Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Informacje o nowościach, promocjach i innych opcjach w grze, a także dyskusja na ich temat.
Awatar użytkownika
Belcia
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 80
Rejestracja: 12 kwie 2011, o 18:17

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Belcia » 30 mar 2019, o 18:27

Zapraszamy. To potrwa nie dłużej niż jeden dzień, bo puzzle są już prawie ułożone. Wystarczy zamienić te dwa feralne klocki które przeszkadzają w zakończeniu układanki. Jeśli jesteście takie zdolne, to może pomożecie koleżankom i pokażecie jak to się robi? bo gadać to każdy potrafi...
Obrazek

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Katriel Tremaine » 30 mar 2019, o 18:36

No dobra, a właściwie to o co ci chodzi? Czy to jest moja wina, że im puzzle nie idą, no moja? Nie moja. Napisałam tylko, że te puzzle są źle zaczęte i tyle. Nie wymądrzam się, stwierdziłam fakt. Jeśli masz ochotę się poawanturować to twoja wola, ale mnie nie sprowokujesz. I gdzie ja niby napisałam, że druhny w tej ekipie się do niczego nie nadają? to są twoje słowa, nie moje. Tak więc spuść trochę pary, bo rzucasz się nie wiadomo o co. A swoje propozycje to sobie w buty wsadź, bo są całkiem nie na miejscu. Tyle ode mnie.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: aMelisa » 31 mar 2019, o 14:19

Tworca gry chodzi o szybkie organizacje wesela zwlaszcza jesli ktos wypozycza sobie druhny (kasa musi szybko zwrocic sie) a jesli chcesz tkwic w organizacji rok czy dwa to mozesz sobie organizowac je sama bo rowniez jest taka mozliwosc. Limit na druhny jest max 10 ale z czasem nikt ich tyle miec nie bedzie, to tylko kwestia czasu

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Amantis » 31 mar 2019, o 20:23

Belcia,to nie potrwa jeden dzien.Puzzle da sie ulozyc,nasza kolezanka posiedziala nad tym i ulozyla je.Jest natomiast inny problem,wyszlo jej ze by te puzzle prawidlowo ulozyc potrzeba okolo 1000-1200 ruchow.Mowiac krotko,mylicie sie,puzzle da sie ulozyc,ale macie racje proszac o reset planszy bo w obecnej sytuacji ilosc ruchow jest z lekka absurdalna.I wybaczcie ze nie podamy rozpiski ruchow...ale spisac ponad 1000 ruchow tez jest raczej czynnoscia absurdalna,tylko po to by udowodnic komus ze sie myli.Jestescie w dosc przykrej sytuacji biorac pod uwage ze support nie chce wam pomoc.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Katriel Tremaine » 31 mar 2019, o 21:03

Wrócę jeszcze do tego bota, którego użyłyście do ułożenia puzzli. Z botami jest tak, że są bardzo pomocne i mogą być przydatne i jeśli umie się z nich korzystać to wszystko jest dobrze. Jednak to jest tylko maszyna i zrobi wyłącznie to co się jej każe. Wy miałyście bota, którego zadaniem było ułożenie planszy 4x4 i on to zrobił prawidłowo. Nie przewidziałyście jednak pewnej jednej zmiennej, a mianowicie, że w zadaniu dla druhen mamy do czynienia z planszą 5x5. Bot się spisał, zadanie wykonał bez zarzutu, tylko że Wam potrzebny byłby taki co poradzi sobie z większą planszą. Tak jak pisała wyżej Amantis, wiemy, że to da się ułożyć, ale chyba same rozumiecie, że dziewczyna przy ponad 1000 ruchach to ma na to średnią ochotę by to teraz rozpisywać. Pomyślałam za to o czymś innym. Skoro tak dobrze sobie radzicie z programami do układania puzzli, to może jak zmienicie w ustawieniach wielkość planszy (tylko nie wiem czy się da), albo znajdziecie takiego przystosowanego do puzzli 5x5, to Wam to ułoży poprawnie? I proszę mnie nie atakować, ja tylko szukam rozwiązania.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: aMelisa » 31 mar 2019, o 21:23

z tymi ruchami 1000-1200 to przesadzacie, zakladajac ze jest 10 druchen to przy takiej ilosci wykonanych ruchow na same puzzle zeszloby ponad 2 tyg wykonujac systematycznie ruchy co 3 godz a jak zauwazylam juz 4 osoby je dawno skonczyly i oczekuja na liscie przyjec

