawa jestem, na ile administracja się do niego zastosuje. Najbardziej ciekawi mnie, jak teraz poradzą sobie spamiary i czy wreszcie walka o podium będzie sprawiedliwa. Skoro nie można już promować i żebrać o głosy. :D


Nie no nie wierzę, naprawdę zapomniał wół jak cielęciem był. Sama latałaś z owym SPAMEM i zebrałaś o głosy dla Pań walczących...!!!! No, ale Ty zawsze musisz palnąć jak łysy grzywą o beton...
To dopiero są loty 😂 😂 Nie wspomnę o tym, że Ty też sięgasz praktycznie po gotowce... Więc zanim zaczniesz najeżdżać na innych to zacznij wpierw od siebie. Choćby dzisiejsza stylizacja...gotowiec 90%...
Obrazek

"Bądź tym kim jesteś, i mów to co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." 8o

"Złapałam się na tym, że ludzie wiedzą o moim życiu więcej niż ja sama" 8o

Awatar użytkownika
Vin
Super Operatorka Gry
Super Operatorka Gry
Posty: 784
Rejestracja: 4 maja 2011, o 20:31

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Vin » 29 lip 2021, o 22:34

Cześć,
Regulamin nie jest nowy, a doprecyzowany. Działamy według starych zasad, karamy dokładnie za te same zachowania, są one tylko o wiele lepiej opisane, niż w starszym regulaminie, który w opisy był bardzo ubogi.

Jeśli chodzi o kwestię Spamu:

Mimo że wysyłka wiadomości z proszeniem o głosy jest skategoryzowana w zasadach gry jako spam, to nie zapominajmy, że są to jedynie wytyczne o charakterze ogólnym.
Arena Mody to przede wszystkim gra rozrywkowa, służąca relaksowi i miłemu spędzeniu czasu w gronie wirtualnych znajomych. Została stworzona po to, żeby się bawić i budować pozytywne doświadczenia, a nie zachowywać jak policja i karać wszystkich za wszystko.
Uaktualnienie zasad gry nie oznacza, że zaczniemy od teraz karać każdego przejawu interakcji między graczami, charakteryzującego się zachęcaniem do odwiedzania i wspierania innych Pań, czy to w formie pisemnej czy za pośrednictwem kolorowych obrazków, dopóki ich przekaz nie będzie niósł ze sobą nieodpowiednich treści.
Zawsze zachęcamy jednak do nieco bardziej zindywidualizowanego kontaktu niż komentarze/wiadomości ograniczające się do zdawkowych treści typu: „max”, „daj maxa”, bo ciężko jest to sklasyfikować jako budujące jakąkolwiek interakcję z innymi. Zastrzegamy sobie również prawo interweniowania, gdy tego rodzaju działania będą zbyt nachalne i wzbudzą niezadowolenie większej ilości odbiorców. Przypominamy też, że zaproszenie do odwiedzania innych profili nie powinno opierać się na negatywnym przekazie, dyskredytującym innych graczy.
Co do Pań, które nie życzą sobie otrzymywać wiadomości promujących i zachęcających do odwiedzania innych profili, w dalszym ciągu mogą korzystać z opcji blokowania gracza, z którym nie życzą sobie wchodzić w interakcję (np. otrzymywać od niego wiadomości). Na pewno warto też zwrócić uwagę, czy odwiedzony użytkownik nie ma w opisie swojego profilu informacji, że nie chce otrzymywać podobnych wiadomości i uszanować jego wolę.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Katriel Tremaine » 29 lip 2021, o 23:00

Vin tylko tu jest jedno ale. Nikt już chyba nie czyta opisów. Ja mam od dawna w opisie, że nie życzę sobie spamu na priv i na dymku i co? A no nico. Mają to w nosie, a jakiekolwiek zwrócenie uwagi na ten fakt skutkuje albo brakiem reakcji i dalszym praktykowaniem wysyłania spamu w niechcianych miejscach, albo reakcję typu "ale to nie był spam tylko..." i tu następuje jakaś dziwna wymówka. Jest jeszcze opcja agresji i przerzucenia ciężaru winy na osobę, która tego spamu sobie w takich miejscach nie życzy. Efekt jest taki, że jedyne co można zrobić to taką osobę zablokować. No i wisienka na torcie. Ograniczono możliwość oceniania jednego profilu do kilku razy w tygodniu, ale jest wiele spamerek, które i tak cisną ze spamem 7 dni w tygodniu. Męczące. I skoro gra ma być relaksem, to może warto by jednak było ukrócić te zapędy do wysyłania jakże ambitnych komentarzy w stylu "max". Zapewnienie na profilu o tym, że za taki komentarz nie będzie gwiazdek nic nie daje, ponieważ nie ma zwyczaju, na polskiej AM, ich czytania. To w sumie tyle. Dla wielu osób zmęczonych tą sytuacją zapis o spamie był światełkiem nadziei. Szkoda, że tak szybko zgaszonym.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Vin
Super Operatorka Gry
Super Operatorka Gry
Posty: 784
Rejestracja: 4 maja 2011, o 20:31

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Vin » 30 lip 2021, o 22:09

Komentarze typu ''max'' ''max śliczna'' ''zostawiam gwiazdeczki'' uznajemy za spam który podlega karze wyciszenia. Natomiast jeśli gracz wykaże się większą kreatywnością i oprócz informacji o ''maxie'' dopisze jeszcze coś od siebie, to wtedy taki komentarz zostawiamy.
Staramy się nie kasować, karać wszystkiego ponieważ jednak większość komentarzy które pojawiają się w grze dotyczą właśnie konkursów, a nie chcemy przecież żeby ''ruch komentarzy'' ustał całkowicie.

