Stylistka Tygodnia #126

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Stylistka Tygodnia #126

Post autor: Aurelie » 17 lut 2018, o 21:04

Stylistka Tygodnia #126

Motyw: Yennefer z Vengerbergu

Inne informacje: Przebierz Panią za Yennefer - czarodziejkę z cyklu opowieści o Wiedźminie.
Yennefer ma czarne loki, bladą cerę i fiołkowe oczy. Ubiera się w czerń i biel. Na szyi nosi obsydianową gwiazdę (jej osobisty amulet).

Głosowanie trwa do 24.02.2017r.
Głosując podaj numer pracy, która Ci się podoba i uzasadnij swój wybór.
*Zgodnie z Regulaminem Stylistki Tygodnia ważne są tylko uzasadnione głosy. Jako uzasadnienie rozumiemy wypowiedź złożoną z dwóch zdań, wskazującą minimum jedną cechę stylizacji, która przypadła do gustu głosującemu. Przy czym cecha to nie ubranie ani epitet (np. śliczna bluzeczka, świetne spodnie, wspaniały smok, piękna pani).

:!:
Jeśli jesteś świadkiem lub adresatem jakiejkolwiek formy nakłaniania do głosowania, zgłoś to moderatorce konkursu. Należy dołączyć zrzut z ekranu, na którym widać taką wiadomość, gdyż tylko uzasadnione przypadki będą usuwane z konkursu. Nikt poza moderatorem nie pozna tożsamości osoby zgłaszającej, a sama osoba zgłaszająca nie ponosi oczywiście żadnych konsekwencji.



Zapraszam do głosowania!
Pani nr 1.
Obrazek
Pani nr 2.
Obrazek
Pani nr 3.
Obrazek
Pani nr 4.
Obrazek
Pani nr 5.
Obrazek
Pani nr 6.
Obrazek
Pani nr 7.
Obrazek
Pani nr 8.
Obrazek
Pani nr 9.
Obrazek
Pani nr 10.
Obrazek
Pani nr 11.
Obrazek
Pani nr 12.
Obrazek
Pani nr 13.
Obrazek
Pani nr 14.
Obrazek
Pani nr 15.
Obrazek
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Awatar użytkownika
Enove
Miss Liceum
Miss Liceum
Posty: 1738
Rejestracja: 29 cze 2012, o 13:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Stylistka Tygodnia #126

Post autor: Enove » 17 lut 2018, o 21:30

Bez dwóch zdań pani nr 11. Nie znam dokładnie tej postaci, ale po przewinięciu prac od razu skojarzyłam tę z Yennefer. Ubrania świetnie skomponowane. Praca piękna w każdym szczególe - gratulacje dla autorki :love:

Awatar użytkownika
elizabethia
Miss Piaskownicy
Miss Piaskownicy
Posty: 133
Rejestracja: 26 paź 2014, o 19:25

Re: Stylistka Tygodnia #126

Post autor: elizabethia » 18 lut 2018, o 11:17

Mi osobiście podobają się dwie prace Pani nr 2 i Pani nr 11. Obie są w jakiś sposób podobne. Jednak wybieram prace numer 11. Podoba mi się te futerko, które co jakiś czas u tej postaci występuję. Twarz jest bardzo podobna. Też ta bluzka lub zbroja jest tutaj na miejscu. Kruk dodaje tej postaci tej tajemniczości wiedźmina. Tylko butki coś mi tutaj burzą zarys, ale w całości pasują do stylizacji. Bardzo ciekawe podejście do tematu ;)

Awatar użytkownika
karismaK1982
Miss Podwórka
Miss Podwórka
Posty: 595
Rejestracja: 20 maja 2011, o 09:36

Re: Stylistka Tygodnia #126

Post autor: karismaK1982 » 21 lut 2018, o 10:45

Bardzo spodobała mi się praca nr 6 co prawda nie ma tu ani kruka czy flakonika ale nie każdy je ma za to twarz bardzo kojarzy mi się z tą czarodziejką-ma w sobie coś szczególnego. Strój świetnie dobrany-pasuje idealnie.

Keane
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 35
Rejestracja: 7 sie 2010, o 16:40

Re: Stylistka Tygodnia #126

Post autor: Keane » 21 lut 2018, o 17:52

Zastanawiałam się nad dwiema pracami, ale ostatecznie wybieram Panią nr 2. Bardzo dobrze odwzorowana książkowa Yennefer z Vengerbergu pomimo wykorzystania prostych ubrań. Nie przypominam sobie, aby Yennefer towarzyszyły zwierzęta czy ptaki albo była mroczną postacią, stąd taki wybór.

Awatar użytkownika
Kasais
Miss Żłobka
Miss Żłobka
Posty: 53
Rejestracja: 6 lip 2016, o 13:50

Re: Stylistka Tygodnia #126

Post autor: Kasais » 21 lut 2018, o 21:27

Pozwolę sobie wkleić dwa fragmenty z książki:

"Jak zwykle, nosiła tylko dwa kolory. Swoje kolory – czerń i biel. Czarne włosy, czarne długie rzęsy każące zgadywać skryty pod nimi kolor oczu. Czarna spódnica, czarny krótki kaftanik z białym futrzanym kołnierzem. Biała koszula z najcieńszego lnu. Na szyi czarna aksamitka ozdobiona usianą diamencikami gwiazdą z obsydianu."

"Wiedźmin podszedł, przyglądając się w milczeniu. Widział jej lewe ramię, odrobinę wyższe od prawego. Nos, odrobinę za długi. Usta, nieco zbyt wąskie. Podbródek, troszkę zbyt cofnięty. Brwi, za mało regularne. "

Głosuje na pracę numer 13. Widzę tu czarne loki, fioletowe oczy, wąskie usta i długi nos. Spojrzenie ma trochę złowrogie jak książkowa Yennefer. Ubiór też najbardziej ze wszystkich przypomina tez z opisu: jest biała koszula, kaftanik z futerkiem i gwiazda na szyi. Podoba mi się też użycie flakonika, sama bym go dodała gdybym miała :D Może w środku znajduje się Glamarye lub jej perfumy o zapachu bzu i agrestu? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

Re: Stylistka Tygodnia #126

Post autor: Aurelie » 25 lut 2018, o 12:45

126. edycję Stylistki Tygodnia wygrywa
Avivia
praca nr 11

Obrazek
GRATULACJE!!!
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Zablokowany