Awatar użytkownika
MelindaLucas
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 43
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 18:40

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: MelindaLucas » 31 mar 2019, o 21:40

Po pierwsze druhen jak już ;) Po 2 aby ułożyć całość tych puzzli, należy większość elementów "rozbić" by móc poprzestawiać odpowiednio klocki, tak by każdy z nich znalazł się na swoim miejscu. Nie będziemy tutaj udowadniać, że jest tak a nie inaczej. Po prostu wypowiadamy się w temacie konkretnych puzzli i konkretnego ich układu, nie zaś ogólnemu zadaniu, gdyż na ogół ułożenie całości zajmuje około 200 kliknięć. Tak więc współczujemy dziewczynom, że znalazły się w takiej a nie innej sytuacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
anasigrun
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2016, o 17:02

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: anasigrun » 31 mar 2019, o 21:48

aMelisa, zaparz sobie melisę, bo Ty naprawdę masz problem z czytaniem, z tak zwanym zrozumieniem.
i od początku, przeliteruj sobie, bo to nie GG, tylko dobre rady dziewczyn.

i bardzo przepraszam, ale wypożyczyć to sobie można meble z tego co wiem, a druhny z jakims sensem się wybiera.
ale to pewnie nie każdy, jak widać.
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2019, o 08:35 przez Casandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Posty sklejono. Proszę nie pisać posta pod postem.

Awatar użytkownika
Lady_Blair
Miss Podstawówki
Miss Podstawówki
Posty: 465
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:13

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Lady_Blair » 31 mar 2019, o 22:06

Czy ktoś tam na górze słyszy Nasze krzyki z dołu? ?(
Zgadzam się z teorią, że klocki da się ułożyć, ALE! potrzeba jednocześnie trzech składowych:
- zgranego zespołu,
- umiejętności logicznego myślenia,
- zaangażowani, a tym samym poświęcenia czasu.
Czy zawsze da się zapewnić wszystkie te trzy czynniki? Otóż NIE, dlatego puzzle powinny być zastąpione inną zabawą. Dokładnie dlaczego? Dlatego, że:
- zgrany zespół: nie każda graczka jest duszą towarzystwa, która posiada gierkowe koleżanki. Są tu samotniki i milczki, które muszą wybrać druhny z przypadku. Współpraca z osobami, których się nie zna może być kłopotliwa, a tym samym umówienie się na strategię nieosiągalne. Brak komunikacji i organizacji to chaos w tym zadaniu.
- umiejętność logicznego myślenia: nawet inteligentne osoby nie muszą być fanami łamigłówek - po prostu nie każdy jest w tym dobry. Tym bardziej, że plansza to lvl hard 5x5 :thumbdown:
Twórcy również zapomnieli, że użytkowniczki gry to nie tylko dorosłe kobiety, ale również dzieci. Jak np. 12 latka z grupą koleżanek w tym samym wieku mają się zgrać i ogarnąć rozwalone klocki 5x5? Ma prosić rodziców o pomoc, bo w przeciwnym razie organizacja wesela jest nie dla niej? Jak widać nawet dorosłe kobitki mają problem z tym zadaniem, a co dopiero nasze dużo młodsze koleżanki (których też tu jest całkiem sporo)
- zaangażowanie: żeby wykonać te zadanie trzeba wykonać naprawdę wiele ruchów. Jeżeli jest jakiś przewodnik, który to ogarnia to sam nie poukłada tych klocków, bo z ruchem co 3 h zastałoby go Boże Narodzenie (niekoniecznie 2019 roku). Żeby poszło sprawnie to musi instruować jak wykonywać kolejne ruchy, wrzucać sreeny, pilnować jak się ruszyły inne druhny i aktualizować drogę kolejnych ruchów. Pozostałe druhny też się muszą interesować, nie ruszać się bezmyślnie, zaglądać w powiadomienia itp. - ten punkt łączy się z pierwszym. Potrzeba zgranego zespołu, który nie każdy może stworzyć.

