Zmiany na Arenie

Informacje o nowościach, promocjach i innych opcjach w grze, a także dyskusja na ich temat.
Malini
Community Manager
Community Manager
Posty: 55
Rejestracja: 20 paź 2015, o 13:40
Kontakt:

Zmiany na Arenie

Post autor: Malini » 10 sty 2019, o 09:32

Drogie Panie,

Wiele z Was przesłało nam prośby o zmiany w arenie. Oto zmiany, które wprowadziliśmy:

- jeśli na arenie wybieracie "słabszego" przeciwnika i nie zostanie taki odnaleziony, to będziecie walczyć z botem o imieniu Malowana Lala. Tym samym nie będzie się Wam pojawiał komunikat, że nie odnaleziono przeciwnika;

- pojedynki z botami Malowana Lala zaliczają się do dziennych misji lub podczas przyjęć;

- jeśli atakujecie, to już nigdy nie otrzymacie zero dolarów z walk!

Mamy nadzieję, że się Wam spodobają!
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: LaFemmeNikita » 10 sty 2019, o 17:24

Kłopot ze znalezieniem przeciwnika pojawia się zazwyczaj na wyższych poziomach. Zamiast rozbudować grę na poziomy 50+, dając nowe sklepy i inne udogodnienia, tak aby zachęcić graczy do wbijania poziomów to wprowadzacie "malowane lale". Gra z botami to jednak nie to samo co z prawdziwym przeciwnikiem. Już nawet wkurzające jest to, że pałętają się w wyszukiwarce przeciwników panie, które już dawno przestały grać i po resecie nawet nie rozdały statystyk od nowa.
Jeżeli nigdy już nie otrzymamy zero dolarów po wygraniu walki, to ile jeżeli przeciwnik ma zero na koncie?

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: Katriel Tremaine » 10 sty 2019, o 19:15

Przyznam szczerze, że nie do końca trafia do mnie ta zmiana. Pewnie dlatego, że sytuacja z brakiem przeciwniczek "słabszych" mnie nie dotyczy. Przyznam też, że nie rozumiem ostatniego zapisu: "- jeśli atakujecie, to już nigdy nie otrzymacie zero dolarów z walk!", czy dotyczy on tych malowanych lal, czy też nieaktywnych graczy?
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: aMelisa » 10 sty 2019, o 22:21

Aeryn Sun pisze:
10 sty 2019, o 19:15
Przyznam też, że nie rozumiem ostatniego zapisu: "- jeśli atakujecie, to już nigdy nie otrzymacie zero dolarów z walk!", czy dotyczy on tych malowanych lal, czy też nieaktywnych graczy?
w tym zapisie nie chodzi o Boty, chodzi o graczki ktore maja zero dolarow na koncie i w takim pojedynku wygrywasz dolary zamiast "zero" W moim przypadku na moim poziomie jest to wygrana 1000 $ za kazdy pojedynek , wygrana zalezy od poziomu

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: Casandra » 10 sty 2019, o 22:44

Zamieszczę tutaj małe wyjaśnienie pytań z czatu, bo będzie prościej i się mniej zakopie ;) No i trochę pytań z wątku też się tutaj rozwieje...

Minimalna wygrana jest kwotą minimalną, a więc można otrzymać to nasze minimum lub więcej (jest to coś ok. Nasz poziom * 20$). Nie możemy zyskać mniej niż jest przewidziane dla każdego poziomu. Jeżeli jakaś Pani dałaby Wam więcej niż tę kwotę minimalną, to wygrana pozostaje wg starego przelicznika procentowego - 10% z konta przegranej osoby z niższym poziomem, 15% od osoby z takim samym poziomem lub 20% dla osoby z wyższym poziomem (nie wliczając dodatkowych bonusów). :D

Sprawa z minimalną kwotą dotyczy wszystkich graczy :D

Osoba przegrywająca pojedynek traci ze swojego konta kwotę, którą traciła zazwyczaj przy przegranym pojedynku (wg ww. procentów), a różnicę pomiędzy tą kwotą, a kwotą minimalną pokrywa Arena Mody. Nie może się więc zdarzyć, że ktoś zejdzie na minus - jeżeli miał dać 0$ w przegranym pojedynku to dalej daje 0$, a zwycięzca dostaje swoją kwotę minimalną. Jeżeli przegrana miała dać 2$ to traci te 2$, a różnicę pokrywa Arena :D

