Maszyna Mody-AM

Wszelkie dyskusje na temat gry. O wydarzeniach i kolekcjach dyskutujemy w dziale ogłoszeń!
Awatar użytkownika
Tuśka
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1824
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 14:43
Lokalizacja: Tu i tam
Kontakt:

Maszyna Mody-AM

Post autor: Tuśka » 19 lut 2013, o 15:31

Zapraszam do dyskusji na temat nowej opcji w Wesołym Miasteczku.
Ja mam takie pytanie: to będzie już na zawsze w AM?


FAQ by Pawel: http://forum.imperiumstylu.pl/viewtopic ... 92#p430892
oraz kopia poniżej


Małe FAQ do "Maszyny Mody":

Pytanie: Czy "Maszyna Mody" jest na stałe?
Odpowiedź: Tak, jest na stałe.

Pytanie: Czy do zabawy w "Maszynę Mody" potrzebuję szmaragdów/diamentów?
Odpowiedź: Nie i tak. Zawsze pierwsza gra danego dnia jest darmowa. Kolejna kosztuje 3 Diamenty. Dodatkowo w czasie gdy można, ale nie trzeba skorzystać z diamentów czy szmaragdów.

Pytanie: Jak rozpocząć grę w "Maszynę Mody"?
Odpowiedź: Naciśnij przycisk "Nowa gra" na górze okna maszyny.

Pytanie: Czy potrzebuje mini lub super jokerów do grania?
Odpowiedź: Nie, nie musisz ich mieć. To są dodatkowo opcje, które mogą ułatwić grę, ale nie są wymagane.

Pytanie: O co chodzi w grze "Maszyna Mody"?
Odpowiedź: Grałaś w Bingo? To już powinnaś wiedzieć. Masz losować liczby i zaznaczać je na swojej planszy. Jeśli uda Ci się zaznaczyć zwycięską kombinację to wygrywasz komponent.

Pytanie: Co to te tajemnicze "zwycięskie kombinacje"?
Odpowiedź: Jest to 13 z góry zdefiniowanych zakreśleń liczb na planszy. Do takich kombinacji należą: 5x zaznaczenie wszystkich liczb w kolumnie ("pionowe" kombinacje), 5x zaznaczenie wszystkich liczb w wierszu ("poziome" kombinacje), 2x zaznaczenie pięciu liczb po skosie oraz 1x zaznaczenie wszystkich liczb w czterech rogach planszy.

Pytanie: Czy jak będę mieć jedną taką kombinację, to gra się kończy?
Odpowiedź: Nie! Możesz nadal kręcić maszyną i zdobywać kolejne kombinacje. Możesz w jednej grze zaznaczyć wszystkie 13 kombinacji co jest równoznaczne zaznaczeniu wszystkich liczb na planszy.

Pytanie: Co mi z tych kombinacji?
Odpowiedź: Za każdą zaznaczoną kombinację otrzymujesz jeden losowy komponent.

Pytanie: Po co mi komponenty?
Odpowiedź: Komponenty to przedmioty, które możesz zamienić na wyjątkowe rzeczy, które znajdziesz w maszynie.

Pytanie: Skąd wiem ile mam komponentów?
Odpowiedź: Wszystko widzisz po lewej stronie maszyny. Tam masz komponenty podzielone na sekcje. W sumie jest 20 rodzajów komponentów.

Pytanie: Co to za "sekcje"?
Odpowiedź: Nagrody, które możesz zdobyć w maszynie mody podzielono na 4 sekcje: ubrania, meble, ubranka zwierzaka i rzeczy ze sklepu VIP.

Pytanie: Jak mogę sprawdzić co mogę wygrać?
Odpowiedź: Naciśnij na komponenty z danej sekcji - zobaczysz tam listę rzeczy, które możesz zdobyć, ile będzie to kosztować komponentów, ile punktów mody za nie otrzymasz.