Kiedy ktoś w końcu zauważy, że jest problem i coś z tym zrobi?
Co z tego, że na FB ArenaMody wspaniałomyślnie wrzuca wizualizacje jak po kolei układać rzędy? Co z tego, że wrzuca link do strony, gdzie można poćwiczyć układanie klocków? (to jest wgl hit - AM wrzuca link to strony i poleca ćwiczyć przed wykonaniem gierkowego zadania xD Może jeszcze link do płatnego kursu logicznego myślenia gdzieś w Warszawie?)
Na chwilę obecną ta wspólna "zabawa" powoduje dla większości tylko stres, poirytowanie, złość, zrezygnowanie. Ja jestem aktualnie druhną i jestem szczerze zestresowana tym ile czasu zajmą Nam te klocki. Chciałabym żeby poszły w miarę sprawnie, bo chciałabym pomóc również innym koleżankom w weselnych misjach, a na tę chwilę jestem zablokowana u jednej osoby i nawet nie wiem na jak długo.

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2539
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Regelinda » 31 mar 2019, o 22:57

Jestem druhną na jednym z przyjęć i podejrzewając, że z puzzlami może być problem zapytałyśmy, która z nas to ogarnia. Jedna się na szczeście znalazła. Założony został czat, na ktorym dziewczyny zgłaszaly się ktora ma wolny ruch i podawane były wskazówki. Bez żadnych screenów.

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Casandra » 1 kwie 2019, o 08:54

Hej,
napiszę w swoim imieniu, bo na chwilę obecną w inny sposób wypowiedzieć się nie mogę...
W czwartek poświęciłam jakieś 2h na przetasowywanie ułożenia od dziewczyn. Moim założeniem było, że nie będę robić jednej serii dłużej niż 6 min, bo i tak 6 min swobodnego przekładania to wiele dni pracy dla druhen. Wynik jest taki, że mimo szczerych chęci nie jestem w stanie podać Wam kroków do rozwiązania... Zaczęłam się więc zagłębiać i znalazłam informację, że ułożenie, które u Was można łatwo uzyskać (wszystko poukładane, lecz ostatni rząd w postaci 13-15-14) jest łamigłówką, która była w USA nagradzana 1000$. Czy się komuś udało? Tego nie wiem...
Dlaczego jednak o tym piszę? Sam pomysł zabawy jest moim zdaniem bardzo fajny bo wymaga myślenia i zaangażowania, a nie tylko klikania gdzie popadnie lub na jeden pasek/guzik. Myślę, że skorzystano z minigry która kiedyś była dostępna na AM, jednak tam istniała możliwość przetasowania klocków więc nawet kiedy ktoś trafił do "impasu" to mógł plansze przetasować i było ok, bo zaczynał od nowa...
Moim zdaniem (i podkreślam, że jest to tylko moje osobiste zdanie, a nie zdanie całego Teamu lub produkcji, bo tak czasami jest to odbierane jak się wypowiadam) planszę od dziewczyn może i da się ułożyć, ale takim nakładem sił i pracy, która niekoniecznie zakończy się sukcesem, że mija się to z celem... Wszystkie bolączki by zniknęły, gdyby np. organizatorka wesela miała przycisk "Przetasuj", który na nowo układałby planszę, ewentualnie gdyby przycisk ten był dostępny dla wszystkich ALE pod pewnymi warunkami ^^
Ze swojej strony dalej będę drążyć temat w Teamie, jak zresztą robimy to wszystkie od zeszłego tygodnia, ale zobaczymy, czy coś to da... Mam nadzieję, że tak, bo przecież gra ma być wspólną zabawą...