Przykład (bo na przykładach widać najlepiej):
Pani B wyzywa na pojedynek Panią A i wygrywa:
Pani A ma na koncie 100$, Pani B powinna zyskać za wygraną przynajmniej 1000$, a Pani A ma niższy poziom niż Pani B więc mamy tutaj opcję 25%.
Na konto Pani B zostaje dodana minimalna kwota, a więc 1000$. Z konta Pani A znika 25% jej dolarów, bo przegrała pojedynek - pozostaje jej 75$. System pokrywa różnicę, czyli 975$ :)

Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości to piszcie! ^^

PS. Nie jestem całkowicie pewna tych procentów w przykładzie (w sensie nie jestem pewna tego, ile procent traci osoba z konta, jednak powinno być jak w przykładzie), ale sam mechanizm tak właśnie wygląda :D
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: aMelisa » 10 sty 2019, o 22:56

standardowe wygrane procentowe wygladaja nastepujaco :
10% poj ze slabsza , 15% z rowna i 20% z silniejsza.
Jesli ktos ma wlaczony talent szczesciara to do kazdego dochodzi +5%
Jesli graczka posiada dodatkowe procenty z klubowych pucharow to rowniez bedzie wiecej i dlatego wychodzi ci az 35%

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: Casandra » 10 sty 2019, o 22:57

Aaaa... I wszystko jasne! :D To dlatego coś mi nie pasowało w tych procentach, a na Mobilnej widziałam je w takich wartościach :D Dzięki Melisa, nie pomyślałam o bonusach z klubu :whistling:
Już poprawiam w poście wyżej, by nikt się błędnie nie sugerował!
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: Katriel Tremaine » 10 sty 2019, o 23:21

Teraz to wygląda sensownie, zwłaszcza jak się z rozpędu zaatakuje kogoś kto już nie gra od miesięcy. Zawsze lepszy rydz niż nic.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: aMelisa » 10 sty 2019, o 23:31

Jak najbardziej z sensem, z tego co pisali na rumunskiej wersji w informacji wychodzi na to ze nie bedzie juz oplacalne atakowanie slabszych oraz osob z nizszego poziomu.

ed. wszystkie pojedynki bez gwiazdek (nizsze poziomy) mam po 1000 $ za kazdy wiec sprawdzone

Awatar użytkownika
Bezgraniczny
Miss Gimnazjum
Miss Gimnazjum
Posty: 771
Rejestracja: 10 lip 2015, o 16:27
Kontakt:

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: Bezgraniczny » 11 sty 2019, o 09:10

Teraz to już rozumiem :)

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: Katriel Tremaine » 11 sty 2019, o 10:03

aMelisa pisze:
10 sty 2019, o 23:31
z tego co pisali na rumunskiej wersji w informacji wychodzi na to ze nie bedzie juz oplacalne atakowanie slabszych oraz osob z nizszego poziomu.
A to, to akurat bzdura... No bo niby jak to miałoby się nagle stać nieopłacalne? Tak daleko posunięte stwierdzenie jest kompletnym absurdem. W rzeczywistości ta zmiana nie wpłynie wcale na sposoby gry wielu osób. Po pierwsze na tym polega farmienie, że atakuje się słabsze, poza tym w ogłoszeniu jest wyraźnie napisane, że zmiana dotyczy właśnie możliwości zwiększenia szansy na znalezienie słabszego przeciwnika. Po to są te malowane lale. A co do atakowania niższych poziomów, to zmiana niczego nie komplikuje, w tym wypadku wszystko zostaje po staremu. I na przykład na mój styl gry (i tych graczy co grają tak jak ja) ta zmiana nie będzie miała wpływu wcale. Atakowanie słabszych i z niższym poziomem nadal pozostaje w mocy, sklepy po 50 poziomie nadal nie istnieją.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

aMelisa
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2018, o 11:39

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: aMelisa » 11 sty 2019, o 10:13

to wyglada mniej wiecej tak:wygrywasz ze slabszym lub niskim poziomem otrzymujesz minimalna stawke (u mnie jest to 1000 dolarow) Wygrywasz z kims kto ma zero na koncie otrzymujesz minimalna stawke (1000 $ u mnie)
Grasz z botem otrzymujesz minimalna stawke 1000 $ u mnie.
Pomimo tego ze botow jest teraz pod dostatkiem bedzie wygrywalo sie mniej walczac ze slabymi i niskim poziomem i o to tutaj chodzi.
Bede miala chwile czasu to zrobie tabelke jak to mniej wiecej wyglada i ile sie wygrywa i z kim, latwiej bedzie ogarnac 😊

