Oficjalne konkursy.

Masz propozycje zmian w grze? Możesz je przedstawić tutaj.
MonikaMilka
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 34
Rejestracja: 7 maja 2016, o 10:42

Oficjalne konkursy.

Post autor: MonikaMilka » 18 mar 2017, o 21:20

Witam moderatorki forum.Mam pytanie czy mogłoby być więcej oficjalnych konkursów? Jak widać zawsze jest wiele uczestniczek i są bardzo małe szanse na wygraną a konkursów jest naprawdę mało i dużo czasu mija zanim są wyniki. I jeszcze jedna sugestia, może dałoby się tak zrobić, że jeśli w 1 konkursie jedne wygrywają to automatycznie w kolejnym nie mogą stanąć na podium.To tylko sugestia, ale bardzo mnie ciekawi czy nie dałoby się tak zrobić, wtedy więcej pań miałoby szanse na wygraną.Pozdrawiam.

Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu. /monix23

Awatar użytkownika
Regelinda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2566
Rejestracja: 16 paź 2014, o 00:14

Re: Oficjalne konkursy.

Post autor: Regelinda » 18 mar 2017, o 21:34

Temat i tak zaraz zniknie, albo zostanie przeniesiony, ale...

Nowy konkurs jest co tydzień. Okres zbierania prac wynosi 2 tygodnie w każdym konkursie, a potem tydzień na głosowanie jurorów i maksymalnie 3 dni na ogłoszenie wyników. Ciężko byłoby robić częściej.

MonikaMilka
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 34
Rejestracja: 7 maja 2016, o 10:42

Re: Oficjalne konkursy.

Post autor: MonikaMilka » 18 mar 2017, o 23:14

Dziękuję za odpowiedź i liczę na kolejne od moderatorek. Pozdrawiam Regina.

Awatar użytkownika
Casandra
Administratorka forum
Administratorka forum
Posty: 7480
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 16:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Oficjalne konkursy.

Post autor: Casandra » 19 mar 2017, o 14:53

Hej,
to może jako osoba, która na chwilę obecną ma "monopol" na organizację oficjalnych, odpowiem Ci na pytanie.

Pozwolisz, że będę cytowała fragmenty Twojej wypowiedzi, by trochę to uporządkować oraz o żadnej kwestii nie zapomnieć ^^
Mam pytanie czy mogłoby być więcej oficjalnych konkursów? Jak widać zawsze jest wiele uczestniczek i są bardzo małe szanse na wygraną a konkursów jest naprawdę mało i dużo czasu mija zanim są wyniki
Nowy konkurs Oficjalny pojawia się co tydzień, więc patrząc w perspektywie miesiąca mamy ich aż 4, do tego dochodzą mniej więcej 2 Stylistki Tygodnia (jedna edycja co dwa tygodnie) oraz 4 lub 5 edycji Szczęśliwej Dziesiątki na Facebooku (zależnie od ilości weekendów w miesiącu). Poza tym czasami pojawiają się konkursy dodatkowe z okazji np. świąt, a jeden konkurs organizowany przez Was na forum co miesiąc wygrywa "konkurs miesiąca". Dlaczego o tym wspominam? Chciałabym pokazać, że nasza wersja językowa gry ma tych konkursów bardzo dużo. Nie wiem czy dalej tak jest, ale jak kiedyś sprawdzałam to polska wersja jako jedna z nielicznych posiada stale występujące konkursy dla graczy. Rozumiem, że wydaje się, że jest ich malutko, ale są one na tyle często na ile mogą być - żeby się nie znudziły uczestnikom oraz żeby nie znudziły się nam ;) Dlaczego tyle czasu jest na ogłoszenie wyników? Cóż... Oczywiście, każdy by chciał, by wyniki były już np. następnego dnia. Przy konkursach na stylki jest mniej roboty podczas oceniania (przynajmniej w moim odczuciu) jednak kiedy są konkursy literackie czy też plastyczne trochę więcej czasu schodzi na przeczytanie i przeanalizowanie każdej pracy. Przez wzgląd na to, że są i takie, i takie konkursy czas został uśredniony i na ogłoszenie wyników przewidziane jest 10 dni - ostatnimi czasy wyniki są najczęściej publikowane po tygodniu, więc też nie jest źle...

