Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Informacje o nowościach, promocjach i innych opcjach w grze, a także dyskusja na ich temat.
Awatar użytkownika
MisAdmin
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 898
Rejestracja: 15 lut 2010, o 17:49
Lokalizacja: Ex

Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: MisAdmin » 25 maja 2017, o 20:29

Drogie Panie,

Pragniemy poinformować o planowanej przerwie konserwacyjnej 6 czerwca.
Rozpocznie się ona około godziny 9:00 i powinna potrwać około 2 godzin.

Podczas przerwy dokonane zostaną zmiany w systemie punktów mody.

Pojawi się nowy, ulepszony i bardziej intuicyjny sposób na kontrolowanie statystyk popularności.
Każda z Was będzie mogła rozdzielać punkty mody według uznania, a nie jak teraz zgodnie z kategoriami.

Jest to duża zmiana, więc wymaga przerwy w dostępie do gry. W związku ze zmianami
pojedynki na arenie mody zostaną zatrzymane na 24 godziny po zakończeniu przerwy konserwacyjnej.
W tym okresie nie będziecie mogły wyzywać innych Pań oraz być wyzywane.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o wyrozumiałość!
Pozdrawiamy,
Zespół Areny Mody

Awatar użytkownika
MisAdmin
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 898
Rejestracja: 15 lut 2010, o 17:49
Lokalizacja: Ex

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: MisAdmin » 2 cze 2017, o 22:15

Gwoli wyjaśnienia: zmiana dotyczyć ma tylko punktów mody.

Obecnie punkty mody dzielone są na kilka woreczków:
- punkty mody za styl (zdobywasz za zakupy w Centrum Handlowym)
- punkty mody za kreatywność (zdobywasz za zakupy w Sklepie Meblowym)
- punkty mody za oddanie (zdobywasz za zakupy w Sklepie Zoologicznym)
- punkty mody za urodę (zdobywasz w Salonie Piękności)
- punkty mody za hojność (zdobywasz za głosowanie)

Po uzbieraniu odpowiedniej ilości punktów mody z danej kategorii, zdobywało się punkt do danej statystyki (było to automatyczne).

Punkty statystyk za punkty mody wyglądały tak:

Obrazek

Informacja o brakujących punktach mody do następnego punkcika do statystyk była ciut niżej:

Obrazek


Co się stanie 6 czerwca? (tak na 99%, bo data może się jeszcze zmienić)

Wszystkie punkty mody trafią do jednego worka. Nie będzie już podziału na "woreczki" powiązane z konkretnymi statystykami.

To każda z Was będzie decydowała, na którą statystykę ma ochotę wydać punkty mody. Jeżeli ma to być styl, to proszę bardzo. Ktoś lubi urodę? Nie ma problemu.

Przykładowo będzie to wyglądać tak:

Obrazek

Na zrzucie widać trzy podstawowe zmiany:
- na samej górze jest wspólny "worek" z wszystkimi punktami mody do wydania (zebranymi za zakupy w Centrum Handlowym, w Sklepie Meblowym, w Sklepie Zoologicznym, w Salonie Piękności czy podczas głosowań).
- rozpisano co konkretnie składa się na daną statystykę
- udostępniono dwa przyciski do treningu statystyki: jeden za punkty mody, a drugi za $ (jest to niezależne i cena jednego nie wpływa na drugie).

6 czerwca (takie jest założenie), wszystkie rozdzielone automatycznie punkty mody zostaną zresetowane i dodane do wspólnego worka. Obrazowo mówiąc: zniknie pasek "pomarańczowy" za punkty mody. Zsumowane punkty mody będziecie mogły rozdzielić według uznania pomiędzy 5 statystyk ("Lojalność" pozostaje bez zmian - jej nie rozwijamy za punkty mody).

Punkty statystyk zdobyte za $, od klubów, od chłopaka czy z bonusów popularności pozostają bez zmian!
Nie będą one zresetowane, nie będzie potrzebne ich ponowne rozdzielenie.

Taki reset oznacza utratę sporej ilości punktów statystyk. W związku z tym zaplanowano 24 godzinną przerwę w walkach na arenie mody. Podczas takiej przerwy nie będziecie mogły atakować, ani być atakowane.

To jest meritum planowanych zmian.

Awatar użytkownika
Katriel Tremaine
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1820
Rejestracja: 4 lut 2016, o 19:45
Lokalizacja: Shirogane

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: Katriel Tremaine » 2 cze 2017, o 23:11

Genialne w swej prostocie, bardzo mnie cieszy ta zmiana i muszę powiedzieć, że to akurat będzie bardzo dobre dla nas graczy.
Obrazek
Jestem kotem, co oznacza, że jestem leniwa z natury...