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: Katriel Tremaine » 11 sty 2019, o 10:29

Teoretycznie tak, ale nie dodałaś jednej istotnej zmiennej, a mianowicie, że to nie dotyczy wszystkich poziomów graczy. Wygrana z botem daje sumę gwarantowaną, która jest niewielka. Dobra faremka da jej wielokrotność, co oznacza, że w sposobie wybierania graczy do atakowania nadal nic się nie zmienia. Zmienia się tylko tyle, że jeśli z rozpędu zaatakuje się kogoś o kim się wie, że jest nieaktywny i nie ma kasy, to dostaje się kwotę minimalną. I teraz do sedna, kwota minimalna jest zależna od poziomu (podejrzewam, że w zamyśle to kolejna próba zachęcenia graczy do wbijania wyższych poziomów), jednak nie jest ona aż tak wysoka by to było tego warte. Siedząc nadal na moim poziomie i bijąc takie przeciwniczki jakie biję wychodzę na tym lepiej niż idąc za sugestią twórców gry. Koło było pierwszym wabikiem dla wbijania poziomów, tu mamy drugi... obu tym wabikom mówię NIE i nie zamierzam niczego w swoim stylu gry zmieniać. Cieszę się, że już nie wpadnę na kogoś kto mi da 0$ ale nadal uważam atakowanie graczy z niższym poziomem za taktykę rozsądną (dla graczy takich jak ja).
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: LaFemmeNikita » 11 sty 2019, o 10:33

aMelisa pisze:wszystkie pojedynki bez gwiazdek (nizsze poziomy) mam po 1000 $ za kazdy wiec sprawdzone
Nieprawda. Można wyzwać na pojedynek kogoś z niższym poziomem i wygrać więcej niż 1000$. Sprawdzone. Żadnego masowego wbijania poziomów więc nie będzie.
Na pewno szybciej można teraz wykupić kolekcje, nawet grając mniej aktywnie, bo o każdej porze dnia i nocy w razie braku przeciwnika będzie malowana lala do pobicia i 1000$ wpadnie.
Najwięcej zyskają kluby z pucharami do energii. Niby to tylko 1000$ z pojedynku, ale taka gwarantowana suma pomnożona przez liczbę pojedynków jaką można zrobić więcej dzięki dodatkowej energii z pucharów przez miesiąc to już będzie fajna sumka akurat na podniesienie statystyki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Zmiany na Arenie

Post autor: Katriel Tremaine » 11 sty 2019, o 10:50

O! widzę, że malowane lale mają różny wygląd (wczoraj Beziak pokazywał jedną i wyglądała inaczej).

No właśnie nie wydaje mi się by to było możliwe (wbijanie poziomów), bo tak jak tłumaczyłam wyżej, mnie nadal bardziej opłaca się atakowanie niższych poziomów, które nie dają mi gwiazdek. A argumenty za tym, że to będzie nieopłacalne jakoś do mnie nie przemawiają. Nie rozumiem dlaczego miałyby takie być, skoro gwarantowana suma jest gwarantowana, to jest taka niezależnie od tego jaki gracz ma poziom i czy jest graczem czy botem, nie wynika z tego w żaden sposób, że bardziej opłacalne będzie bicie wyższych poziomów, skoro kwota gwarantowana się nie zmieni. Chyba, że chodzi o to, że skoro niezależnie od wszystkiego suma jest stała, to lepiej mieć wyższy poziom, ale to też do mnie nie przemawia, bo na niższym są lepsze zarobki ;)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2019, o 10:53 przez Katriel Tremaine, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Zablokowany