Pytanie: Nacisnęłam "Nowa gra", ale nic się nie dzieje. Co dalej?
Odpowiedź: Musisz "zakręcić" maszyną. Wtedy pojawi się 5 losowych liczb, których musisz poszukać na swojej planszy.

Pytanie: Znalazłam wylosowaną przez maszynę liczbę na swojej planszy. Co dalej?
Odpowiedź: Musisz zaznaczyć tę liczbę na planszy. W innym przypadku nie będziesz mogła ponownie zakręcić maszyną.

Pytanie: Zaznaczyłam wszystkie liczby, które zostały wylosowane przez maszynę, ale dalej nie mogę zakręcić ją. Czemu?
Odpowiedź: Tak się dzieje tylko wtedy, gdy pominiesz jakąś liczbę. Sprawdź jeszcze raz wylosowane liczby oraz swoją planszę.

Pytanie: Maszyna wylosowała liczbę, ale ja żadnej nie znalazłam na swojej planszy. Czy tak może być?
Odpowiedź: Tak, może się tak zdarzyć. Wtedy możesz od razu zakręcić kolejny raz maszyną.

Pytanie: Co to są jokery?
Odpowiedź: Joker możesz wyskoczyć wśród wylosowanych liczb i zastąpić jedną z nich. W zależności od rodzaju jokera, możesz podjąć różne działania.

Pytanie: Maszyna wylosowała mini jokera w jaką drugą liczbę. Co teraz?
Odpowiedź: Najpierw poszukaj wszystkich innych wylosowanych liczb na swojej planszy. Następnie możesz w drugiej kolumnie zaznaczyć dowolną liczbę - tak właśnie działa mini joker.

Pytanie: Maszyna wylosowała super jokera. Co teraz?
Odpowiedź: Najpierw poszukaj wszystkich innych wylosowanych liczb na swojej planszy. Następnie dzięki super jokerowi możesz wybrać dowolną liczbę na planszy i ją zaznaczyć. Sama decydujesz o miejscu. Dlatego to jest "super" joker!

Pytanie: Czy każde zakręcenie maszyny "skonsumuje" mojego jokera?
Odpowiedź: Nie! Jeśli masz jokery (jeden typ lub oba), to po naciśnięciu "Nowa gra", system automatycznie odejmie Ci jednego jokera (lub po jednym z obu typów, jeśli takie masz). I tylko tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Enove » 19 lut 2013, o 15:53

oby było :) bardzo fajne :D

Awatar użytkownika
Onaya
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2010, o 14:47
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Onaya » 19 lut 2013, o 16:00

Wyprobowalam nowa maszyne i na poczatek tak sobie to widze , odkrylam 3 cale plansze przy pomocy energii , dolarow i kilku diamentow i jak narazie nie mam ani jednego kompletu komponentow aby kupic cokolwiek
Onaya

Awatar użytkownika
Tuśka
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1824
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 14:43
Lokalizacja: Tu i tam
Kontakt:

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Tuśka » 19 lut 2013, o 16:00

Minnie123
Coś czuję, że tak, bo przed chwilą zaliczyłam zadania z tą maszyną związane :)
Obrazek

Ania
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 346
Rejestracja: 27 gru 2010, o 15:49

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Ania » 19 lut 2013, o 16:03

Przede wszystkim fajnie, że gra będzie na stałe (bo na szczęście będzie). Nie trzeba się spieszyć ze zbieraniem komponentów, a co za tym idzie wydawać całej masy diamentów. :)

Ubrania lali i zwierzaka podobają mi się średnio, ale na pewno sporo bym kupiła nawet dla samych punków mody. Ponad 100 pkt. za jedna sukienkę jak najbardziej mi się podoba. :thumbsup:

Meble podobają mi się najbardziej. Na pewno będę zbierać na:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogólnie zabawa chyba na plus. Ciekawa jestem tylko, czy łatwo będzie zbierać komponenty bez jokerów. ;)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, o 16:08 przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tuśka
Miss Wakacji
Miss Wakacji
Posty: 1824
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 14:43
Lokalizacja: Tu i tam
Kontakt:

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Tuśka » 19 lut 2013, o 16:04

Chyba będzie na stałe, a jokery nie są chyba takie znowu drogie, bo można kupić je za szmaragdy :)
Obrazek

Ania
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 346
Rejestracja: 27 gru 2010, o 15:49

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Ania » 19 lut 2013, o 16:06

No i o tyle dobrze, że są nie tylko za diamenty. Te 28 szmaragdów pewnie poświęcę raz na 10 dni, bo myślę, że warto :D

Awatar użytkownika
Onaya
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2010, o 14:47
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Onaya » 19 lut 2013, o 16:09

Meble sa super byc moze uda mi sie kupic z nich cokolwiek
Onaya

Awatar użytkownika
Kate
Miss Dyskoteki
Miss Dyskoteki
Posty: 1046
Rejestracja: 26 cze 2012, o 22:31
Lokalizacja: Pod łóżkiem

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Kate » 19 lut 2013, o 16:10

Ta gra jest na stałe :)
My lady:
Kaja

„Nie oskarżaj niewinnych ludzi...zwłaszcza, których nie znasz. Bądź odważny i napisz, co ode mnie, chcesz. W internecie i w grze... zawsze jestem sobą”.

Obrazek
-------------------
„Nie mieszkam w Korei Północnej i nie zamierzam ukrywać swoich poglądów.
Nie dla mnie życie w cenzurze”.


-----------------
Soy una mujer y es normal que me guste el maquillaje.
Ella usa todas las ventajas de ser mujer.
Fin de la discusión sobre este tema.

Awatar użytkownika
Joanne__zz
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 30
Rejestracja: 1 maja 2010, o 15:40
Lokalizacja: 2

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Joanne__zz » 19 lut 2013, o 16:41

Podoba mi się ten nowy element. Żadnej rzeczy jeszcze nie zdobyłam, ale pomalutku zbieram pojedyncze składniki :D Dobrze, że czas nie jest ograniczony :)

tama332
Miss Kołyski
Miss Kołyski
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2012, o 22:06

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: tama332 » 19 lut 2013, o 16:48

jak wykupić kręcenia za pieniądze lub energie ?

Ania
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 346
Rejestracja: 27 gru 2010, o 15:49

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Ania » 19 lut 2013, o 16:52

Pięć pierwszych kręceń jest darmowych. Jak je wykorzystasz, to pojawią Ci się opcje do zapłaty za następne losowania. Do wyboru masz 3 kręcenia za jedna energie, 3 kręcenia za 300$ albo nieograniczoną ilość kręceń za diamenty (1 kręcenie = 1 diament). Czyli opcje do zapłaty same się pojawią, jak wytracisz wszystkie darmowe próby. Wtedy klikasz na opcje zapłaty, którą chcesz użyć.

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Enove » 19 lut 2013, o 17:16

ja juz zaliczyłam 3 trafienia: pionowo x2 i poziomo x1 :) Bardzo fajna gierka :D

Awatar użytkownika
kwiatuszeczek
Miss Przedszkola
Miss Przedszkola
Posty: 233
Rejestracja: 1 lut 2011, o 20:17

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: kwiatuszeczek » 19 lut 2013, o 19:39

No fajne, fajne. Najlepsze jet to, że nie trzeba się śpieszyć, bo mamy to na stałe.
Moim zdaniem śliczne są meble i ciuszki.

Ania
Miss Trzepaka
Miss Trzepaka
Posty: 346
Rejestracja: 27 gru 2010, o 15:49

Re: Maszyna Mody-AM

Post autor: Ania » 19 lut 2013, o 20:06

Właśnie odkryłam, że im wyższy mamy poziom, tym więcej rzeczy możemy kupić.
Na bułgarskiej Arenie mam 13 poziom i mam tylko 5 stron ciuchów, natomiast na polskiej mam 22 poziom i aż 8 stron. Podobnie jest z resztą kategorii. :)

ODPOWIEDZ