Jeśli chodzi o widoczność opisu na profilu to póki co jest on dosyć ukryty w porównaniu do poprzedniej wersji gry. Dostaliśmy już na kontakt sugestię na ten temat, została zgłoszona do producentów. Na osoby które opisów nie czytają pozostaje póki co opcja ignorowania i skasowania komentarza. Osoba która go napisała i nie dostała od Ciebie oceny ''straci'' komentarz który mogłaby wysłać innej osobie.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Katriel Tremaine » 30 lip 2021, o 23:40

Dziękuję za uściślenie tej kwestii. Nie uważam, żeby wszystkie komentarze były złe. Czasem w komentarzach dzieją się naprawdę fajne rzeczy i gdyby ludzie mieli więcej dystansu i poczucia humoru, to komentarze mogłyby być miejscem całkiem ciekawej interakcji między graczami. Niestety kreatywność w komentarzach jest jak kreatywność na KP, znikoma.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

kacia88
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2015, o 12:07

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: kacia88 » 3 sie 2021, o 15:35

Sporo czasu minęło od "aktualizacji zasad gry" Czekam z utęsknieniem aż obiecane jakieś pół roku temu usprawnienia w klubach nastąpią (taką odpowiedź dostałam wysyłając swoje propozycje zmian)
Jedynie klub trzyma w grze, tylko to
Opiszę może tutaj, może komuś się spodoba i również zgłosi podobne propozycje, może wreszcie ktoś Nas posłucha
Zastanawia mnie dlaczego nie ma możliwości aby koszty właczenia klubowego talentu co jakieś powiedzmy 2 lata spadały?
Zachęciło by to graczki do wstąpienia do klubu zamiast grać solo

Czemu tych klubowych talentów nie ma więcej?
Czemu nie ma sojuszy które dodatkowo przynosiły by np dodatkowe bonusy lub powiększały pule na możliwe posiadane pucharki?
Czemu nie ma więcej pucharów?
Czemu nie mogę wykupić więcej miejsc w klubie jeśli np 50 to dla mnie za mało?
I czemu nie mogę promować swojej klubowiczki lub osoby której życzę zdobycia statuetki? (w końcu to odbiorca oceni czy warto czy nie i ewentualnie usunie moją propozycję)
I czemu sama nie mogę napisać głośno #WolnośćSłowaNaArenie, nie przeszkadza mi spam możecie mnie zaspamić(zaspamować?)

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Nowa wersja Areny Mody!

Post autor: Katriel Tremaine » 3 sie 2021, o 18:48

U nas się mawiało "czemu, bo nie ma dżemu". Przebrnęłam przez to co napisałaś i pokusiłam się o analizę. Istnieje różnica między teorią a praktyką, to oczywiste, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Pierwsza kwestia mnie trochę zdziwiła, ponieważ nie rozumiem dlaczego koszt talentów miałby spadać i dlaczego co dwa lata? Jak to widzisz? Jako reset kosztów, czy inną formę tego "spadania". Pisałaś o tym w szczegółach, czy tylko rzuciłaś ogólnikowe hasełka jak tu na forum? Mogę się mylić, ale gdybym była twórcą, to z większym zainteresowaniem patrzyłabym na podsuwane konkrety niż ogólnikowo rzucane "jachciejki". No i warto by się pokusić o wyraźniejsze uzasadnienie niż to, że ktoś tam być może zechciałby grać w klubie. Każdy ma przecież prawo wyboru co do stylu gry, a z tego co się orientuję, to nie jest wcale szczególnie ciężko o klubowiczki, więc nie trzeba zmuszać tych, co chcą grać solo do gry klubowej. Zresztą jeśli możliwość korzystania z talentów nie zachęciła takich graczy do tej pory, to spadek kosztów też ich nie zachęci. Ich to nie dotyczy, bo grają bez klubu.

Druga kwestia to ilość klubowych talentów i tego dlaczego nie ma ich więcej. Nie napisałaś ani słowa o tym jakie dodatkowe talenty miałaś na myśli. W formie tak zadanego pytania jest to kwestia na poziomie "a bo ja chcę", ale gdy pada pytanie o to czego właściwie chcesz, to odpowiedzi tu nie ma, samo chcę, bo tak. I ponawiam pytanie, czy gdy o tym pisałaś, to też w formie takich ogólników? Mało konkretów, to co się dziwisz? Co mieliby na kontakcie przekazać wyżej? że gracze chcą czegoś, ale nie wiedzą czego? Z mojej perspektywy mogę napisać, że większa ilość talentów nie jest mi potrzebna, bo i tak jedyny jaki mnie interesuje to ten na codziennik x2. Gdybym już miała na upartego wymyślać jakiś talent, to chyba jedynie na zwiększoną liczbę zielonych w pojedynkach. I gdybym pisała na kontakt, to właśnie z konkretną propozycją, która mnie interesuje.