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: Kate » 2 cze 2017, o 23:22

Bardzo podoba mi się ta zmiana ogólnie to... od początku gry tak powinno być. :)
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Daga
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 939
Rejestracja: 18 lip 2010, o 20:32

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: Daga » 2 cze 2017, o 23:27

Aeryn Sun pisze:to akurat będzie bardzo dobre dla nas graczy.
Dobre?! Najgorsze! To psuje ideę rozwijania statystyk. Cały urok tej gry polega na tym, że niektóre statystyki rozwijać jest łatwo, inne trudniej. Pozwala to budować przewagę nad innymi graczami.

W sumie to zabawne, bo nikt teraz nie będzie wydawał kilkuset diamentów na prezenty, by zgarnąć wszystkie dostępne meble, jak równie dobrze będzie mógł podnieść kreatywność za głosy czy zmianę makijażu.

Awatar użytkownika
LauraPalmer
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 20
Rejestracja: 21 gru 2014, o 11:58

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: LauraPalmer » 2 cze 2017, o 23:50

Wy w ogóle macie nas na uwadze czy co teraz robicie? Bo gra jest dla graczek a nie dla adminów.
Zmieniacie czat, robicie to beznadziejnie, każdy chce wrocić do starego systemu.
Teraz nagle zmieniacie statystyki i co? I naprawdę sądzicie że ktoś kto rozwijał postać do 50 lvl wzwyż i robił to świadomie bedzie teraz rozdawał punkty na prawo i lewo?
Wy używacie w ogóle swoich mózgów?
I nie mówie to do adminów polskich tylko, ale do całych twórców tej gry

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: Aurelie » 3 cze 2017, o 00:52

Chwila... mam rozumieć, że mając 257 punktów za styl, od 6 czerwca będę mieć tylko 129 i tak dalej z resztą statystyk? Chyba kogoś tu pogrzało. :cursing:
Lepiej przywróćcie czaty i wiadomości prywatne, zajmijcie się aplikacją mobilną i weselami, które obiecuje od X lat, zamiast odbierać już całkowitą przyjemność z gry i uśmiercać jakikolwiek kontakt między graczami. I nie chrzańcie, że "z czatu korzysta się tak samo a nawet lepiej". Nie, nie korzysta się! To miała być opcja testowa, z tego co pamiętam. Bardzo mało osób z tego korzysta, więc zamiast usunąć zbędny element, wy wciskacie w to badziewie jedyne opcji komunikacji między graczami.

edit: Po co w ogóle chcecie zabierać nam punkty za staty, na które poszła masa dolarów, szmaragdów a u niektórych też diamentów? Mam stracić 129 punktów stylu, by ponownie władować je w styl? Bezsens totalny.
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Ttonia
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 4
Rejestracja: 1 lis 2011, o 16:10
Kontakt:

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: Ttonia » 3 cze 2017, o 01:03

Nie podoba mi się zmiana na statystykach. Z mojego punktu widzenia właściciele gry nie chcą rozwijać kategorii zwierzaków i mebli, nie dając tym samym możliwości rozwoju odpowiadających tym kategorią statystyk, więc znaleźli genialne w swej prostocie rozwiązanie. Te statystyki teraz zasilimy głosując lub opalając lalę. Wprowadzana zmiana odbiera po prostu sens istnieniu tabeli popularności w tej formie, jednocześnie odbierając sens moim dotychczasowym działaniom w tej grze. Proponuję jeszcze prostsze rozwiązanie, zlikwidujmy połowę statystyk i po problemie.

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: Casandra » 3 cze 2017, o 01:17

Czy nie lepiej zapytać jak to ma wyglądać niż się denerwować?
Demonica nikt Ci nie zabiera punktów. Tak jak napisał Paweł, 6 pojawią się one we wspólnym woreczku, ale będziesz je mogła przydzielić ponownie. Więc jeżeli będziesz chciała to już 6 czerwca Twoje statystyki będą wyglądać tak samo jak przed zmianą. Możesz też pozmieniać wszystko i sprawić, że np. będziesz miała więcej punkcikow w kreatywności, a mniej w stylu - pełna dowolność jednak nikt nie zabiera już posiadanych punktów :D
Dlaczego są te 24h przerwy w wyzwaniach? Bo nam wszystkim się te statystyki zmienią i żeby nie było sytuacji, że Pani X jako pierwsza poprzydziela sobie punkty i zacznie wyzywać niby słabsze Panie i zdobywać doświadczenie, ale te 'słabsze' tak naprawdę jeszcze nie rozdysponowaly swoich statystyk. Można powiedzieć, że 24h to mało, ale ogłoszenie o tym fakcie jest kilka dni wcześniej i osoby naprawdę grające dowiedzą się o wszystkim i będą na wszystko przygotowane.
Jedyne co mnie zastanawia to konta "słupy" (czy jak je tam nazwiemy), wiecie, Panie, z dobrymi starami, które już po prostu nie grają, a ich konta dalej istnieją... Co z nimi będzie? Zobaczymy, nie ma co gdybać, a przynajmniej ja nie będę bo sama nie wiem. Logika mi podpowiada, że też zmniejszą się im staty, ale przez to, że Panie opuściły grę nie zalogują się, by ponownie je porozkładać.

