Dzieła sztuki - głosowanie etap 1

Zorganizuj swój własny konkurs dla innych dziewczyn! Najlepsze nagradzamy!

Moderator: Aurelie

Dzieła sztuki - głosowanie etap 1

Postprzez Gucci » 13 sty 2018, o 20:52

Dzieła sztukiObrazek
Do dzisiaj trudno jest pojąć fenomen sztuki malarskiej. Od wieków porusza barwami, liniami, kształtami. Od prehistorycznych malowideł na ścianach do dzieł, których nie możemy skojarzyć z czymkolwiek - malarstwa współczesnego. Jednak czy sztukę możemy ubrać albo czy ubieranie się jest sztuką?

Chciałem zaprosić Was do udziału w konkursie, w którym głównym tematem jest malarstwo.

Nie chcę, aby ten konkurs był jak pozostałe, nie będzie tu żadnych szczególnych wytycznych. Chciałbym, aby Wasze stylizacje były jak malarstwo współczesne, czyli bez granic, gdzie wszystko jest dozwolone.
Stworzenie pracy będzie polegało na własnej interpretacji twórczości danego artysty.

Przykład: twórczość Leonarda da Vinci - wasza Pani może być przebrana za wszystkim dobrze znaną Mona Lisę, Damę z gronostajem, ukazywać postać z Ostatniej wieczerzy, czy chociażby stylizacja może być inspirowana wyłącznie językiem malarstwa (barwami, kształtami) obrazu.

Etap 1.
Vincent Van Gogh
Obrazek
Malarz holenderski, twórca akwareli, litografii i obrazów olejnych, jeden z najwybitniejszych, dla mnie najwybitniejszy z postimpresjonistów. Twierdził, że współczesna sztuka powinna być pełna życia, tworzona z użyciem ekspresywnych barw kładzionych na płótno z wyobraźnią i werwą. Prawdopodobnie nie ma na świecie takiej osoby, która nie znałaby najsłynniejszego bukietu słoneczników. Słonecznik symbolizuję radość życia, dlatego chcę, aby wasze stylizacje były wesołe, pełne kolorów, awangardowe, miło widziane będą motywy roślin, natury.

Etap 2.
Gustav Klimt
Obrazek
Austriacki malarz i grafik, czołowy twórca secesji. Jego prace wywarły duży wpływ na rozwój sztuki europejskiej. Złota poświata miękko otacza ciała kochanków i staje się symbolem miłości. Jestem przekonany, że każdy widział już niezwykły Pocałunek. Artysta fascynował się złotym kolorem, dlatego tworzył obrazy, łącząc realistyczne elementy postaci z dekoracyjnym złotym tłem. Niech w Waszych stylizacjach króluje złoto! A może ktoś pokusi się o charakterystykę Emilie Floge - wielkiej miłości Klimta.

Etap 3. Finał
Frida Kahlo
Obrazek
Patriotka, meksykańska malarka słynąca ze wspaniałych portretów. Frida to dziewczyna, której mocnego charakteru nie złamały ani choroba, ani wypadek, nie mówiąc już o opinii publicznej, z którą nigdy się nie liczyła. Jej twórczość to charakterystyka własnego życia - ciągły ból psychiczny i fizyczny, cierpienie, zdrady, choroby. Chcę, aby Wasze stylizacje pokazywały siłę, mimo wszystkich trosk. Myślą przewodnią niech będzie feminizm. Uwzględnijcie również nietypową urodę i miłość do Meksyku.

Na zgłoszenia i prace z pierwszego etapu czekam do 19 stycznia 2018 roku. Wysyłajcie na prywatną wiadomość.
Lista uczestników:
1. Moondreamteam :love:
2. Gucci :love:
3. Aurelie :love:
4. karismaK1982 :love:
5. gossiia :love:
6. _Qing_ :love:

:love: praca oddana
Ostatnio edytowano 20 sty 2018, o 11:44 przez Gucci, łącznie edytowano 5 razy
Gucci
Miss Kołyski
Miss Kołyski

Re: Dzieła sztuki - zgłoszenia

Postprzez Gucci » 18 sty 2018, o 19:27

Czekam na zgłoszenia i prace do 20 stycznia do godziny 11.00. Postaram się, aby o godzinie 12.00 było już głosowanie. ^^ Liczę, że jeszcze ktoś się zgłosi. Zapraszam :rolleyes:
Gucci
Miss Kołyski
Miss Kołyski

Re: Dzieła sztuki - zgłoszenia

Postprzez Gucci » 20 sty 2018, o 11:34

Głosowanie etap 1.
Vincent Van Gogh

Obrazek

Zasady głosowania:
:whistling: Głosujemy w skali od 1 do 10.
:whistling: Ocenę 10 możemy dać wyłącznie jednej Pani, (choć wiadomo, nie musimy w ogóle jej uwzględniać). Jeśli jednak dajemy tę ocenę, proszę ją uzasadnić w dwóch zdaniach.
:whistling: Uczestniczki mogą głosować na siebie, jednak nie mogą przyznać sobie oceny 9 i 10.
:whistling: Głosowanie trwa do 24 stycznia lub do czasu kiedy będzie minimum 5 głosów.
:whistling: W pierwszym etapie nikt nie odpada.

*Jeśli ktokolwiek miałby wątpliwości to numerek do danej stylizacji znajduję się w lewym dolnym rogu. (Nie nad Panią)

Szablon glosowania:
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Obrazek

1.Obrazek

2.Obrazek

3.Obrazek

4.Obrazek

5.Obrazek

6.Obrazek

Obrazek
Gucci
Miss Kołyski
Miss Kołyski

Re: Dzieła sztuki - głosowanie etap 1

Postprzez _Qing_ » 20 sty 2018, o 12:07

1. - 8pkt. Świetne połączenie kolorów, dające spójną całość.
2. - 7pkt. Bardzo podobają mi się w tej stylizacji włosy - są genialne. Wykorzystanie wielu kolorów było dobrym pomysłem.
3. - 5,5kt. Stylizacja jest prosta, ale ma swój urok.
4. - 9pkt. Kreacja jest niczym ściągnięta z obrazu. Wszystko idealnie się ze sobą komponuje.
5. -10pkt. Stylizacja ta podoba mi się najbardziej. Jest bogata, żywa i kolorowa. Dużo się na niej dzieje, a mimo to nie jest ona przesadzona. Brawa dla autorki :thumbsup:
6. - 4pkt. Cóż mogę powiedzieć...Nie jestem kreatywna i każda z wyżej wymienionych stylizacji jest lepsza od mojej,ale warto próbować :)
_Qing_
Miss Kołyski
Miss Kołyski

Postprzez karismaK1982 » 20 sty 2018, o 12:08

1.6
2.6
3.3
4.8
5.8
6.2
karismaK1982
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy

Postprzez ligiakalina » 20 sty 2018, o 20:47

1-7
2-8
3-4
4-6
5-9
6-4
ligiakalina
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy

Postprzez Konwalilia » 20 sty 2018, o 22:10

1 - 7
2 - 8
3 - 5
4 - 9
5 - 10 Praca najlepiej pasuje do tematu, poza tym ma w sobie takie coś, co wywołuje uśmiech na twarzy :) Wszystko cudnie przemyślane i spójne, aż się miło patrzy.
6 - 4
Konwalilia
Miss Kołyski
Miss Kołyski

Powrót do Konkursy użytkowników