Lorietta
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014, o 17:00

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Lorietta » 1 kwie 2019, o 09:13

Obrazek

Proszę bardzo niedowiarki - 5x5. Mogę sprawdzić każdą ewentualność. Z tym, że ta "zagadka" 13,15,14 to właśnie nasz przypadek (tylko do takiego stanu można tę planszę doprowadzić) i jest to nie do rozwiązania. "Znawczynie" twierdzące, że jest to do ułożenia "pozdrawiam" :D

PS. "Stan oraz oczekiwane rozwiązanie wraz z obliczaniem ruchów. Proszę zwrócić uwagę, że przeciętny gracz parający się "trudnym" poziomem jest w stanie rozwiązać puzzle w czasie poniżej minuty. Program pracował prawie 3 i nie znalazł rozwiązania. Chwilę później wyrzuciło komunikat o stanie pamięci, która uniemożliwia dalsze obliczenia. Proszę także nie zapominać zerknąć na ilość symulacji ruchów, które program zdążył zrobić. Czy teraz przyznacie się do błędu??" Cytat z komentarza na fejsbuku, nie chce mi się nic nowego wymyślać... Komputer zasymulował prawie 3 mln ruchów. Zrobili błąd w oprogramowaniu, a płacą za to użytkowniczki Areny.
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2019, o 09:47 przez Casandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Posty sklejono. Proszę nie pisać posta pod postem.

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Amantis » 1 kwie 2019, o 10:12

Pomijajac juz fakt tego nieszczesliwego przypadku waszych puzzli i spierania sie o to czy da sie je ulozyc czy nie,uwazam ze cos takiego zwyczajnie nie powinno miec miejsca...Ok z zalozenia zadanie mialo byc ciezkie i pracochlonne ale nie mialo byc katorga dla graczy.Czy moze jednak mialo?Szczesciarz ten komu udalo sie zebrac grupe druhen potrafiacych komunikowac z soba,angazujacych sie i znajacych sie na ukladaniu puzzli,ale nawet w takich przypadkach blad jednej osoby niweczy prace calej grupy..jeszcze gorzej jesli takiej ekipy sie zebrac nie zdola..
Jak dla mnie to zadanie z puzzlami jest naprawde porazka..i bynajmniej nie okreslilabym jej mianem *fajnej zabawy* Casandro :) Patrzac po tym jak wiele osob ma z nim problemy ,nie tylko na naszym serwerze.

Lorietta
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014, o 17:00

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Lorietta » 1 kwie 2019, o 10:50

Błąd jednej osoby to pikuś. Ruch można wrócić. Ważne, żeby układanka była wygenerowana prawidłowo. A to co oni zaserwowali to kpina! I nie jesteśmy jedynym przypadkiem, bo niestety taki przypadek ma też Ella. Mogę się z Tobą Amantis zgodzić, że to katorga, a miała być zabawa :thumbsup:

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Centrum Przyjęć - dyskusja - Wesela

Post autor: Amantis » 1 kwie 2019, o 11:00

Wlasnie tego sie obawialam ...ze nie bedziecie jedynym przypadkiem..Jesli juz sie uparli na te cholerne puzzle,to powinna byc jakas opcja pomocnicza za szmarki czy chociazby nawet i za diamenty.Mozliwosc przetasowania planszy bez potrzeby blagania na kolanach supportu o pomoc.Bo tutaj tez jest sprawa wrecz smieszna ze support nie ma mozliwosci pomocy,bez blogoslawienstwa z gory...
W wiekszosci zadan wtryniaja mozliwosc przyspieszenia zrobienia zadania ,ciagnac od nas di...nie ,tutaj nie..meczccie sie i rok..
Patrzac po skargach lecacych ze wszystkich serwerow zadanie to moim zdaniem zostanie zamienione na inne,wczesniej czy pozniej.....zapewne duzo duzo pozniej niz wczesniej....

ODPOWIEDZ