Jeżeli o mnie chodzi to koncepcja mi się podoba. Jak to będzie w praktyce? Zobaczymy, bo zdanie może się szybko zmienić... Pozostaje żyć i zobaczyć te nowości.

Opcja czatów też mi się nie podoba. Koncepcję rozumiem, ale jakoś nie przypadła mi do gustu. Dlaczego o tym piszę? Bo te dwie zmiany są niezależne od siebie, fakt, że są wprowadzane w bardzo szybkim okresie czasu nie oznacza, że zarówno czat jak i staty są od siebie zależne - są to dwa różne aspekty, dlatego proszę Was, nie oceniajmy jednych zmian względem tych drugich, co jak widać po mały się dzieje.
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
Amantis
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2017, o 20:56

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: Amantis » 3 cze 2017, o 01:52

Uwazam ze moze byc ciekawie ;)
Teraz bedzie mozna robic prawdziwie strategiczne lale.Bedzie mozna dawac punkty we wszystkie kategorie rowno,bedzie mozna robic jedna z kategori silniejsza niz inne...Ciekawie bedzie gdy nadziejesz sie na lale ktora bedzie miala styl 100 a kreatywnosc 400 (to tylko przyklad) Moze tez to dosc znacznie zmienic uklad sil w miedzy klubowych walkach.
Jak bedzie w praktyce zobaczymy.

selenalunawildtigers
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 20:50

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: selenalunawildtigers » 3 cze 2017, o 07:48

Mi się podoba :D coś nowego a jednocześnie coś co daje mi większą kontrolę nad moimi punktami. wolę sama decydować co gdzie idzie a efekt raczej będzie taki ,że więcej pań będzie miało chęć grać. bo dobić kasowo do pewnego pułapu i mieć potem za ciężko też nie jest dobrze bo gra robi się monotona i bezefektywna ,a tak to ktoś kto teraz zbierał już po kilkaset kasy ucieszy się ,że może jeszcze grać.oczywiście wiem ,że wiele osób się ze mną nie zgodzi ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i mi osobiście to odpowiada. tyle :thumbsup:

Awatar użytkownika
królewnad
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: królewnad » 3 cze 2017, o 07:55

czuję ze oszukana, zirytowana tym co się dzieje czemu nikt nas graczy nie zapytał czy mamy ochotę na zmianę czatu, czy tak trudno było dać wersję testową i zapytać o opinię którą wolimy ??? to naprawdę przerosło możliwości zmieniających??? a teraz zmiany w punktach no poważnie to ja jadę na dużych bonusach licząc że ktoś silniejszy mnie nie okradnie i zbieram 300 tyś na oddanie a teraz niby można sobie pójść trzasnąć kilka razy solarę i już ma podniesione oddanie no przykre. Dla mnie obowiązująca obecnie punktacja powodowała jaką nutkę rywalizacji, wiadomo jedne staty podnosiło się łatwo i szybko - no w miarę bo jak ma się do wyklikania ponad 12 tyś głosów to troszkę zejdzie , a inne to było już wyzwanie a teraz nagle wszyscy maja być na tym samym poziomie ...... brak rozwoju gry spowodował ze przestałam kupować diamenty, obecne zmiany powodują ze powoli odchodzi ochota na grę ...przykre ti

selenalunawildtigers
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 20:50

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: selenalunawildtigers » 3 cze 2017, o 07:59

tylko zastanawia mnie jedna rzecz,nie wiem czy do końca przemyślana. jak mogę rozdzielać tak jak chcę to robię sobie salon i głosy a na koncie zawsze zostawię zero i tak zrobi też każdy. skąd będziemy teraz tą kasę brać na statystyki?

PssPssPsss
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 21
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 12:01

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: PssPssPsss » 3 cze 2017, o 08:41

AHAHAHAAH AHAHAHHAHAA
To już na pewno jest jakiś żart.
Statystyka statystyce nie równa i to, że trudniej coś jest podnieść ma swój urok. Teraz będzie to nie fair dla osób, które waliły w meble i ciuszki dla zwierzaków, bo ich punkty i tak wpadną do puli.. eh...

Awatar użytkownika
VinVella
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2015, o 23:30

Re: Przerwa konserwacyjna - 6 czerwca

Post autor: VinVella » 3 cze 2017, o 09:28

Wy sobie żarty stroicie ?? Może najlepiej od razu wprowadźcie opłaty za logowanie do gry. Byście pomyśleli nad innym rozwojem a nie udziwnień się Wam zachciało.

ODPOWIEDZ