Trzecie zagadnienie jest dla mnie tak mgliste, że właściwie nie wiem jak się do niego ustosunkować. Sojusze między klubami? Patrząc na to jakie w grze panują warunki, to bałabym się z niektórymi klubami wejść w komitywę, za duże ryzyko wdepnięcia na minę. Wiesz co się dzieje z człowiekiem, który wdepnął na minę? brzydki widok, naprawdę mało estetyczny. Może w innych warunkach niż nasze lokalne miałoby to rację bytu, ale na polskiej AM jakoś tego nie widzę. Ile trwają nieformalne sojusze międzyklubowe? A poza tym jak taka kooperacja miałaby wyglądać? I czy obejmowałaby wszystkie możliwe kluby, czy tylko te ze zbliżonym poziomem? No i czy taki pomysł nie pogłębiłby już i tak istniejących różnic między klubami.

Kolejne zagadnienie, to ilość pucharów. Co masz tu na myśli? wielkość półki, czy sumarycznej ilości pucharów w grze, a może chciałabyś jeszcze jakiś rodzaj pucharu dodać i to masz na myśli? Uściślisz? bo tak zadane pytanie jest, delikatnie mówiąc, bez sensu.

W piątym zagadnieniu pytasz o ilość osób w klubie. Kiedyś żartowałyśmy sobie na ten temat, pisząc, że chcemy 100 miejsc, żeby połączyć się ze Zgagami, ale to był jedynie przyjęciowy żart. W rzeczywistości jestem zdania, że 50 osób to aż nadto. Jeśli w klubie jest 50 aktywnych i rozwijających się osób, to taki klub odniósł sukces rekrutacyjny. Jednak 50 osób to sporo, naprawdę sporo i ciężko mieć z całą 49 dobry kontakt, bo to jednak gromadka różnych charakterów, opinii i postaw życiowych. I nawet jeśli czasem trzeba komuś napisać "wybacz, ale nie ma miejsca", to i tak lepiej mniej a konkretnie. Z doświadczenia wiem, że kluby po 200-300 osób to kluby gdzie nie ma szans na kontakt z każdym. Ten pomysł pozostawiam w kategorii "utopia".

Dwa ostatnie zagadnienia to właściwie jedno zagadnienie. I w zasadzie to bawi mnie oburzenie o zdrowe zmiany w regulaminie na arenie. O jakiej wolności słowa piszesz? O prawie do napisania "max", albo "max śliczna"? No tak, bo ograniczenie wszędobylskiej bylejakości w komentarzach tak bardzo uderza w wolność słowa. A gdzie prawo innych graczy do własnej wolności? do poszanowania ich życzeń? Ograniczenie spamu nie ogranicza wolności słowa. A co do reklamowania klubowiczek, to uważam, że jak się same wypromują to będą miały większą satysfakcję z tego, że zdobyły podium, nie sądzisz? Mnie ograniczenie wszędobylskiej reklamy i "maxowania" w komentarzach bardzo cieszy. Jeśli komuś tak bardzo zależy na statuetkach, to niech się przyłoży. Dobrze by też było, by czytał opisy, bo czasem zamiast oczekiwanych gwiazdek dostanie bloka. A po takim bloku już drugi raz nie "przyspami". Nie słyszałam by ktoś z moich znajomych dostał muta za komentarze, więc chyba jednak da się to zrobić tak, by nie oberwać po łapach. Znasz kogoś, komu się taka blokada na komentarze za spam przytrafiła?

Jeśli będziesz chciała rozwinąć pewne myśli, które jedynie zasygnalizowałaś w swoim poście, to może będzie to jakieś pole to opracowania konkretnych propozycji dla twórców gry. Z konkretami łatwiej się przystępuje do dyskusji niż z listą jak z koncertu życzeń. Nie sądzisz? Gdy ja pytałam o interesujące mnie zagadnienia, to zawsze dostawałam bardzo konkretne odpowiedzi. Nie zawsze takie jak bym chciała, ale przynajmniej konkretne. I trzeba też pamiętać, że każda zmiana w grze pociąga za sobą zmiany w kodzie gry. Ktoś musi wymyślić jak to by miało działać, ktoś musi to napisać, przetestować. Takie rzeczy trwają. Gdyby opracować realne i konkretne propozycje dla twórców, które nie muszą być przecież przyjęte, ale załóżmy, że zostałyby przyjęte, to i tak czas realizacji byłby dłuższy niż pół roku. Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że nie umrzecie z nudów przed dobrnięciem do końca.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

ODPOWIEDZ