Jeszcze zdanie (albo kilka zdań) jeżeli chodzi o kwestię dużej ilości zgłoszeń w konkursach. Nie zgodzę się z tym, że jest ich dużo. Na Arenie Mody aktywnych graczy jest średnio 2 000. Załóżmy, że są to wszyscy, którzy w gre grają stale (a pewnie takich osób jest dużo więcej, bo się wymieniamy logując i wylogowując z gry) i którzy czytają "przypominajki konkursowe" w grze, więc o istnieniu konkursów wiedzą. Na popularny konkurs na forum dostaję maksymalnie 120 prac - ostatnio 109 prac było w grudniu w "Krótkiej fryzurce", od tego czasu nie przekroczyliśmy 90 zgłoszeń... Z prostej matematyki wynika, że skoro 2000 to 100%, to 120 stanowi 6% graczy. Przy zawyżaniu ilości zgłoszeń i zmniejszeniu ilość ludzi na Arenie wychodzi 6% osób, które są na AM i biorą udział w konkursach. To naprawdę nie jest niestety dużo...
I jeszcze jedna sugestia, może dałoby się tak zrobić, że jeśli w 1 konkursie jedne wygrywają to automatycznie w kolejnym nie mogą stanąć na podium.To tylko sugestia, ale bardzo mnie ciekawi czy nie dałoby się tak zrobić, wtedy więcej pań miałoby szanse na wygraną.
Niby tak, ale czy w konkursach nie chodzi właśnie o to, by dzięki swojemu stylowi móc coś wygrać? Czy nie chodzi o to, żeby nagradzać te (subiektywnie oczywiście zdaniem Jury i Teamu) najładniejsze prace? Chciałabym przeanalizować Twój pomysł: podczas ogłaszania wyników z jednego konkursu zawsze są aktywne zgłoszenia przynajmniej w dwóch innych, a co za tym idzie, jeżeli ktoś zgłosiłby się do tych dwóch konkursów, to czy musiałby zostać zdyskwalifikowany? A może pozostawałby w konkursach, tylko przy wynikach byłby pomijany? Tylko, czy wówczas wysyłanie prac na konkurs ma sens, bo przecież w każdej chwili może się okazać, że jednak nie masz szans na podium w nowej rywalizacji. Idąc o krok dalej, co w chwili, w której konkursy są różnego typu (plastyczne, literackie, stylki, mieszkania itd.), czy wówczas również zasada by obejmowała? Za konkursy różnego typu są różne nagrody, co w chwili, w której osoba wolałaby zrezygnować z miejsca na podium w pierwszym konkursie bo wierzy, że praca, którą wysłała na drugi konkurs jest lepsza i ma szansę nawet na wygraną?
Naprawdę rozumiem, że każdy chciałby wygrać konkursy oficjalne, ale tak jak w prawdziwym życiu nie wszyscy wszystko wygrywają. Są osoby, które 3 razy wygrały kumulację w totolotka, a są osoby (w tym np. ja), które nie trafiły w życiu nawet "trójki". Może przykład nie jest najlepszy, w końcu lotto to gra całkowicie losowa, ale w porównaniu chodzi mi o to, że nie zawsze człowiek wygrywa w konkursach, w których bierze udział.

Jeżeli mogę mieć (zarówno dla Ciebie, jak i dla innych osób) jakąś radę na koniec, to polecam oglądać prace, które zdobyły nagrody i próbować, próbować i jeszcze raz próbować tworzyć jeszcze lepsze stylizacje do konkursów, bo kiedyś może się uda!
Tego Ci oczywiście z całego serducha życzę!
Cas

PS. Trochę się rozpisałam, ale chciałam nawiązać do każdego aspektu Twojej wypowiedzi ^^ No i mam nadzieję, że wybaczysz mi, że na odpowiedź musiałaś tyle czekać :whistling:

PSS. (i edit zarazem) Zapomniałam Ci napisać, że cieszę się, że wychodzisz z propozycjami dotyczącymi konkursów oficjalnych, bowiem warto o nich rozmawiać i warto się zastanawiać co w nich można poprawić. Być może pojawi się taka propozycja prowadzenia konkursów oficjalnych, która będzie mogła zostać wprowadzona w życie, a która nie będzie dyskryminować nikogo i która bedzie się podobać wszytskim ^^ (Od razu mówię kwestia nagradzania zawsze wszystkich za sam udział jest niewykonalna :P)
Poznaj świat Mystificity - rekrutacja trwa
Obrazek
"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

Awatar użytkownika
magja10
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 43
Rejestracja: 16 lut 2013, o 20:48

Re: Oficjalne konkursy.

Post autor: magja10 » 4 kwie 2017, o 17:41

Mi ostatnio przyszedl do glowy pewien pomysl, poniewaz od czasu do czasu powstaja burzliwe dyskusje na temat kto wygrywa OK ( bede uzywala skrotu do Oficjalnych Konkursow), dlaczego taka praca a nie inna, dlaczego ta pani a nie inna itp, itd. Widze tez ze niektorzy gracze pisza w dyskusjach ze wg nich ta praca jest najlepsza lub te prace.
A jakby tak bioracy udzial w OK tez glosowali?
Biorac przyklad z zeszlorocznego konkursu Eurowizji widac, ze jury moze miec inne zdanie a publika inne i moze nawet skrajnie rozne.
Ale do rzeczy, chodzi mi o to, zeby na przyklad bioracy udzial w danym konkursie tez mogli zaglosowac np na 3 prace dajac im punkty od 1-3, prace zostaja zaprezentowane (bez wynikow glosowania jury), dajmy na to, jest 2 dni zeby oddac glos, po podliczeniu, glosy dodaje sie do glosow jury i oglaszamy wyniki z ujawnieniem punktacji.
Nie wiem jak wy ale dla mnie nawet jesli nie dostane nagrody satysfakcja jest, ze komus moja prace sie podobala a jesli nikomu to znak dla mnie ze musze sie bardziej starac :)

Awatar użytkownika
LaFemmeNikita
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 340
Rejestracja: 27 cze 2015, o 11:15

Re: Oficjalne konkursy.

Post autor: LaFemmeNikita » 7 kwie 2017, o 09:16

Ciążka sprawa. Gdyby wyniki oficjalnych konkursów zależały w dużej mierze od głosów uczestników mogłoby dojść do oszustw tj. dogadywania się na boku określonej grupy osób w celu oddawania głosów na konkretną pracę, a w przyszłym konkursie zamiana i oddawanie głosów na inną panią z grupy.

Zgadzam się, że głosy jury nie pokrywają się często z głosami większości graczy, ale jest to zapewne spowodowane faktem, że każdy z nas ma inny, określony gust. Gustu się nie zmieni, jeżeli jury głosuje na pracę pani A, bo im się podoba, to jest duża szansa, że w następnych konkursach również będą głosować na pracę tej samej pani bo te stylizacje trafiają po prostu w ich gust.

Jedyne wyjście z takiej sytuacji to zmiana składu jury raz na jakiś czas. Innej drogi nie widzę.

Zablokowany